Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość zaba90
Anius wiadomo ze swoje dziecko traktuje sie inaczej a sily nie masz może przez ciaze ale zobaczysz to się zmieni i będziesz za swoim niedługo biegała :) ja mam syna niedługo 4latka na szczęście nie muszę za nim biegać zresztą nie dalabym rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Ja kupiłam zwykły materacyk. Właśnie też słyszałam że taka wilgoć się potrafi w nich pojawić za czym idzie pleśń i tęchlizna. Czasami może się trafić wadliwy jakiś albo źle przechowywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anius23
Ja jeszcze nic nie mam poprane, nic rozłozone, do szpitala nie spakowana. Bo wszyscy twierdza ze jeszcze mam czas i tak to odkladam. Wózek niby mam miec pozyczony od siostry ale ona go niby uzywa a niby nie bo widze ze stoi z kocykiem malego itp ale w sumie widzialam ze ona juz ma nowa spacerówke i jej uzywa ale nic nie mowi ze moge wziąc go to nie biore jeszcze a tez go bede musiala przygotowac. Łózeczko mam u chlopaka ale stoi bez materacyka a jeszcze szuflade mam miec dorobiona a kolyske bede miala u siebie pozyczona tez od siostry z tym ze ona ja teraz pozyczyla komus innemu i co prawda ta osoba moze mi ja w kazdej chwili oddac ale przeciez nie powiem ze chce zeby juz stala u mnie skoro wiem ze tam korzysta z niej miesieczne dziecko. Wiec niby oszczednosc na tym wszystkim ale tak teraz mysle ze moze trzeba bylo to kupic i by byl spokoj a teraz to tak jakos... niby wszystko jest a jednak nie ma. no ale budujemy sie i kase trzeba oszczedzac choc w sumie nie wiem czy akurat pieniadze wydane na te rzeczy to az taki istotny wplyw na budowe maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzka-tak sobie myśle że najlepiej w domu jak sie zaczną skurcze wsadzić sobie czopka glicerynowego żeby w domu sie przeczyścic ewentualnie jak zrobia w szpitalu lewatywe to już nie będzie we mnie dużo tego siedziało :p Zorro-brak słów,domyślam sie jak sie poczułas ale jak można wogóle cos takiego powiedzieć,mógł sie ugryzc w język. Co do lekarzy to w pierwszej ciąży chodziłam na nfz i byłam zadowolona z lekarza,teraz chodzę do tego samego ale sie "pogorszył" że tak powiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina Karolek- ja mam i gruszkę i fride i wg mnie potrzebne jest i to i to bo jak jest mocny katar to gruszka nie da sie tego ściągnąć dobrze a np gdy jest sucha koza że tak powiem :p to łatwiej mi ja wyciągnąć gruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anius- wg mnie cudze dziecko bardziej irytuje niż swoje ale zobaczysz i swojego czasem będziesz miała dość,taka jest przykra prawda.Wiadomo że na swoje patrzy sie dużo łaskawszym okiem a o cudzych zaraz sie myśli że źle je rodzice wychowali :p Nie wiem jak inne ale ja za swoim tez czasami nie nadążam biegać albo poprostu mi sie nie chce. Któras pisała o materacu gryka kokos ja taki mam i nawet nie sprawdzałam co sie z nim dzieje.Już półtora roku używam a kupiłam używany a nie nówke,dodatkowo jest wyścielony specjalnym podkładem żeby materac nie zmókl w razie zasikania prześcieradla. Jutro go obejrze i wyniosę gdzieś niech sie wietrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesliwamama21
Są tu mamusie, które spodziewają się maluszka 30.04.14? Jakie imiona wybralyscie?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Kochane dzieki za odpowiedzi :)))) Neli swietny pomysł z czopem w domu ;D ja sie tego jakos panicznie boje ;D niby nic strasznego a jednak... ________ Ja wczoraj mialam jakies prądo skurcze cąły dzień, ale chwilowe i nieregularne, w nocy juz było ok ;) chyba sie przygotowujemy ;D Ja tez kupiłam fride, brat stosuje i mega zadowolony, na szkole rodzenia tez zachwalali, a gruszki wlasnie nam odradzali, takze co "kraj" to obyczaj ;) Materac tez mam Gryka Pianka Kokos ale wszystko z nim ok :) ___________ Fiona chyba nie wyszła ze szpitala ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1617
