Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość zaba1990
Asmana no nieźle ;) MP mojemu z rozka juz stopki wystają spi pod kocykiem lub pieluszką tetrową a jak ze mną to pod koldrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP, mozna jesc wszystko tylko obserwowac czy nie ma kolki maluszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jak ten czas leci.Dzień za dniem ucieka. Wiktor idzie w środę na szczepienie i musimy się wkońcu zdecydować co robić ale chyba będziemy chrzcić na wszystko chyba że neurolog powie co innego. Mój synek też był dziś niedobry krzyczał wniebogłosy od rana.Nie wiem co w niego wstąpiło może to skok rozwojowy. We Wrocławiu skwar więc czekam ze spacerkiem na 16-17 bo nie chcę żeby mi się podgotował bo marudny będzie:/ Co do karuzeli to mój też już zauważa śmieje się do niej na macie też trochę poleży poobserwuje:) ale i tak najbardziej śmieje się do mamusi:) aż żałuję że go nie nazwałam Czaruś bo taki wtedy jest uroczy:) Ja też jestem gruba że szok:/ A tu komunia za 2 tyg i nie mam w czym iść;/ kupilam sobie chociaż szpilki na pocieszenie.zostało mi 12kg dieta mi cos nie idzie raz że nei karmie a dwa że jak goście są a non stop ktoś ostatnio wpada to też przy suchym chlebie nie przyjmę:/ nie mam motywacji ostatnio zmęczona jestem :/ Mój śpi w nocy po 3h :/ dwa razy udało mu się 4-4,5h byłam w szoku ale teraz lipa:/ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MAMUŚKI:) c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktorowianka 'bedziemy chrzcic na wszystko' hihi chyba szczepic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja chyba na spacery bede wychodzic zawsze rano tak okolo 10, nie ma wtedy upału bo teraz to nawet wieczorami jest goraco... Wiktorowianko mi zostalo 10 kg ma sa kra...załamana jestem i ja karmie karmie piesia a waga nie spada a w ndz mamy chrzest a ja jeszcze nic dla siebie nie mam porazka...wogole nie mam jak sie wyrwac na zakupy przy dziecku, w sb bylam z mezem i dzieckiem i kupilam tylko 2 bluzki i to w takim biegu ze hej...porazka...ale jedziemy w czw juz do rodzinnego miasta bo tam chrzcimy wiec zostawie dziecko z mama i sobie skocze cos kupic z tym ze to mala miescina i watpie czy cos znajde...:((( Kochane ile kosztuje ta szczepionka 5 w 1 i która z was tak szczepiła? pewnie juz pisałyscie ale juz nie pamiętam... jak sie dzieci po nich zachowywały?? Kochane moja mala nadal nie chce smoczka tez probuje codziennie ale on ja tak denerwuje zaczyna krzyczec jak tylko zorientuje sie ze nic z niego nie leci...biedna moja myszka a mamusia za wszelka cene chce ja nauczyc go ssać... z piersi tak ladnie pije a smoka nie chce no wiecie co:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
MP moj tez nie bardzo chce smoczka i nie zmuszam go chociaż z butelki tez ladnie pije jak mleko odciagnę co do szczepionek ja niby mam na 3.06ale nie wiem czy moge szczepic skoro moj maly ma teraz katar a starszy od paru dni ma ospę jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wyjeżdżacie w tym roku gdzieś na wakacje?ja niewiem gdzie by można z takim maluszkiem tak żeby się nie umęczyć,żeby było tanio i fajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
