Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

do goscia co ma w głowie nie poukładne , czepia sie wszystkich do okoła a nie widzi swoich wad , moje dzieci moja sprawa , nic nie bede pisała do durnego goscia bo to szkoda czasu i nerwów olewam to co ty piszesz na mój temat , i zejdz ze mnie bo mi duszno od Ciebie . Malika , oj ja tez niedawno byłam na półmetku a jestem juz na finiszu , szybko to zleci ,zaczną się zakupy , szykowanie maleństwo łóżeczko i inne rzeczy , no u nas już wszystko gotowe , Agniś , tak jak mówisz dziewczyny tez już nie mogą się doczekać , jedna mieszka w Niemczech to codziennie wydzwania czy juz jest , druga mieszka 250km od nas , tez dzwoni kilka razy dziennie a najmłodsza co chwile podchodzi do mnie i kładzie się na brzuch i mówi "Iza no wychodź już z tego brzucha " ogólnie wszyscy nie możemy już się doczekać łącznie z sąsiadami bo tez mnie serdecznie wspierają , pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-42
Cześć dziewczyny. Byłam dzisiaj u lekarza. Na usg pęcherzyk ledwo widoczny i podobno za mały na 5 tydzień, poza tym nietypowo umiejscowiony. Endometrium natomiast tylko 7,9 podobno to mało nawet w fazie owulacji a w 5 tc powinno być ok 16. Dostałam luteinę i mam przyjść na powtórne usg w sobotę. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
migotka>>> ja opracowalam swoje wlasna miksture na PMS przed okresem jak go jeszcze mialam. Zawsze takiego wk***a dostawalam, ze az mi sie rece trzesly. Magnez+zelazo z wit c I popic to pluszem z wit B complex. Po godzinie, dwoch przechodzilo. Moze to ci na stres pomoze. a do tej co w budzetowce pracuje, ty lepiej pracuj a nie czytaj kafe, bo ciecia niedlugo w Polsce beda, bo ten kraj juz sie zwija I wylecisz na bruk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki :-) Mama-42 myślę, że za wcześnie by się martwić, u mnie z początkiem 5 tygodnia też wszystko było mikrusie. Od lekarza dostałam luteinę i stwierdzenie: "musimy dmuchać na zimne". * Dziś już 29 tc, właśnie wróciłam do domku po wizycie kontrolnej, moje cudeńko waży 1400 g i rozwija się zdrowo :-) * Mon cheri udało Ci się zmienić ginekologa? Jak zdrówko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i się melduję. Mama-42, ja też początki miałam trudne, dzień po zrobieniu testu plamienia mimo luteiny, pęcherzyk w 5 tygodniu był, ale malutki i jakiś płaski, co lekarz zobaczy w tak wczesnej ciąży zależy od sprzętu i doświadczenia w usg. Ja brałam 2 x dziennie luteinę dopochwowo. Jak poszłam na usg 2 tygodnie później to biło serduszko a ciąża z usg wyszła o tydzień większa mimo, że wiedziałam kiedy zaszłam. Trzymam kciuki, żeby było dobrze. Anka73 na kiedy masz termin? ja w zeszłym roku o tej porze też byłam chyba w podobnym tygodniu ciąży, leżąc liczyłam każdy dzień i myślałam, że czas stoi w miejscu a teraz wydaje mi się, że ciąża trwała bardzo krótko, rodziłam 27 września, ale miałam poród wywoływany na moją prośbę na początku 38 tygodnia. Teraz moja Julka wędruje na brzuchu jak foka po całym domu a ja jestem najszczęśliwszą mamusią na świecie:) No i czas zabezpieczyć schody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość i nie gosć
Widać, że pisze tu kilka osób jako gość ale tylko jeden gośc czyli ta jedna osoba jest bez kultury zupełnie.Czasami zagadzałam się z wpisami niektórych gości, ale ta jedna konkretna osoba jest okropna.przypuszczam, że to mlooda osoba, która nie przezyła wiele w zyciu i rodzice nie wychowali jej najlepiej i nie umie się zachowac.Kobieto kiedyś życie Cię doświadczy i zrozumiesz, jaka byłaś wredna i głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że się dziewczyny nie dajecie podpuścić temu trollowi o stu twarzach. Schizofrenia jak się patrzy, książkowa wręcz :P Super, że coraz więcej nowych przeszłych mamuś się pojawia. Mama-42 na razie po prostu musisz czekać, jak się sytuacja rozwinie, oby wszystko