Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanisa

Mamusie w Częstochowie

Polecane posty

Gość mamanatki
a ja niestety nie mogłam :( pomagałam mężowi w pracy , dziś zamknięcie miesiąca w sklepie i mała zamotka :( może następnym razem się uda a jeśli można wiedzieć to chyba większość z nas jest z 1000-lecia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini oj jaka szkoda, super jest wymienić się doświadczeniami, pogadać i pośmiać się z innymi wózkowymi :) Była maciejka, a wasze dzieciaczki są w podobnym wieku. Gusia, po d***e bym lała! Zapomniała! mamanatki, następnym razem może się uda. Ja i anias jesteśmy z 1000-lecia, mieszkamy bllisko siebie. Poszłyśmy na promenadę razem. anias jakaś Ty prędziutka;) postaram się wrzucić jak najszybciej zdj, ale nie obiecuję że dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oknie ma pośpiechu:) Kubuś padnięty po spacerze prawie śpi już:) w koncu rekordowy spacer prawie 3 godziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anias87, wychodzi na to że trzeba częściej na takie spacerki się wybierać widać Kuba towarzyski chłopak :) my jeszcze urzędowałyśmy na dworze do prawie siódmej i moja Mała też padła ale za to jaka szczęśliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka19
oj jestem za, trzeba to pwotórzyć :) jak dla mnie super przyjemność :) dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) Żałuje że nie mogłysmy wczoraj do was dołączyć.Ale nastepnym razem sie stawimy:) mam nadzieje ze niedługo nastepne spotkanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzis jestesmy po pierwszym szczepieniu na razie goraczki nie ma i wiekszego rozdraznienia tez. Mialysmy rotarix i hexa pneumo i meningo zostawie na pozniej. Jak myslicie dobrze robie ? Ja tez postaram sie dotrzec na nastepny spacer tylko ze ja to musze dojechac na niego az ze Mstowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam niestety nie udało się wczoraj dotrzeć na spotkanie bo nie było nas w mieście ale następnym razem mam nadzieje że się uda.My jutro mamy drugie szczepienie,też hexa i rotarixa za 6 tygodni będziemy się szczepić na pneumokoki,a na samym końcu na meningo.Zastanawiałam się długo nad rotawirusami ale jednak zdecydowaliśmy że zaszczepimy,pierwsze szczepienia zniósł bardzo dobrze mam nadzieje że jutro też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny;) czy wszystkie robiłyście swoim maluszkom usg bioderek czy tylko kiedy lekarz zalecił i dał skierowanie? zastanawiam się nad tym, bo pani doktor ani na pierwszej wizycie ani po skończeniu przez małą miesiąca nic o tym nie wspomniała, a ja też przegapiłam, żeby zapytać. Może nie widziała takiej potrzeby i dlatego nic nie mówiła, sama już nie wiem...chyba zaczynam byc przewrażliwioną mamuśką;) Pierworódka a ty w którym tygodniu byłaś na pierwszym szczepieniu? zaraz po szóstym czy trochę później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evia wydaje mi sie ze standardowo daja skierowanie na usg bioderek jak cos to sie upomnij a dziewczykom to juz mus bo glownie je to dotyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evia24 tez mysle ze powinnas sie opomniec jak nie masz jeszcze skierowania. Lenka ma dzis 9 tygodni wiec troche mamy poslizgu ale nie z mojej winy tylko przychodni wiec nic nie poradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evia24 mój lekarz tez nie dał skierowania na usg bioderek i moja przyjaciółka ma 2 dziewczynki i ani jedna nie była na usg.Jak dobry pediatra i widzi ze nie ma potrzeby to nie daje.Ale ja jakos cały czas myslałam o tym usg i jak bylismy ostatnio na szczepieniu pneumokoków to poprosilismy o skierowanie.Dodam że paulina ma 10 msc i pani doktor powiedziala ze teraz to i tak juz jest za późno ale dała skierowanie.Na tym usg to sie strachu najadłam bo lekarz jak zobaczył że Paulina juz taka duza to mnie zrabał czemu tak pozno przyszłam:/myslal chyba ze przegapilam wizyte.A ja mu na to że mój lekarz mi nie dal wczesniej bo stwierdzil ze jest ok i że ja sama wydebilam w koncu od niego to skierowanie.Na szczescie okazało sie ok bo jesli by było cos nie tak to byl by mega problem.Radze Ci nie czekaj az pediatra sam Ci da,lepiej zrób to usg i miej pewnosc bo lekarz to terz tylko czlowiek ktory moze sie mylić. Co do szczepionek to ja szczepiłam na poczatku na hexa i rotarixem a jak Paulina skonczyla 9 msc to zaszczepilam na pneumokoki i za pare tyg mamy druga dawke.A póxniej bedziemy szczepic na meningo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy gorączkę po szczepieniu zbijać czy jest jakaś dopuszczalna bezpieczna norma i jaka jest różnica miedzy pomiarem pod pacha i w odbycie ile stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierworodka z tego co wiem to goraczke zaczyna sie zbijac jesli osiaga 38 i wyżej .Lekarz powinien Ci powiedzieć jaka dawke paracetamolu mozesz podaj.Z regoly daje sie czopki odpowiednie do wagi maluszka.U dziecka normalna temperatura jest nawet 37,5.Ja