Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

I ja też zaglądam :) Veea ja też mam termin na 2 kwietnia, ale dzisiaj zaczynam 19 tydzień. Różnica pewnie wynika z tego, że ja mam długie cykle. Przy 28 dniowych miałabym termin na 29 marca i w sumie tak też jeden lekarz mi powiedział. Ale wiadomo, że z tą datą to ciężko się wstrzelić i jest to "orientacyjne". Zatem trzymam się pierwotnej wersji czyli 2.04. Ja od jakiegoś tygodnia od czasu do czasu czuję jak maleństwo sie rusza. Nie jest to jakieś mocne, ale wiem, że to jest to. Czuję ruchy albo z prawej strony albo bardziej na środku, z lewej cisza. Najwyraźniej tak się dzidzia ułożyła :) Wczoraj i dzisiaj jej aktywność ruchowa odczuwalna przeze mnie spadła i trochę mi smutno z tego powodu :P Jak dla mnie mógłaby się ruszać cały czas. To cudne uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Witam Ja dzis zaczynam 17 tydz i od dwoch dni czuje ruchy:) tak mi sie wydaje ale to tylko wtedy kiedy sie połoze i sie wczuje :) przy dotykaniu brzucha nie czuc tylko czuje w srodku :) mam nadzieje ze z dnia na dzien bedzie coraz mocniej kopac :) Przeczytałam gdzies na necie ze dziecko jest juz wielkosci damskiej reki :) A co do wagi to jestem z siebie zadowolona :) mam 4 kg na plusie brzuszek widac ale poznym popołudniem i wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ją szczerze powiedziawszy na początku ciąży sobie na wiele pozwalalam, ale jak zobaczyłam jak waga szybuje w górę powiedziałam stóp, i teraz jem zdrowo, ale z głową;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmana, to witaj w klubie. Ja też szalałam z jedzeniem, ale teraz potrafię powiedzieć STOP:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMuminka, ja też czułam regularne ruchy przez 2 tygodnie a potem przez 5 dni była cisza. Myślałam, że zwariuję!! Ale teraz znów czuję to niezwykłe "coś":) Podobno jak dziecko odwróci się do brzucha plecami, to ruchy na tym etapie są niewyczuwalne, ale jak jest zwrócone twarzą do brzucha, to czujemy rączki i nóżki:) Widocznie moje maleństwo na prawie tydzień się odwróciło plecami do świata;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walabia a ile Ci przybyło od początku?ją właśnie wrocilam z zakupwo, bo jutro z samego rana wyjeżdżamy na tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonka88
Witam:) Zanim się przyłączę chciałam przeczytać całe forum - tak zrobiłam, ale widzę, że teraz ucichło tutaj troszkę :( chyba za długo czytałam ;) W piątek zaczęłam 17 tydzień ciąży, termin porodu mam na 9 kwietnia. Mam nadzieję, że mogę do Was dołączyć - przynajmniej do tej części dziewczyn, która została bądź też niedawno dołączyła :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonka88
W takim razie dziękuję :D to moja pierwsza ciąża i miło będzie się dzielić z kimś wrażeniami w tym okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonka88
co do ruchów to również czekam, aż coś poczuję. Jak na razie cisza, ostatnio coś poczułam, ale bardziej stawiam, że to tylko moje jelita ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbliżają się Andrzejki co za tym idzie przypomniała mi się taka wróżba z obrączką ślubna na nitce, która miała za zadanie określić ilość dzieci oraz płeć nie wiem czy znacie mnie wyszło, że będe miała troje dzieci dwóch chłopców i dziewczynkę w takiej kolejności :) biorąc pod uwagę, że to moja pierwsza ciąża i że mam już 30 lat to chyba musze przyspieszyć :) dodatkowo dla tych zniecierpliwionych przesyłam link do strony na której mozna sprawdzić płaeć dziecka (oczywiście z przymrózeniem oka :P) znowy wyszedł mi chłopczyk więc czekam na usg z nieceirpliwością http://www.ciazowy.pl/kalkulator,plci-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze chciałam Wam się pochwalić, że dzisiaj mój mąż kupił mi taką specjalna poduszkę dla kobiet w ciąży, w nocy robię inagurację dam Wam znać jak się spało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonka88
mnie według testu również dziewczynka, czyli tak samo jak na usg - lekarz mówił że na 80% dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonka88
Madziana co do poduszki to czekam na opinię, bo myślałam też żeby coś takiego sobie kupić - podobno można wykorzystać również do karmienia maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam sobie test jak zaszlam w ciążę z dwoma poprzednimi córkami i obie powinny byc chłopcami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonka88
no to rzeczywiście trzeba traktować z przymrużeniem oka ;) ale mam nadzieję, że USG nie kłamie i na połówkowym potwierdzi się że córeczka, chociaż mój mąż jeszcze ma nadzieję, że tam coś urośnie do wizyty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonka88
A Wy już wiecie jaka płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ją nie znam, bo po słowach lekarza dla mnie to nie jest stwierdzenie czy to chłopiec czy dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) zobaczymy komu się sprawdzi :) macie jakieś specjalne zachcianki kulinarne bo ja wręcz odwrotnie niby coś bym zjadła ale nie mam smaka na nic konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonka88
Teraz to sama nie wiem co bym jadła - dziś mi się zachciało coś słodkiego - zjadłam iryska a za chwile do lodówki po ogórki kiszone :D na początku miałam bardziej zachcianki - i przede wszystkim na fast foody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ją na początku jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży to kwaśne i piakantne a teraz nie mam jakiś specjalnych zachcianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonka88
a planowałyście ciąże czy się niespodzianka trafiła? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ją niby chcialam, ale nie mogłam się zdecydować jednak wcale nie uważałam. Z jednej strony za wygodna dzieci odchowane a z drugiej strony tęsknota za malenstwem;-) a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy któraś z przyszłych mam korzysta ze strony: http://brzuszek.net/15-tydzien-ciazy/ ? Mnóstwo fajnych informacji o przebiegu ciąży, porady specjalistów itp. Zarówno w temacie tego jak rozwija się maluch, jak i tego jak może czuć się mamuśka i co można na to poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ślubu uważaliśmy, w czerwcu się pobraliśmy i zaczęliśmy się starać. W lipcu była pierwsza próba no i się udało. Sama byłam w szoku, że tak szybko. Mam 2 koleżanki w pracy które już się po kilka lat starają i nic (jedna już miała 2 próby in vitro, druga kilka inseminacji) i wkręciłam sobie, że ze mną też tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Ty już doświadczona jesteś - ile córki mają? Dla mnie wszystko nowe, czasami się boję jak to będzie po porodzie, czy sobie poradzimy z maleństwem itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldona, starsza ma 11 młodsza 7. Niczego się nie obawiaj, że wszystkim sobie doskonalne poradzisz to samo przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planowałam na przyszły rok więc poszłam do gin na cytologie i chciałam zrobić badania czy bo mam nieregularne cykle i policystyczne jajniki :) lekarz zaproponował monitoring cyklu aby sprawdzić czy jest owulka przez te cysty chodzilam na usg co 2, 3 dni lekarz.stwierdził cykl bezowulacyjny, kazał zrobić badanie nasienia a następnie badanie drożności jajników jak przyszłam z wynikami męża do kontroli okazało się że w 30 dniu cyklu mam owulacje :) więc było przytulanie a po 3 tygodniach dwie krechy na teście :) więc wyszło w pierwszym cyklu starań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×