Witam dziewczyny. Bede mama Majowa :-) podczytuje Was raz za czas, powiedzcie Mi czy macie wybrane juz butekli dla maluszkow? Zamierzam karmic piersia, ale na wszelki wypadek chciala bym kupic , tylko nie wiem jaka? Moze cos polecacie? A smoczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesliwamama21
123ewela123 wszystko juz gotowe na przyjście córeczki ? U nas Synek będzie Garbiel :) duży masz juz brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a zabieracie do szpitala smoczek ? w jednym szpitalu jest na liście, a w drugim jest zakaz uzywania na oddziale. Jak jest u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesliwamama21
Ja smoczka nawet nie kupowałam , nie wiem jaki jest sens używania go ... Przy pierwszym dziecku też go nie miałam i bylo dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
byłam wczoraj w tesco i przy kasie jest fajna broszurka/gazetka o ciazy i maluszku jest fajny spis wyprawki musze sobie poodhaczac co mi jeszcze brakuje bo troche brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Ja butelkę kupiłam tez na wszelki wypadek małą z aventu taką szeroka antykolkową ... czy sie przyda? może męzowi jak będe odciągać pokarm a sama ucieknę na godzinę do sklepu ;P A smoczek dostalam na szkole rodzenia, ale tez nie zamierzam uzywać, przynajmniej na dzien dzisiejszy :) __________ Na podkarpaciu piękne słońce jak u was ;))))) Ide robić pranko ostatnia tura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
Witam ja poszłam sobie wyniki zrobić i ta glukoze i dowiedzial sie ze muszę zostac w przychodni dwie godziny a juz myślałam ze pójdę do domu i wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z ranka(bo dla mnie 9 to rano :-) jak narazie) dziękuję za podpowiedzi i odpowiedzi dot.aspiratora i chyba kupie fride,bo jednak jest lepszy efekt. Wiecie co powiedziała nam prowadząca szkołę roodzenia, że takim aspiratorem można bardzo uszkodzić delikatne naczynka krwionośne w nosku i uszkodzić zatoki czy jakos tak,do tego stopnia że potrafi nawet pociągnąć krew. Tylko że wydaje mi się,że trzebaby sie bardzo starać by zrobić krzywdę takim pociągnięciem. Wiadomo że przy każdej czynnosci przy dziecku bede się starała być delikatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak z tą glukozą jest! Jak miałam pierwszy raz zleconą glukozę, to lekarz sie chyba pomylił i dał mi mniejszą torebkę glukozy,(50)co po godzinie sie sprawdza stan glukozy we krwi, wynik wyszedł nie miarodajny-a potem lekarz sam sie dziwił ze jak mogł mi przepisac mniejsza dawke??! Pierwszy raz robiłam to badanie bedac w 4mc,a własnie wtedy miałam największe mdłosci! Bardzo sie starałam zeby przez ta godz.czekania tego nie zwymiotować! Po czym zlecił powtorzenie badania z większa il.glukozy(75) i po 2 godz znowu spr.gluk.we krwi, i ten wynik już na szczęście wyszedł ok. A każa siedzieć i czekasć ta godz czy dwie,ze jeśli by twoj organizm źle reagował na znaczny przyrost cukru,to oni wiedzą jak szybko zareagować,bo sami się do tego przyczynili. Na ulicy mogłoby być kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
To az 3godziny siedzialas masakra.ja juz mam dosc jakbym miala to wypic jeszcze raz to nie dalabym rady. Ja.w poprzedniej ciąży robilam ten wynik i moglam iść do domu a później wrocic a teraz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
no to chyba wszystkie sprzataja?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
Motylek ja nie sprzatam jeszcze w przychodni jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
zaba90 no niestety jak ja miałam glukozę też myslałam, że będę mogła na te 2h wyjść do domku bo przychodnie miałam pod nosem ale niestety też czekałam. Co do materacyka to ja dziś jadę kupić kokos gryka właśnie. Pooglądam go w sklepie a potem jeszcze rzucę na balkon żeby go trochę wymroziło w nocy, póki jeszcze są przymrozki. Butelki i smoczka jeszcze nie kupowałam, najwyżej m skoczy jak będzie potrzeba. Na spotkaniu pani neurologopeda mówiła, że najlepsze takie najprostsze smoczki, butelki to polecała Lovi, Avent i Canpol. Co do nosków to ja będę kupowała fridę. MP88 miałaś rację, żeby poczekać na ruchy maluszka. Wczoraj się martwiłam, ale mały jak zwykle w gościach zaczął kopać, a dziś już od rana daje! Anius23 ja też mam termin na 8 kwietnia. Synuś Milan będzie! A jak tam nasza Fionka?Napisz coś bo my tu myślimy o Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
