Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość lzuza
lala29 jak tam po wczorajszej wizycie ? opowiadaj szybciutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala29
wczesny 5 tydzień...na USG niewiele było widać, lekarz mówił, że to standard w tak wczesnym stadium..generalnie dostałam skierowanie na cały szereg badań i za 2 tyg mam się zgłosić z nimi..wtedy jeszcze raz podejrzymy maleństwo...na razie mówi, że nie widzi żadnych anomalii , brać kwas foliowy i tyle, żadnych suplementów dla ciężarnych...luzaz TY w sobotę idziesz to możesz mieć już wyraźniejszy obraz...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Papssi z tego wszystkiego zapomniałam, wiem tylko, że gin mówił że prawidłowo bije ;) co do płci nieważne co będzie, chociaż mąż wolałby chłopczyka by ród nie zaginął he jest sam i ma 5 sióstr ;) Motylek ja dziś wstałam dokładnie 02:49 i już nie mogłam spać, ostatnio mam z tym kłopot. Za to siedząc w pracy przydałyby mi się zapałki na podtrzymanie powiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala29
aaa..dodam jeszcze , że pytałam, lekarz sam mi tłumaczył ogólne badanie USG..bez pośpiechu..zapłaciłam 100 zł w dość dużym mieście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze wszystkie w miare wczesnie uciekacie na L4;) ja bede chciala pracowac jak najdluzej chociaz praca bywa stresujaca a teraz zbliza mi sie najgoretszy okres:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylku ja wypiłam kawę 3w1 i mam mdłości a na dodatek zbieram się na rozmowę z przełożoną i już sama nie wiem czy to nie od tego mi nie dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala29
był ...słabo, ale był...kurcze mała czarna plamka, a robi wrażenie..lekarz mówił, że to standard w tak wczesnej ciąży, że pęcherzyk słabo widoczny..Wy miałyście na tym etapie już mocno zarysowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Motylek mnie już wczoraj gin zapytał, czy chcę L4, bo w końcu tyle lat płacę składki i mi się to należy, a zdrowie najwazniejsze. Mam pracę biurową, ale tez trafia się klienci, którzy wyprowadzą z równowagi, szefostwo naciska na wyrabianie planów. Noi siedzenie troszkę męczy mój kręgoslup - mam niewygodne krzesło ;( Ja pójdę na L4 tylko ze względu na przeprowadzkę i to, żeby zimą nie dojeżdżać do pracy a ciężko z tym zawsze było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lzuza
lala najważniejsze, że wszystko w porządku :) a na kiedy z usg masz termin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papssi gdzie robiłas to usg w 16. tygodniu? Dobrze wiedzieć na (nie tak odległą) przyszłość:) 150 zł za max 10 minut (ale pewnie za 5) to rozbój w biały dzień. No chyba, że to by było normalna wizyta razem z usg, to wtedy jest ok. Boże czy to wszystko musi tak masakrycznie dużo kosztować? Lala mi też moja pani doktor mówiła, żeby nie brać żadnych suplementów, tylko kwas foliowy. Witaminy i minerały powinnyśmy przyjmowac w naturalnej postaci - warzywa, owoce itp. W sumie teraz jest najlepszy czas na to :) Wczoraj miałam niepohamowaną ochotę na barszcz, a dzisiaj chodzą mi po głowie śliwki. A Wy macie jakieś zachcianki jedzeniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Lala29 ja w 5 tyg tez byłam na USG pierwszym. Widziałam tylko pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, a maleństwa jeszcze nie. Dopiero w 6t widziałam zarodek i serduszku. Nawet dla żartów zrobił mi je w 3D ;) Wczoraj mi się zaczął 8 tydzień i już czuję, że rosnę. Mdlości mi przeszły, ale za to kręci mi się czasem w głowie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papssi ja dzisiaj też zamierzam porozmawiać z szefową. Mam nadzieję, że nie zejdzie na zawał :P daj potem znać jak poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kawa nie szkodzi:) a piersi was jakos dotlkiwie bola?? bo mnei tylko przy dotyku ja w 5tym tyg tzn od poczatku ostatniego cyklu, widzialam mega duzy pęcherzyk ale moze to od jakosci usg zalezy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Ja kawy nigdy nie piłam i nie piję ;) Kobietki to w ktorym tygodniu jesteście że mówicie szefostwu o ciązy? Motylek u mnie zależy od dnia, dziś w nocy mnie strasznie piersi bolały. Zawsze zasypiałam na brzuchu, ale już musze się odzwyczajać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie, mi juz przeszlo z wczoraj, ale dzisiaj sie nigdzie nie ruszam. Mialam jechac ta karte nfz zalatwiac, ale jutro pojade. Wczoraj