Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

ania_ma na pewno teraz jak byłaś to już był 46 dc? Bo Ty byłaś przede mną u gina a ja miała 10go sierpnia dopiero 41 wszy. Między nami jest tylko 1 dzień różnicy. Nie pomyliłaś się w wyliczankach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvonnka
Mam 24 lata a w czerwcu obronilam studia magisterskie :) To bedzie moje pierwsze dziecko, ale pierwsza ciaze poronilam w marcu tego roku w 6tc. Bylam juz na paru wizytach u lekarza bo zlecal mi wiele badan do wykonania doslownie tydzien w tydzien, wyniki jak narazie wszystkie bardzo dobre. Beta w tydzien z ponad 2 tysiecy urosla do ponad 20 tysiecy, lekarz mowil ze troszke malo bylo wtedy i teraz, ale ze sam przyrost bardzo dobry, wiec moze sie okazac ze dzidzia mlodsza troszke bedzie. Nie mam jak narazie mdlosci, jedynie co to delikatne bole podbrzusza zdarzaja sie od czasu do czasu, bol piersi ktory spac nie daje, i zwiekszona sennosc. USG jeszcze nie mialam pierwsze mam zaplanowane dopiero za 4 tygodnie w 12 tygodniu ciazy, nie wiem czy wytrzymam, ale oni dochodza do wniosku ze wczesniej robione za bardzo szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lzuza
wystarczy mi potwierdzenie ,że na 100 %jestem w ciąży :) chociaż wszystkie książkowe objawy posiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala29
lzuza...dokladnie po to się wybieram- chcę to potwierdzić na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lzuza
lala daj znać co tam u ciebie wyszło jesteśmy na podobnym etapie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papsii 85 ja OM mialam 30 czerwca, a u gin byłam 7 sierpnia, to jest 39 dc(chyba dobrze licze??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_ma dobrze liczysz, ja źle zrozumiała to co napisałaś wcześniej ;-) głupol jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lzuza
ania to bardzo nie typowa sytuacja :) na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
06-04-2014 ale sądze że na jutrzejszej wizycie się dowiem dokładniejszej daty po USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yvonnka jeżeli chodzi o USG, to napewno nie szkodzi, a wręcz pomaga w ocenie sytuacji co tam się dzieje (chyba że to jakiś stary grat z tamtej epoki to napewno może zaszkodzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvonnka
Tak mi probuja wmowic lekarze, najwyżej się wybiorę na usg prywatnie wcześniej niż to z nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) dziewczyny u mnie klapa... Lekarz do którego chciałam dziś iść jest na urlopie. wróci do pracy 03.09. Lekarz do którego zazwyczaj chodzę ma baaardzo długą kolejkę, są do niego zapisy. w kwietniu zapisałam się na najbliższy wolny termin czyli 17.10.2013. Jest jeszcze jedna pani ale do niej to nie pójdę, wole czekać 2 tygodnie Rozmawiałyście o ciąży mnogiej, może to co wkleję poniżej wyjaśni Wasze wątpliwości ciąża bliźniacza, dwuzygotyczna (dwujajowa) - to najczęstsza postać ciąży wielopłodowej u człowieka. Powstaje w wyniku zapłodnienia dwóch odrębnych komórek jajowych przez dwa osobne plemniki. Od samego początku powstają więc dwa oddzielne i różne embriony. Dzieci urodzone z takiej ciąży nie są do siebie podobne bardziej niż rodzeństwo urodzone z dwóch oddzielnych ciąż. Warunkiem powstania tego typu ciąży jest wystąpienie poliowulacji, czyli jednoczesnego uwolnienia co najmniej dwóch komórek jajowych. Zjawisko to podlega prawdopodobnie wpływom wielu czynników. Ciąża bliźniacza jednozygotyczna (jednojajowa) - powstaje w wyniku zapłodnienia pojedynczej komórki jajowej przez jeden plemnik. W zależności od czasu, w którym zygota podzieli się na dwie struktury embrionalne, wyróżniamy następujące rodzaje ciąży bliźniaczej jednojajowej: dwukosmówkowa dwuowodniowa - podział zygoty następuje do 4 dnia od zapłodnienia - bliźnięta te są do siebie najbardziej podobne (im później bowiem dochodzi do podziału tarczy zarodkowej, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo powstania dwóch idealnie równych części) jednokosmówkowa dwuowodniowa - zygota dzieli się między 4 a 7 dniem od zapłodnienia jednokosmówkowa jednoowodniowa - podział zygoty następuje po 7 dniu od zapłodnienia - przeważają tu płody płci żeńskiej. W przypadku gdy podział komórki następuje po 13 dniu od zapłodnienia, powstają bliźnięta niecałkowicie rozdzielone, zwane syjamskimi. Bliźnięta monozygotyczne (jednojajowe) nawet przez naukowców bywają traktowane jak rodzaj cudownego defektu lub boski żart, podważający nasze poczucie wyjątkowości i niepowtarzalności. Rodzeństwa te są naturalnymi klonami - mają zawsze taką samą płeć i kod genetyczny. Ich powstawanie jest dziełem przypadku, gdyż nie ma na nie wpływu ani dziedziczność ani czynniki wewnętrzne lub zewnętrzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papsi---> wiem o czym mówisz, nie tak dawno miałam to samo. Dobrze jeśli nie masz kaszlu, bo jak kalsnęłam to myślłam, że brzuch mi rozsadzi, to samo przy mocniejszym wydmuchiwaniu nosa A gdzie Ty byłaś, że doprowadziłaś się do takiego