My wyjeżdżamy do prababci na wieś 300km od nas ,chcielismy jechac nad morze ale chyba z takim maluchem sie nie odwazymy bo wiecej zachodu będzie niż przyjemnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Ja za szczepionkę płaciłam ok. 120 zł. Nie miała jakiś powikłań. W poradni laktacyjnej pani powiedziała, że żeby przyzwyczaić do smoczka dobrze jest karmić przez nakładki. Ja dziś kupiłam na przyjęcie mojej córki białą koszulę i czarne spodnie. Nie bardzo się popiszę strojem, ale miałam problem - wszędzie odstawał mi widocznie brzuch. I coś jeszcze chciałam Wam powiedziećale zapomniałam co. Macie też sklerozę poporodową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
O I to jaka skleroze ! to malo za szczepionke,my w luxmedzie bedziemy placic ze 180 za 5w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Udalo mi sie zamowic ten sab simplex dzis podobno wyslali wiec do srody powinnam miec ...rany straszna nadzieje pokladam w nim a przeciez moze nie zadzialac:( no zobaczymy.. Co do kg tobzostalo mi jescze z 7 ale chcialabym sie pozbyc chociaz 10 jeszcze.. W ogole jak chodze na spacery to mijam duzo dziewczyn z wozkami i tak mi sie zdaje ze one takie jakies sa bardziej zadbane bardziej zorganizowane i chyba szczesliwsze ode mnie...ja wlos rozwiany nie mam czasu na jakies fryzury makijaze ...ciuchy zarzucam takie w jakie wejede niewiwlw ich jest wiec malo rozmyslania w co sie ubrac:( moj czas rano to prysznic przy akompaniamencie placzu i suszarka .... eh i cuje siw na tych spacerach jak oblesniak:( No i tez wszystkiego dobrego w naszym dniu:) u mnie nie byl wyjatkowy milena plakala jak zwykle i z m.sie poklocilam czyli dzien jak co dzien;) W srode tez idziemy sie szczepic- chyba wezme 5 w 1 u mnie kosztujw 125zl W ogole przez spaxerki jestem opalona na rolnika, tj rece twarz dekolt hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutkahaneczka - mieszkam na Bialolece, co do spaceru to chetnie:-) zawsze to inaczej pogadac z kims kto ma malucha w niemal tym samym wieku :-) a Ty gdzie mieszkasz dokladniej? Moja ksiezniczka dzis wieczorem niespokojna byla. w ciagu dnia ze wzgledu na wysoka temperature odpuscilysmy spacery a wieczorem nadeszla burza i tez nie wyszlo. Dzis od porodu spedzam pierwsza noc sama z mala (M poszedl na noccke) nie wiem czemu ale strasznie balam sie tej nocy, w szpitalu tez bylam sama ale jakos bylo inaczej. dzis az sie chcialam napic melisy na uspokojenie ale sie skonczyla :-P wypilam herbatke koperkowa (polecam dla mam karmiacych piersia ktorych dzieci maja problemy z brzuszkiem) po wypiciu herbatki Hania czesto pruka, w sumie dobrze bo brzuszek nie bedzie bolal ale.... ma niespokojny sen i przy kazdym pruknieciu kweka i sie przebudza. Chce zeby ladnie pospala a zobaczymy jak wyjdzie. Jak nie urok to sraczka- bycie mama to ciagle dylematy :-) Pisalyscie o wadze, ja w ciazy przytylam 9kg, jestem 4 tyg po porodzie i zgubilam te 9kg i dodatkowo 5kg. Niby fajnie ale boje sie ze popadnebw jakas anemie albo ze pokarm nie bedzie wartosciowy. Dla dziewczyn przejmujacych sie stojaca w miejscu waga - tylyscie 9 m-cy, dajcie sobie czas a napewno kg zejda, moze nie od razu ale wszystkie wrocimy do pieknych figur i plaskich brzuszkow (o ile sie taki posiadalo przed ciaza hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny wszystkiego co najlepsze w dniu naszego święta :D Ja się kłócę z moim m co dzień dzień bez kłótni dniem straconym ;) zaraz sie godzimy ale nerwy są niestety mam kreskę na brzuc****eszcze i już mnie denerwuje ciekawe kiedy ona zejdzie sklerozę poporodową też mam mówię coś i nagle