Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Prawo powinno opierać się na Ewangelii!!!

Polecane posty

Mylisz się. Jan pisze w rozdziale 20 o zaatakowaniu świętego miasta i pokonaniu szatana. Natomiast Nowe Miasto zstępujące z nieba, dopiero w rozdziale 21. Poza tym, czy ja gdzieś stwierdziłem, że Prawo Mojżeszowe nas definitywnie obowiązuje? Czym w ogóle jest? Prawo mojżeszowe funkcjonuje na kilku poziomach: prawnym, sanitarnym, administracyjnym. Jest rzeczę oczywistą, że nie mamy możliwości się do niego całkowicie stosować. Ale są jasne sugestie, że ci, co je całkie lekceważą, zostaną uznani za wrogów Boga "Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan. " Iz 66:17 Ja tylko konfrontuje Boże Prawo, przeciwko ułomnemu, świeckiemu. Tu natomiast zdajesz się wywyższać to drugie, ponad pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo nie pomijamy żadnej litery albo traktujemy prawo wybiórczo ;) skąd wiadomo do której części sie stosować do której nie? kto to określa? cyt. gościu. Nowe Niebo i Nowa Ziemia mają nadejść dopiero kiedy szatan zostanie zabity. Kiedy dopełni się 1000 lat: x Wygląda na to, że szatan najpierw zostanie wypuszczony po 1000 lat, dopiero potem nadejdą "Nowe Niebo" i "Nowa Ziemia" "nic takiego nie przeczytałem tutaj" tutaj znaczy w rozdziale 20, nie cytowałeś 21go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tylko konfrontuje Boże Prawo, przeciwko ułomnemu, świeckiemu. Tu natomiast zdajesz się wywyższać to drugie, ponad pierwsze. x zdaje sie nie jest równoznaczne z wywyższaniem, jednak pismo nakazuje podporządkować się niestety prawu świeckiemu o ile nie koliduje z prawem Bożym u mnie z tym rożnie, w sumie prawo na bieżąco tworzone kompletnie lekceważę, szczególnie głupie i idiotyczne ustawy służące obdzieraniu ludzi z pieniędzy i godności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pisałem wcześniej Æðelgast idź się leczyć maniaku. Nie mam konta anonim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jakbyś mówił w taki sposób do mnie jak piszesz to bym się nie odezwał i poszedł a jakbyś mnie zaczepial, dał nawet w ryj, bo to chore jest i nie chciałbym tego słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z iloma to gośćmi toczy się polemika? :D Ja nie traktuję Prawa Bożego wybiórczo, tylko piszę, że przestrzeganie go całego nie leży w zasięgu, człowieka żyjącego w tej części świata. I sugeruję przy tym, że najlepiej byłoby je wypełniać w całym zakresie naszych możliwości. Prawo Boże nie kare się w żadnym punkcie podporządkować świeckiemu. "2013-06-17 21:46:27 [zgłoś do usunięcia] gość No jakbyś mówił w taki sposób do mnie jak piszesz to bym się nie odezwał i poszedł a jakbyś mnie zaczepial, dał nawet w ryj, bo to chore jest i nie chciałbym tego słuchać." No no, nie czuj się zbyt pewnie? PS. Nie schlebiasz sobie zakładając, że chciałbym cię "zaczepiać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie traktuję Prawa Bożego wybiórczo, tylko piszę, że przestrzeganie go całego nie leży w zasięgu, człowieka żyjącego w tej części świata. I sugeruję przy tym, że najlepiej byłoby je wypełniać w całym zakresie naszych możliwości. X czyli Bóg nie jest mądry skoro karze przestrzegać prawa którego w tej części świata nie można wypełnić? nie potrafił tego przewidzieć??cóż za Boga masz?? a może gdzieś ten Bóg napisałem której części mamy przestrzegać a której nie musimy?? jesteś kompletnym idiotą, tyle tekstów, tyle wniosków nawet twoich i tej IFa ty coś dzielisz i nadal nic nie kumasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do jakiej społeczności religijnej należysz?? będę na przyszłość wiedział żeby ją omijać. TY a może ty zakładasz jakąś sektę albo odłam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"zyli Bóg nie jest mądry skoro karze przestrzegać prawa którego w tej części świata nie można wypełnić? nie potrafił tego przewidzieć??cóż za Boga masz??" Obecny stan rzeczy jest wystawieniem na próbę. Bóg się nie myli. Bóg celowo dopuścił do trudnej sytuacji, aby dać zamanifestować się miłości. Albowiem miłość zawsze wiąże się z poświęceniem, wysiłkiem i wyrzeczeniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co? Jest obowiązek do jakiejś społeczności przynależeć? :p Szamoczesz się jak wilk w klatce . . . Nawet nie podałeś źródeł,które przytaczałeś . . . PS Nie zakładam odłamu. Planuję zrobić karierę w ZUPEŁNIE innej dziedzinie . