Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość motylekkkkkkkk
Finezyjka dobry pomysl z ta pomadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
Hej dziewczyny. Ostatnio kilka dni mnie nie bylo bo oczywiście u mnie tez pogoda super. ----------- Kurcze nie wiem czy wy tak macie - pewnie tak. Ostatnie dni jestem tak nerwowa ze byle co potrafi mnie wyprowadzic z rownowagi a nawet czasem mam wrazenie ze doprowadzic do placzu. Nie placze ale czasem czuje ze jest juz tak blisko tego ze szok. Teraz jestem w 37 tyg. Siostra mowi ze sie przejmuje porodem. Ja mysle ze nie przejmuje sie tym raczej nie mysle o tym jak to bedzie - ze bol itp tylko mysle o tym ze juz bym tak chciala zeby to juz nastapilo ze szok. NIe wyobrazam sobie chodzic w ciazy jeszcze z 4 tyg po prostu zwariuje. nawet na miasto juz nie mam ochoty wyjsc bo po co skoro mecze sie juz tak szybko ze szok, boli mnie strasznie prawa pachwina i przez to po dluzszym marszu az utykam. Ze juz nie wspomne o moim rozkojarzeniu - nic nie pamietam, nic. Musze zapisywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Mi położna powiedziała, że tego tantum rosa wychodzi bardzo dużo, bo jedna saszetka wystarcza na 1 mycie, a powinno się używać min 3 razy dziennie i przez min 2 tygodnie (takie podobno są wskazania przy tantum rosa). Jeśli są problemy z gojeniem się rany to nie ma co liczyć, ale ja narazie nie kupuje, bo najwyżej m kupi i dowiezie, a podobno w szpitalu też coś podają na gojenie rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
Na rane polecaja tez kwas borny do polewania. MOje kolezanki uzywaly tego octaniseptu kosztuje chyba okolo 30-40 zl ale jest naprawde dobry i wydajny. Ja własnie mam go od znajomej ktorej zostalo jeszcze ponad pół butelki wiec mi na pewno tez zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mp88 mam pytanko jak ty liczysz tyg ? teraz ktory masz?! 37 tydz czy 36 ? bo mam taki sam termin wiec pytam z. ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
Z tego wszystkiego kupilam sobie melise i od wczoraj pije. Naprawde nie wiem juz co sie ze mna ostatnio dzieje i teraz boje sie ze po porodzie mnie dopadnie to bejbi blues skoro juz teraz emocje u mnie tak szaleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkk
Anus juz niedlugo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Oliwka
ja spakowalam chyba wszystko to co wy, podkłady pod łóżko, podpaski bella mama, majtki jednorazowe i wielorazowe takie z siatki, podpaski zwykle, do mycia kupilam żel pod prysznic biały jeleń, maly szamponik i mała pastę do zębów, u mnie trzeba mieć sztuce i kubek swoje, wzielam tez wkładki laktacyjne i kupilam takie osłonki plastikowe na piersi i biustonosze do karmienia, aha mam jeszcze takie nakładki jednorazowe na toaletę.. a dla malej mam mieć tylko pampersy i ciuchy na wyjście, reszte zapewnia szpital ale wezme jeszcze pieluszki tetrowe i chusteczki mokre.. trochę dużo tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkk
pora na prysznic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Oliwka
jeszcze czytalam ze dobrze mieć laktator.. ale nie kupilam jeszcze, nie wiem czy kupić i nawet nie mam pojęcia jaki wybrać, a wy macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
Ja dostałam laktator taki najtanszy od siostry, wyparzyłam go ale ja nie biore go do szpitala najwyzej ktos dowiezie. NIby nic takiego nie biore a torba taka wielka i ciezka ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
W ogóle to taka śmieszna rzecz mi teraz przyszła do głowy bo nie wiem dlaczego ale ja cały czas mysle ze jak urodze to w nocy. I jak ide spac to mysle "moze dzis" a jak wstaje to "i znowu nic" ;D Smieszne, zobaczymy czy moje przeczucie sie okaze trafione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana tez miałam problem z liczeniem tych tyg u teraz liczę tak ze we wtorek zaczęłam 37 tydz w następny wtorek zacznę 38 tydz. Dziewczyny byłam z mężem tylko godzinie poza domem w Rossmanie i praktokerzd i opadam z sił tak mnie napieniczaja plecy ze masakra jakas totalna teraz ju tylko leze boliii sorki ze narzekanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
Ja sie czasem zastanawiam jak Ci nasi faceci z nami wytrzymuja teraz - bo przypuszczam ze wiekszosc z nas boli juz wszystko i narzekamy im na to non stop :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mp88 a na usg tez tak wychodzi czy wczesniej czy pozniej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam laktator z Aventu ale nie zabieram go ze soba do szpitala w razie potrzeby dowioza mi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
