Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

MamaMuminka27 masz rację:) mi moja pani gin wyliczyla ze najlepiej isc 10.10 ale to już polowa 14 tyg dzwonilam wczoraj do pana dr Dudarewicza i poprosil bym dzis zadzwonila, wczoraj chyba wlasnie przyjmowal prywatnie, zadzwonie dzis i zapytam co zaproponuje oczywiscie zrobie tak jak on powie ale chcialam zeby byl moj m ktory wraca dopiero 4.10 i chcialam zeby byl przy tym badaniu nadal nei mam wynikow wr , moja gin polecila mi zadzwonic i zarejestrowac sie w poradni zakaznej w CZMP, zadzwonilam wczoraj i okazalo sie ze jest tylko poradnia dla dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia ja wkladam luteine 3x dziennie po 2 i tez czasem tak mam, ale sie tym nie martwie. Luteina bardzo dlugo sie rozpuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabiszna ale się pozytywnie uśmiechnęłam;) Ja również drugą już ciążę prowadzę w Arte.... a pierwszą córę rodziłam u Arcisz...;) coś oczywiście spamuje więc pisze skrótami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka80 ;) hehehehe ale smiesznie wyszło ;) a drugą rodzić gdzie bedziesz ? w poliklinice arci, od ktorego miesiąca trzeba sie przepisać zeby miec tam miejsci ? i w arte-midzie u kogo prowadzisz ? u kobietki ?;] czy u jakiegos pana psora :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku to trzymam kciuki, byś mogla pojsc na to usg razem ze swoim m :) a jak sie nie uda, to dostaniesz wszystko nagrane na plytke, takze m tak czy siak zobaczy dzidziusia. Hmmm nie wiem co z ta poradnia zakazna w czmp, ale wiem, ze sa tam na pewno lekarze, ktorzy specjalizuja sie w chorobach zakaznych w ciazy. Moze mogliby Ci tam w poradni ginekologicznej polecic takiego lekarza...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo_muminka - dzięki za uspokojenie :) :) :) dziewczyny jaką macie pogode ??? U mnie szaro buro i ponuro zaraz wskakuje do łóżka wygrzewać nadal to moje przeziębienie a potem zabieram się za gotowanie gorącej zupki - dziś przyszła mi ochota na Krupnik :) . Mój M wczoraj przyniósł cały duży kosz grzybów , niestety z racji mojej niedyspozycji zdrowotnej kazałam mu aby sam zajął się nimi . Wszystko poszło do zamrożenia więc składników na zupkę w zimę pod dostatkiem ;) szkoda tylko że ja nie moge jeść :( wczoraj M robił jajecznicę z grzybami i tylko mi ślinka leciała ale się nie skusiłam dla własnego dobra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabiszna ja jestem pacjentką dr Zbrocha. W pierwszej ciąży zadzwonił do swojego znajomego lekarza w poliklinice i na pierwszą wizytę do niego poszłam w chyba 36 tygodniu. A Twoja kto prowadzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moją prowadzi dr Leśniewska ! , jest NIESAMOWITA ! w zyciu sie nie spodziewalam ze takiego lekarza znajde , nie dosc ze b.kompetentna, lubi to co robi to i świetna jako człowiek ;) i przezabawna ;] a jak u arci nie wiem kogo wybrac ,4 osoby rodzily u dr Nowaka wiec chyba tez sie zapisze, ale slyszalam ze trzeba w 5 miesiącu sie przepisac zeby miec zagwarantowane miejsce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milama
Witam Wszystkich. Według OM jestem w 13tyg. ciąży termin 03.04 dzisiaj mam wizytę u gin. Ostatni raz byłam 4 tygodnie temu, robił mi usg dopochwowo dzidziuś miał 30mm. Lekarz powiedział że wszystko jest ok, kazał brać witaminy tylko Prenatal Complex. I powiem wam że jestem zielona w tych wszystkich badaniach jakie trzeba zrobić. Jak do tej pory miałam robioną raz morfologię, WR, TSH, Taxoplasma no i grupę krwi. Badania wyszły w normie. A dziś idę i nie wiem co mam pytać wydaje mi się że powinnam mieć zrobioną cytologię - czy sama mam poprosić o zrobienie? dodam że chodzę prywatnie