Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Prawo powinno opierać się na Ewangelii!!!

Polecane posty

Kochany Jelonku skoro Jezus rzekł wypełniło się i najwyższą ofiarą została złożona to już żaden kapłan nie jest potrzebny bo nie ma potrzeby składania kolejnej ofiary. Tak więc instytucja kapłańska obecnie to twór sztuczny do utrzymywania struktur władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelonekk.. na to pytanie już postarałem się odpowiedzieć. Zgodnie, z przytoczonym wyżej, przeze mnie tekstem, Świątynia nie jest przy swoim prawie, więc nie składamy dziesięciny. Ale Świątynia wróci do swego prawa i wtedy będziemy składać dziesięciny. Na kler z wiadomych względów grosza nie wydałem i nikomu nie radzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to jest śmieszne. gościu twierdzi, że nie jest katolikiem, a wkleił ewidentnie tekst prokatolicki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelonekk..
takie chrześcijańskie podejście , czyli 'wypełniło się ' aczkolwiek ciągle dyskusja toczy się wokoło tego czym jest 'prawo i zakon ' czyli 'ich ' nie obchodzi jakiś tam Jezus ;( oni maja jakieś swoje i nie swoje Prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pogubiłeś sie nieco wybacz mam chwilowo ważniejsze sprawy chrześcijaństwo to chrześcijaństwo, większość kościołów w sumie sięga początku, czy to te które odeszły od prawdy niedaleko czy trochę dalej, Jezus doskonale o tym wiedział, dlatego zapowiedział odstępstwo które miało nadejść, wnioskiem tego wszystkie kościoły mieniące sie chrześcijańskimi należało by uznać za odstępcze, podobnie stało sie z religia żydowską która niejako unieważniła (wypaczyła) prawo poprzez swoją tradycje,złamali przymierze, w 70r ta religia została osądzona i odrzucona ostatecznie. Podobnie rzecz będzie sie miała z chrześcijaństwem , w apokalipsie znajduje sie opis zborów, których wiara symbolizuje chrześcijaństwo (cyt. letniego wypluje) Jezus raz zrobił porządek, zrobi i drugi raz w dniach powtórnego przyjścia tym razem jako król

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelonekk..
no dobra , nie składamy ofiary bo nie ma 'świątyni ', a jak będzie ... to będziemy składać dziesięcinę, plus ileś tam dodatkowych opłat ...a obrzezywujemy się zgodnie z Prawem ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ifka* Kochany Jelonku skoro Jezus rzekł wypełniło się i najwyższą ofiarą została złożona to już żaden kapłan nie jest potrzebny bo nie ma potrzeby składania kolejnej ofiary. Tak więc instytucja kapłańska obecnie to twór sztuczny do utrzymywania struktur władzy. x skoro tak to i żadna ofiara składana już nie jest i nie będzie potrzebna, tym samym Chrystus wypełnił prawo i proroków, bo to wszytko prowadziło właśnie do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lellonek Jezus zaświadczał o Prawie i Zakonie: "Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios. Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios." Mt: 5:17-20 Czyli w związku z powyższym, właśnie tego, kogo naprawdę obchodzi Jezus, powinien się Prawem, co najmniej zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelonekk..
