Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość lila111
a ja mam pytanko dla ktorej z was odszedl czop badz odchodzi ?! i ile czasu i w jakich ilosciach ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
lila ja nie pomogę bo to jeszcze przedemną! Dobranoc motylku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Miska co do zaświadczenia to jutro się dowiem czy dają wcześniej. Motylku w szpitalu mi na pewno nie dadzą bo samą kartę ciąży mam chyba od 12 tyg. albo 14 nawet. Lila mi czop nie odchodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Motylek pytała co robiłam, żeby brzuszek wrócił do normy. Po pierwsze zaczęłam na wiosnę po porodzie biegac, cwiczylam też z plytami z Shape treningi interwalowe. Żeby zrzucić brzuch nie wystarczy ćwiczyć brzuszków tylko trzeba cardio... No i do tego smarowanie i masowanie. Gdzieś wyczytalam, żeby smarować brzuch z dołu do góry i tak robiłam. Nie znam się, ale efekty były lepsze niż po smarowaniu w kolko... Zobaczymy jak będzie po drugiej ciąży... Będziemy się wspierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! dziś taki ładny dzień a ja przeleżałam do 13 w łóżku. Żołądek mnie bolał masakra. Zaczęłam się bać, że może tak bolą skurcze i pomyślałam że dziś to ja nie dam rady urodzić:/ torba nadal nie spakowana:/ nie mam weny:/ ostatnio mam tak, że jednego dnia myślę, że co się nie będzie dziać to urodzę a drugiego mam chwilę załamania i się stresuje że jednak cesarki sobie nie załatwiłam,że psychiczna jestem, bo na co ja się porywam:/ pisałyście o pielęgnacji krocza po porodzie. Ja kiedyś, gdzieś przeczytałam że po każdej wizycie tantum rosa spsikać osuszyć ręcznikiem papierowym, kółko do siedzenia no i oktanisept. Mp88 czy masz strój dla męża do porodu?Fartuch itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila mi czop w pierwszej ciazy zaczoł odchodzic na dwa dni przed poprodem a ile tego było to ciezko mi okreslic mniej wiecej tyle co podczas okresu leci tylko to nie krew a taka ropna woda, śluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saszetka Tantum rosa jest chyba na pół litra wody jak dobrze pamietam, wiec na kazde samo podmycie nie potrzeba jednej paczki zuzywac, mozna rozrobic tez tylko pól paczuszki.A ja do szpitala spakowałam sobie kilka saszetek kawy zbozowej bo swietnie działa na pokarm jak juz kiedys pisałam po pierwszym porodzie miałam bardzo mało mleka pierwszą dobe i córka mi płakała głodna wiec teraz zaraz po urodzeniu zaaplikuje sobie duzy kubek zbożowej z mlekiem ,moze pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka ja tez pamietam tak chciałam przyspieszyć na siłę i nic nie pomagało ;))) przyszedl dzien terminu i bach ... a w zyciu bym sie nie spodziewała, zwlaszcza ze tego samego dnia rano bylam w szpitalu na ktg i nic nie zapowiadało tego ze w nocy urodzę ;))))) _______ Lili u mnie jak juz wspominalam czop byl rownoznaczny z rozpoczeciem porodu, ale to u kazdej jest inaczej ;))) _______ helenko zycze ci aby was dzis wypuscili do domu :) _______ A na pekniete krocze tez psikam octaniseptem i od razu pepuszek Mai :) ale juz zaczynam siadac jak czlowiek chcoc ciagle mam wrazenie ze cos mi sie tam rozrywa ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane nie mam neta wiec pisze z kom ja juz zaliczylam laboratorium rano a teraz sobie sniadankuje;-) pogoda cudna, zaraz zrobię jakieś prania i poprasuje nie na neta wiec i tak musze cos ogarnąć;-) miała mnie odwiedzić koleżanka ale oczywiście nie bedzie jej dzis ;-) norma zawsze