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzym 13:1-7 (1) Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. (2) Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają. (3) Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. (5) Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie. (6) Dlatego też i podatki płacicie, gdyż są sługami Bożymi po to, aby tego właśnie strzegli. (7) Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecny stan rzeczy jest wystawieniem na próbę. Bóg się nie myli. Bóg celowo dopuścił do trudnej sytuacji, aby dać zamanifestować się miłości. Albowiem miłość zawsze wiąże się z poświęceniem, wysiłkiem i wyrzeczeniami... a gdzie znaleźć źródło tej rewelacji?? chyba w TWOIM OGRANICZONYM MÓZGU ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro Bóg sie nie myli to nie rób ani z Boga ani z nas idiotów, Bóg to ie człowiek, nie zmyśla, nie kombinuje, daje zawsze jasny przekaż tylko ludzie tacy jak tyt o przerośniętym ego mieszają prawdę z kłamstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet zwykłej szydery od szamotania nie odróżniasz??, ale słodź sobie , któż inny powie ci jak jesteś wielki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko Bóg jest wszechmocny niby to czemu nie zdziala tak by żyło sie lepiej, co mu stoi na przeszkodzie. Właśnie chodzi że nic bo mimo próśb nikt nie wysłucha. Ziemia i ludzie akurat przypadkowo się narodzili, bo pozwoliły na to warunki. A nie że Bóg je stworzył. Jeśli nawet istnialby to po co mu to by było. On przecież byłby sam według religii bo jest jeden tylko Bóg. W jakiej postaci on jest niby ? Ludzie w tamtych czasach byli głupi jeszcze. Dało się ich manipulować. Wierzyli w to co ktoś inny wierzy. Dlaczego jest parę religii na świecie ? Bo to ludzie wymyślili. Alaha itp. dla nich to jest Bóg i czczą tą religię przez cały czas. Nie wiem na jakiej podstawie ktoś to wymyślił, ale sądzę że coś widział co było dla niego niezrozumiałe ale fascynujące. Mogą też oczywiście być inne wersję podałem tylko jedną z wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry fragment. Ale czy jesteś pewny o kim mowa? "Dlatego też i podatki płacicie, gdyż są sługami Bożymi po to, aby tego właśnie strzegli." Rzym 13:6 Czy naszą klasę polityczną, można nazwać "sługami Bożymi"? Takiego pana "palykota"? Albo pana "bęgowskiego" vel grodzkie? Jeśli zalegalizują związki homo, też stwierdzisz, że to z "Woli Bożej". Ten werset jest nieprecyzyjny. Oznacza, żeby i ze świecką władzą najlepiej nie wchodzić w konflikty i doceniać tych, co sumiennie wykonują swoją pracę. Ten tekst pisał św Paweł. Władze, które wtedy rządziły, kilkanaście, lub kilka lat później go ścięły. Zrobiły to z Bożą aprobatą. Te same władze kilkadziesiąt lat później rzucały pierwszych chrześcijan lwom na pożarcie. Teraz przyjrzyjmy się naszym władzom: Pójdziesz do sądu i co zobaczysz? Artemidę z zawiązanymi oczami . . . Zgodne z wolą Bożą, czy wbrew . . .? Zanim zaczniesz kogoś obrażać, odpowiedz sobie na te pytania. A z resztą. Tylko umiesz się za "gościem" chować . . . :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Koranie powinno sie opierac Allah Akbar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niezły jesteś, podważasz pismo na które sie powołujesz, ale i tak nie wybrnąłeś (3) Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga tu jest wyraźnie napisane o władzy która stanowi prawo świeckie, po2 ta władza nie jest nazwana sługą Bożym, ale pełni dla Boga służbę, a cytat wyjaśnia w jaki sposób to czyni, zła władza będzie osądzona nie mniej świadomie czy nie służy Bożym celom utrzymania względnego porządku, zapobiega to totalnemu chaosowi. Śmierć dla apostołów była wyzwoleniem, ale skoro tak mocno trzymasz się tego nierzeczywistego życia świadczy to o małej wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KUL-mowa