i wydaje mi się że jak na prywatne wizyty jestem za mało poinformowana o wszystkim co trzeba zrobić. No i ciekawi mnie czy znowu będę miała dopochwowe? O jakie badania mam poprosić? o co pytać? To moja pierwsza ciąża i stąd niewiedza co kiedy i jak. Ale uważam że jak chodzę prywatnie to lekarza sam powinien mnie ukierunkować - a jednak czuję nie dosyt i myślę nad zmianą lekarza. Dziś popołudniu się okaże :( Przepraszam że wyskakuje tak, ale jestem tu pierwszy raz i proszę o małą podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Milama ja również jestem w pierwszej ciązy , tez chodze prywatnie i tez jestem zielona co do wszystkich badan ;] ale moja gin za kazdym razem mowi mi co mam przyniesc na kolejna wizyte jakie badania, sama się ostatanio o jakies pytalam a ona powiedziala ze to jeszcze nie koniecznie , w poniejszym terminie, jeżeli Twoj lekarza nie informuje Cie o takich rzeczach i powiennaś sama się dowiadywać uwazam ze powinnas zmienić lekarza, a co do cytologii to było pierwsze pytanie na pierwszej mojej wizycie, kiedy byla robiona i jaki wynik, mialam robioną w kwietniu takze u mnie jest aktualne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milama
Dziękuje za szybką odpowiedź no własnie dziś idę i podejmę decyzję czy zmienić czy nie. Powiem tez o cytologi, chyba nie ma żadnych przeciwwskazań żeby ja wykonać np dziś? jakoś strasznie mnie stresuje dzisiejsza wizyta sama nie wiem czemu,chyba przez całe moje nastawienie co do gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milana spokojnie. Lekarz na pewno wie co robi;) Nie byłaś na wizycie 4 tygodnie, stąd może twój niepokój. Ja na początku miałam do wykonania takie badania: morfologia, mocz, toxo, WR, Hbs, glukoza. Cytologię też powinnaś mieć raczej wykonaną. Ja miałam niedawno robioną więc dr powiedział, że zrobi w II trymestrze. Usg dzisiejsze powinno być już przez powłoki brzuszne. Zabiszna ja o swoim lekarzu mam takie samo zdanie;) A w pierwszej ciąży jak dostałam lekkich plamień i w Artemidzie nikt nie przyjmował jeszcze to pojechałam właśnie do polikliniki i tam przyjął mnie dr Nowak. Jak na krótką wizytę mogę z czystym sumieniem ci go polecić. Bardzo dokładnie się mną zajął, dął do siebie namiary i kazał dzwonić jakby co. Nie byłam jego pacjentką więc naprawdę było to miłe z jego strony. Jakbyś kiedyś potrzebowała jakiś wieści nt porodu to daj znać;) Najwyżej co by nie zaśmiecać dziewczynom forum podam emaila. A na kiedy masz termin? Może na jednej sali będziemy leżały...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to chyba jednak nie:( Ja mam z ostatniej miesiączki na 5.04 a z usg na 8.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
MamoMuminka dziekuje ci za odp:) Moja pani gin ma sie dowiedziec cos o tej poradni, gdzie co i jak:) ma mi oddzwonic, mam nadzieje ze wywiaze sie z tego:) przy CZMP jest jakas przywatna Trimedyka i tam podobno przyjmuje taka pani dr ktora wczesniej wlansie tam przyjmowala ale tylko w paitki i musze w piatek tam dzwonic, mzoe mnie przyjmie a moze okaze sie ze mam ujemne wr i bedzie po problemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka :) spokojnie ;p ja z osttaniej miesiączki mam na 02. 04 :D hhehehehehe a z usg było na 18 :p teraz jest na 16 ;p zobaczymy przy nastepnej wizycie ;p hehehe moim zdaniem kto nie rodzi cesarką to terminy lotne ma ;p takze moze i bedziemy sasiadkami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaKIELCE
bylam w tamten czwartek na usg, to 11 tydzień i dzidzius ma 30mm - myślalam ze to malo,ale z tego co piszecie widze ze w normie;) moja bratowa jest w 13tyg i ma juz 8cm!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko- z tymi wielkościami jest bardzo różnie , nie ma reguły ile mam mieć w danym tygodniu maluszek , ważne żeby z każdym tygodniem rósł dlatego nie masz się co stresować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
