Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość zorrrooo1111
Ja dokarmiam bebilonem bo na początku kupiłam kilka saszetek w rossanie. A potem zostałam przy bebilonie ale HA. Bo tak zaleciła pediatra. U mnie jako tako. Jutro Halinka ma miesiąc i idziemy do lekarza. Jestem bardzo ciekawa ile przybrała. Mniejszy ruch u nas na forum. Tak dużo mam ma już swoje maluszki więc każdej przybyło obowiązków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja wysylalam m w akcie desperacji po mleko:( kupil bebiko i humane - pytalam wczoraj poloznej czy to sa ok mleka on twierdzi ze kazde mleko ma taki sam sklad bo to reguluje instytut matki i dziecka czy jakos tak moga byc ewentualnie jakies tam dodatki nie majace wiekszego znaczenia w wartosci pokarmu ja na razie karmilam mm 2 razy - owej upiornej nocy i dzis moja siostra podala bo zajela sie maluszkiem podczas gdy rejestrowalismy mala w urzedzie...no i nie zamierzam naduzywac takich okazji jednak jestem teraz spokojniejsza ze mam to w szafce i w razie w dziecko mi nie umrze z glodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko wypelniam wnioski o urlop macierzynski - od ktorego dnia liczy sie dni tego urlopu - dnia urodzenia czy nastepnego? tzn jesli urodzilam 15/04 to juz teoretycznie w tym dniu jestem na urlopie macierzynskim czy dopiero 16/04? prosze pomozcie bo si epogubilam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaaaa
Od dnia urodzenia, bo przedkladasz akt urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
U mnie w szpitalu dzieci dokarmiali bebiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MJ288 asmana 123ewel123 ja też jeszcze nie rozpakowana, ale mamy już stawić się jutro do szpitala, jak będzie miejsce to przyjmą nas na oddział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Anulka i M powodzenia jutro w szpitalu może akurat Cie. przyjmą a po terminie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka ja w szpitalu jestem od wtorku. Od razu podjęli preindukcje. Pojawiły się ładne skurcze i wszystko się zatrzymało. Wczoraj zrobili mi usg a tam szok, mój synus wg ich pomiarów waży 4645 decyzja jutro-czyli dzisiaj cesarka. Niestety mieli pilniejsze cięcia i przełożyli mnie na jutro. Ta waga mnie zdziwiła, bo tydzień wcześniej robiłam usg u lekarza prowadzącego ciążę i było 3800 i nagle tak urósł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Dziewczynki szybkie pytanie- czy Wasze maluchy karmione piersią robią zielone kupki? Bo moja 3 dziś zrobiła takie zielone i tak zaczęłam się zastanawiać czy Wasźe też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba1990 termin według miesiączki był 17.04, a według usg 23.04. Niestety mała nie dała sobie zbadać przepływów w pępowinie i stąd decyzja lekarza, że jutro do szpitala, jeśli będzie miejsce, a jeśli nie, to na 100% w poniedziałek asmana z wagą faktycznie dziwna sprawa, skąd ta rozbieżność? nasza mała waży 3500 według USG, a według lekarza z 3700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Mamaolcia nie przejmuj się to normalne moj tak samo robi w pampersa Anulka i M w takim razie powodzenia jak nie jutro to w poniedziałek a może akurat zacznie się samo cos dziac wtedy będą musieli cie przyjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie macie duze maluchy! Moja jest naprawde mala, 3000 g a data porodu wg om to 26.04. Ja i maz raczej do kruszyn nie nalezymy, wiec nie wiem po kim ta mala waga. Na ostatnim usg (miesiac temu) mala wazyla 2500 g, przez miesiac przybrala wg usg jedynie 500g :-( Wszyscy mowia ze bedzie malutka i ze waga jest ok, jednak wolalabym zeby byla troszke wieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tym mlekiem modyfikowanym chyba postawie na bebilon, bebiko jest sporo tansze ale wychodze z zalozenia ze wyzsza cena to lepsza jakosc. Kupie jedna puszke chociaz licze ba to ze sie nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma co sie spuszczac nad rodzajem mleka bo to jedno i to samo jak wyzej kotos pisal , bebiko i bebilon to juz wogole to samo co do cna produkuje nutrica sa poprostu rozne nazwy handlowe. Ja daję Bebiko bo najtańsze i czesc pieśńi. na kwiecien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba się zaczęło ... z tego stresu związanego ze skierowaniem...o 22 zaczęło "coś" się sączyć, potem zaczął odchodzić mi czop i... pojawiły się skurcze takie, jak na miesiączkę około 1 w nocy i nawet po prysznicu nie przeszły... zaraz jedziemy na ip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
123ewel123 to nie prawda ze im wyzsza cena tym lepsza jakosc oni inwestuja w reklamę i żeby mieli zysk podnoszą cenę ale rob jak uważasz masz prawo sama wybrac a może akurat sie nie przyda :) Anulka i M czyzbym Ci szybszy porod wywrozyla ? :) Trzymaj sie kochana i daj znac czy juz masz malenstwo czy to byl falszywy alarm powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123ewel123 moja córka w dniu porodu ważyła 3030 g i 50 cm ja też nie jestem kruszynka 170 cm i swoje ważę :) a po 18 dniach waży już 3300 g a dodam że w szpitalu spadła do 2800 g i tak pięknie nadrabia na mamy cycu :) nic się nie martw urośnie szybko jeszcze będziesz tęsknić za tą kruszynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123ewel123 moja córka w dniu porodu ważyła 3030 g i 50 cm ja też nie jestem kruszynka 170 cm i swoje ważę :) a po 18 dniach waży już 3300 g a dodam że w szpitalu spadła do 2800 g i tak pięknie nadrabia na mamy cycu :) nic się nie martw urośnie szybko jeszcze będziesz tęsknić za tą kruszynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bebiko dziewczyny jest bardzo dobre! Tansze NIE = gorsze!! Co za glupoty niektore z was tu pisza. Gdybys nie karmila piersia tylko caly czas mm to dwa razy tyle by ci poszlo kasy na mleko ktore jak ktos napisal jest takie samo jak bebiko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WITAM, DROGIE PRZYSZŁE MAMY PROSZĘ O POMOC PRZY ZBIERANIU ANKIET, ZALEŻY MIA NA KOBIETACH W III TRYMESTRZE, dlatego zamęczam Was moją ankietką, z góry dziękuję ANKIETA SKIEROWANA DO KOBIET CIĘŻARNYCH Szanowne Panie, jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zwracam się do Pań z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety badawczej, która posłuży mi przy napisaniu pracy magisterskiej. Ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane dane posłużą mi wyłącznie jako materiał dydaktyczny w pracy magisterskiej. Dziękuję za rzetelne wypełnienie ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/145347/zespol- fas-wiedza-kobiet-ciezarnych-na-tematskutkow-spozywania-alko holu-w-ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY ! Dziewczyny mam problem :( Moja mała zaczęła wymiotować... leci z niej razy na pół metra tak jak z fontanny. Wczoraj 3 razy wieczorem po jedzeniu a dziś raz godzinkę po jedzeniu:( Kupy robi normalnie i siku też. Boje się żeby to nie było zwężenie odźwiernika. Macie może jakieś doświadczenie? Chyba pójdę na usg brzuszka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu, niestety nie wiem jak Ci pomóc, najlepiej skontaktuj się z pediatrą :( Nasza pierwsza noc w domu nie za ciekawa, dzisiaj już było trochę lepiej, trzeba się przyzwyczaić...uczymy się siebie nawzajem :) Anula i M - mam nadzieję, że maleństwo już jest razem z Tobą :) czekamy na wieści. Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miska pilnuj zeby malej katar na oskrzela nie splywal.czyli oczyszczaj nosek czesto i podloz np.ksiazki pod lozeczko aby lepiej oddychalo sie malej. dziewczynh kupcie katarek.podlacza sie go do odkurzacza.super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam mleko Babydream z Rossmana(niemiecka Humana) jest mniej słodkie niz Bebiko i zawiera mniej laktozy :) pozdrawiam mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia - to normalne. Mialam tak samo. Polozna i pediatra mowia ze to calkiem normalne. Chyba ze robilaby to caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane jak ubieracie swoje niemowlaki do spania i czym nakrywacie. i w ciagu dnia o domu jak chodza ubrane, pytam bo byla dzis polozna i powiedziala ze przegrzewam mala, i dzis zauwazylam jakies plamki na jej ciele jakby potowki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Moja Halinka ma dziś miesiąc. Pamiętam jak wyszłyśmy ze szpitala i mała dała mi w kość i sobie myślałam, żeby miała już tak miesiąc... i prosze - nim się obejrzałam minęło - a ja nie wiem kiedy... Byłyśmy na kontroli. Przytyła 1200 g (od wagi wyjścia ze szpitala) - dużo, ale pediatra nic nie powiedziała. Zaniepokoiło ją tylko to, że ma większy obwód tułowia niż główki. Co do zwracania, to moja tak nie ma. Jedynie ulewa. Ja w domu ubieram body z krótkim rękawkiem i bawełniane body. Często mam ją w rożku ale zapiętym tylko z boku, a z dołu ma przewiew. Na dwór jak idziemy to na pajacyka zakladam cienki polarkowy kombinezonik, cienką czapeczkę i chustkę pod szyję. W wózku nie przykrywam jej, tylko zapinam tą osłonkę od wózka. I czasami mam wrażenie, że też ją przegrzewam. A jak Wy ubieracie maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W domu zawsze ma body i na to pajac bawełniany to na noc , a w dzień zwykle body i polspiochy i kaftanik przykrywam lekkim kocykiem sprawdzam na karku czy ma ciepły , bo rączki ma często chłodne ale ponoć to norma u niemowlaków, a na dwór ubieram jeszcze czapkę i bluzę polarowa i kocyk - A jaki krem z filtrem na słońce polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dawno sie nie odzywalam ale same rozumiecie..w dodatku mnie prawa reka boli i za bardzo nie moge pisac ani nic..nadwyrezylam sobie.. We wtorek wyszlismy ze szpitala..zaba1990 pytalas czemu tak dlugo..maly mial zapalenie pluc.. Ogolnie Milanek mi ladnie w nocy spi..w dzien ròżnie ale nie narzekam..w kazdym razie sie wysypiam,karmie caly czas piersia,ssie ładnie od 15-30min..ròżnie.ale brodawki nadal mnie bolą choć już mniej..położna mòwiła ze tak do 3tyg mogą boleć niestety. W domu ubieram body z długim lub z kròtkim i kaftanik..i śpiochy ale nie zawsze..to wtedy skarpetki,jak śpi przykrywam kołderką a jak karmię czy przytulam kocykiem. Dziś planujemy pierwszy spacer,mam nadzieje że pogoda dopisze:-) Ogòlnie super jest być mamą..na synka mogłabym patrzeć non stop! Postaram sie wkleić dzis fotkę na fb! Pozdrawiam i miłego poranka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocieszyłaś mnie trochę bo już myślałam że tylko moja tak ma. Boje się żeby się nie zachłysneła bo jak wymiotuje to pół szklanki jak z fontanny. Ale nie po każdym posiłku. Martwi mnie też że mało je bo jadła nawet z 80 a teraz 40ml 50 i przesypia pory karmienia nawet 4h i nie chce jeść, jak się ją obudzi to wypluwa smoka. Ja swoją na noc tylko w body ubieram i skarpetki na nóżki i jest ok. Ciepło mamy w domku i jej też jest ciepło. Zapisałam ją na usg brzuszka wr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×