cos jej wypada nienawidzę takich ludzi, odebralam tez wynik na paciokowca i na szczęście nie mam bakterii. Dokupilam tez te podpaski bella mama i zwykle tez oraz majtki wielorazowe z siateczki bo miałam tylko jednorazowe. Wiktorowianka a co za ubranie musze mieć dla męża? Myślałam ze to o i zapewniają fartuch bo nic mi nie mówił ten zastępca ordynatora a Tobie? Ja juz tez wyczerpuje tego czopa ciekawe kiedy u mnie do pojawi hehe. Wiecie co spotkałam dzis koleżankę u lekarza w ciazy w 32 tyg wyglądała przepięknie i kurcze tak sie zle poczułam ze jakas taka zaniedbana jestem ;( buu smutno mi;( chyba nie dbam o siebie wystarczająco nie mam ładnych ciuchów ;( no Ale jeszcze 3 tyg sie przemecze bu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
A co u nas na forum się stało? Wymiotło wszystkich? Ja jeszcze cała. Wczorajsze skurcze pomału przeszły. Ale chociaż obie torby spakowałam. :) A dzisiejsza wizyta... odwołana. A położna nie miała mnie na dziś wpisaną i mnie nie poinformowała. Przełożyła mnie na poniedziałek - jak wszystkie inne pacjentki z dziś. Przecież w takiej kolejce to na pewno urodzę :) I jeszcze powiem Wam, że wczoraj jak czułam te skurcze to poczytałam o tym czopie. I dochodzę do wniosku, że w środę mi odszedł czop. Ja cały czas czekałam na taki "korek". Że to będzie duże i zrobi chlup do kibelka. A to poprostu większe upławy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
MP wow w koncu wyszlas z lozka o ludzkiej porze:D ja tez wlasnie bede pranie wieiszac przegladam sobie fryzury bo musze isc w koncu do fryz mam teraz wlosy niesiegajace nawet ramion wiec nie wiem co moge zrobic z nimi moze balejaż? i grzywke na ukos bo mialam ostatnio na prosto i mi nie pasowala i ew wycieniuje podobaja mi sie te irokezy ale to dla mnie za odwaznie i nie pasuje do mojego spokojnego sluty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no wygrzebalam sie u nie żałuje hehe ;-) bynajmniej cos porobie ;-) robię ostatnie pranko dla małej no i wystawilam wózek i rozek na balkon zeby sie przewietrzylo zaraz moze cos poogarniam w mieszkanku;-) motylku ja sobie ostatnio kazalam mocno wycieniowac i zrobić grzywke na ukos i jestem zadowolona ;-) mam okropne paznokcie u rak i nóg wiec wypadałoby zrobić z nimi porządek ale Na stopy to wybiore. Sie juz chyba po porodzie wtedy zadbam o siebie w 100 % moze pozniej wybiore sie na ciuchy zobaczę choćby zeby tylko sie przejść hehe . Ja tez mam ostatnio coraz to większe uplawy ale to raczej na pewno nie czop w moim prypadku. Dziewczyny chyba wykorzystują ostatni dzien pięknej pogody ze nie ma ich na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Ale tu dzisiaj cisza... Moja córka kaszlała i bolał ją brzuch, więc nie poszła do przedszkola i siedzimy dzisiaj w domu. Mam trochę papierów do robienia, ale taka ładna wiosna, że nie chce mi się siedzieć w jakiejś księgowości... Weszłam dzisiaj na górę, do pokoi których nie grzejemy i się trochę załamałam. Mieszkamy w tym domu już 7 lat i strasznie go zagraciliśmy. Planujemy teraz w wakacje zrobić porządne pokoje dla dzieci i garderobę. A połowę rzeczy to muszę chyba wyrzucić... Po porodzie planuję przegląd szafy wielki, bo w większości rzeczy wyglądam fatalnie, więc po co je trzymac?? Ehh... To wiosenne słońce ma tę wadę, że dociera we wszystkie zakamarki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
