Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość zaba1990
Kasia moj starszy syn jak byl malutki tez tak wymiotowal co jakis czas ale jak mas byc spokojniejsza to sprawdź na tym usg świderek to dobrze ze juz w domu jesteście lepsze to niz pobyt w szpitalu mojemu maluchowi właśnie dziś odpadl kikut w końcu :) Ostatnio dostałam od poloznej dostałam taką fajną książkę pierwszy rok z zycia dziecka opisują tam co w danym miesiacu moze sie zdarzyc i dodatkowo wysz czegolniony jest każdy dzien z zycia dziecka mozna zapisywać co sie akurat wydarzylo fajne to bo szybko sie pewne rzeczy zapomina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie ;))) rzeczywiscie juz bardzo mało mam nierozpakowanych, ale pamietajcie ze na was tez czekamy :)) MP,finezyjka, świderku fajnie ze juz jestescie w domku :) Ja małą za grubo nie ubieram, body krotki rekaw i na to pajac bawelniany, a jak byly te upaly to na polko body dlugi rekaw, leginsy skarpetunie, i bluza polarowa, wiadomo czapeczka ciensza bawelniana i jest ok :) Kasiu co do wymiotów nie pomogę bo moja nie ma, ale sprawdz to, bedziesz spokojniejsza :) Zaba tez mam tą książke nawet dwie, to chyba z nivea?? :) Miśka moja tez byla przeziebiona cos w 3 tyg, i tez strasznie sie meczyła, kupilismy inhalator i robilismy inhalacje z soli fizjologicznej pomogło :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Oliwka
hej dziewczyny, 22.04 o godz 11 zostalam mama Oliwki :) poród SN strasznie ciężki, bol nie do opisania żaden próg bólu nie może się z tym rownac.. alevjuz po wszystkim na szczęście :) wczoraj wrocilismy do domku i jak naradzie jest ok tylko strasznie bola mnie sutki jak mała ciągnie i pokarmu tez mam chyba za dużo bo takich cyckow jeszcze nigdy nie widzialam.. ;) później was poczytam i nadrobie jeśli się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Jozka tak z nivea.ta.ksiazka :) Ania z Oliwka gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla pozostałych wypakowanych mamusi:) został jeszcze ktoś? Kochane moja mala od kilku dni jest bardzo aktywna kurcze, potrafi po 3h z nami sie bawic zanim usnie hehe czy wasze maluchy tez tak maja? w nocy przesypia mi tak ze dwa razy po 3h. Wogole wczoraj zauwazylam na jej brzuszku jakby potowki badz nie wiem co to ale jakas wysypka i zastanawiam sie od czego... Dzis chcialam jeszcze werandowac mala zeby jutro pi=ojsc na pierwszy spacerek jesli bedzie pogoda...wogole to kochane czy wasze maluchy tez nie zawsze odbijaja? bo moja mala wlasnie nie zawsze ake wtedy klade ja na boku. Wczoraj byla u nas polozna i mala przez 2 dni utyła 50g, wogole zamowie sobie chyba sama taka wage na allegro zeby byc spokojna czy mala nam przybiera na cycusiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
MP moj synek tez nie zawsze odbija i tez wtedy tez ukladam go na boku i przeważnie po czasie ulewa .co do aktywności to moj tez tak ma ze potrafi.ok 3 godzin nie spac ale nie za jednym zamachem tylko q ciagu doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania z Oliwką gratuluje serdecznie! coraz więcej nas;-) MP88 mój nie zawsze odbija ale położna mówiła, że przy cycu nie musi, bo jak dobrze zassie to nie łyka powietrza i nie musi. U mnie się zdarza, że może raz dziennie odbije i może raz, dwa mu się uleje. Także póki co nie mam problemów. Mój mały też jest taki aktywny ale nie zdarzyło mu się chyba aż 3 godziny..ale to normalne..ja to jak mój długo śpi to już za nim tęsknie i bym chciała, żeby już nie spał;-)o właśnie się bud******ońcu, to się poprzytulamy trochę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze w sprawie mleka.to nie prawda ze wszystkie sa takie same.bebiko jest starym mlekie.tzn o starym skladzie.pelno w nim cukru...sprawdzajcie sklady.np porownajcie hipp i te nieszczesne bebiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko, moj potrafi 6 godz nie spac pod rzad w dzien, ale Cezary to urwis jest Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Gratuluję kolejnej mamie a jednak dobrze mowilam ze urodzisz wcześniej niz dopiero po niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Ale mnie boli dziś głową. Ciśnienie wysokie. 