Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Juzka1
Na pewno fajne ubranka nie? Ja tez z Primarku dostalam od bratowej to mega ciuszki ;) wogole jak do nich jezdze do Irlandii to nie moge wyjsc z tego sklepu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Kochane,tu Ewi,a wiec wczoraj mialam to badanie w szpitalu,ktore mi gin...zalecila,w obawie ,ze malenka ma za maly brzuszek a glowka jesg w stosunku do niego duza.lekarz zrobil dokladne badania i wszystko jest wporzadku ...na szczescie przez pepowine dociera wystarczajaco duzo pozywienia,jedyne co to jest szczupla ale to nic zlego powiedzial.zaznaczyl ,ze niektore dzieci sa szczuple niektore dosc pokazne,ze taki jej urok poprostu,ispokoilo mnie to ale....co teraz mnie martwi?? Tydzien temu u gin..malenka lezala juz glowka w dol,a wczoraj przy badaniu byla znow na gorze!! Mam do Was kobietki pytanie czy ona jeszcze sie przekreci? Mysle ze skoro robi takie fikolki to.musi miec jeszcze sporo miejsca i ma jeszcze czas ale niwiem jak myslec.wolalabym by juz tak glowka w.dol lezala i pozostala..pozdrawiam Ewi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
hej mamusie;-)rzeczywiście dziś super pogoda...tylko ten wiatr..eh. Wczoraj tak mnie bolała głowa (chyba jakaś migrena), że już o 18 się połozyłam...i tak trochę spałam,, trochę oglądałam tv ale już ok 20.30 zgasiłam wszystkie światła i się ululałam. Straszny ten dzień był wczoraj. Dziś już lepiej na szczęście! Ewi niestety nie wiem jak to jest z tym obracaniem maluszka, ale podejrzewam, że malutka woli jeszcze trochę pobrykać i na pewno jeszcze sie prawidłowo obróci. Zjadłam przed chwilą ciasteczka z kisielkiem, ale jeszcze bym coś chyba przekąsiła...a już nic słodkiego w domu nie mam...buuu! Do sklepu też nie mogę iść bo jestem po kąpieli i jeszcze mam włosy mokre, eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
czesc dziewczeta, u mnie rowniez pogoda przepiekna a ja na spacer nie moge bo nie moge :) polazalma za to do fryzjera na swoim osiedlu bo juz nie moglam patrzec na swoje kudly - i byl to najgorszy pomysl dnia dzisiejszego - strzygl mnie jakis sfochowany gówniarz i na moje uwagi w ogole nie reagowal i jeszcze sie skarzyl ze ostatnio to mnie ktos zle strzygl i dzizas on to dopiero trzymal nozyczki jak jakas babcia z parkinsonem...masakra za duzo sie na mojej glowie nie zmienilo (moze to i lepiej) a skasowal jak za zboze - nigdy wiecej - normalnie bym sie poklocila ale ja teraz to tak mam ze jak sie kloce to od razu rycze wiec chcialam tego uniknac...eh mnie to tam ciagle cos kluje to tu to tam moja lekarka powiedziala ze to normalne dziecko sie rusza i moze cos przycisnac;) opuchnieta jestem i gruba i ze zla fryzura:) ogolnie obraz nedzy i rozpaczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
aaa...bylam wczoraj na wizycie u gin...z dzidzia wszystko ok:) jest duza 1730 g a ja jestem w trakcie 30 tygodnia - ale to lepiej jak duza jak ma sie szybciej urodzic, mam lekkie nadcisnienie ale dostalam jakies dropsy na to:) ogolnie ok tylko mam sie oszczedzac oczywiscie nie denerwowac i w ogole cieszyc sie zyciem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
oj Agu83 współczuję, ale na pewno nie jest tak źle! Choć ja też mam takie dni, że nie mogę na siebie patrzeć..ostatnio coraz częściej. A do tego mam okropny cellulit, już się zastanawiałam czy sobie czegoś nie kupić, ale siostra mi powiedziała, że ona też miała w ciąży bo się podobno tłuszcz magazynuje ale po karmieniu jej wszystko zeszło. Oby tak było i ze mną, choć nie sądzę żebym się wszystkiego pozbyła. Dobrze, że chociaż teraz zima to nie trzeba nóg pokazywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
