Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Mi początkowo wskazano termin 20 kwietnia, a później lekarz zmienił na 15 kwietnia. Na razie przytyłam 6 kg, choć brzuszka jakoś szczególnie nie widać. Co do pracy, to pracuję na cały etat. Mam pracę siedzącą przed komputerem i bardzo brakuje mi ruchu. Staram się chodzić na spacery, ale mam wrażenie, że to za mało. Tym bardziej, że wcześniej jeździłam do pracy rowerem, w weekendy chodziłam na rolki. A teraz przez miesiąc jedynie na jogę, ale była za późno dla mnie i zrezygnowałam... po ćwiczeniach byłam w domu po 22.00. A to była jedyna grupa, która zgodziła się przyjąć ciężarną (z racji kwalifikacji trenerki). (Zajęcia dla ciężarnych są w godzinach mojej pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ruchów dziecka. Sama jeszcze nie czuję. W zeszłym tygodniu gin mi powiedział, że mam czas do 24 tc. Nie ma się co stresować. Ponoć w pierwszej ciąży jest to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domika to my chyba jesteśmy w tej samej sytuacji ciesze się że nie jestem jedyna:) jedynie Twoj dzidziuś jest młodszy o tydzień:-) a znasz już płeć? ja od 1 grudnia chciałabym się zapisać na taki fitness dla ciężarnych bo też mam bardzo mało ruchu jedynie dziś z koleżanka i z jej dzieckiem 2 mc byłyśmy na 2h spacerku:) ale zimno już więc ja sie ciesze ze nasze maluszki będą w kwietniu bo to na prawdę super termin;-) chwile wiosny a później już lato to można latać z wózeczkiem.;-) po mnie też mało widać brzuszek ale to chyba rodzinne bo mama mi mówiła ze jej do 6 mc mało co było widać:) heheh. My już kupiliśmy wózek kolor neutralny kremowo czarny w razie gdyby jednak był chłopiec bo była okazja i szkoda bylo nie skorzystać a zresztą tak mi się spodobał że już chciałam go mieć, wózek marki graco evo 3 w 1. Jesli chodzi o tą szkołę rodzenia to zadzwoniłam tam jeszcze raz i w srode zaczyna się nowy kurs, zajecia prowadzone są w pon i sr po 1h. Jeśli mąż nie da rady to ewentualnie będę chodzić czasami sama no i kurs trwa 2 mc więc troche długo, ale jednak wiem że chcę się czegoś dowiedzieć. Dziewczyny głodomor dziś ze mnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
bylam wczoraj na wizycie u swojej pani gin. Odebralam tez wyniki., Mam w moczu bialko ale moze to sperma?:D i jeszcze mam drozdze. to pewnie przez antybiotyk ktory bralam;/ poza tym z brzuchem jest ok, nie mam juz twardej macicy, szyjka ok ale i tak pani gin chcilaby zebym juz siedziala na zwolnieniu........... Poza badaniem na fotelu usg mi nie robila bo ja maly kopnal jak na brzuch naciskala wiec stwierdzila ze nie ma potrzeby skoro mam w sr polowkowe:). Jutro znowu musze oddac mocz. Dala mi tez skierowanie na glukoze ktora musze zrobic na nastepna wizyte czyli za 4 tyg. Dodatkowo nadal luteina i zwiekszona dawka magnezu. dzis powtorzylam ten mocz, czy Was na badaniach przepuszczaja w kolejkach?? czy czekacie grzecznie jak wszyscy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bialko w moczu to bardzo zle. Wskazuje na zatrucie. Mozesz skonczyc na patologii jak ja. Ale final byl szczesliwy. Mama z kw.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka27a
