Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Jozka- z tym podziałem domu co Kasia pisze- to jest myśl. Ja podjęłam ten temat z moimi rodzicami,że jeśli chcą bysmy z nimi mieszkali w tym domu to musimy go podzielić na miarę możliwości tak,aby były tak jakby dwa "gospodatstwa domowe". Wtedy ani my,ani oni nie bedaz sie denerwować że ktoś kogoś zaprosił. Na początku było burzliwe wymienianie zdań i przedstawianie przeze mnie zalet tego pomysłu,ale po 2godz.mama ochłonęła i nawet zaproponowała że możemy zrobić sobie dobudówke z osobnym wejsciem i całkiem podzielić dom na pol!! Nie powiem,że lepsze to niż kredyt na mieszkanie ale i tak kosztowna sprawa. Dzisiaj przychodzą znajomi, tata jest typowym domatorem wiec ani mysli się gdzieś wybrać dla swojego spokoju...oraz tj pisalam że zaprosił swoja rodzine ze środka Polski na swieta-tego tez nie odwoła. Poki same nie przyczynimy się do wprowadzenia zmian w tej sytuacji,nie polepszy się nasz byt i sampoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkk
123ewela kupilas ta kurteczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
kasia i Karola dziękujeee ;) macie racje, mozna zagospodarować cąły strych, tylko sie zastanawiam czy mimo wszystko jest sens, ale taniej to by wysżło niz mieszkanie napewno... :/ nie wiem co my zrobimy, moi rodzice powiedzieli ze nam pomoga i zebym sie teraz nie denerwowala i najlepiej nie odzywała :)) i tak tez uczynie, czas pokaze co to bedzie :) ____ Ale sie pogoda u nas zepsuła, padaaaa i szaro i ponuro ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
hej dziewczyny! Ja dziś byłam na zakupach i kupiłam wanienkę, parę kosmetyków i chusteczki dla maluszka. Jeszcze mi pare rzeczy brakuje, ale tak jak pisze Agu83 kasa leci bardzo szybko! Anus23 jeśli chodzi o wózek to też myslę, że siostra ma sporo racji, 600zł to jednak duży wydatek...ale jeśli chodzi o ten model wózka to ja za tydzień będę w Adborze, też bedę stamtąd brała tylko inny. Moja teściowa tam pracuje więc z wiadomych względów zamówimy tam..cała rodzina mojego m ma stamtąd wózki i jest zadowolona. Ja jednak wolę zobaczyć na żywo, biorę model Zipp Lux (no chyba, że mi sie nie spodoba to wtedy mam jeszcze x-landera od siostry ale 3 kołowy i trochę niewygodny..) W każdym razie jeśli Ci na nim zależy mogę zerknąć na ten model Arte. Juzka..olać trzeba ta teściową i tyle, wiem, że się łatwo pisze ale nie ma wyjścia..a jeśli chodzi o dom to skoro m jest w akcie to tak jak pisały dziewczyny nie można cofnąć bez jego zgody... Anula z Martynką mi się też czasem wydaje że mój w poprzek leży bo bo go czuję po dwóch stronach...w 32 tyg był jeszcze nie obrócony, za tydzien idę do gina to zobaczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzka tak jak pisza dziewczyny, moze by spróbować jakos podzielic na osobne bo wspolne zycie pod jednym dachem czesto dla bliskich sobie osób jest trudne a co dopiero jesli sie z kims nie dogadujemy. Ja juz tez kiedys pisałam ze mieszkalismy z moja mama przez 2 lata bo własnie stawialismy sobie dom obok i nie było innej mozliwosci i to był strasznie ciezki czas dla nas wszystkich,teraz mieszkam tak blisko siebie ale jednak osobno i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do domu to własnie swój wysprzątałam i mam chwile relaksu bo mam dosc. Fajnie jest mieć duzo pomieszczeń i miejsca na wszystko ale utrzymac to w porzadku to katorga zwłaszcza teraz jak sił brak, ledwo na dole posprzatam to juz u góry jest brudno i tak w kółko.Jeszcze mnie juz od rana zgaga pali bo sie najadłam nalesników z dzemem pozniej na obiad kurczak z marchewką z groszkiem i czuje ze mi zaraz przełyk spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaol
Widzę, że sobota upływa wszystkim podobnie- sprzątanie i zakupy:) Ja dziś czuję ból w piersiach i po naciśnięciu zauważyłam, że leci mi siara. Też tak mialyscie w 33 tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaol ja tez jestem w 33 a siare mam juz od jakis 3 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkk
Mamaol ja koncze 33tc i nic mi nie leci z piersi w ogole wydaje mi sie ze mi juz nic nie rosna i sa znowu jakies mneijsze ale chrzesnica dala mi popalic juz nie mam sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
