Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość mama Aleksa
w sumie z ta niania nie glupi pomysl ale jak juz to na czarno ale z tym ze moj maluch jeszcze wymaga opieki nie zostawie swojego dziecka zeby za grosze pilnowac komus zastanawiam sie czy nie isc do szefa swojego chlopaka lubi mnie kiedys pracowalam u niego obiecal mi umowe ale nic z tego i tez nie mialam zasilku w ciazy ale zawsze moglabym sobie jakos dorobic poki jestem na silach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Alexa ale ja Cię trochę nie rozumiem...Skoro wiedziałaś że Wasza sytuacja nie jest najlepsza, że nie masz pracy stałej to dlaczego zdecydowałaś się na kolejne dziecko? Przecież wiesz skąd się biorą dzieci skoro masz już dwójką...W dodatku jedno dziecko nie jest z Tobą bo jak napisałaś nie miałaś warunków finansowych żeby je utrzymać...Masz 22lata, jesteś jeszcze taka młoda, nie masz szkoły, nie masz pracy...nie rozumiem Twojego postępowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Alexa ale ta niania to byłoby takie trochę ,,na gębę''' zatrudnienie tylko po to żeby mieć składki. Chodzi o to żeby się dogadać z jakąś zaprzyjaźnioną mamą która by cię zgłosiła do ZUS Kumasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
aaa no dzieki popytam kolezanek....:)to nie jest tak ze nie jestem odpowiedzialna ...wiem skad sie biora przy drugim dziecku sie zmienilam pracowalam na nic nam nie brakuje...ani malemu stac mnie tez zeby zabrac mala no ale teraz sie posypalo...poprostu,,,byly plany,praca i wgl a teraz sie boje poprostu,,,nie musisz mnie oceniac a tabletki antykoncepcyjne bralam nwm jak to sie stalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
tak jak napisalam bralam tabletki anty wiec nie planowalam dzidzi kolejnej ale coz trzeba sie cieszyc co na swiat nie grzech]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
mamo Aleksa, przed chwilą pisałaś, że za 1500 zł trudno Wam żyć, bo 1000zł idzie na opłaty. A teraz piszesz, że niczego Wam nie brakuje. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić 3-osobowej rodziny żyjącej za 500 zł/msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra z innej paczki teraz :) czy wazycie sie w naszym stanie? Bo ja staram sie naprawde nie nazerac, ale czasam zjem kawalek czekolady czy cos innego. Boje sie stawac na wage. Moze jestem przewrazliwona bo rok temu schudlam 12 kg. No i teraz sie boje. Widze, ze mam wiecej w piersiach i brzuch mi chyba powoli rosnie, ale tak to bez zmian. Ale jednak boje sie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
wczesniej byla moja wyplata chlopaka wyplata plus kuron takze okolo 3500 a teraz bedzie 1500 jakies chodzi mi o to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
fiona, doskonale Cię rozumiem:) Ja ostatnio schudłam 6 kg, a teraz się boję, że przytyję, bo zaczęłam jeść rzeczy, których wcześniej unikałam - białe pieczywo, ziemniaki, itp. Ale trudno mi się powstrzymać:( Jutro idę na wizytę do mojego lekarza - Was już ktoś ważył? Bo wszędzie piszą, że to standard, więc może jutro mnie zmuszą do stanięcia na wadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
fiona 88 ja juz przytylam 1kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wagę trzeba będzie wejść obowiązkowo przy każdej wizycie więc żebym się nie załamała u lekarza to zważyłam się jakieś 1,5tyg. temu i nie było najgorzej ale jak będę miała takie ataki głodu jak dziś rano to w kwietniu pojadę do szpitala wywrotką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mnie wazyla polozna bardzo sie tego balam. W tamtym roku jak schudlam to wazylam 64kg, a od paru miesiecy tak 66-67. U poloznej 68. No ale mowilam jej, ze mam wzdecia czesto. Z reszta zawsze mialam, a o dziwo staram sie jesc duzo blonnika. Taka uroda. Ale za to do toalety chodzę ok. 3 razy dziennie. Dziwne co. Gdzie te czasy, kiedy wazylam 58kg...Zaczelam tyc w 2011r. mialam problemy z miesiaczkami, nie mialam nawet 3 miesiace nie raz. Wazylam 76kg, a mam 1.62 wzrostu. Wygladalam fatalnie, bo bylam tak opuchnieta, ze masakra. Poszlam do szpitala na badania, tam mnie straszyli, ze jak nie przejde na diete i nie bede wiecej sie ruszac, to nie bede miec dzieci. No i wzielam sie za siebie. Nie bralam zadnych lekow, sama uregulowalam okres przez schudniecie;) tzn co 37 dni mialam. Teraz wygladam dobrze, chyba sie pogodzilam juz z faktem, ze przytyje, ale na wage nie chce stawac:) chcialabym jeszcze kiedys schudnac do 60kg :) kto wie, moze po ciazy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