ja sobie wczoraj z apteki wzielam 3 numery "maluszka" w kazdym po jednym artykule o ciezy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaKIELCE
dzieki :) a powiedzcie dziewczyny jak zalatwiacie sprawy sluzbowe? chodzi mi o to czy dalyscie juz zaswiadczenia pracodawcy o ciazy? czy to za wczesnie? ja mam ochote dac bo pracuje po 3-4dni 12godzin dziennie i troche mnie to meczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczescie mam problemow jezeli chodzi o pracodawce :p juz w marcu moja pani dyr. pytala sie co dwa tygodnie czy ja juz w ciazy ;] a jak przyszlam po wakacjach , nie zdazylam nic powiedziec, moja pani dyr przywitala mnie gorącym usciskkiem i powiedziala no nareszcie w ciazy , prawda ? ;p nic mi nie pozostało jak tylko potwierdzic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Beniu, a pwiedz zażywasz cos? mam na mysli przeziębienie. Ja dostalam zalecenie wit c, wapno i oczywiscie [prenalen. Dzis pierwszy dzien [poczulam sie lepiej. Ale i tak nie wiem kiedy wrocic do pracy. Jak to jest u Ciebie? czekasz az w 100% bedziesz sie dobrze czuc czy wybierzesz sie wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Mam jeszcze jeden problem, otóż do tej pory mialam okrpone mdlosci/nieziemska sennosc...nie moglam sie skupic absolutnie na nauce. Teraz to cholerne przeziebienie :/ a za miesiac mam bardzo powazny egzamin przed kilkuosobowa komisja... czy któras z Was jest w podobnej sytuacji??? to bedzie ogromny stres dla mnie nie wpominając o tym co bedzie czulo malenstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Milka ja na przeziębienie tez piję prenalen. Dodatkowo inhalacje i np na gardło dodaję szałwię, na katar sól fizjologiczną. Polepszyło mi się. Noi oczywiście cytrynka, miód. Prenalen jest dla mnie ohydny ;) A będzie tydzień jak jestem przeziębiona, z tym, że gardło mi przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Milka i co do komisji. Ja na początku ciąży miałam obronę pracy magisterskiej. Powiedziałam gin i dał mi jakieś tabletki, żeby stres za bardzo nie wpłynął na moje zdrowie i maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Kochana a Ty jestes w domku czy pracujesz? Zgadzam sie z Toba, Prenalen jest okropny i mam zawsze po nim mdłości. Co do egzaminu, bede musiala poprosic ginekologa o jakies wsparcie, poniewaz sam egzamin ustny trwa ok 1,5 h :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Wróciłam po zwolnieniu do pracy i od razu przeziębienie... ale jutro mam wizytę i wolę wziąć zwolnienie i wygrzać się do końca w domu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
MamaMuminka ale ciezko jest sie skontaktowac z tym Dudarewiczem, poprosil bym napisala esa i tak tez zrobie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka - ja na przeziębienie od samego początku przeziębienia zaczęłam stosować głównie domowe sposoby czyli dużo witaminy c ( cytryna , kiwi ) , piję dość często herbatę z lipy oraz herbatę z domowym sokiem z malin ,sporadycznie czosnek , dzisiaj dodatkowo byłam w aptece - kupiłam syrop na kaszel stodal ponieważ w nocy strasznie męczy mnie suchy kaszel , oprócz tego piję również Prenalen . Kupiłam także amol do nacierania , smaruję nim skronie i czoło . Dodatkowo do tego wszystkiego piję sporo gorących napoi i jedzenie w postaci gorących zup. W miarę możliwości wskakuje do łóżka i wygrzewam się . Z pracą u mnie akurat nie ma problemu bo nie pracuję - u mnie mąż zajmuje się pracą a ja domem - taki mamy układ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×