3 paracetamol nie pomogły. sama z małym jestem bo mój tata "nawalil" dobrze ze rodzice mojego m zaglądają. Obiady przywożą. Mogę zakupy zrobić. Wczoraj położna była i jest ok. mój pije be bilon. W szpitalu w ostatnich dniach przybywało mu po 50 gdzieniegdzie. We wtorek albo śr idziemy do przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula i Ania gratulacjeee :))) czy ktoś jeszcze został nie rozpakowany ? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Motylek mnie od wczoraj głowa boli ale leków nie biorę może wypij kawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenko mozemy sobie podać reke moja mala dzis przegina, nie spi juz 6 godzine nie wiem co jest ale juz jestesmy wykoneczni...;/ porazka totalna, helenko i co robisz jak maly Ci tak nie chce spac masz jakies metpdy na uspanie go? porazka totalna...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie bo od 8 dnia podaje male witamine D+K tak nam zalecił lekarz jesli bede karmila tylko piersia, ale kurcze chyba musze podac malej jedna butke dziennie i zastanawiam sie czy moze lykac te witaminy D+K jak jej podam butle?? pomozcie te ktore dokarmiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
MP ja karmie piersią i mam kupione osobno witaminy d i k. i mam od 8doby dawac najpierw k przez 3dni jak będzie ok to później d i k razem a w mm z tego co wiem jest witamina K z tego co pamietam wiec chyba tylko d albo odwrotnie ale to jak sie karmi mm cały czas a jak dokarmia tylko to nie wiem mam nadzieję ze ktoras z dziewczyn ci pomoze bo ja nie mam pojecia a ile twoj maluch ma 8dni? i tyle nie spi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MP o kurde nie śpi 6 H pod rząd? I płacz liny jest? Mój ładnie śpi. Płacze jak jest głodny albo jak mu siedzi na żołądku i mu się nie odbiło. A o której godzinie kąpiecie i jak często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie pisałam bo czasu coraz mniej.Nasz Wiktor ma niezły charakterek i daje nam nieźle w kość. Jesteśmy już w domku od środy po 14 dniach w szpitalu.Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Mamy z nim straszny problem z jedzeniem nie najada się z cyca a jedząc nie potrafi trzymać cały czas szeroko ust i mi rani brodawki. Jestem bliska przejścia na mm. Na razie dokarmiam i walczę z bólem ale czasem mam dość bo ssie po 30 min przysypia ja z bólu sycze a on i tak nam nie przybiera na masie i cały czas w stresie co lekarz powie. Jak uśnie to potrafi nieraz pospać ponad 4h a ma takie dnie jak właśnie MP88 u Ciebie że nie śpi po 6h i zwiedza jak ja to mówię, marudzi. Jak macie jakieś patenty na usypianie to się podzielcie. Już próbowałam przytulania,wożenia w wózku, suszarki, kołysanek, bujaczka i nic:/ a ja padam na twarz bo w nocy 2 razy pobudka i godzinne karmienie z usypianiem. Nie ma co macierzyństwo daje w kość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MP o kurde nie śpi 6 H pod rząd? I płacz liny jest? Mój ładnie śpi. Płacze jak jest głodny albo jak mu siedzi na żołądku i mu się nie odbiło. A o której godzinie kąpiecie i jak często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to prawda dziewczyny daje w kość, moj m w pon juz do pracy biedny mam nadzieje ze da rade i za mala da mu troszke pospać zeby mogl normalnie funkcjonować. Wiktorowianko 14 dni biedna buuu ja bylam 8 i taka depreche juz mialam ze hej, ciesze sie ze u was wszystko sie dobrze skonczylo, ale teraz jestesmy na tym samym etapie poznawania sie z malenstwami...moja mala wlasnie dzis nie spi 6 h pod rzad nie wiem o co chodzi, wczesniej jej sie to nie zdarzalo ale nie plakala ttlko wlasnie marudzila, tez porbowalismy juz wszystkiego...wlasnie usnela ale spi tak jakos niespokojnie, zobaczymy. Mi sie wydaje ze mala tez sie nie najada moim mlekiem, dlatego chce kupic wage zeby skontrolować, czasem sciagam jej laktatorem zeby zobaczyc ile jest tam tego mleka...poki co jak sciagam to dzis dawalam jej 90 ml i tak zwiekszam codziennie o 10 ml. Wiktorowianko a dokarmiasz Wiktorka jak czetso? ile razy dziennie, i przy mleko modufikownaym i z piersi jakie witaminy mu dajesz D+K czy tylko K? Pytam bo w szpitalu dawali jej tylko K bo dokarmiali a w domku kazali dawac D+K jesli tylko piers, ja nie chce jej dawac duzo modyfikowanego ew jedna butle dziennie stad tez moj dylemat bo chyba przy jedenj butli dziennie moge dawac D+K? Kochane ile po wyjsciu ze szpitala jets jakas wizyta u lekarza, jakies szczepienia itp, pytam bo dopiero w pon idziemy ja zapisać, a moze wy juz macie jakies dosw i mozecie sie podzielic jak to wyglada?? Ech kochane tak dlugo czekalysmy na ansze pociechy to teraz musza nam DAC POPALIĆ, tez jestem padnieta i czasem sie denerwuje jak znowu wola o cyca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
