Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość aguuuuuu
sieja gratuluje coreczki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sieja gratulacje!! Ciekawa jestem czy lekarz mi w czwartek potwierdzi że będziemy mieli synka..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasienka ja wlasnie kupilam dwie pary ciazowych spodni w ten weekend w H&M. O niebo lepiej. Nic mnie nie dusi, fajnie podkreslaja brzuszek, dzidzi pewnie wygodniej i mi przy okazji tez :) W ciagu ostatnich dwoch tygodni tak sie powiekszyl ze szok. Rosnie w oczach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera30 - a w którym jesteś tygodniu? Dziewczyny, a powiedzcie mi - co ile chodzicie na wizyty, co ile macie USG i badania moczu oraz morfologię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na wizytach 3 razy w 7 tyg, 11tyg, 13 tyg i teraz będę w 16tyg ( na każdej wizycie usg). Morfologie i inne badania miałam robione na początku. Mocz robiłam w 13 tyg i teraz od 15-20tyg muszę jakieś badania zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasienka dzisiaj zaczynam 18 tydzien. Moje wizyty to w ogole masakra bo w Anglii jest zupelnie inny system. Dwa USG przez cala ciaze i kilka wizyt z polozna, ktora na wizycie mierzy cisnienie i slucha serduszka przez brzuch. Generalnie wizyta trwa 5 minut. Morfologie do tej pory mialam robiona raz. Nie wiem jak to jest w Polsce, ale chyba czesciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Dziękuję dziewczyny :) Jestem w 17/18 tyg. (liczone od ostatniej miesiączki, nie od zapłodnienia). Wydaje mi się, że zaczynam odczuwać ruchy - ale nie jestem do końca pewna, czy to tylko moje pobożne życzenie, czy już faktycznie to jest to. USG mam na każdej wizycie (na początku częściej, bo było rozpoznane poronienie zagrażające), teraz raz w miesiącu. Morfologię i badanie moczu miałam robione od początku ciąży trzy razy. Teraz co miesiąc będę badać się w kierunku toksoplazmozy (mieszkam z dwoma kotami). Dostałam poduchę - rogala - uczę się spać na lewym boku. Jest bardzo wygodna i przytulna, także polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera30 - ja właśnie w tym tyg wybieram się na łowy i też myslałam o H7M :D Ja miałam narazie tylko raz wszystkie badania i 3 USG (6tc, 9tc i 13tc). Nastepne będzie w 19/20tc. Teraz pewnie jak pójdę to mi zleci znów morfologię i mocz - już się martwiłam że to za rzadko, ale chyba nie odbiegam zbytnio od normy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sieja wlasnie sie zastanawiam nad tym rogalem. Ostatnio strasznie sie rzucam w nocy, nie moge sobie miejsca znalezc wiec moze sie skusze na ta poduche. Jasienka to udanych zakupow :) Ja w sumie typowo ciazowe kupilam tylko spodnie. W H&M sa naprawde super. Jesli chodzi o bluzki czy sweterki to kupuje normalne tyle, ze ciut dluzsze i z rozciagliwego materialu zeby rosly razem ze mna. Szkoda kasy na typowo ciazowe. Przymierzylam jedna sukienke to wygladalam jakbym juz byla w 9 miesiacu. Doslownie worek na ziemniaki. Musze tylko znalezc jakas kurtke na zime bo w normalna sie juz pewnie nie dopne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chcę tylko jeansy kupić - ze 2 pary i to wszystko. Sweterki i bluzki wykorzystam te co mam. Może pod koniec ciąży coś dokupię, jeśli okaże się że już się nie mieszczę lub pozyczę od bratowej (spodni raczej nie pożyczę bo jest wyższa ode mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnna123
Sieja gratulacje! Ja jestem w 18 i własnie jakies półgodziny temu poczułam 3 solidne kopniaki. Tzn wczesniej czułam jakies delikatne bulgotanie,łaskotaniei to tak raz na dzień a dzisiaj normalnie szok.Wyraźnie poczulam ze cos sie wierci a potem łup! :) Wczesniej sie zastanawiałam ze to pewnie nie dziecko tylko jelita ale teraz nie mam wątpliwości. Jesli chodzi o wizyty to ja mam mniej wiecej co 4-5 tygodni wizyte i za każdym razem musze robic morfologie i mocz plus czasem jakies dodatkowe badania z krwi.Najwiecej tego było na początku. Usg miałam robione w 6tc, 7tc, 11tc, 13tc ( genetyczne) i teraz bede miała dopiero w 21tc. Jestem umówiona na to usg w 21tc do tego samego specjalisty którymi robił usg genetyczne w 13 tc. sieja mi gin powiedział ze jesli nie mam przeciwciał na toksoplazmoze to wtedy robi sie badanie raz w trymestrze.Ja juz miałam badanie 2 razy na to dziadostwo.I chyba bede je robic cześciej niz raz na trymestr zeby w razie czego szybko działac z leczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już się powtarzam setny raz ale niesamowicie wam zazdroszczę ruchów maleństwa. Ja jestem w 16 tyg i jeszcze trochę czekania mi zostało na te cudowne chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patija23 - ja też już czekam na ruchy...narazie czuję czasami jakieś ukłucia i ciągnięcia, ale to na pewno jeszcze nie ruchy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka mala
dziewczyny ktore sa na zwolnieniu, jak zapelniacie sobie czas...? ja zapislam sie na basen, joge i florystyke...wiec pare dni w tyg cos tam robie ale czasami bywa ciezko..jak wy radzicie sobie z nadmiarem wolnego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny :) Napiszcie cos o sobie... Nataszka chodzisz na joge? Ja wlasnie tez sie zastanawiam. Podobno dzieki temu porod moze byc lzejszy? Jak wrazenia? Ja poki co pracuje i pewnie bede do konca, ale na joge chetnie bym sie zapisala :) Mysle tez nad szkola rodzenia, ale poki co z braku czasu na mysleniu sie konczy. Musze sie w koncu zmobilizowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam zamiar pracować do końca, chyba że pod koniec ciąży będę już duża, ciężka i zmęczona, to wtedy pójdę na zwolnienie. Ja właśnie wczoraj zapisałam nas z mężem do szkoły rodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryska ja sie ostatnio smialam, ze jak juz bede tak wielka, ze nie zmieszcze sie w moj fotel przy biurku to nie bede juz przychodzic do biura :) Mam mozliwosc pracy w domu wiec mysle, ze pod koniec czesciej bede z tego korzystac. Niestety ze zwolnieniem w Uk nie jest tak fajnie jak w PL :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Vera a kuzynka mi mówiła, że w UK do 3 czy tam 5 dni to w ogóle zwolnienia nie potrzebujesz tylko dzwonisz, że np brzuch Cię boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam skurcze i krótką szyjkę a córka mi napierała na nią główką. Generalnie życzyła sobie urodzić się chyba :P Na szczęście przy wsparciu leków i leżeniu dotrwałam do 38 tygodnia i urodziłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×