zapominam co mam powiedzieć ale mam wrażenie że to ze zmęczenia chyba bardziej moja smoczka nie chce i koniec złapie na chwilę i po wszystkim ale mam wrażenie że ostatnio udało mi się z nią oswoić już na tyle że wiem czego potrzebuje w danym momencie chyba muszę uznać to za mój mały sukces i obym nie zapeszyła ale już wiem jak ją uśpić kiedy potrzebuje tulenia, kiedy jedzenie zajeło mi to 2 miesiące ale jest co raz lepiej. Jak przeszła ten skok rozwojowy tak dziecko od tygodnia jest inne gapi sie śmieje się a nawet krzyczy tak po swojemu i zaczyna się interesować grzechotkami na karuzelę też patrzy a nawet ma swoją melodię do usypiania już Na spacerach odpukać nie płacze teraz ale wychodzę z nią jak poje sobie dobrze ostatnio umówiliśmy się ze znajomymi w pizzerii i poszliśmy z nią była trochę na rękach a potem zasnęła w wózku aż sie bałam że będzie cyrk ale sie udało i mieliśmy dzień brudasa i spała w nocy 6 godzin co było sukcesem :) w niedzielę jedziemy do zoo z rodziną i kuzynką m wiem że nie będzie nic rozumieć ale pochodzimy po świeżym powietrzu byleby nie padało byłam dzisiaj na zumbie wyrwałam sie na dwie godziny m z nią był i całe dwie godziny ryczała nie wiem czy za mną ale trochę mnie to przeraża bo nie będę mogła wyjść z domu bez niej a z drugiej strony jeśli tak jest to mnie to rozczula... ten sab jest rewelacyjny teraz to widzę brzuszek już ją po jedzeniu nie boli chyba że zapomnimy jej podać kropelki Agu trzymam kciuki żeby się udało :) na zakupy też muszę iść i do fryzjera bo wyglądam fatalnie włosy mam w strasznym stanie niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123ewel tak samo utyłam w ciąży i też tak zrzuciłam minus 5 kg i mój pokarm okazał sie bez wartości i zmniejszył sie nagle bo nie miałam kiedy zjeść i robiłam badania nie były złe ale na granicy no ale teraz jak ona jest na mm to czuję że nadrabiam te kg :( najgorsze jest to że ja czuję że jestem taka utyta i mam na brzuchu fałdę po porodzie słyszałam że niektóre ściskają bandażem elastycznym brzuch i tak chodzą nie wiem czy nie wypróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Hej Wszystkiego Naj Mamuśki! Ja dzis byłam w przedszkolu na przedstawieniu, mój synuś pięknie recytował wierszyk a malutka spała na rękach.Normalnie sie popłakałam jak słyszałam jego głosik:) Nie wiem jak Wy, ale ja tak szybko sie wzruszam, jakaś piosenka czy coś o dzieciach i ja zaraz mam mokre oczy:) Moja niunia zasnęła dzis o 17 do tej pory śpi... Dziwne, ale nie budze jej:) Ja wakacje we wrześniu w Hiszpanii:) trochę odważnie z maluszkiem ale kupiliśmy zanim zaszłam w ciążę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my wakacje w tym roku planujemy jak dobrze pójdzie w moich kochanych Tatrach :) po szczytach nie pochodzimy ale po dolinkach jakoś damy radę ;) no chyba że wpadniemy na pomysł w ostatniej chwili jechać nad morze zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
