Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

wiktorowianka, ja jeszcze nie mam torby spakowanej ale też się chyba zmobilizować muszę.. Aldonka co do imienia to mi też się bardziej podoba Aleksandra (no bo ja sama tak nazywam;-), hehe) Ale po mężu mam długie nazwisko i czasami jak się mam gdzieś podpisać to masakra.. Ale skoro mężowi się ta Agatka podoba..to czemu nie?też ładnie;-)u mnie imię dla syna wybierał mąż na początku trochę byłam za " nie" ale teraz tak się przyzwyczaiłam że nie wyobrażam sobie innego. Zresztą u mojej siostry było tak, że ona chciała Ninę, a przy porodzie mąż powiedziała Dominika..no i zostało..teraz siostra nie żałuje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swiderek ja już ważę 73 kg, zaczynałam z wagą 58 kg a tu jeszcze miesiąc. Chociaż mam nadzieję, że 18.03 na wizycie gin stwierdzi, że coś się tam zaczyna dziać i urodzę wcześniej ;) teraz 4.03 mówiła, że jeszcze nic nie zapowiada nadchodzącego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do laktatora to mam na razie ręczny z aventu, jeśli zajdzie taka potrzeba to wtedy kupię elektryczny. Na razie szkoda mi było w ciemno wydać tyle kasy a nigdy nic nie wiadomo jak to z tym pokarmem będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się dziś ważyłam +19,8 kg na plusie:/ a planowo jeszcze 2 tygodnie z hakiem. Ograniczam już do min soki owocowe których pochłaniałam ogromne ilości a to wiadomo cukier no i słodycze. Powiem Wam, że już mi tak wstyd przed polożną w dniu porodu że myślalam jak tu przekształcić cyferki z wagi początkowej:D żeby nie było aż takiego przyrostu tylko książkowe 15kg:)na razie zaniechałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola ładnie ale rzeczywiście bardzo dużo dzieci jest o tym imieniu. g Koleżanka 2 tyg. temu nazwała córkę Alicja. U nas będzie Marysia :) Mała chyba się już przyzwyczaiła w brzuszku bo każdy do niej mówi Marysia od 17tc i się bardzo rusza hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Swiderkowa mi na bolace palce u rak ulge przynosi mi moczenie ich w zimnej wodzie ja mam obie brodawki plaskie i nie wiem co to bedzie, co do wagi u mnie 14kg na plusie i czytalam ze w ostatnim miesiacu juz sie tak nie tyje! kupilam sobie olejek arganowy do ciala w preju , bardzo fajny:) i na celulits jakies serum z lirene bede mama i miniaturowe kosmetyki do szpitala bo juz mam naprawde torbe napakowana Miska to chyba rodzi...........a moze juz urodzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kwiecien :) owijam jak tylko wychodze np pranie rozwiesić tzn recznik wkladam, a w domu przykladalam liscia kapusty, i zastanawiam sie czy dalej tego nie robic bo w nocy piersi sa takie wielkie i samo mleko cieknie ... nie wiem czy lisc jest na to ale tak mi mówili :) i jeszcze oklady ciepłe polozna mi kazala robić, doradz :D wyslalam wlasnie m do apteki po którąś z tych maści sprobujemy ;))) ________ Miśka pewnie sprząta ;P (sory kochana nie obraz sie, ale ja ci juz mówiłam ze twój power jest rozbrajajacy) A jesli rodzisz tooo czekamy na wieści ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
u mnie od kad plec poznalismy to jest Kacperek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Miska moze taka pedantka;) Mi m pomogl sprzatac w piatek Miska juz od wczoraj jakos nie pisze chyba:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józka liść tak ale roztłuczony tak by sok z niego wypływał to przynosi ulgę możesz też ten liść chłodzić w lodówce ;) Uważaj na nawał pokarmu bardzo łatwo o zastój i zapalenie cycka , tworzy sie gulka pierś czerwiejieje boli i pojawia się wysoka gorączka bardzo to nie przyjmene.. ale trzeba wtedy jak najczesciej przystawiac by zastój pokonac mleu sie nic nie dzieje trzeba przystawiac , by nie skończyło się antybiotykiem , stanik tez odpowiedni by nie uciskał i najlepiej spac na plecach by nie ucisnąc piersi są bardzo wrażliwe , nawałsie pojawia w 5-6 dobie pozniej to sie normuje i te piersi nie beda takie wielkie ze mleko samo cieknie to sie ustabilizuje pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