zauwazylam ze wyskoczyla mi wysypka po obu stronach zewnetrznych stronach ud. Czytalam, ze w ciazy rozne paskudztwa moga sie pojawic:) no ale nie swedzi, ani nic, wiec ok. lzuza - ja bylam na pierwszym usg tez ok 5 tygodnia i wcale nic jeszcze nie bylo w macicy. Kazali zrobic beta hcg. Martwilam sie tym bardzo. Potem usg 2 sierpnia i byl pecherzyk z cialkiem zoltym, tez bylam zawiedziona, ze tak malo:) no ale 19 sierpnia juz zarodek z bijacym serduszkiem i nawet widzialam ruchy na usg, do teraz jestem w szoku:) takze bardzie wszystko w swoim czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja dziś idę na 17 normalnie od rana mega stres....czy wszystko będzie dobbrze??? miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w 5 tygodniu miałam pęcherzyk 11 mm, ale zależy od sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala29
ja za 2 tygodnie idę na kolejną wizytę, usłyszę serduszko i idę na L4,,żeby dojechać do pracy robię dziennie łącznie ponad 100 km.. (przeprowadzka), niewygodne krzesło i stres mogą mnie wykończyć..spać mi się chce strasznie..aktualnie nie mam ochoty na nic jeśli chodzi o żywność..ale barszczyk? hm..barszczyk bym wypiła...:):) co do witamin..lekarz mi mówił, że to głównie moda marketing, a nasze organizmy są tak skonstruowane, ze sobie poradzą..:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Ja dziś mamusię poprosiłam, aby mi barszczyk zrobiła, bo nikt nie robi takiego jak ona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zalezy od sprzetu bardzo duzo, dlatego 5 wrzesnia jak juz bede mniej wiecej w 10-11 tygodniu, to mam skierowanie na usg takie na nowoczesniejszym sprzecie:) fajnie,bo zaraz obok gabinetu ginekologicznego. No a 9 wrzesnia nastepna wizyta i mam nadzieje zobaczyc zarysy malego czlowieczka:) co do moich objawow: dalej tkliwe piersi, najbardziej brodawki, czasami widze, ze zluszcza mi sie z nich skora, wiec je smaruje oliwka.No i bol po bokach. Ale tak juz mam od 2 miesiecy, wiec sie przyzwyczailam. Czasami boli mnie krzyz jak wczoraj, bo się przemeczylam. A tak to w porzadku. Wydzielina okazala się ok, lekarka mowila, ze to przez upaly, dala mi pimafucin i tantum rosa do podmywania. Zachcianki jedzeniowe: bardziej slodkie, ale staram nie obzerac sie slodyczami. Kupilam sobie czekolade 70% kakao, jem 2 kostki dziennie. Super zrodlo magnezu, a i dzieciatko zdrowsze bedzie. Nie nalezy zjadac wiecej nic 30g dziennie. No i owoce. Staram sie jesc mieso i inne, ale ciezko mi to przychodzi. Caly czas mam przeczucie, ze bedzie dziewczynka;) juz nawet nie chodzi o te zachcianki na slodkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala29
fiona..ojciec mojego dziecka "wie" że będzie miał syna):) skad..nie mam pojęcia, ale i ja się ku tej teorii skłaniam...zachcianki? brak...na nic kompletnie nie mam ochoty...jem bo trzeba...jedynie ten barszczyk zabrzmiał kusząco...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj wczoraj wypalil jak wracalismy z zakupow "no ja z moja malutka coreczka...". Zdziwilam się, bo myslalam ze syn mu na mysli:) ale niewazne co bedzie, wazne zeby zdrowe bylo, jak to sie mowi :) moja przyszla szwagierka miala termin porodu na 11 sierpnia i nic sie nie ruszylo do wczoraj. Wczoraj miala wizyte, mieli jej ustalic termin wywolania, ale cos mi sie wydaje, ze juz wczoraj poszla, bo miala sie na skype odezwac (mieszka w szkocji), a od wczoraj milczy. Nie podobne to do niej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też mam jakoś przeczucie, że u mnie będzie chłopak - ta chęć na barszcz, buraki czy frytki, brak wymiotów i to serduszko bijące 160/min ;) Zobaczymy czy przeczucie się sprawdzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam dodac, ze mam ciagle mdlosci, ale bez wymiotow:) w sumie to chyba juz sie przyzwyczailam. Bardzo pomaga mi mieta, kilka razy dziennie pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mam mdlosci i boje sie ze pojde na usg a tam nic nie ma juz:( czy jakby bylo cos nei tak to zawsze jest krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylek nie zawsze jest krwawienie, jakis czas temu pytalam o to samo i tez martwilam sie ze nic nie bedzie. Mysl pozytywnie, napewno bedzie dobrze. Dziewczyny a ja mam dylemat. Moj chce ze mna isc na nastepne usg a ja jakos sie boje ze nie bedzie mogl wejsc zobaczyc...Mam normalnie z nim pojsc i powiedziec lekarzowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×