MP88 Z brzuszkiem to tak indywidualna sprawa, że nie ma co się martwić :) Ja słyszę ciągle jaki mam wielki brzuch i przyznam, że czasem mnie to denerwuje, bo ileż można słuchać? W swojej ciąży bliźniaczej przytyłam 6 kg póki co :) Jeśli chodzi o połówkowe - kolejne podejście miałam w niedzielę, lekarz zrobił i już wiadomo, że będzie dziewczynka i chłopiec. Dziewczynka jest ułożona główkowo - bliżej kanału rodnego (z mojej lewej strony) zaś chłopczyk gdzieś na górze po prawej stronie. Brzdące ważą razem ponad pół kilograma :) Jak już znam ich położenie to rozróżniam ruchy danego dzieciaczka. Mi się to kojarzy jakbym pod skórą miała takie bzyczące muszki ;-) Na zwolnieniu przebywam od jakichś 3 miesięcy. Przyznam, że już jest mi ciężko schylić się po coś albo przewrócić z boku na bok w łóżku. Boli mnie też kręgosłup. (Piszę jak stara babcia :) - reasumując - psychicznie czuję się cudownie, jak bogini płodności, a fizyczny ból dzielnie znoszę) motylekGość W kwestii przepuszczania u lekarza, w sklepie,w banku albo ustępowania miejsca w komunikacji to jest różnie Są ludzie, którzy ustępują ale też zdarza się totalna znieczulica. Wszystko zależy od mojego samopoczucia - jak jest dobrze to mogę sobie cierpliwie poczekać, a jak mam gorszy to egzekwuję swoje prawa. W komunikacji nie zawsze ustąpią, bo mam taki płaszczyk w kształt litery A i brzucha aż tak bardzo nie widać. Była też fajna sytuacja - w supermarkecie wzięłam sobie kabanosy, bo miałam ochotę i one nie chciały przejść przez kasę, coś było nie tak z kodem. Wielka kolejka za mną, mówię do Pana: Ja i moje dzieci miałyśmy taką ochotę na te kabanosy.. no to facet poleciał na sklep - wziął jakieś inne małe kiełbaski za 5zł - nabił je na kasę i mówi: ciężarnej odmawiał nie będę, bo jeszcze mnie myszy zjedzą :) To podziękowałam w imieniu swoim i dzieci i zadowolona wyszłam z kabanosami w ręce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ja właśnie wstalam-wkońcu mogę sie wysypiać to jest nasz czas trzeba korzystać:) motylku ja sie nie znam na wynikach ale rzeczywiście może być tak jak mówisz. Ale Twoje maleństwo r****iwe, moje coś własnie nie jest:)) ale w pt upewnie się czy aby na pewno wszystko jest ok-dłiugo zastanawiałam się nad tym badaniem polowkowym(anatomiczne) bo żadna z moich znajomych go nie robiła i w necie tez pisze ze robi sie po 35 r zycia, no ale dla mojej gin to są podstawowe badania i ona traktuje to jako norme, dlatego stwierdziłam ze zrobie, zreszta robi sie je u innej ginekolog więc warto zawsze jeszcze zasięgnać konsultacji u kogoś innego. Ile płacicie za to badanie ? bo u nas we Wrocławiu jest po 250 zł. Myślałąm sobie tylko że takie badania to niepotrzebny stres bo co jeśli powie ze coś jest nie tak...niepotrzebny stres do końca rozwiązania. Magdalenka27 gratuluje blizniakow ale super rzeczywiscie ekstra, macie juz w rodzinie blizniaki?? Jesli chodzi o przepuszczanie w kolejkach to mnie to niestety nie spotyka gdyż tak jak mowie malo co po mnie widać hehe;-) tzn ja widze brzuszek ale innim może sie wydawac ze jestem otyła poprostu heheh:) jedynie w laboratorium czasami wołaja najpierw kobiety ciężarne to wtedy idę ale też nie zawsze to robią a ja jakoś nie lubie się upominać. Mi też jest coraz cięzej sie schylać mam na mysli nawet ubieranie butow to chyba przez brzuszek:D nie jest ogromny ale zawsze jest:) Ale u mnie ładnie sypie śnieżek, chwile sobie odpoczne i chyba pójdę się przejść do sklepu:D staram się zawsze wymyślać sobie jakies zadnania hehe żeby choćby na chwilę ruszyć się z domu:) 3majcie się kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek gość
nei bede sie na zapas martwila tym bialkiem odbiere popoludniu wynik z dzis i mam andzieje ze nic tam takiego juz nie bedzie, ze to po peostu po stosunku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek gość