te posty pojawiaja sie z opoznieniem chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uhh czyli to tylko chwilowe, ja juz myslalam ze tego nie zniosę, ze tak caly czas bedzie :/ najpierw rycząłam ze wogole pokarmu nie mam a teraz ze mam za duzo ;/ wariatka !! ale to moze te hormony wracające ... Tak tak lisc rozbity oczywiscie to wiem ale dzieki serdeczne za cenne info :)) innym mamuskom przyszłym tez sie przyda taka wiedza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ja nie rodze- jeszcze gratulacje dla mamusiek! fajnie, ze juz po- zazdroszcze bardzo! Ja tez spakowana, wszystko gotowe! tylko nie mam sily ani na golenie, ani na sprztanie, nie wiem jak wy to robicie. Mi sie nic nie chce! Motylek fajnie z tym placem zabaw, szkoda, ze tam nie mieszkasz juz, ale czasem sie stam mozesz z malym wybrac. U nas takich nie ma, chyba takich tez nie bedzie... a szkoda ladna pogoda chociaz tyle, bedzie mozna spacery irzadzac po porodzie szybko :) mam nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie unormuje się z czasem , to normalne że jest tzw. nawał pokarmu ale trzeba uważac właśnie by nie doprowadzić się do zastoju i zapalenia bo to nie przyjemne . No przy 1 synu miałam dlatego jestem już teraz o to mądrzejsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek dzięki za poradę w sprawie bolących palców, na pewno spróbuję i to jeszcze dziś;-) ..a dziewczyny te Wasze porady ws bolących piersi i nawału pokarmu..bardzo nam - przyszłym mamusiom - się przydadzą! Napisz potem Juzka czy Ci któraś z tych maści pomogła..bo sama jestem ciekawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jozka ja juz w koncowce nawalu, oj tak cyce mialam takie ze nie bylo opcji rak zlaczyc, ze spaniem to nie wiem bo nie spie. Maly ciagnie co godzine, brodawki poranione, bola bardzo ale ten bol w porownaniu do bolu zszytego krocza to pikus :-) Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Melduje sie! Ale straszycie z tym nawalem pokarmu, i baby blusem! Jestem przerazona i zdaje sobie sprawe ze nic nie wiem hehe. Nie odzywalam sie bo korzystam z pogody, odpoczywam gardlo juz lepiej a wczoraj bylam taka polamana ze caly dzien,lezalam. Dzis za to juz trzecie pranie robie i poprasowalam zaleglosci i zrobilam lazanki na obiad poki jeszcze moge :) ale dzis mala czuje tak delikatnie... I taki nacisk na pochwe i o***t egh nie wiem co to ale ciezko sie wyprostowac :) tez zrobilam sobie spa golenie kremiki,od razu lepiej hehe. A pampy w rosmanie faktycznie tanie trzeba sie wybrqc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Jozka ja to raczej balaganiara dlatego wiecznie mam co robic hehe pozatym sprzatam bo chce zeby bylo czystp jak mala sie urodzi a jej ciagle nie ma i znowu brudno sie robi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
no korzystajmy z pogody bo od wekendu ma byc zalamanie pogody i bedzie deszczowo i zimno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Pogoda do kitu ma być, oby zima nie wróciła:( Myślicie, że można mieć baby blues przed porodem? Ja jestem tak nerwowa, że każdy mi schodzi z drogi, smutno mi sie robi przez pierdoły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Motylek nawet tak nie strasz :'(:'(:'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
nie mam zadnego kombinezonka wiosennego ani takiej jakiejs grubszej czapeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaolcia ja cały czas myślę o tym jak to będzie z takim maluszkiem, te wszystkie zmiany, czy sobie poradzimy itp itd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Miałam dziś spakować torbę, ale tak mi się nie chce. Chyba odłożę to na jutro. (Tak robię od dwóch tygodni). Ale za to kupiłam kosmetyki dla Małej zdecydowałam się na rosmanowskie. Mnie też bolą palce u rąk. Nie myślałam, że to taka masowa przypadłość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) Helenka