no to właśnie jak to jest z tym zakonem ??? - czemu nie płacimy dziesięciny , nie kamienujemy cudzołożnic , nie składamy ofiar całopalnych , nie sporządzamy posiłków koszernych , nie rzezamy się , jako my pci męskiej oczywiście, że tak podkreślę ??????? nikt nie żyje zgodnie z przykazaniami 'zakonu ' ? (tzn. celrowski pokazywal takie plemię z Peru , które składało np. ofiary całopalne zgodnie z Prawem i staralo się wszystko czynic zgodnie z przykazaniami - na nic innego nie mieli prakrycznie czasu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zainteresować co nie znaczy przestrzegać starego przymierza które obowiązywało żydów a które zostało wypełnione, gubisz sie w zeznaniach i ciągle wklejasz ten sam tekst nie mając pojęcia o czym mówił Jezus a może tylko udajesz? wszystko co wprowadził Jezus wypełnia stare co do joty, tym samym stare nie przemija a jak tom sie ma do proroctw o nowym niebie i nowej ziemi ?? te stare mają przeminąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelonekk nie obrzezujemy, bo nie mamy do tego warunków. Judeochrześcijanie się obrzezują, ale nie o tym mowa. Paweł Apostoł napisał: "A co się tyczy tych, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem - czym oni niegdyś byli, nic mnie to nie obchodzi; Bóg nie ma względu na osobę - otóż ci, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem, niczego mi nie narzucili, raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi - bo Ten, który skutecznie działał przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami - otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych; mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać. A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym. Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę. Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz, a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku? My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie grzesznikami z pogan, wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek." Galatów 2:6-16 Z uczynków zakonu nikt nie zostanie usprawiedliwiony, ale to nie stoi w sprzeczności z tym, że "ani jota z niego nie przeminie". Prawo nie służyło temu, aby ktoś miał się przez nie usprawiedliwić. Prawo w tym sensie było celem samym, służyło temu, aby ludzie dzięki niemu unikali chorób, unikali przystępu złych duchów. Prawo pomagało ludziom wychodzić z konfliktów. Jezus w kazaniu na górze modyfikuje pewne zasady, ale nigdzie nie nakłania do łamania Prawa. Tak więc usprawiedliwienie płynie z wiary. Wiara płynie z miłości i wdzięczności za oddane życie. Bo powiedzmy sobie szczerze dzisiaj ludzie nie zawsze mają możliwość przestrzegania Prawa w 100%. Czy jednak, jak ktoś się do niego stosuje w zakresie własnych możliwości, czy postępuje źle? Czy gość nam próbuje wmówić, że coś co wtedy było dobre, teraz jest złe? Czy ja postąpię źle, kiedy w pewnej sytuacji, zastosuję się do Pięcioksięgu, zamiast do słów jakiegoś "naukowca", albo polityka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelonekk nie obrzezujemy, bo nie mamy do tego warunków. Judeochrześcijanie się obrzezują, ale nie o tym mowa. Paweł Apostoł napisał: "A co się tyczy tych, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem - czym oni niegdyś byli, nic mnie to nie obchodzi; Bóg nie ma względu na osobę - otóż ci, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem, niczego mi nie narzucili, raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi - bo Ten, który skutecznie działał przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami - otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych; mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać. A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym. Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę. Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz, a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku? My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie grzesznikami z pogan, wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek." Galatów 2:6-16 Z uczynków zakonu nikt nie zostanie usprawiedliwiony, ale to nie stoi w sprzeczności z tym, że "ani jota z niego nie przeminie". Prawo nie służyło temu, aby ktoś miał się przez nie usprawiedliwić. Prawo w tym sensie było celem samym, służyło temu, aby ludzie dzięki niemu unikali chorób, unikali przystępu złych duchów. Prawo pomagało ludziom wychodzić z konfliktów. Jezus w kazaniu na górze modyfikuje pewne zasady, ale nigdzie nie nakłania do łamania Prawa. Tak więc