A kiedy kupujecie staniki do karmienia? Jak już będziecie karmić czy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam dwa, ale chyba zle zrobilam bo widze ze piersi mi ciagle rosna a wiadomo jak mleko naplynie to sie jeszcze powieksza-co mnie przeraza;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Ja mam siarę od 16 tc. Wtedy się pojawiła i nie wiedziałam co to ;d hehe. A od 2msc to normalnie mleko. Mam plamy na bluzkach, a najbardziej wieczorem po kąpieli leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkk
to ja chyba zaczne pic jakies ziola na laktacje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Motylek, też mi się wydaje, że mi ostatnio piersi zmalały, no i nic z nich jeszcze nie leci. Były bardzo małe, teraz są małe, a później też pewnie za wielkie nie będą:) Muszę kupić jakiś stanik do karmienia, ale nie wiem jaki rozmiar, teraz mam B, nie wiem czy nie kupię C, jakiś tani bawełniany, nic specjalnego, najwyżej później coś dokupię lepszego w wiadomym rozmiarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez po kąpieli jak nacisne to kropelka wyleci. W pierwszej ciazy to sie tak wystraszyłam tego bo myslałam ze zaraz rodzic bede he he ale internet szybko mnie uswiadomił ze to normalne. Kasiia06 to jak juz tak ci mleko leci to mysle ze po porodzie bez problemu wykarmisz malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkk
mi siostra kupila jeden stanik juz go wyprobowalam, teraz go wypiore rqazem z ubrankami dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny, witam wieczorowo - dziś jestem taka zmęczona jakbym pół domu zbudowała :) hehe bo dzisiaj w końcu dostałam przesyłkę z Pl mój wózio i właśnie to jest ten ADBOR ALU o którym dyskutujecie ja zamówiłam u producenta kolor capuccino w groszki i jest prześliczny wszystko ma i co najważniejsze ma duże pompowane koła (zamówiłam jeszcze 2 dodatkowe na wszelki), bo mieszkam troszkę jakby na obrzeżach i u nas jest pełno wokół dróg jak na wsi zaraz pole z truskawkami i duża stadnina koni ( około 50 sztuk) i pola a reszta to domki więc będzie gdzie spacerować, no już się nie mogę doczekać :) A wczoraj kupiliśmy łóżeczko, półkę nad przewijakiem i wypełnienie do przewijania więc już wszystko mamy oprócz pampersów i drobnych kosmetyków. A we wtorek na 10.30 mamy wizytę u prof.w Klinice i dowiem się dokładnie kiedy cesarka - troszkę mam stresa, ale to już tak blisko HURA ......... A no i jeszcze w tej paczce bo to szwagierka koordynowała z teściową to różne rzeczy dostaliśmy to dzień miałam wypełniony po brzegi - to takie miłe jak ktoś też komuś coś wyśle a nie tylko z De do Pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
hej, ja dzis tez jestem tak polaamana ze ledwo chodze. Troche sprzatalam i w ogole niby staralam sie pomalu i ostroznie ale czuje ze wszystko mnie boli. Jestem w 34 tygodniu i jak nacisne to tez siara mi juz leci ale przed porodem zaczne pic jeszcze cos na laktacje na wszelki wypadek. Staniki mam dwa ale takie najprostsze. Ja mam male piersi ale wydaje mi sie ze te staniki to ogolnie duze wypadaja te rozmiary. Co do tego wozka to jeszcze poczekam moze racja ze lepiej pozniej w spacerowke zainwestowac a w sumie wozek w kazdej chwili mozna kupic jakby co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Wszystkie już śpią? Też chodzę połamana, w ogóle od kilku dni czuję się coraz cięższa i gorzej sobie radzę fizycznie. Ciężko mi się oddycha, a schody, kucanie i schylanie są już dla mnie coraz większym problemem... A wiecie co mnie denerwuje najbardziej, jak mój M mówi, że ma tak samo:) Że taka pogoda, że zakwasy, że cośtam, tak jakbym w ogóle nie była w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domella ja mam termin na 13 kwietnia ,coreczka,tez mieszkam w DE i wozek bede miec niebawem z PL.Gdzie dokladnie w De mieszkasz? Ja na saaamym dole...pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie..Ewela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorro11