123ewel123 my mieszkamy na ursynowie wiec to kawalek drogi niestety ja nie wiem czy to kwestia tego ze mielismy gosci w sobotę ale od niedzieli mala nie spi od momentu wstania do jakieś 15 a później jak zabita leży do 20 nawet na spacerku porannym juz mi nie chce spac :( dziewczyny powiedzcie mi jak usypiacie swoje maluchy ?i jakie macie sposoby ? Hania potrafi usnac jedynie przy cycu a czesto mimo to odkladana wybudza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,malutkahaneczka moj Filip tez zasypia tylko przy cycu. Czasami jak mam gondole z wozka w domu to wkladam go do niej, gondola klade na kolanach i bujam. Jak zasnie odkladam na lozko czy balkon. W nocy spi ze mna w lozku- z mojej wygody. Za miesiac bede probowala go juz przekladac do lozeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asmana to zupełnie jak u nas ,my pewnie będziemy spały razem do 3 miesiąca ,ale jeśli to gwarantuje mi przespane noce to wolę później się pomęczyć z odzwyczajeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Kurcze zapomnialam sie podpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Moja Emilka tez najchętniej przytulona na rękach zasypia.Wieczorem odkładam ja do łóżka i sama zasypia, ale tak od 2 w nocy śpi ze mną. Z wygody, bo na śpiochami przykładam ja do piersi i śpimy dalej:) Niestety dzis ciagle sie budzi a miałam w planach sprzątać bo kurz straszny:( Co na obiad robicie? Szukam inspiracji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
Witajcie Mamy po prawdziwym Dniu Matki. Przeczytalam o czym popisalyscie i tak napisze: nie ma co sie stresowac tym, ze dziecko za duzo na rekach noszone, ze z nami zasypia, ze nie jest ksiazkowo usypiane, ze pozniej nie je przykladnie widelcem przy stole, ze nocnik stawia w salonie i takie tam...one tak szybko rosna, ze sie nie obejrzymy a tylko bedziemy to wspominac... Oby Milence krople pomogly bo jak sobie wyobrazam,ze dziecko tak placze to az sie boje bo moj jak czasem sie nie da uspokoic to taka atmosfera nerwowa sie robi; a moj Oliv jak zrobil dwie kupy w czwartek to sie uspokoilam i tak do wczoraj sie wstrzymal ale co smierdzaco prutal! i non stop az znowu przed kazdym karmieniem mu dawalam ten inflacol i poszlo i spokoj a tak nad ranem wil sie i stekal.. u Mnie wcoraj minely 2miesiace a ja nadal nie w formie i mimo,ze wydzielina juz z pochwy sluzowata to nadal podkrwawiona..widze, ze biust mi szybciej chudnie niz brzuch... no i jeszcze duzo by narzekac ale synus fajny taki rozkoszny jak nie placze... wsrode szczepienie, na rota doustnie i jedno klucie, boje sie bo nie wiem czy on ma katar czy jakies farfocle w nosie tylko..ale jak bedzie osluchowo czytsy to i tak go zaszczepia milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamcie!! roweniez wsioo co najlepszeeee jak to fajnie obchodzic dzien mamy :D Te upały juz mnie zmeczyły ... Wakacjeeee mówicie hmmm nawet nie myslałam, Nala ja tez najchetniej pojechałabym w tatryyyy kocham :) Moja misia 4 doby nie zrobila kupy, wczpraj w koncu zrobila po podkurczaniu nozek do gory ale pierdziała non stop i to tak smierdzaco :D hehe, nie plakala nie wiła sie zupelnie sczesliwe dziecko wiec nie wiem czemu tak długo nie robila ;/ My w czwratek mamy drugą wizyte na bioderka, powiedzcie mi czy wy zakladacie pieluche tetrową na pampersa, niby wszystko z bioderkami ok a kazala tak robic a szczerze nie bardzo nam to wychodzi, mała nie lubi teraz takie upały i nie wiem, czytalam i sa rozne opinie, jedni zakladaja inni nie, czyli tak jak z wszystkim :) Maja cala wysypana, raczej napewno to alergia bo wyglada jej skora jak moja :/ masakra. A powedzcie mi czy waszym maluchom tez sie tak wwysusza skora na czole i skroniach????? codzinnie rano po nocy mimo ze wieczorem natłuszczam płaty skory ma suchej nie wiem co to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Jozka mi polozna mowila ze tak może ze