motylek ja też nie sprzątam, ale zaraz na zakupy jakies jadę. No a Ty Juzka to już chyba bliziutko, ja mam coraz częściej te skurcze przepowiadające ale na szczęście nie bolesne. Przynajmniej po porodzie nam napiszesz jak rozpoznałaś, że to już...bo ja to nie wiem jak to będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
ja fride kupilam bomoja siostra polecila bo sama uzywala i chrzesnica jak wieszka jest i ma katar to sama wola fride a ja chyba troche posprzatam wczoraj zrobilam juz obiad , sos do spaghetty, mialo byc na wczoraj ale moj m w ramachwczorajszego dnia postanowil ze zabiera mnie na kolacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwamama21 - z jednej strony wszystko gotowe, ale z drugiej jak myślę jak mało czasu zostało widzę że jestem daleko w tyle z przygotowaniami. Wózek mamy kupiony - ale czeka na odbiór, mebelki zamówione - mają być na połowę marca, łóżeczko po moim młodszym bracie (między mną i bratem jest 18 lat różnicy, i moją córeczka będzie spała w łóżku po wujku :), pierwsze pranie mam za sobą, prałam kocyki, pieluszki, kołderki i ręczniki w Loveli, teraz czeka to na prasowanie, ale na razie nie mam gdzie układać tych rzeczy. Materacyk, wanienka, kosmetyki, pampersy kupione. Czytam dziewczyny od początku forum, ale udzielam się bardzo rzadko, jak widzę ich przygotowania to mam wrażenie, że mi jeszcze sporo zostało. Poza tym oprócz przygotowań ciążowych jestem w trakcie pisania magisterki, muszę ją oddać do końca kwietnia, więc wszystkie terminy zbliżają się naprawdę WIELKIMI krokami :) Ależ się wyżaliłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
witam mamuski :) ja włąsnie wróciłam ze spacerku troszke nas wymroziło bo zimno dzisiaj ale spacerek nie zaszkodzi :) ja wczoraj wieczorkiem miałam takie pobolewania brzuszka ciagniecie lezałam chyba z dwie godziiny to zaczeło puszczac ale przez to i mi nie dobrze było myslałąm ze zaraz zwymiotuje strasznie osłabiona popołudniu byłam. pojechałam do pepco to juz własnie z takim bolacym brzuchem wróciłam :( no według kalendarzyka do porodu zostało mi 51 dni :) ja do noska tez mam fride przy pierwszej córce tez miałam fride choc gruszke tez ale jej uzywałam tylko do babolków juz zeschnietych. ja widze ze imie Hania popularne teraz u mnie albo Hanna albo Martynka ale widze obie juz tu sa znaczy sie beda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesliwamama21
123eweli123 to faktycznie troszkę Ci zostało, ale nie dużo . Ja pierwsze dziecko (córkę 6 lat kończy w sierpniu) urodziłam 1,5 mies wcześniej (poród przedwczesny - samoistny) i nie miałam przygotowane nic ! Ciuszki nie wyprane, nie wyprasowane leżały w łóżeczku miałam się przygotować miesiąc przed porodem, bo dobrze się czułam, byłam pelna energii wiec myślałam " spokojnie miesiąc mi wystarczy na ogarnięcie tego wszystkiego " a tu porodowka :) na szczęście wszystko dobrze się skończyło :-) Wiec teraz już ze strachu, ze sytuacja może się powtórzyć mamy gotowe wszystko, wystarczy wozek złożyć do kupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do połowy marca chce mieć już wszystko gotowe, wiec mam jeszcze miesiąc, powinnam zdążyć! Tymczasem zabieram się robienie obiadu i pisanie pracy mgr, miłego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Oliwka
witam wszystkie przyszłe mamy, jestem Ania a termin mam na 24 kwietnia, jak Was czytam to jestem przerażona ze juz tyle macie gotowe;) ja dopiero zakupilam lozeczko i fotelik do auta.. to moja pierwsza ciąża i troszkę się boje bo od kilku dni mam skurcze takie po 2 minuty i czasem mam ich po 2 w ciągu godziny, za kilka dni ide na kontrole to się wypytam co i jak a Wy tez tak macie? to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×