a jesli opkaze sie inaczej tzn ze mam mega pecha! jak jedno zmartwienie sie konczy to drugie zaczynba! a juz myslalam ze limit wyczerpalam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek gość
Gosc zatrucie czy zakazenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek gość
MP To w ktorym jestes tyg?? na pewno wszystko dobrze! a mialas robione usg genetyczne?? polowkowe w łodzi u dudarewicza kosztuje 260 zl za genetyczne tyle samo placilam, plus test podwojny Pappa 250;/ ja mam akurat wskazane to polowkowe bo jestem po amnipunkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka27a
MP88: dziękuję - moja mama ma brata bliźniaka, babcia (mama mamy) była z trojaczków, więc u nas to cecha rodzinna :) A skąd jesteś? Gdzie to już śnieżek prószy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylku dziś mija mi 21 tydz;-) a Tobie? Ja jestem z Wrocławia i u nas trochę poprószyło ale coś już przestało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha motylku genetyczne też miałam robione kosztowało 230zł i wszystkie parametry dobrze wyszły:) wtedy też zobaczono podobno płeć mojego maleństwa:) ale do dziś jeszcze mi jej nie potwierdzono dlatego niecierpliwie czekam na piątek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek gość
MP mi 21 zaczal sie w niedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Kobietki :)coś jakoś ostatnio ucichło znowu na naszym forum :( Co do kultury i ustępowania miejsca kobietom ciężarnym w DE to można zapomnieć tu coś takiego w ogóle nie istniej najważniejsze żeby "babcia", czy "dziadek" w autobusie mogli usiąść albo małolaty inni się nie liczą czasami zdarzają się sporadyczne przypadki, że ktoś Ci ustąpi miejsca - raz mi się to tylko zdarzyło. Co do ruchów odczuwam już je dość regularnie rano i wieczorem jak np. jestem godna to kopie mały bardzo :) właśnie zaczęłam dziś 22 tydz. i do tej pory 2kg na + i w nocy mam straszne problemy ze spaniem nie umiem zasnąć, a rano bym sapała do 9.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek gość
oj czy ja wiem czy tak ucichlo:) chyba nadal jestesmy tu aktywne:) jutro na 15;50 jade do dudarewicza:) juz sie nie moge doczekac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domella mam identycznie jak ty;) w nocy nie spie, a rano to ciezko sie podniesc:) i maly jak jest glodny to daje sygnal ze trzeba cos zjesc, ostatnio bylismy w kinie wieczorem, chyba bylo za glosno bo maly sie strasznie krecil az sie lapalam za brzuch to moj m sie ciagle pytal czy dobrze sie czuje:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
hej, ja właśnie zaczynam 21 tydzień i maluszek też coraz więcej się rusza.Szczególnie jak jest głośno, ostatnio byłam na urodzinach 4letniego siostrzeńca gdzie było dużo dzieci i mały podskakiwał co troche (chyba chciał się przyłączyć do zabawy;-) Zapisałam się dziś na spotkanie edukacyjne z położną (od 21 tyg ciązy każda ciężarna może chodzić na bezpłatne wizyty), pierwsze za tydzien nt fizjologii porodu. Chodzi może któraś z Was na takie spotkania? Macie już w ogóle wybrana położną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka27a
swiderkowa1984: a możesz coś więcej o tych spotkaniach z położną napisać? nie wiedziałam, że jest taka możliwość to na nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
ja się dowiedziałam o tych spotkaniach na warsztatach "Po prostu położna", które były organizowane u mnie w mieście. Pod tym samym adresem co nazwa akcji znajdziesz więcej informacji i z tego co wiem jest tam lista położnych, które takie warsztaty organizują, ona jest stale uzupełniana a spotkania są bezpłatne, czyli chyba na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka27a