taniec meczennikow Z glowa swietego Jana Salome z raju wygnana czysta w otwartym bezwstydzie z glowa w obloki idzie Salome- w siodmym niebie ze swietosc ma dla siebie Dopoki z nim tanczy na puentach jest z Janem wniebowzieta gdy tak caluje usta rozwarte w niemym krzyku Salome- samoudreka meczennikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norwegia Norwegia
dobrze ze autor nie jesr muzulmaninem, jak nic z tym tokiem myslenia wprowadzilby prawo Szariatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozkwitny Allah, to inaczej hebrajski Ellah, Ellohim (semickie słowo, oznaczające Boga po prostu). Islam jest religią opartą na naukach fałszywych proroków, ale jest religią abrahamiczną, więc Bóg, przynajmniej teoretycznie, w niej jest ten sam. Sęk w tym, że na świecie dominują religie abrahamiczne. Czyli starotestamentowy Bóg ma największą liczbę wyznawców. Obrazuje to poniekąd potęgę Boga, że stało się tak a nie inaczej. Że ma (Bóg żywy) znacznie większą liczbę wyznawców, od innych (martwych) bogów. Obrazuje, to poniekąd potęgę szatana, że prawda została zniekształcona, zamglona, przekłamana. Niemniej kiedy zaczniemy rozpatrywać ten fakt, logiczna dedukcja doprowadzi nas do ST. ST, doprowadzi do NT. Itak, krok po kroku, prawda może być odkrywana, przez tych, co jej szukają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
(16) I wysłali do niego uczniów swoich wraz z Herodianami, którzy powiedzieli: Nauczycielu, wiemy, że jesteś szczery i drogi Bożej w prawdzie uczysz, i na nikim ci nie zależy, albowiem nie oglądasz się na osobę ludzką. (17) Powiedz nam przeto: Jak ci się zdaje? Czy należy płacić podatek cesarzowi, czy nie? (18) A Jezus, poznawszy ich złośliwość, rzekł: Czemu mnie kusicie, obłudnicy? (19) Pokażcie mi monetę podatkową; a oni przynieśli mu denar. (20) I rzecze im: Czyja to podobizna i czyj napis? (21) Powiadają: Cesarza. Wtedy mówi do nich: Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu. (22) A gdy to usłyszeli, zdziwili się, po czym opuścili go i odeszli. x x Tu też nie chodziło o władze świecką??może o papieża? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblia zostala napisana przez ludzi a Koran przez Allaha. Poza tym na przestrzeni wiekow biblia byla wielokrotnie zmieniana. Koran nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko Islam jest jedyna i prawdziwa religia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celowo przekłamujesz pojęcia: " Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga" Jesteś pewien, że chodzi o naszych rządzących? Czy staliniści, którzy u nas rządzili, nie byli postrachem? Albo Gestapo np...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblia zostala napisana przez ludzi a Koran przez Allaha. Poza tym na przestrzeni wiekow biblia byla wielokrotnie zmieniana. Koran nigdy x x jakieś Dowody??? Maczeta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się Koran opiera się na pięcioksięgu. Islam powołuje się na Stary Testament. Stary Testament natomiast zaświadcza o Jezusie, nie o mahomecie. Jezus przestrzegał, przed takimi "mahometami" To tyle w temacie. Czuję że tamten post to prowo po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znasz coś takiego jak względność?? to pojecie fizyczne... myślałem ze już wyjaśniliśmy sobie że prawo Boże jest ponad prawem świeckim, wiec jeżeli władza świecka łamie prawo Boże to oczywistym jest że podlegamy prawu Bożemu, tak z całą pewnością chodzi tu o władze świecką która stanowi prawo niezbędne dla utrzymania porządku, to właśnie wskazują podane cytaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Æðelgast im dłużej cię czytam tym jaskrawiej widzę ze kombinujesz jak zielony albo co najmniej adwentysta, przyparty do muru idziesz w zaparte nawet za cenę podważania jasnego tekstu Biblii na którą sie tak wspaniale powołujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrej nocy marny kombinatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×