usprawiedliwienie płynie z wiary. Wiara płynie z miłości i wdzięczności za oddane życie. Bo powiedzmy sobie szczerze dzisiaj ludzie nie zawsze mają możliwość przestrzegania Prawa w 100%. Czy jednak, jak ktoś się do niego stosuje w zakresie własnych możliwości, czy postępuje źle? Czy gość nam próbuje wmówić, że coś co wtedy było dobre, teraz jest złe? Czy ja postąpię źle, kiedy w pewnej sytuacji, zastosuję się do Pięcioksięgu, zamiast do słów jakiegoś "naukowca", albo polityka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu. Stare przeminęło? "Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios. " Mt 5:18-19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co się wszytko stanie? określ sie, may składać te ofiary czy nie?? jakoś nie koreluje mi to z powyższa wypowiedzią Pawła których choć był obrzezanym żydem z urodzenia, swoje objawienie widział w Chrystusie, nie w zakonie określ się ostatecznie i nie zaciemniaj sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
korzyści płynące z przestrzegania zakonu są oczywiste, choćby przestrzeganie higieny jak wspomniałeś, to nadal nie zmienia faktu ze my temu prawu nie podlegamy, możemy tylko i wyłącznie stosować wiedzę która z niego płynie jednak nie jest ono dla nas nakazowe i przestrzeganie go współcześnie w całości nie ma ani sensu ani podstaw ewangelicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelonek Nie możemy stosować się w 100%, bo przyszło nam żyć w świeckim ustawodawstwie. Świeckie ustawodawstwo nie pochodzi od Boga, tylko od szatana. Jednak na tym min polega sens przekazu płynącego z Ewangelii, aby kierując się miłością zawrócić kobietę z drogi ku cudzołóstwu, a nie ją kamienować, kiedy jest już po fakcie. Czyli jak napisałem. Zakon to normy narzucone z góre, pokazujące, jak powinno funkcjonować Państwo. Ewangelie to drga do przemiany wewnętrznej. Czy jest między nimi sprzeczność? A co do Cejrowskiego, to cóż. Jest tendencyjny, ale się do tego odniosę. W Pięcioksięgu jest napisane, że tylko kapłani, potomkowie Aarona mieli składać ofiary. A same ofiary miały być tylko składane w Jeruzalem. Oni (jeśli to prawda) po prostu tego nie rozumieli i robili nie tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nadal nie wypowiedziałeś sie co do nowych niebios i nowej ziemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"2013-06-17 19:47:44 [zgłoś do usunięcia] gość korzyści płynące z przestrzegania zakonu są oczywiste, choćby przestrzeganie higieny jak wspomniałeś, to nadal nie zmienia faktu ze my temu prawu nie podlegamy, możemy tylko i wyłącznie stosować wiedzę która z niego płynie jednak nie jest ono dla nas nakazowe i przestrzeganie go współcześnie w całości nie ma ani sensu ani podstaw ewangelicznych" "Nie podlegamy", "nie ma ani sensu, ani podstaw ewangelicznych" Pozwól, że to skonfrontuję... "Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios. " Mt 5:18-19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"17.06.13 [zgłoś do usunięcia] gość nadal nie wypowiedziałeś sie co do nowych niebios i nowej ziemi" Może ty się odnieś. Napisz coś od siebie, zamiast wklejać frondę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
srondę, poszukaj i sprawdź co wklejam zamiast głupoty pisać, zaprzeczasz sam sobie, albo przestrzegamy prawa albo nie przestrzegamy, wzorować sie a przestrzegać to 2 zupełnie inne rzeczy, ty wciąż sie nie okresliłeś mimo ze wkleiłeś wypowiedź ap. Pawła który tłumaczył na czym to polega i co warunkuje zbawienie w ew Mat 22:34-40 34 Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, 35 a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: 36 "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?" 37 On mu odpowiedział: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy". CHRZEŚCIJANIE PRZESTRZEGAJĄC TEGO PRAWA NIE UNIEWAŻNIAJĄ ZAKONU ALE GO WYPEŁNIAJĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
(Iz 65,17-21) Albowiem oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą. Przeciwnie, będzie radość i wesele na zawsze z tego, co Ja stworzę; bo oto Ja uczynię z Jerozolimy wesele i z jej ludu - radość. Rozweselę się z Jerozolimy i rozraduję się z jej ludu. Już się nie usłyszy w niej odgłosów płaczu ni krzyku narzekania. Nie będzie już w niej niemowlęcia, mającego żyć tylko kilka dni, ani starca, który by nie dopełnił swych lat; bo najmłodszy umrze jako stuletni, a nie osiągnąć stu lat będzie znakiem klątwy. Zbudują domy i mieszkać w nich będą, zasadzą winnice i będą jedli z nich owoce. X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekk....