U nas też słoneczko a znów mi się chce spać co róż hehe. Położę się na chwilkę to zaraz mi się uśnie na godzinkę :). Moja mała to też tak w brzuchu fika, wcale jej nie przeszkadza że coraz mniej miejsca. W nocy mi puchną ręce i drętwieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz jak patrze to moja mala tez ma brzuszek: 25,4 cm, a glowka 29 cm i nikt nie mowil ze cos nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Ale to cm? czy w sensie np. 28w 1d. Bo lekarzą najczęściej chodzi nie o cm ale o wymiar do wieku ciążowego. Że główka np. 32w 2d. a brzuszek 29w 2d. Czyli główka starsza o 3 tygodnie przykładowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobietki które imię byście wybrały dla chłopca Marcel czy Sebastian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Marcel ! Marcelek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też się Marcel bardziej podoba:) Właśnie oglądam porodówkę, jak krzyczą co po niektóre!! Masakra coraz bardziej się boję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny ! Jestem nowa na tym temacie, jak większość z Was mam termin na kwiecień, dokładnie na 10 kwietnia :) czy wy też się borykacie z bolącymi żebrami ? Bo nasza mała daje mi od początku tego tygodnia nieźle popalić, wbija się tak, że aż boli..jestem w 31 tc :) Wy też tak macie ? Radzicie sobie jakoś z tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadna z Was nie ma tego problemu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
hej mamuski. mysmy ze spacerku wrócili teraz PIta rozliczyłam 1113 zl bedzie dodatkowo :) nie wiem kto tam pytał ale tez jestem za imieniem Marcelek :) mnie cos brzuszek boli troszke poszalałąm z mloda na dworze i teraz sa skutki eh :( jednak jak to trzeba na siebie uwazac. moja na usg głowke miała wieksza bodajze o 3 albo 4 dni :) tearz mi tez troszke spuchła maż mówi ze on mnie widzi na codzien to on na to uwagi nie zwrócił ale mio rodzice gadali i u tesciów tez słyszałam. ewi nie martw sie obróci sie dzieci sie kreca moja tez jeszcze sie przekreca raz czuje jak mi sie wbija głowa w zebra innym razem znow na dole czuje ucisk wiem ze to głowka bynajmniej tak mi sie wydaje :) spokojnie ma jeszcze czas widzicie co lekarz to inna gadka wy słyszałyscie ze dziecko ma czas do 36tyg sie przekrecic jak nie to cesarka a mnie lekarz mówi ze jeszcze jest czas ze niektóre dzieci sie obracaja w 38 tyg to zalezy tylko i wyłacznie jak silne miesnie brzucha ma kobieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie ,ze kazda ma ten problem,ja bynajmniej tez.wiadomo raz jest lepiej a raz daje malenstwo popalic,kluje tez wszedzie na brzuszku a.to na gorze a to gdzies po boczku to jest w pelni normalne:-) ja z kolei mam termin na 13 kwietnia i tez dziewczynka ,bede pierwszy raz rodzic...pozdrawiam Ewi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anulka z Martynka w drodze,mam nadzieje ze tak bedzie:-) ja tez slyszalam ze do 36 tygodnia dzidzia ma czas by sie przekrecic,ale czulam wczoraj niesamowita roznice!! Przez cala ciaze chodze do toalety jak oszalala w nocy to minimum 5 razy a wczoraj w nocy pierwszy.raz podczas ciazy bylam tylko raz..i pomyslalam ze moze dlatego ze lezy glowka do.gory i nieuciska mnie tak na dole,chociaz pojecia niemam czy to wgl ma znaczenie,dzis z kolei znow jestem czestym gosciem w Wc hehe:-) aaa i ja tez snie o malenkiej,ost.snila mi sie widzialam jak.wyglada jaka delikatna i mala Taka bezbronna ..niesamowite uczucie:-) dziekujr Anulka z ...Bede probowala wyczuc jak jest ulozona po.tych *****ch jak mowisz.tj.moja pierwsza ciaza jak wspomnialam i.calkiem nowe doswiadczenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorro11
