Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

ja robilam toxo, zoltaczke i cos tam juz nie pamietam. Na toxo nie chorowalam, balam sie troche bo mam kotke w domu, ale nie wypuszczam jej na zewnatrz, je tylko sucha karme. Pytalam weterynarz, powiedziala, ze nie ma mozliwosci zarazenia sie od swojego kota, szczegolnie jak nie wychodzi. Kuwete sprzatam w rekawiczkach, ale raczej robi to moj Ł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMichala
dziewczyny...ile kosztuje mniej wiecej badanie na toxo..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMichala
ok dzieki pójde do gin do sie okaże co przepisze a co trzeba bedzie samemu robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie...po co wydawać tyle kasy...są takie karty jak medicover, luxmed itp - płaci się np miesięcznie od 30 zł wzwyż i masz wszystkie badania i wizyty. Ja właśnie zastanawiam się nad zakupem takiej karty i będę miała spokój. Moja koleżanka ma taką kartę w pracy Medicover- wizyty ma za darmo w centrach Medicover i placówkach współpracujących w całej Polsce, a do tego jak dostanie skierowanie na badania to też za nie nic nie płaci(poza tym jest też jakiś limit badań bez skierowania dla kobiet w ciąży po okazaniu karty ciąży). Pomyślcie o tym bo to tańsze niż wizyta czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
ja nie dostalam na toxo a mam koty na podworku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matydla grudzień
toxo to jest konieczność róbcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_ma ja właśnie korzystam z takiej opcji. Prywatnych przychodni oferujących abonament jest wiele. To jest naprawde super sprawa. Wszystkie wizyty u specjalistów - darmowe i niemalże od ręki, umawiasz się przez internet, albo telefon, często są wolne terminy jeszcze na ten sam dzień. Ja regularnie muszę chodzić do okulisty, czasem nawet 2,3 razy w miesiacu. Po co więc za kazdym razem wydawać ponad 100 zł, skoro mogę mieć to samo prawie za darmo. Taki abonament to jednak troche wiecej niz 30 złotych. 30 złotych to kosztuje wtedy jesli pracodawca dopłaca. Ale wydaje mi sie, że to koszt około 100 zł na miesiąc. I tak się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMichala
w pierwszej ciąży nie robiłam....jakoś tak przeleciało....a co trzeba powiedzieć żeby lekarz dał skierowanie:D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matydla grudzień
powiedzieć, ze chcesz zbadać, ja robilam żółtaczkę, przeciwciała rozyczyki, hiv, cytomeg, toxo bylo troche tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już kiedyś pisałam,że ja dostałam na toxo (nawet 2 razy - przed ciążą i już w ciąży), cytomegalie, rozyczke, zoltaczke typu b, zoltaczke typu c, kiłe, wirusa hiv. mysle, ze zaden gin nie powinien robic problemu ze skierowaniem na te badania. jakby zapomnial, to moze lepiej zwrocic mu uwagę. Toxoplazmoza to naprawde powazna sprawa i powinni kierowac każdą kobietę w ciąży na to badanie bez mrugnięcia okiem. Wkurza mnie jak słyszę, że dziewczyny muszą płacic za tak podstawowe badanie, bo lekarz nie raczył poinformowac o takiej konieczności i wypisac skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteczka88
tak,byłam w środę:) zrobił USG i powiedział że 5,5 tygodnia,pęcherzyk był,ale reszty nie było widać.następną wizytę mam 4 września,i chyba się nie doczekam ;/ na razie kazał brać kwas foliowy i cierpliwie czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matydla grudzień
MamaMuminka dokladnie....masz rację. też mnie wkurza jak slysze, ze to platne, tamto platne, tyrzeba walczyc o swoje, wiercic w brzuchu dziure lekarzom, kila tez robiona byla, to podstawa takie badania w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMichala
ok dzieki dziewczyny w środę ide do lekarza i bede wymagała...chce tez sie załapać na prenatalne bezpłatne...poprzednia ciąża cudem zakończyła sie ok wiec teraz nie popuszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMichala
nareszcie koniec pracy...........do skikania później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMichala
miało być do sklikania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jesli mi nei da 2giego na to badanie skierowania to sama sie upomne Marteczka wytrzymasz, ja od ostatniej wizyty tez dlugo czekam na nastepna 3 tyg 2giego wizyta 4tego mamy wyjscie na piwo z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matydla grudzień
piwo z pracy, trzeba ściemnić, że ma się zapalenie pęcherza i antybiotyk, to u mnie się sprawdzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyylda bylam wczoraj u dermatolozki i ona mi chciala dac antybiotyk jak cos to na to zgonie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
ja zaraz wychodze na badanie do swojego gina, poznam wyniki wszystkich badań krwi (toxo też tam była) i moczu. I tok bardzo bym chciała przy tej okazji dowiedzieć się, czy z maluchem wszystko OK, ale obawiam się, że podczas normalnej wizyty to się nie uda...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matydla grudzień
mi lekarz nie chce robic usg na zawolanie, powiedzial, ze 3- 4 max zeby dziecka nie meczyc promieniowaniem, Motylek no to chyba dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matydla grudzień
walabia to powodzenia, ja czekam az mąż z pracy wróci i pojedziemy na zakupy. później z moim autem do mechanika musi pojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
walabia powodzenia;-) wiecie co mam włączone rozmowy w toku i po prostu głowa pęka jak słyszę co tam mówią :-D coś podobnego do tych dziuń co tutaj ktoś podał linka hehe ;-) tylko te nie mają dzieci ale pustaka w głowie to tak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
hehe MamaMuminka najlepszy jak na razie była ta para ona pusta a on stary i głupi hehe i jego tekst na końcu że nie będzie musiała iść do pracy bo będzie miała spadek po nim :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
ciekawe jak będzie żył długo i do tego czasu wszystko wydadzą to co wtedy:-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
pewnie tak;-)ale że takie osoby istnieją naprawdę to po prostu brak słów;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak się chodzi prywatnie do lekarza to te badania mogą być za darmo ? znaczy na toxo i cyto. Bo mi się wydaje, że jak prywatnie się chodzi to i badania są płatne... Sama nie wiem...Ale w poprzedniej ciąży to jak robiłam to musiałam płacić po 20 zł za igG i 20 za igM, a później się jeszcze okazało, że jednego mam baaardzo dużo i musiałam robić dodatkowo awidność za 70 zł. więc jakby to było za darmo to bym trochę zaoszczędziła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×