MP88 ja dokarmiam małą dwoma butelkami na dzień - tak do 200 ml. I pediatra powiedziała, żebym dawała tylko wit. D. Moja Mała też ma co kilka dni takie przestoje, że po te 6 godz. nie śpi. Jest wtedy marudna i ciężko wytrzymać. Nie mam na to patentu. Co chwile podaję cyca z myślą, że właśnie teraz zaśnie, a ona dalej nie śpi. Kończy się na tym, że jestem i ja i mój wykończeni, cycki mam tak obolałe i jestem załamana totalnie. Ale są też takie dni, że tak źle się zaczynają a kończą się, że popołudniu śpi pięknie. My właśnie dziś mamy taki kryzys. Nie spała w sumie od 5.00 do 10.30. potem pospała 1,5 godz na dworze. Apotem dopiero poszła spać ok 17.00. A jak już zasnęła to śpi tak niespokojnie. Co chwilka popłakuje, rzuca się przez sen i wierci. No takie uroki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam taką książkę od położnej z Nivea i próbki ulotki itd. Mam zapalenie prawej piersi. Objawy takie same jak na grypę i do tego boląca pierś :( Biorę antybiotyk. Na szczęście a super trafiłam na super lekarza to obejrzał mi bliznę i troszkę o małej pogadaliśmy przynajmniej rozwiał moje wątpliwości to troszkę ulżyło głowie. Ehh same problemy i radość i szczęście... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
MP z tego co mi polozna mowila to na szczepienie sie idzie w 6tygodniu. co do usypiania to moj zasypia przeważnie przy cycu albo jak czuwa i.nie jest glodny to sam z siebie w nocy jak go biorę do karmienia i wlaczam swiatlo i skończył nagle jesc i widzę ze sie rozbudza to kładę go kolo siebie zgaszam swiatlo i zasypia. Mam.nadzieję ze taki spokój będę miala przez dlugi czas ale to tylko nadzieja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktorowianko i MP moj ma sposob na usypianie małej poprostu ją głaszcząc po głowce, ja ją kolysze, a czasem sama z siebie zapypia, tez ma nie kiedy takie dni ze w dzien długo nie spi i ciagle by jadła ;) co do witaminy to nie pomoge bo ja karmie tylko piersią i daje D+K, ale w szpitalu jak ja dokarmaialm kazali dawac tylko D wiec pewnie tak jak pisze zorro ;) Wiktorowianko fajnie ze juz jest ok, 14 dni masakra reczywiscie ja bylam po porodzie 3 dni i myslalam ze zwariuje :/ Kasiu zapalenie piersi ponoc bardzo bolesna sprawa, przestrzegali mnie wszyscy zeby uwazac zeby nie zawiało, a u Ciebie jak to było? samo z siebie czy cie gdzies zawiało ? A my mamy problem z Majeczką z wrastajacym pazorkiem, nie obcinalam jej u nozek bo sama wylamała, ale u duzego palca sie zawinął dziwinie i ma czerowne i ropa sie zebrała i nie wiem co z tym robic, staralam sie delikatnie wyciac wyciekła ropka a teraz jakby sie goiło, psikam oktaniseptem nie wiem czy dobrze czy nie, boje sie ze znow bedzie trzeba isc do lekarza ;/ a tak nie lubię jak jej coś dolega ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Józka, aż mnie zabolało jak czytałam o Twojej Małej paznokietku. Jutro posprawdzam u mojej, bo na nózkach też nie miała jeszcze obcinanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Kasiu współczuję Ci tego zapalenia, ja sama mam pęknietą brodawkę :( Położna powiedziała, że za płytko mała chwyta i musimy poprawić to przystawianie. Dziewczyny moja córcia jest chyba książkowej dzieckiem. Budzi sie co 2,5-3 h, ssie pierś i najczęściej zasypia. W ciągu dnia ma 2 dłuższe czuwania tak po 2h, ale jest bardzo spokojna. Najczęściej leży na mnie i sie przytula ale potrafi też spokojnie sama leżeć na kocyku. Powiedzcie mi czy Wasze maluchy też mają lekkiego zeza? Niby noworodki tak mają, ale niepokoi mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vit K podajemy gdy karmimy piersią ;) w mm jest w składzie więc podajemy tylko D.Zwróćcie uwagę czy po podaniu vit w kapsułkach dziecko nie ma problemów z brzuszkiem lub kupą,niestety czasem tak bywa.Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam mleko Hipp,Bebiko nawet się nie umywa jeśli chodzi o skład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×