Cześć Dziewczyny! MP88 mnie też pobolewa po prawej stronie podbrzusza. Jakby jajnik. Miałam kilka takich ataków, ale w niedzielę bolało mnie od rana do wieczora. Zaczęłam się zastanawiać czy to nie wyrostek. W piątek mam lekarza na pewno się zapytam. Dziewczyny mam pytanie: Ze dwa miesiące temu miałam opryszczkę przy ustach. A teraz przeczytałam, że opryszczka może być groźna. Czy macie jakieś informacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Też mam termin na 13 kwietnia (z usg 8 kwietnia) i też dziewczynka! U mnie na ostatnim usg wyszło ponad 3 tyg. różnicy pomiędzy główką, a brzuszkiem, a teraz lekarka się rozchorowała... Ale to dobry specjalista, mówi, że taka uroda szczupła... Też z niepokojem patrzę na swoje uda i posladki... Myslę, że wagowo nie pozostanie mi dużo, ale jakość tego ciała będzie zupełnie inna:) Trzeba się będzie wziąć za siebie porządnie. Cieszcie się dziewczyny spacerami, u nas w Krakowie 700% przekroczona norma zanieczyszczen i kobiety w ciąży nie powinny wychodzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak Wy, ale ja bym chciała mieć magiczną różdżkę :P i przyspieszyć czas, żebym urodziła i mogła zobaczyć i przytulić nasze maleństwo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie już jakieś rozstępy ?? Ja mam na piersiach..na brzuc****eszcze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość pewnie jesteś szczupła i to dlatego,ja też tak mam i wciąż wrażenie pod biustem że stanik obciera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
Gosc ja mam rozstepy na piersiach i miedzy nogami i leciutkie na lydkach ktorych praktycznie nie widac ale to po pierwszej ciąży za dużo przytylam ponad 20kg nowych brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaaa1988
Cześć Wam ;) Ja również jestem tu nowa ale czytam Was od jakiegoś czasu codziennie i powiem, że jest to uzależniające :) Nasze problemy są bardzo podobne a nawet spędzony dzień jest często prawie taki sam. Ja ma termin na 14 kwietnia i będzie Adaś. Niedawno uporałam się ze straszą rwą kulszową już myślałam, że nigdy nie puści straszny ból, ledwo wstawałam do toalety ale po prawie 2 tygodniach puściło :) teraz dla odmiany mam podobne kłucie i twardniejący brzuch zwłaszcza przy chodzeniu a za to przy dłuższym siedzeniu bóle żeber. Jutro mam usg ciekawa jestem czy Adaś się przekręcił bo mam wrażenie, że kopie mnie w żebra. Pozdrawiam Was wszystkie gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasza Madzia już ok 29 tc była obrócona głowką w dół, mam nadzieje, że nie uwidzi jej się zmieniac ułożenia, chce porodu naturalnego :) jest najlepszy dla mamy i dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
Zorro - opryszczka grozna jest jesli podczas porodu masz ja ale na narzadach płciowych, w czasie ciazy i to na ustach nie ma wiekszego znaczenia - trzeba uwazac zeby nie miec tam na dole. Ja mam opryszczke na twarzy srednio raz w miesiacu - moja gin powiedzialam ze moge leczyc tak jak przed ciaza - ja akurat uzywalam hascovir. kurcze ciagle dzis cos podgryzam to chyba z tych nerwow dzisiejszych ..w ogole jakis dzien dzisiaj niedobry jest dla mnie dobrze ze sie konczy .. w ogole mam takie uczucie cos na granicy niepokoju paniki i zniecierpliwienia...eh ...juz niedlugo pojawi sie ona co to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
Agus jak to co będzie ?będzie wszystko w porządku nie martw się na zapas.Niedlugp będziesz szczęśliwa mamusią i to jest najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Mama Leti to mamy we 3 podobnie z tą główką i brzuszkiem :) Mój lekarz też mówi że wszystko ok i ma najlepszą opinie w mieście więc mu zaufam :) Ja mam termin na 6 lipca i także dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Ja mam rozstępy na piersiach, udach od wewnątrz właśnie także między nogami no i na boczkach a na brzuchu zrobiły mi się 2 ale czuje że będę cała w rozstępach i głupio będzie się pokazać na porodówce hehe ;d Mam genetyczne skłonności do rozstępów. A mój lekarz mówi że nie ma sensu wydawać kasy na kremy bo jego siostra jest dermatologiem i do tej pory nie potwierdzono, że to coś daje i pomaga. Mówi że jak ktoś ma w rodzinie to czy się smaruje czy nie i tak bd miał. Ehh długo się nie ubiorę w krótkie spodenki. Ale warto i tak to wszystko przejść dla takiej kruszynki. I rozstępy i dodatkowe kg, boleści to nie ważne... byle z maleństwem było OK! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×