kurka chcialam wkleic linka z fryzura i dupcia , spam moze jako gość wkleje wieszalam pranie to tak mi slonko w plecy grzalo ze az milo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Dziewczyny! Czy robicie przed porodem badania HBS i WR? Ja robiłam na początku ciąży i lekarka powiedziała, że mogę zrobić nowe, ale nie jest to obowiązkowe. Jeszcze za 10 dni zrobię aktualną morfologię. Lekarka powiedziała, że wszystko świetnie, zostało mi 9 dni do donoszonej ciąży, nic się nie skraca i nie otwiera. Na razie córeczka waży 2 500 g. podobno zapowiada się na dziecko średniej wielkości, ale ja w te wymiary i tak nie wierzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Mama leti ja robilam sobie wr na wlasna reke jeszcze raz bo mi wczesniej wychodzily niejasne wyniki, za kazdym razem inaczej najezdzilam sie do poradni wen-dermr bralam na wszelki wypp antybtazalo sie ze to wszyatko przez ciaze tak wariowalo i nastraszylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam o tym ktg. A czy któraś z was może nie miała robionego KTG? Bo ja nie miałam bo lekarz mi robi przepływy mózgowe małej na usg i mówi że to lepsze od ktg i jak się dobrze czuje ruchy maleństwa to nie trzeba go robić. I teraz się zastanawiam czy was lekarze wysyłają na KTG bo nie mają tego kolorytu na usg czy jakieś inne powody ??? -------------------------------------- Puchnę coraz bardziej. Palce u rąk strasznie mnie bolą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Kasia w ktorym tyg jestes?? moje palce u rak ostatnio ok naprwde mi ulge przynosila zimna woda jak spicie to rece na wysokosci glowy trzymajcie ja nie mialam jeszcze ktg ale moja robi ktg za to usg tam nie robi i na te przeplywy zapisalam sie prywatnie do innego lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od niedzieli 38tc się zacznie. Ale mąż się śmieje ze mnie że jak bąbelek wyglądam. No i chyba się wezmę jutro za pranie i prasowanie małej rzeczy i torbę spakuję bo już coraz mniej gramotna się robię i te ręce i palce normalnie puchną. Chyba spróbuję z tą zimną wodą dziś. Aaa i źle mi się chodzi bo mnie obciera jak by w kroku w sensie uda i pachwiny a wcześniej tak nie miałam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja tez nie miałam ktg... Moj lekarz mówi ze jeśli wszystko jest ok to sie nie robi ... Sama nie wiem co o tym myśleć ... Ja sie wlasnie glebnelam bo juz mnie tak plery bolą ze hej poprasowalam porobilam prania i posprzątalam jeszcze mi została podłoga do użycia ale póki co nie mam juz siły i leze ... Nie mam nadal internetu buuu wkurzona jestem , wlasnie sobie zjadłam juz obiadek pierozki z kapustą i grzybami oczywiście kupne hehe ale musze cos innego wymyślić dla m bo on nie lubi... Mnie na szczęście nie bolą palce póki co ale czuje rownież ocieranie ud i pachwiny mi dają ostro popalic, dziewczyny a czy wy tez macie teraz takie mocne uplawy ? Ja juz sie nie mogę doczekać aż bede mogła zrezygnować z wkładek bo juz mi sie wszystko odparza, jakie plany macie na weekend dziewczynki? Bo ja nie nam żadnych m ma wolne ale raczej bedzie chciał odpocząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) jestem dzisiaj taka niespokojna i okazało się że nie bez przyczyny. Miałam dzisiaj tel.z Kliniki gdzie będę miała CC i już w nast. czwartek 20go mamy być w na badaniach tam i CC będzie przyśpieszone o 1 dzień tj. 24go nie wiem dlaczego jeszcze raz dziś mamy tam dzwonić potwierdzić wszystko. Ale jestem nerwowa to już tak blisko. A jutro na poprawę humoru idę zrobić sobie jeszcze ręce i dziś po południu kupić butki, żeby później już nie latać - u nas tak gorąco ale na weekend też troszkę ma się ochłodzić. Dziś nic nie gotuje z wczoraj mam zapiekankę makaronową - tylko odgrzeje. Buziaczki dla Was !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