tez nie mam jeszcze laktatora mi gin ostatnio wpisala w karcie 35/36 t ja licze wedlug usg czyli ze o tydzien starsza ciaza termin na 4 kwietnia i licze ze w niedz zaczelam 36t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
ja staram sie za duzo nie narzekać jak ktos sie mnie pyta jak sie czuje to mowie ze dobrze chociaz mnie cos tam boli a jak juz mnei naprawde powaznie boli i to po mnie widac to jak mnie m pyta co jest to juz powiem co mnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
motylku to jakos smiesznie tobie wpisala bo ja uwazam ze napewno juz 36 tydz a nawet poczatek 37 chyba ze ja juz mam metlik !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
A ja wam powiem tak: ja się naprawdę dobrze czuję! Jakbym w ciaży nie była hehe pomyślec ze w 33 tyg. na nic nie miałam sił a teraz jak nowonarodzona, jedynie w nocy lece biegiem do łazienki z pełnym pęcherzem nieprzytomna hehehe i potykam się:D a tak pozatym to rewelacja ;D i to od ok. 2 tygodni... _______________________________ Ale też mam tak, że codziennie się kłade spać i myślę to dziś! a rano wstaję zawiedziona hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
A pozatym przygotowałam dzisiaj sobie podanie o roczny macierzyński, i wzor podania o zapomogę ze szkoły. Nie wiem co jeszcze można przygotować wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
A ja Wam powiem, że od popołudnia mam ewidentne skurcze. To chyba jeszcze nie te, ale zobaczymy. Ciężko mi je liczyć w czasie bo całe podbrzusze mnie jeszcze boli. Zobaczymy co się wyklaruje. Jak nic, to jutro mam wizytę. Rano ktg i położna, koło południa lekarz. Ciekawe co on wtedy zobaczy. :) Ale za to się zmobilizuję zaraz i spakuje torbę dla Córy. Bo swoją już prawie skończyłam pakować. Ale ja chyba bym nie chciała jeszcze rodzić. Mimo, że mi ciężko to chciałabym jeszcze troszkę odpocząć. Może w końcu wyspać się. Przenosić ciąży też bym nie chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Zorro, też zaczynam miec te mysli ze jeszcze nie chcę! a kończy mi się jutro 39 tydzień, a od soboty 40, też nie chce przenosić a zaczynam się tego bać, generalnie to w weekend skończe wszystko już jak ma być i będę coś robić żeby przyspieszyć bo oszaleję, z tego czekania zaczynam się bać porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
miska22 zaświadczenie Wasze o dochodach za 2012 do becikowego. I zaświadczenie od lekarza, że się było objętym opieką lekarską przed 10 tyg. ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Ciasto Bounty Składniki na ciasto: 250g masła 200g cukru 200g mąki pszennej 1 ½ łyżeczki proszku do pieczenia 4 jajka 4 łyżki mleka 3 łyżki kakao Wykonanie: Masło zmiksować z cukrem. Dalej miksując dodać po jednym jajku. Kolejno dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, kakao i mleko. Gotowe ciasto wyłożyć na blachę o wymiarach około 30x 40cm (można spokojnie użyć mniejszej blachy, tylko troszkę dłużej piec) posmarowanej margaryną i posypanej mąką. Piec w nagrzanym piekarniku około 20 min. w temperaturze 180°C. Ostudzić. Składniki na masę: 500ml mleka 6 łyżek kaszy manny 200g masła 200g cukru 200g wiórek kokosowych Wykonanie: Mleko zagotować. Dodać kaszę mannę i masło. Dokładnie wymieszać. Dodać cukier i wiórki kokosowe. Gotową, gorącą masę wylać na zimne ciasto. Składniki na polewę: 200g czekolady gorzkiej 100ml śmietany słodkiej 30% Wykonanie: Czekoladę razem ze śmietaną rozpuścić w kąpieli wodnej. Czekoladę wylać na masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
moze upieke kupilam sobie dzis fajna forme do ciast i moze wyprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
zorro a to zaswiadczenie od lekarza ze bylam objeta opieka mogę wziac teraz? i oprocz tego chyba jeszcze akt urodzenia dziecka co?:P motylek ale ochoty narobilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Miska oj nei wiem czy lekarz juz da ci to zasw:P u mnie w szpitalu przy wypisie daja to zasw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
poogladam przyjaciolki i juz kompa wylacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
A wogole zastanawiam sie czy po porodzie sa konieczne jeszcze jakies wizyty u gin czy tylko jedna? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×