było dobrze, bardzo ci tego życzę🌻 Migotka, ty się nie denerwuj, myśl pozytywnie, na spacerki wyruszaj i pij melisę.:) Annaaaa71, no nieźle, piąta córcia :) Baby górą !!!! :D Tosia40, póki co kwas foliowy wystarczy, przynajmniej moja gin. jest takiego zdania. Zakasać "rękawy" i do roboty :P P48 mądrze napisałaś, ale chyba lepiej ignorować. Szkoda nerwów... Malika, zaraz półmetek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-42 myśl pozytywnie a będzie dobrze , tylko nie słuchaj ludzi którzy krytykują twoja ciążę , a znając życie odezwie się złośliwy , nie proszony gość i będzie najeżdżał na Ciebie i da Ci wykład negatywny :) uszy do góry i musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safira70 , no ale mój M się baaardzo cieszy ze będzie Iza , ehhh oby zdrowe , jasne ze dziewczyny góra , bo jak to mąż twierdzi ze z synem by kielicha nie wypił a z zięciem będzie mógł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-42
Anka, mamax3, Safira - dziękuję. Mam nadzieję, że u mnie też będzie dobrze, Też dostałam luteinę 2 x dziennie i 1 x accard. Lekarz doświadczony i życzliwy, po moich poprzednich stratach sam mi powiedział żebym jeszcze spróbowała i nie poddawała się jeśli chcę mieć drugie dziecko. Safira - czytam to forum od dawna więc znam Twoją historię i kibicuję Ci.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-42
annaa - dzięki W moim otoczeniu raczej nikt nie będzie mnie krytykował. W mojej rodzinie były już późne ciąże i nikt się temu nie dziwił. Tu pewnie się odezwie jakiś gość, ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-42
Co taka cisza na tym forum? Kiedyś wieczorami to trudno było nadążyć za Wami z czytaniem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wieczorem ! X Basiu no kurcze , ja ostatnio nie mam ochoty pisac , bo denerwuja mnie te przepychanki ! X P48 witaj pozdrawiam serdecznie :) X Mama 42 no coz , jestes pewna dnia owulacji , bo moze poprostu do zaplodnienia doszlo troche pozniej , daj malemu troche czasu :) trzymam kciuki ! X Tosiu kwas foliowy to podstawa ! Jesli zdrowo jesz to na poczatek wystarczy :) X Malika no jeszcze troche przed Toba , ale przynajmniej czujesz male w srodku , bo do mnie dalej nie dochodzi . X Agnis - po trochu wszystko wskakuje na wlasciwe tory :) X anaaaaa71 szybkiego spokojnego porodu :) X Marianka , mamax , Safira :) X Anka :) donosze krotko , ze splaszczylam sobie dzis zupelnie kosc ogonowa siedzac 3 godziny na niewygodnym krzeselku w poczekalni , najpozytywniej ocenianej lekarki w okolicy i musze dodac , ze wprawdzie 4 liter nie czuje , ale oplacalo sie i mnie nie dziwi , ze tam tak pelno bylo :D Siedzialam mokra z nerwow , obmyslajac jak wytlumaczyc chec zmiany lekarza i w koncu weszlam z pusta glowa , ale to byla calkiem inna rozmowa i inne podejscie - ufffff... Jak wrocilam po 12 , to padlam , jak po dniowce na kopalni ! Przespalam chyba ze 3 godziny , jednak denerwuje sie tym wszystkim bardziej niz mi sie wydaje :( Moje male tez dzis widzialam 5,37 cm ;) cwiczylo wlasnie plywanie zabka ! Ale Twoje juz duze , to niesamowite - duzy masz brzuszek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tess39
Witam :) Mam 39 lat i właśnie niedawno się dowiedziałam, że znowu będę mamą. Szczerze przyznam nie była to dla mnie wesoła nowina, mam już trójkę dzieci (córka 20 lat i bliźniaki 17 lat),moje obawy wiążą się z tym, że boję się że w tym wieku mogę urodzić chore dziecko, ale pani doktor mnie zdrowo opieprzyła, zapytała się mnie kto mi takich głupot naopowiadał, że owszem może istnieć takie ryzyko ale jeżeli jest to pierwsza ciąża w tym wieku i jeżeli istnieją jakieś obciążenia genetyczne, a ja że wcześniejsze ciąże przechodziłam zdrowo więc takie ryzyko nie powinno istnieć. Więc kazała mi otrzeć łzy i cieszyć się tym maluszkiem co rośnie we mnie, gdyż powiedziała że dziecko w tym wieku to jest jak dar od losu :) Pozdrawiam wszystkie mamuśki :* myślę że czasami mnie wesprzecie jakbym znowu złapała jakiegoś doła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babukkia