skórą byc właśnie w tych okolicach o ktorych piszesz żeby nawilzac moj akurat ma suchą skore na i za uszami moj maly wczoraj prawie wcale niw spal taki marudny byl i co chwilę do cyca jak nie to placz i tak do wieczora zasnal koło polnocy i spal do 5później o 7poszedł spac i do 10 oby dziś byl spokojny bo szkoda mi starszego synka nie dosc ze chory to jeszcze pobawić się za bardzo nie mamy jak bo maly ciągle czegoś chce.oby dziś było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabka oby jak najszybciej wam wyzdrowiał ;))) ja was i tak podziwiam naprawdę jesteście wielkie ze ogarniacie, wiadomo jak się ma dwojke czy nawet trojke nie ma wyjścia ale nam pierworodkom ciężko sobie to na razie wyobrazić ;))) Ja jeszcze wyczytałam ze to ciemieniucha na czole może być bo fakt jak to probuje pieluszką szorować po nawilżeniu to zoltawe to ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) dla mnie poki co na prawde dobry:) wczoraj przyszla karuzelka na lozeczko od mojej mamy - nie bardzo wierzylam ze milena sie nia zainteresuje no ale babcia kupila to nie bede wybrzydzac...no i sie okazalo ze milenka spi wlasnie w lozeczku wlasnym przy karuzelce normalnie cud nad wisla:) na spacer dzis nie idziemy bo wiatr straszny ja nie zkladam pieluchy tetrowej nasz lekarz od biderek mowil zenie ma potrzeby jak jest ok Jozka te paty skory moze to ciemnieniucha? jak tak to trzeba natluszczac i tyle ponoc oliwa z oliwek pomaga... my spimy razem tj. ja i milenka w lozku moim a m w duzym pokoju - taki podzial hehe ale najwazniejsze ze kazdy sie wysypia:) mala zasypia tak maksymalnie o 22 oczywiscie musze byc obok czasem jej smoka wtykam i trzymam az nie zasnie bo sama nie utrzyma za dlugo i jest ryk jak wypadnie za szybko:) budzi sie miedzy 1 a 2 wtedy pielucha cyc i odkladam kolo siebie i tak samo jak wieczorem zalbo zasnie sama albo smok no i spi do rana tak do 7 :) wiec na noce nie narzekam gorzej z dniami - spi tylko na spacerku albo na naszych brzuchach no i zapeszylam dziedziczka sie budzi...no i tak z godzinke pospala:) dobrego dnia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie:) mamoolcia ja robię dziś słodkie szaleństwo ryż z truskawkami i jogurtem trzeba korzystać jest sezon:) juzka ja zakładam na pampersa tetrę.Dziś od koleżanki się dowiedziałam że jej ortopeda zalecił kłaść dziecko na brzuch 10 razy dziennie po 6 minut. Ponoć to lepiej robi na bioderka niż pieluchy więc tak zamierzam robić choć mój nie nawidzi:/ my w tym roku nie jedziemy na wakacje przynajmniej nie żadne do ciepłych krajów.Planujemy wyskoczyć jedynie na 3-4 dni nad morze żeby sobie mały jodu powdychał a tak do rodziców na ogródku posiedzieć. co do ciemieniuchy to powiem Wam że załatwiłam ją w dwa dni. Posmarowałam małemu głowę swoją oliwką z rossmana na rozstępy. Wkońcu to też olejki macadamia i jakiś jeszcze jeden. Cały dzień miał na głowie ze 3 razy mu poprawiałam a po kompieli wytarłam główkę ręcznikiem i samo ładnie zeszło.Nie wiem czy tak można ale podziałało tydzień minął śladu nie ma główka śliczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Wiktorowianko już wczoraj taki obiadem robiłam:) Na szczęście malutkiej zeszły te kostki z buzi po orzechach, a truskawki jej nie uczulona, bo codziennie kilogram zjadam:) Jak to cudownie, że można podjeść jakieś warzywka zdrowe, może kilogramy zejdą wreszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×