mocne uściski dla Ciebie, ja tez wierze ze uda Wam sie juz wyjsc i w domu humor znacznie Ci sie poprawi, moze dzidzius tez bedzie spokojniejszy. A jak ogolnie brochów? zadowolona jestes z porodu? opieki po porodzie raczej na pewno nie...napisz kilka zdan jak znajdziesz chwile. Kurcze ja tez sie zmartwilam i baby bluesem i tymi piersiami, kurcze dlaczego kazda musi to przezywac biedne dziewczynki. Mnie dzis prawie caly dzien nie bylo, rano wstalismy z mezem bo mial dzis wolne i musielismy kilka spraw zalatwic min bylismy sie zameldowac tymczasowo na adres gdzie wynajmujemy, pozniej lazenie po galerii i wrocilam taka padnieta i zmeczona jak stara babcia, od razu sie do lozka glebnlena i tak lezalam chyba ze 3 godziny, dopiero teraz sie podnioslam i zjedlismy jakas kolacje:) Wiktorowianka nie martw sie ja tez starsznei utylam i najgorsze bedzie to ze mam w sb wizyte u gin i znowu dostane opierdziel... chyba tez zmienie wage w karcie hehe:-))) dobry pomysl hehe:)) MI jakos w przeciagu osttanich 2 tyg bardzo urosol brzuch i czuje sie ociazala i wogole okropnie, chodze ciagle w getrach tylko i dzis zobaczylam ze mi sie popruly w kroku, tragedia mam takie grube uda ze mi sie nogi ocieraja ze az getry pekkly:((( nie wiem w czym bede chodzic...;/ Milego wieczorku i dzieki obecnym juz mamusiom za cenne porady przydadza sie pewnie do nich wrocimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulala
Witam kochane jestem tutaj nowa. Jestem w 37tc..mała ułożona jest pośladkowo termin mam na 9 kwietnia, ale z racji tego że będzie cc będzie to 1-3 kwietnia... od kilku dni widać,że brzuch już sie obniżył. Ja zaś od 3 dni czuje sie koszmarnie.. nie potrafię normalnie odetchnąć (wczesniej nie miałam z tym problemu) odczuwam w klatce piersiowej, kłucie,ucisk i tępy ból ( wygląda tak jakbym np. zjadła tabletkę,czy chleb bez popicia) - mam wrażenie ciągłego zalegana czegoś w przełyku. Czuję ruchy dziecka bez zmian. Ja czuję się,żle, nie mogę leżeć ani chodzić i normalnie oddychać.. strasznie się martwię;( co robić?może któraś z was też tak miała? bądź ma? Wizytę u lekarza mam w piątek. pomóżcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
ja sie wykapalam, wysmarowalam tym wszystkim i ogladam seriale:P glodna jestem i mysle co tu zjesc na kolacje? pewnie jakies kanapeczki z buleczek ale nei wiem czy na slodko czy na slono a jakie kosmetyki dla maluszka kupujecie? bo ja mam na razie plyn do kapieli i jakis kremik i oliwke A ja dzis kupilam sobie rajtki dla ciezarnej ale nie wiem po co bo tylko mam jedna spodniczke ktora jest na gumce rozciagliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90:) MP w ktorym tygodniu jesteś? Jeszcze brzuch rośnie? ja juz tez mam dosyć ciągle tylko leginsy a bym chciala włożyć juz jeansy ale za male są. dziś prasowalam spiochy z dlugim rekawem juz nie wiem jak te ubranka ukladac nie mieszczą mi sie wszystkie do jednej szafki przekladam i znajduje inne ubranka a później znów muszę szukać gdzie je schowac żeby rozmiarem pasowalo juz bym chciala miec wszystko uszykowane a tu ciągle coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Zaba mam tak samo! Teraz jak dostałam ubranka to już nie wiem gdzie to schowam, musze mięć część w szufladzie a cześć w szafie i nie wiem co spiochy do szuflady a do szafy inne pajace jeansy bluzeczki sama juz nie wiem i ukladacie wszystkie 56-68 razem czy może te 68 narazie gdzies glebiej bo na pozniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Oliwka
hej dziewczyny :) motylek jeśli chodzi o kosmetyki to ja kupilam wszystko z niveii, mam cos do kapania, mleczko do ciała, mydelko, krem na każda pogodę i chusteczki. jutro zamierzam kupić brakujące rzeczy ale nie mogę sie zdecydowac jakie kupić butelki i aspirator, co polecacie? slyszeliscie w wiadomosciach o tej kobiecie ze Świnoujścia bodajże? masakra jakaś ;/ ja się po prostu rozplakalam ze takie rzeczy się dzieją ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×