musisz jesc dla dwojga :)ja sie boje ze te dziecko bd jeszcze wieksze i ze nie bd dala rade znow urodzic mam juz takie sny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lzuza
w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg :) mam nadzieje że teraz mnie to nie spotka :) wracałam do formy ok 2 lata ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
przed pierwsza ciaza wazylam 45 po 60 w drugiej przed 55 po 59 teraz jakies 60 waze a za kazdym razem do porodu 75 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy mnie pocieszaja, ze po ciazy szybko dojde do siebie. Male dziecko, stale w ruchu bede, no i chce karmic piersia. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
lzuza, a objadałaś się ponad przeciętną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
co tam waga kiedy ma sie przy sobie taka malutka perełke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
dasz rade :)trzeba chciec heheh mykam gotowac zupke mojemu krolewiczowi bo wstal zycze wszystkim milego popoludnia .aa aitrzymajcie kciuki bo wieczorem ide rozmawiac z szefem chlopaka czy da mi umowe i pod jakim warunkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie :) dziewczyny co wy piszecie? w ciąży trzeba przytyć, i trzeba jeść często można małe ilości można zdrowo, ale trzeba. schudniecie bardzo szybko przy karmieniu piersią, a przy niemowlaku zamiast jeść będziecie wybierać spanie, więc schudniecie więcej niż przed ciążą ważycie, a dietę to będziecie miały przy karmieniu piersią :)) Ja w ciąży z synkiem przytyłam jakieś 12 kg, po wyjściu ze szpitala było mniej od razu o 8 kg, po tygodniu kolejne 2 spadły po jakimś miesiącu po porodzie ważyłam tyle samo, potem ważyłam 52 kg czyli 2 kg mniej niż przed ciążą. Moja koleżanka ważyła 47 przed przytyła 16 a tera zważy jeszcze mniej chyba z 45, ona zawsze byłą drobniutka. Gdzieś czytałam ile waży cała ciąża, łożysko, wody, dziecko, piersi itd itp i wychodzi 12 kg. Położne mówią, ze do 15 spokojnie można przytyć to się od razu zrzuci. i podobno jest taka prawidłowość, że te szczuplejsze troszkę więcej przybierają, te co mają niedowagę, te co maja nadwagę mogą dużo mniej przytyć , bo np wymiotują i chudną potem tyją i się zeruje :) Dziewczyny jutro mam 5 rocznice ślubu :) mąż wziął wolne a ja muszę na czczo jechać i zrobić w końcu te badania, morfologię, mocz, toxo itd mama Aleksa- staraj się jak najmniej nosić małego, to nie wskazane w ciąży, poczekaj choć do 3 miesiąca :) Co twój facet na ciąże? jest ojcem wszystkich Twoich dzieci ? Dlaczego masz pretensje do rodziców, skoro nie miałaś środków do życia to chyba dobrze, że zajęli się się twoją córeczką? teraz by pewnie Ci też pomogli gdybyście mieli trudne warunki do życia. co do koleżanek w pracy....widzisz, szkoda, że im powiedział, wiadomo, ze takie rzeczy się szybko rozchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaAga00
to wyżej pisałam ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo alexa- powodzenia oby Ci się udało fiona88- jak nie będziesz jeść za dwoje, tylko tyle ile faktycznie potrzebujesz,ile z reguły zjadasz to waga wróci do normy. Nie wolno sobie popuścić i wmawiać że ,, w ciąży'' to mi wolno itp. Ja w ten sposób przytyłam 18 kg ...i 2-3 kg mi zostało....ale jak się rozbujałam w pierwszym trymestrze to niemalże co miesiąc miałam 2-3 kg do przodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksa
mam pretensje bo mi nie pomogli a maja duuuzy dom nie chcieli mnie z dzieckiem a teraz zaluja i mysla inaczej ciesza sie z wnukow...jakos to musi byc..moj narzeczony jest zachwycony ciaza kocha dzieci pociesza mnie ale ja sie boje wiecie jak to jest...kobiety tak maja a ojcem jest synka i tego w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Dzisiaj miałam wizytę u gin i usg. U maleństwa wszystko ok. Ma już 16 mm czyli prawie że podwoił swoją wielkość sprzed tygodnia. Ważyłam sie u pani doktor no i mam kilogram więcej niż miesiąc temu, ale w sumie kilo to waga się może nawet w ciągu dnia wahać. W związku z zeszłotygodniowym epizodem plamienia dostałam dwutygodniowe zwolnienie. Mam dużo odpoczywać i leżeć jeśli tylko mogę. Cieszę się w sumie, bo jestem ciagle senna, a za 2 tygodnie jak wrócę to sobie nadrobię w pracy zaległości. Najważniejsze żeby się nie przemęczać, co by mały człowiek mógł tam spokojnie się rozwijać. Termin porodu mam wyznaczony na 2 kwietnia także nie pomyliłam sie w swoich obliczeniach ;) Następne usg w 12 tygodniu. A tak fajnie się patrzy jak to serduszko bije :) Co do ilośći pochłanianego jedzenia, to ja w sumie za dużo nie jem, ale dzisiaj naszła mnie potworna ochota na pizze, także zaraz mąz wraca z pracy i zamawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeszcze raz sie wpisuję, już z pewnym terminem bez znaków zapytania ;) Pseudonim------------wiek---------------OM--------------t p-------miejscowość MamaMuminka27----27 lat--------23.06.2013------02.04.2014---Łódź myszula12--------------27 lat-------25.06.2013 ------02.04.2014---Ruda ŚL. gosia8905---------------24 lata--------27.06.2013------3 lub 7.04.2014--- Domella------------------30 lat--------- 27.06.2013-----03.04.2014---Niemcy walabia-------------------29 lat --------23.06.2013----04.04.2014---Warszawa Agusia5_----------------31 lat----------23.06.2013----04.04.2014---Gdańsk Anielicaaaaaaa--------26 lat---------27.06.2013----04.04.2014--Podbeskidzie Omi135------------------29 lat----------27.06.2013-----04.04.2014--- Olenka123_86---------27 lat----------29.06.2013------05.04.2014---łódzkie ania_ma-----------------28 lat--------- 30.06.2013------06.04.2014---Łódź Kikula84-----------------29 lat----------01.07.2013-----06.04.2014(?)--- papssi85 ----------------28 lat ---------01.07.2013------07.04.2014---Łódź niulekx-------------------22 lata-------------- -----------07.04.2014---- anna_11-----------------26 lat----------05.07.2013-----07.04.2014---Anglia Ana Lena ---------------30 lat----------02.07.2013-----10.04.2014--Warszawa zakrecona_filipinka--22 lata-------10.07.2013------16.04.2014--Mazowieckie twoja_s--------------------29 lat---------11.07.2013------18.04.2014--Katowice motylekGość------------29 lat-------- 07.07.2013------14.04.2014---Bełchatów Miluśśśś - ---------------23 lata-------15.07.2013-------22.04.2014---łódzkie mamaFilipinka----------26lat----------18.07.13------24.04 .14---Mazowieckie lilik88--------------------25 lat-------- 18.07.2013------24.04.2014-Biała Podl. lzuza ---------------------27 lat ----------22.07.13---------28.04.14--- lala29--------------------28 lat-----------19.07.2013-----26.04.14 - Małopolska SzklanyKlosz----------29 lat--------04.07.2013---------10.042014-----Mazury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMichala
witam wszystkich....wszystkie mamy i brzuszki... mam termin jakoś na połowę kwietnia....jeszcze nie wiem dokładnie bo do lekarza ide w środe postaram sie tu zaglądać i was czytać..no i na ile czas pozwoli pisać... pracuje i zajmuje sie 3 latkiem więc czasu dość mało...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia5_ ale fajnie. Skoro nasze kruszynki sa mniej wiecej tej samej wielkosci, to znaczy, ze wszystko dobrze :) moja gin dzisiaj lekko sie i przy okazji mnie przestraszyla, bo zauwazyla na usg ,cos dziwnego, i nie wiedziala co to jest. Obstawiala, ze to mogl byc blizniak, ktory sie jakby to powiedziec nie przyjal. Przez chwile myslalam, ze zejde na zawal. Ale po dokladnym obejrzeniu tej dziwnej struktury okazalo sie, ze to pepowina sie tak smiesznie zawinela przybierajac dziwny ksztalt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×