Kobitki, zazdroszczę tych ciąż po 40-stce, seri. Ja mam 37 lat i dwulatka w domu i chyba na więcej się nie zdecydyuje właśnie z powodu na wiek. Chociaż, who knows... A gosciom życzę wpadek po 40-stce, chociaż nie, one już wtedy będą babciami, a kto by babcie chciał bzykać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ww1973
Witam dziewczyny.... mam 40 lat od 2 tygodni nie mam okresu bolą mnie piersi i mam nabrzmiały brzuch...test wyszedł negatywnie do ginekologa jeszcze za wczesnie ciekawe czy to ciąża ...mam juz 2 dzieci córka 20 lat i synuś 14 lat:)) co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;-) Mamax3 termin wg o.m. to 14-09, jednak już od 8 tc z każdego USG wychodzi o 10 dni wcześniej. Jak będzie, zobaczymy :-) * Mon cheri brawo za wytrwałość :-D , jak widzisz warto było. Rośnie szkrabik jak na drożdżach ;-) Póki mieszka w Twoim brzuszku Ty jesteś najważniejsza, więc wygód sobie nie żałuj :-) Bardzo, bardzo Wam kibicuję!! Rozumiem, że zwolnienie lekarskie w kieszeni. * Od początku ciąży przytyłam 6kg, brzuszek już całkiem pokaźny - jakbym piłkę plażową połknęła :-D * Łóżeczko stoi, komoda dla maleństwa też, ciuszki skompletowałam. Brakuje rożka, pieluszek jednorazowych, drobnych akcesoriów no i.. wózka. Jak tylko skończy się sesja jadę na rekonesans, wiem już co chcę kupić, ale przed wciśnięciem "enter" w sklepie internetowym muszę sprawdzić jak wygląda w realu. * Witam wszystkie nowe koleżanki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoda 12
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko. Można tu również prowadzić kalendarz ciąży. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tess gratulacje:) witaj i pisz, lekarka mądra babka:) Gość, dzięki za przepis, biorę plusza i komplet witamin. Mam sesję i obronę (jak zdążę ze wszystkim:P)stąd te nerwy, nie z powodu starań:) Gorzej niż przed maturą...ufff Mamax3...:) super! Safirko, na cito nerwy musze uspokoić, właściwie nie nerwy tylko "flaczki" moje:P Tosia ja biorę Mama aktiv (doppel Herza) połowę dawki czyli 1 tabsa dziennie. Tam mam wszystko, witaminy zw. mineralne, kwas foliowy i inne suplementy, kosztuje 38 zeta za 60 kapsułek, czyli na 2miesiące wystarczy. Mama 42 - tylko spokojnie, lekarz wie co robi. % tydzień to mdłości tylko, serduszko i cała reszta od 8 tygodnia - dbac o siebie i bez nerwów:) Mon cheri - no nareszcie:) Trzymaj się nowego lekarza, nerwy na wodzy i pisz co i jak:) WW betę zrób i do gina. Dwa tygodnie bez okresu to beta powinna wyjść, Test mógł być zepsuty, chyba że robiłaś dwa z dwóch różnych miejsc. Jajniki mnie oba bolą mocno, ciągną az skręca i podbrzusze jak na @. Tak bolało zawsze jak wydawało mi się, że się udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon cheri, grunt to pozytywne nastawienie i dobry lekarz. Stres będzie do końca, nie ma się co oszukiwać, ale widok podskakującej fasolki jest tego wart :) Tess, ciesz się prezentem od losu, zostałaś wybrana na mamusię :) babukkia, młoda jesteś :) pozdrawiam :) ww1973, może zaburzenia cyklu a może ciąża ? Jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-42
Dzięki dziewczyny:) Owulację miałam potwierdzoną testem, więc raczej pewne kiedy była. Mdłości nie mam (w żadnej ciąży nie miałam) i liczę, że ich nie będzie. Acha - Tosia - jeśli chodzi o leki, to zapomniałam napisać, że już od kilku lat biorę kwas foliowy., a teraz jeszcze ta luteina i accard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Agnis
ty to jestes jednak debilka. pisac ze masz po 20 pare lat, a w stopce masz swoje dzieci napisane a ponizej twoj post kolejny jako Agnis i stopka ta sama. myslisz ze ktos jest taki pusty jak ty ze nie zorientuje sie, ze to ty pisalas? chociaz moglas te dzieci ze stopki usunac :D:D ale wtopa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Agnis