Ja jestem z Warszawy i chyba też się wybiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiderkowa a o jakiej położnej mówisz czy jaką wybrałyśmy? położną do porodu?? ja nie chcę płacic dodatkowych środków aby wynajmować sobie położoną do porodu a któraś z Was planuje coś takiego zrobić? uważam ze to nie fair bo każdemu z nas należy się fachowa opieka, wkońcu takie wysokie składki płacimy na ten NFZ... ja też słyszałam o tej położnej ale wlaściwie nie wiem jak mogłabym się umówić i gdzie dzwonić po takie spotkanie...może ktoś coś więcej napisze:) jest ktoś z Wrocławia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ren gosc to ja;) ooo to Magdlenka mozemy isc razem, zawsze razniej ;) zarejestrowalam sie ale jeszcze emaila nie dostalam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do poloznej, to tez jestem tego zdania ze powinna sie nami zajac nawet bez placenia, bo taka jej praca. Ja osobiscie nie dala bym 1500zl za polozna, wole przeznaczyc te pieniadze na maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja tez nie dopłacam do położnej. Każda z nas ma na pewno wybraną położną (ja jak wybierałam lekarza rodzinnego wypełniałam też deklarację o wyborze położnej ale nawet nie pamiętam jej imienia..) Teraz wybrałam sobie kogoś świadomie, ta osoba bedzie przecież do mnie przychodzić po porodzie, a w szpitalu zawsze się pytają kobiet kto jest ich położną. Jeśli chodzi o samo rodzenie w szpitalu to przecież nie wiem na kogo trafię i kto bedzie na dyżurze. Prawdopodobnie nie będzie to ta sama położna którą wybrałam, ale liczy się dla mnie to żebym miałam już z nią kontakt nawet przed porodem, a skoro te spotkania są bezpłatne to dlaczego z nich nie skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
wcześniejszy post było ode mnie tzn Swiderkowa1984 ale oczywiście zapomniałam się podpisać...przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
mi mail z potwierdzeniem przyszedł dopiero na drugi dzień. A na spotkanie naprawdę warto iść (i jeszcze są upominki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech to ja nawet nie wiem czy ja kiedyś gdzieś wybierałam położną:( więc nie mam pojęcia kto będzie do mnie przychodzić? kurcze dzięki za podsunięcie pomysłu tych warsztatów też się już zarejestrowałam i bardzo chętnie sie na nie wybiore:) przeglądałam też bazę położnych i są jakieś we Wrocławiu więc skoro takie spotkania są bezpłatne to też chciałabym się z nią spotykać:)więc chyba jutro tam zadzownie, a czy myslicie że takie spotkania z nią zobowiązują nas do wyboru jej? wiem że też jest taka szkoła rodzenia która jest darmowa i miałam do niej iść jednakże warunkiem jest wybranie z niej właśnie położnej środowiskowej, chciałam się wybrać do tej szkoły ale to jets kurs weekendowy dlatego wczoraj znalazłam również inna szkołe, ale mimo wszytsko do tamtej też bym poszła hmm więc jeśli już tam wybiore to już drugiej nie będę mogła:) Ech dziewczyny powiem Wam ze to jest straszne że ludzie decydują się wynajmować położna do porodu, ja wiem ze roznie bywa i każdy z nas chce być traktowany po ludzku, ale kurde je to jedynie rozpieszcza pomyślscie sobie 10 porodów *1400 to ma 14 tys dniówke to lepiej jak nie jeden lekarz zarabia miesięcznie hehe paranoja się dzieje na tym świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×