stanu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papsi---> wiem o czym mówisz, nie tak dawno miałam to samo. Dobrze jeśli nie masz kaszlu, bo jak kalsnęłam to myślłam, że brzuch mi rozsadzi, to samo przy mocniejszym wydmuchiwaniu nosa A gdzie Ty byłaś, że doprowadziłaś się do takiego stanu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to spróbuje Ci wytłumaczyć jak ja to rozumiem... jeżeli zostały zapłodnione 2 komórki jajowe przed 2 plemniki to od poczatku powinno byc widać dwa zarodki jeżeli została zapłodniona jedna komórka jajowa to dopiero póżniej po podzieleniu będzie widać, że to ciąża mnoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny glukozę robi się w 28 tygodniu ciąży, to nie liczcie, że do tej pory się nie wyda.....wtedy brzuch juz jest widoczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu część dziewczyn jest w swojej pierwszej ciąży i nieświadomie myli dwa badania, na początku ciąży robi się badanie na poziom glukozy we krwi, jak wolisz morfologie. po 28 tygodniu ciąży robi się badanie na obciążenie glukozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrecona_filipinko byłam u mamusi i Adasiątko moje się przeziębiło a teraz przeszło na mnie....czuję się jakbym miała kamień przywiązany do głowy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaFilipinka---> masz identycznie jak ja :) u mnie też ostatni okres 18 lipca przy 28 cyklu i z kalkulatora też wychodzi termin na 24.04.2014. Ja byłam dziś u lekarza (bo już raz poroniłam i strasznie panikuję w tej ciąży)ale tylko dał mi zwolnienie bo powiedział, że to jest jeszcze za wcześnie na usg bo i tak za bardzo się nic nie zobaczy kazał łykać kwas foliowy i jeśli boli brzuch to no-spe i umówiliśmy się dopiero na 3 września a swoją drogą dziewczyny czy bolą was brzuchy? bo ja to właśnie mam taki dziwny ciągnący w dół ból...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaFilipinka
Ja też ostatnia miesiączkę miałam 18 lipca :-) też jestem po poronieniu, dzwoniłam do mojej gin , i powiedziała zebym przyszła za 2 tyg, narazie się oszczędzam. czasem tez coś poboli, ciągnie mnie w jajnikach strasznie, ale to normalne, przy poronieniu miałam takie lekkie skórcze, i okropny ból krzyża , nigdy tego nie zapomnę , te ciągnięcią sa normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe to jak wszystko dobrze pójdzie to może razem urodzimy :):) no ja też staram się uważać na siebie i nie dźwigać ani nic myślę, że te dwa tyg będą najdłuższe nie wiem jak ja wytrzymam zwłaszcza siedząc w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, ja dzisiaj chyba przesadzilam ze sprzataniem, za duzo schylania itd i boli mnie krzyz...wzielam juz nospe, troche sie martwie, ale mysle ze wszystko oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d**a...USG nie było... słuchajcie wkurzyłam się bo miałam zapłacić 120 zł ale się okazało, że Pani się pomyliła i usg ciążowe u tej Pani dr kosztuje 150 zł... Pomyślałam sobie tak- zwykłe usg, bez wizyty, bez rozmowy, tylko samo badania które trwa 3 minuty i ja mam za to zapłacić 150zł???o nie...never... Zapisałam się do lekarza którego b.lubię i byłam u niego już kilka razy, koszt 100 zł..Trudno poczekam do soboty..... lilik88- mnie brzuch bolał praktycznie od momentu kiedy się dowiedziałam o ciąży aż do poprzedniego tygodnia..teraz jest lepiej ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papssi85-->> a tak czekałam na Ciebie żeby się dowiedzieć co z twoim brzdącem no nic..ide się kąpać dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Hej Kobietki. Właśnie wróciłam z wizyty. Moj brzdąc ma juz ponad 1 cm ;) jeszcze tydzień temu miał 3,5 mm ;) serducho wali jak dzwon, karta ciąży zalożona, w czwartek idę na wszystkie badania i za 2 tygodnie kolejne usg ;) maleństwo rośnie, a ja czuję że razem z nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMuminka27l
O kurcze 150 zl to faktycznie gruba przesada. Wytrzymasz do soboty, na pewno wszystko jest ok:) ja w czwartek zanim pojde na usg ide na konsultacje do mojej gin i zapytam sie o sens drugiego usg po tygodniu. Jesli stwierdzi, ze nie ma przeszkod i chce zobaczyc co slychac, to skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_ma wiesz jaka byłam rozczarowana...?Ale Ty idziesz dzisiaj i to jest super fantastyczna wiadomość więc opowiesz co u Was ,,słychać'' a ja jakoś przebrnę do soboty! a na którą idziesz? gosia8905- jak szybko biło serduszko fasolinki?wyczytałam że u dziewczynek tętno jest nieco wolniejsze 140-150 a u chłopców powyżej 160 .... MamaMuminka- jak byłam w 16tyg. ciąży byłam na usg w prywat. klinice, gdzie usg trwało 40-50 minut, lekarza opisał absolutnie wszystko co tylko było możliwe, nagrał film z ,,pływania'' i ,,stania na głowie'' mojego dziecka na płytę, nie było pośpiechu, był czas na pytania i odpowiedzi i zapłaciłam 160zł.... A teraz jakaś Paniusia mnie skasuje 150 zł za 10 minut pracy? też bym tak chciała zarabiać, wtedy może wydałoby mi się że jest to całkiem przyzwoite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×