a w ogole ja tez jak mam przerwe w pracy na sniadanie co mi sie nalezy i pracodawca ma gowno do tego, co robie w trakcie swojej przerwy. wiec do gosc* ogarnij sie troche lumpeciaro, zorientuj sie w przepisach a nie brednie tym starym rurom piszesz. przerwa to przerwa i ja tez czytam sobie nie raz kafe i czesto wchodze tutaj na watek i smieje sie z was, ze takie glupie co niektore sa. tobie raczej lumpeciaro chodzi o to ze pracodawca powinien zwolnic kogos za jego poglady? a co to demokracji nie ma w polsce? ja tez mysle ze jestescie stare rury zeby miec dziecko i krzywde tylko dzieciom robicie ale co mnie to? wstyd to bedzie czulo wasze dziecko a nie ja w koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Agnis
Tess39, babukkia i ww1973 no w ogole nie mozna sie skapnac ze pisze ta sama osoba:D:D tym bardziej ze czas pisania postow jest w podobie, przestrzeganie duzych liter i jeszcze uzywanie polskich znakow. musicie tworzyc dodatkowe konta zeby potwierdzic to co wasz maly mozdzek sadzi na temat poznej ciazy? aprobaty szukacie w fikcyjnych kontach zalozonych przez was same? ale powaznie plytkie jestescie.......... a co do tej innej albo tej samej lampucery to ja np. mam umowe na czas nieokreslony i nawet nie wywala mnie z pracy bo nie maja w miescie takiego specjalisty od tych spraw, co ja sie nimi zajmuje. jakby mieli mnie zwolnic to musieliby szukac ludzi po inych miastach. ja raz chcialam odejsc to od razu podwyzke dostalam bo nie chceli mnie puscic. jestem sama sobie pania, bo mam jednego tylko przelozonego nad soba a reszte pod soba. nie musze tworzyc historyjek jak wy i dodawac kolejne konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Agnis
annaaaa71 a ty sie lepiej pochwal jaka bylas zawiedziona ze bedziesz miec kolejna corke i jakie smutne minki mialas w stopce jak dowiedzialas sie ze to bedzie corka. myslisz ze nikt nie pamieta tego jaki dostawalas opiernicz od dziewczyn tutaj i innych pomaranczowych? idz troche do pracy, rozwin swoja kariere a nie ciagle rodzisz dzieci i siedzisz na d***e bez zajecia w domu i tylko te dzieci...nie wiem jak mozna ograniczac tak swoje zycie do rodzenia dzieci. nie masz rodzicow ktorzy tlumaczyli ci ze wazna jest nauka, jakas kariera zawodowa a nie ciagniesz kase od meza a sama siedzis na d***e jak te patologiczne rodziny, ktore ciagna kase od mopsu. tak wlasnie wyglada twoje zycie. moze pora cos z nim zrobic? a wyobrazasz sobie jak maz kopnie cie w d*pe i zostaniesz sama z dziecmi i z marnymi alimentami a ty bez pracy? jak utrzymasz sie? wspolczuje, bo tutaj nie ma czego zazdroscic:( i ten maz reproduktor...nie wstyd ci ze tak go traktujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantaaa____________
do annaaaa71 Mnie matka przeswiecilaby niezaleznie od tego, ze tyle dzieci mam. Nie boisz sie, ze dostaniesz licha emeryture i ze masz zero perspektyw dla siebie? Znam trzy rodziny wielodzietne, to te dzieci od 18 roku zycia musialy na siebie zarabiac, bo rodzice nie miali pieniedzy, zeby nawet poslac je na studia. Czesc skonczyla zawodowke, czesc studia, ale nigdy nie zapomne, jak wiekszosc powiedziala, ze chca miec gora 2 dzieci, bo nie chca zeby ich dziecko mialo taki problem, ze nie ma swojego pokoju, swojej prywatnosci i swoich ubran, bo wszystko uzywane wczesniej bylo przez starsze rodzenstwo. To jest tragedia, ze sa tacy ludzie, jak ty ktorzy wola kierowac sie swoimi zachciankami, a nie tym, zeby zapewnic dzieciom godny byt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantaaa____________
Mialo byc, ze matka przeswiecilaby mnie za to, ze tyle dzieci mam i niezaleznie od tego ile ja mialbym lat. Bardzo biedne musza byc te twoje dzieci. Nigdy nic swojego nie miec tylko jak rodzina zlituje sie i cos kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×