'W Pięcioksięgu jest napisane, że tylko kapłani, potomkowie Aarona mieli składać ofiary. A same ofiary miały być tylko składane w Jeruzalem. Oni (jeśli to prawda) po prostu tego nie rozumieli i robili nie tak jak trzeba.' trudno aby wszyscy składali ofiary w Jerusalem , czyli składane gdzie indziej ....są niestety nieważne :( :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra. Idziemy za ciosem. "n mu odpowiedział: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy"." Co to oznacza miłować Pana swego Boga "całym sercem, całą duszą i całym swym umysłem" ? Czy ktoś, kto ma świadomość, że dany przekaz pochodzi od Boga, całkiem go lekceważy, nie wzbudzając w sobie żadnej refleksji? Czy ktoś kto stawia świeckie prawo tworzone, przez ułomnych ludzi, ponad Prawo Boże, miłuje Boga całym swoim sercem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
APOKALIPSA ROZDZ 7 X 1 Potem ujrzałem czterech aniołów stojących na czterech narożnikach ziemi, powstrzymujących cztery wiatry ziemi, aby wiatr nie wiał po ziemi ani po morzu, ani na żadne drzewo. 2 I ujrzałem innego anioła, wstępującego od wschodu słońca, mającego pieczęć Boga żywego. Zawołał on donośnym głosem do czterech aniołów, którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu: 3 "Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego". 4 I usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izraela: 5 z pokolenia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych, z pokolenia Rubena dwanaście tysięcy, z pokolenia Gada dwanaście tysięcy, 6 z pokolenia Asera dwanaście tysięcy, z pokolenia Neftalego dwanaście tysięcy, z pokolenia Manassesa dwanaście tysięcy, 7 z pokolenia Symeona dwanaście tysięcy, z pokolenia Lewiego dwanaście tysięcy, z pokolenia Issachara dwanaście tysięcy, 8 z pokolenia Zabulona dwanaście tysięcy, z pokolenia Józefa dwanaście tysięcy, z pokolenia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych. Triumf wybranych 9 Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy. 10 I głosem donośnym tak wołają: "Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka". 11 A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt, i na oblicza swe padli przed tronem, i pokłon oddali Bogu, 12 mówiąc: "Amen. Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga Bogu naszemu na wieki wieków! Amen". 13 A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami: "Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli?" 14 I powiedziałem do niego: "Panie, ty wiesz". I rzekł do mnie: "To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili. 15 Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. 16 Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, 17 bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Æðelgast NIE UCIEKAJ Z TEMATU W INNY lepiej wyjaśnij o jakich plemionach Izraela mowa skoro w roku 70n.e. zostały zniszczone księgi które zaświadczyć by mogły o pochodzeniu ... to opis nowej świątyni, czy chodzi o świątynie na ziemi i ponowne składanie w niej ofiar całopalnych i ofiar współuczestnictwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu. Nowe Niebo i Nowa Ziemia mają nadejść dopiero kiedy szatan zostanie zabity. Kiedy dopełni się 1000 lat: "I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas. I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków. " Obj 20:1-10 Wygląda na to, że szatan najpierw zostanie wypuszczony po 1000 lat, dopiero potem nadejdą "Nowe Niebo" i "Nowa Ziemia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak samo zapis z księgi Izajasza jak i apokalipsy traktują o świątyni innej niż ta która była w Jerozolimie, więcej: Biblia obejmuje dwa Przymierza, czyli Stare Przymierze i Nowe Przymierze. Zasadnicza różnica pomiędzy przymierzami to fakt, że Stary Testament (Stare Przymierze) dotyczyło WYŁĄCZNIE Izraelitów. Ezechiela 20:12 Dałem im także szabaty, aby były znakiem między Mną a nimi, aby poznano, że Ja jestem Pan, który ich uświęca. Sabat był znakiem przymierza pomiędzy Bogiem a Izraelem. Nowe Przymierze (tzw., Nowy Testament) dotyczy tak Izraelitów jak i chrześcijan pogańskiego pochodzenia, którzy odziedziczyli po cielesnych Izraelitach tytuł Narodu Wybranego przez Boga. Jana 1:17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Isusa Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu. Nowe Niebo i Nowa Ziemia mają nadejść dopiero kiedy szatan zostanie zabity. Kiedy dopełni się 1000 lat: x Wygląda na to, że szatan najpierw zostanie wypuszczony po 1000 lat, dopiero potem nadejdą "Nowe Niebo" i "Nowa Ziemia" nic takiego nie przeczytałem tutaj przeczytałem o uwięzieniu szatana i i o zniszczeniu po 1000 lat w czasie gdy zaatakuje miasto święte, które najwyraźniej zostanie założone w czasie jego uwiezienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak by nie było, apokalipsa traktuje miedzy innymi o otwarciu nowych zwojów porządkując wiedzę zakon wypełnił sie doprowadzając do Chrystusa, z chrześcijanami zostało zawarte nowe przymierze, po powtórnym przyjściu zostanie zawarte jeszcze nowsze ze wszystkimi których Bóg uzna za godnych... Wracając do początku tematu: nas obowiązuje nowe prawo oparte na miłości które oczywiście jest konsekwencja starego prawa w ten sposób go nie unieważnia, to tylko pewna ewolucja, kolejny rozdział, dlatego stosując sie do zasad ustanowionych dla chrześcijan nie można pomijać wiedzy dotyczącej zakonu który do tego wszystkiego doprowadził i jak wcześniej wspomniałeś, stare prawo może być użyteczne, ale żadną miara stosowane tak jak stosował je starożytny Izrael

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×