mam termometr bezdotykowy i jestem z niego zadowolona wiec w odbycie nie mierze ale zerknij sobie w internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Uff my dziś po szczepionkach:) Pierwsza dawka infarnixu i rotarixu mały a starszy pneumokoki:) i po becikowym :):) Smiała się ze mnie pielegniarka bo się bałam czy Kajtkowi ta doustna się szczepionka nie uleje :) Ale udało się wszystko. Kajtek w ciągu 2 tyg przybrał 1100 :) rośnie jak na drożdżach ( albo cycuszkach:):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini12 myslalam ze jak moja w ciagu miesiaca kg przybrala to optymalnie ale widze ze twoj maly pobija moje rekordy :) karmisz tylko piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Tylko piersia, tyle, ze Kajtek jadlby non stop, a jak cyca zabieram to ryyyyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my już po drugim szczepieniu 2dawka hexy i rotarixu i pierwsza synlforix (pneumokoki), narazie jest ok chociaż mały trochę marudny i cały czas chce na ręce. Kacperek też jest tylko na piersi i myślałam że dużo przybiera (ostatnio 1000g w ciągu 3 tygodni,teraz 600g w ciągu 2 tygodni) ale Martini12 Twój faktycznie szaleje:)). My też nie byliśmy na usg bioderek,mamy w rodzinie ortopedę który jeszcze mi badał bioderka 30lat temu:) i powiedział że usg to się robi tylko jak nie jest lekarz pewien czy wszystko jest ok,a on małego zbadał i powiedział że jest ok,tylko mamy jeszcze za miesiąc się pokazać na kontrole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka19
ale Wam zazdroszę, że już macie to za sobą. Ja planuje szczepić w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis rano mierzyłam temperaturę w odbycie bylo 37,6 podalam czopka bo nie wiedzialam ze to dopuszczalna temperatura teraz mierzyłam jest 37 czyli w porządku bo w necie czytalam ze miedzy pacha i odbytem jest 0,5 stopnia roznicy. Ja tez karmie tylko piersia w upaly podalam ze 4 razy wode przegotowana do picia i moja Lenka konczy jutro 2 miesiace i ma 5600 a waga urodzeniowa to 3800 wiec srednio kg na miesiac wychodzi :) ale lekarze nie mowia nic ze cos jest nie tak, gdzies slyszalam ze piersia nie da sie przekarmić bobasa wiec nie ma czym sie martwic. W niedziele mamy chrzciny i przerażają mnie te upaly. Na wtorek i srode nawet 37 zapowiadają jak to przeżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Kasia1107- u mnie Kajtek tez niespokojny, dopiero teraz od rana zasnął na dobre.... u Taty na brzuchu:) Tak to cały poranek był płaczliwy, mam nadzieje, ze najgorsze już za nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
witajcie my po pierwszej dawce szczepienia na pneumokoki na razie jest spokój zobaczymy jaka będzie nocka , trochę żałuję że nie przeczekałam tych upałów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my o 1:00 podaliśmy czopka bo bardzo płakał,myślę że go bolały nóżki i miał 37,9,po czopku momentalnie zasnął i spał do 5 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dziewczyny ja mam pytanie z innej beczki czy któras z was stosowała bądź stosuje szczepionkę ISMIGEN? czy słyszałyście o skutkach ubocznych tej szczepionki ? chce ją podać starszej córce przed pójściem do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U nas znowu masakra ze spaniem, 3 razy po pół godziny, dobrze że mąż w domu to coś zrobić mogłam, bo do chrzcin trzeba się jakoś ogarnąć, a tu kupa prasowania, prania. Dałam dziś Eli kleik kukurydziany z agrestem. Ostatnio ma ciężkie kupy, może kukurydza ją popchnie, ryżowe kaszki zatwardzają. Daję Małej owoce wieczorem, były jagódki, agrest, maliny, porzeczki czekają w kolejce a jutro jadę po jeżyny. Elcia uwielbia nowe smaki. Postanowiliśy jednak jechać nad morze, bo muszę psychicznie odpocząć przed powrotem do pracy. Bije mi na czachę, czasami sama prowokuję awantury. Brakuje mi wyjść do ludzi, to ostatnie nasze spotkanie było dla mnie jak łyk świeżego powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh ależ miałam do czytania dziś :) jakoś ostatnio czasu mi brakowało a raczej sił ale już wróciłam do żywych :D . Mała dostała jakiegoś olśnienia i zasypia już nam lepiej brzuszek też się uspokoił tyle tylko że w dzień śpi mi po 30-40 min ale jakoś dajemy rade. za tydzień góra dwa przeprowadzka i się martwimy jak mała się zaklimatyzuje na nowym miejscu. Nadal czasem nie chce jeść po kąpaniu ale nie wmuszam jej bo jak zgłodnieje to się budzi po 3 lub 4 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za opinie odnośnie usg bioderek;) W jakiej cenie kupowałyście rotarix? Która apteka jest tańsza jeśli chodzi o szczepionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie szczepiłyście swoje dzieciaczki na rotawirusy? Zastanawiam się własnie, bo rożne są zdania na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
ja starszą córkę szczepiłam 6w1, rotawirusy i pneumokoki a Kasię postanowiliśmy zaszczepić 6w1 i pneumokoki bez rotawirusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×