ja mam uplawy bo mam te grzyby mam globulki dopochw ale jakos jak ja na noc wloze to ona mi wychodzi!! zapisalam sie do fryz na srode:) jade dzis do rodzicow na wies, siostra z chrzesnica tez ma tam spac jutro ide na nauki przedmalz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylku fajna ta fryzurka, tylko to ryzykowne czy włosy beda sie chciały tak układac, ja sie kiedys na taką pokusiłam i było super przez godzine po ułozeniu a pozniej włosy szalały każdy w swoją strone. Takze zalezy jaki masz typ włosów. A mi dzis juz córka zaplanowała dzien. W nocy juz płakała ze ja gardło boli, dostała goraczki i rano zamiast do przeczkola to do lekarza, no i ma jakąś grype, podobno w szkołach panuje.Wiec siedze w domu i serwuje syropy. Tak ciepło jest i pieknie az trudno uwierzyć ze jutro ma byc ta zmiana pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Oliwka
hej :) ja dziś pol dnia juz przesiedziałam w ogrodku na sloneczku, tak mnie rozgrzalo ze hej ;) do tego zjadlam pol sloiczka nutelli i jest mi tak dobrze jak dawno nie było :) co do ktg to ja tez jeszcze nigdy nie mialamm lekarz powiedział ze jest wszystko ok i nie ma potrzeby wiec mu wierze.. teraz na następna wizytę muszę zrobić wynik hbs bo nie robilam jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Alicja no wlasnie zeby tak wygladac to pewnie trzeba ukladac jakos ja skonczylam prasowanko posiedze troche i potem sie zbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Oliwka
motylku co do fryzury to ladna, podoba mi się :) ale jak bedzie wygladac to zależy od włosów jakie masz, ja mam takie dziwne raz sie kręcą raz prostuja i się wkurzylam i obcielam wczesniej mialam tyl krotszy przod dluzszy a teraz mam może z 6cm w najdłuższym momencie;) inspirowalam się fryzura kozuchowskiej hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takiego lenia ze szok az mnie skręca jak pomysle ze mam cos zrobic, a wczoraj sobie zaplanowałam ze zrobie sałatke warzywna i juz nawet ugotowałam warzywka a teraz nawet mi sie pokroic nie chce ,no i jeszcze chodzi za mna swojski chleb kiedys czesto piekłam bo bardzo lubimy z m ale trzeba miec duzo siły zeby go wyrobic a z tym u mnie ostatnio ciezko tyle ze juz tez wczoraj zrobiłam rozczyn i dzis nie mam odwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dwupaczki:) dziś kolejny udany dzień dobra pogoda i jeszcze dobre wieści:) MP88 byłam dziś w luxmedzie i robiła mi wymaz położna która pracuje na Brochowie.Wypytałam ją o remont. Powiedziała że w życiu w kwietniu nie zaczną.One mają informacje o czerwcu tak więc mnie uspokoiła. Tak więc mam nadzieję że spokojnie urodzimy:)Co do fartucha to powiedziała mi osoba z informacji o tym ale jak coś kupię w szpitalu u mnie w aptece nawet czegoś takiego nie mieli. Pytałam się też o kasę powiedziała żeby płacić w dniu porodu jak będzie wolna sala, a jak będzie noc to zapłacę jak będzie można.Mam nadzieję że tak będzie. Zdałam sobie sprawę, że dziś ostatnie badania przed porodem.Pomału ciążowa przygoda dobiega końca:) Kupiłam sobie dzisiaj biszkopty do torby jeszcze planuje czekoladę i wodę wrzucić. Może kanapkę jeszcze wezmę jak będę rodzić wieczorem. Zaraz robię koktajl truskawkowy trzeba korzystać później szlaban na truskawy:) Mam pytanie bierzecie do szpitala octanisept na pępek i wogóle kosmetyki dla dziecka?do mycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×