Cześć Dziewczynki! Troszkę Was poczytałam, bo od piątku popołudnia nie było mnie tu. Motylku mi też piersi zmalały, wręcz powiedziałabym, że sflaczały. Nie leci mi ani siara, ani mleko. ale w poprzedniej ciąży też mi nie leciało, a po urodzeniu mleczka miałam dużo. Kupiłam dwa tańsze staniki do karmienia na allegro, może jutro przyjdą. Boję się jedynie bo noszę takie Średnio usztywniane a te są bawełniane cienkie i nie wiem czy będzie mi w nich wygodnie. Juzka1 a może wyjściem byłoby kupienie mieszkanka dla Twojej teściowej. Miałaby święty spokój. I swój kąt. Ja przypuszczam, że gdybym była starsza i miała takie możliwości jak Twoja teściowa to pewnie oddałabym dom, a sama z chęcią zamieszkała ww mieszkanku. Pisałyście o irytowaniu przez inne dzieci. A u nas wczoraj było 11 dzieci na córki urodzinkach. I tak dobrze bo 4 dzieci nie mogła przyjść. Wiecie co ja miałam.... Jestem szczęśliwa, że ten dzień już za mną... Choć dzieciaki fajne ale nie dało się nad nimi zapanować. Jeszcze dziś obiad dla rodzinki, i od jutra wszystko wróci do normy. Skupię się bardziej na sobie. Pozdrawiam Was cieplutko. Na Pomorzu cudny dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkk
ja wczoraj o 21;20juz lezalam w lozku, zawsze pod koniec dnia chodze jak polamana bo mam taki brzuch twardy ze nie moge sie wyprostowac siku tej nocy bylam 5 razy i tu musze schodzic na dol;/ Zorro taki bez zadnych usztywnien jest chyba najwygodniejszy moim zdaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
Witam w sloneczny dzien zorro tyle dzieci w domu mialaś js bym nie dała rady ale w końcu urodziny to można :) Co do stanikow to ja przy pierwszym dziecku nie miałam specjalnego do karmienia i dałam radę ale chyba wygodniej taki specjalny miec chociaż na wyjścia bo w domu to co innego co do dzieci to mi dużo osób mowi ze mam do nich podejscie i szczerze to lubie najbardziej takie co juz potrafią siedziec i do dwoch latek ale wiadomo swoje kocha sie najbardziej bez względu na ich wiek Muszę kupic nowe buty dla mnie i dla syna bo w zimowych juz za ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej widze ze wszystkie macie spadek formy:) ja tak samo, dobrze ze nie boli mnie brzuch. Bardzo malo robie, choc chcialabym wiecej. w czwartek mam wizyte, dowiem sie kiedy bede miec cesarke, ale prawdopodobnie po 10 marca. Coraz blizej i coraz bardziej sie boje. Jestem spuchnieta jak balon, nie wiedzialam, ze tak mozna spuchnac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesliwamama20
Hej dziewczyny ! Jak samopoczucie Dzisiaj ? Ja znowu zajęcia, ale juz niedługo koniec , wczoraj do 18 siedziałam od 8:00 i dzisiaj ledwo co z łóżka wstałam tak plecy i zebra bolały :-/ co do biustonoszy to myślę, ze kupie normalne, usztywniane, ale odpinane z przodu , przy poprzednim dziecku świetnie się sprawdziły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkk
wrocilam ze spacerku , pogralam tez w pilke z chrzesnica i siostra 16stopni ciepla! \az za goraco mi bylo ja mam takie buty jesienno wiosenne i cala zime w nich chodzilam troche zaluje ze kupilam drogie kozaki lasockiego bo malo w nich chodzilam, teraz jeszcze niby sie dosuwam w nich ale ciasno w nich no coz na przyszla zime beda jak nowe to samo z kurtka zimowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkk
ja dzis zaczynbam 34 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkk
http://dzieci.pl/tydzien,34,kalendarz-ciazy-tydzien.html Według Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego zaleca się, aby wszystkie ciężarne między 35 a 37 tygodniem ciąży miały pobrany posiew z pochwy w kierunku paciorkowców. Są to bakterie, które mogą kolonizować dolny odcinek przewodu pokarmowego, o***t, środowisko pochwy. Jeśli wynik jest dodatni, okołoporodowo należy włączyć antybiotyk (ampicylinę lub erytromycynę), ponieważ u noworodka może dojść do rozwoju poważnych powikłań na tle infekcji paciorkowcem. Co istotne - leczenie świeżo wykrytej infekcji, np. w 35 tygodniu ciąży nie ma sensu i jest bezcelowe - udowodniono, że bardzo szybko dochodzi do ponownego nadkażenia. Dlatego zaleca się wyłącznie profilaktykę okołoporodową. i mnie chyba zrobi to na nastepnej wizzyccciie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesliwamama20
motylekkkkkk a ile trzeba czekać na wynik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
U nas też dzisiaj pięknie, właśnie wróciłam z lasu i gotuję makaron do rosołu :) Nie chodziłam do szkoły rodzenia i myślałam, że nie będę przygotowywać Planu Porodu, ale trafiłam przypadkiem na taki gotowiec http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu/Plan-porodu.html a Wy przygotowujecie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×