Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

dzieki dziewczyny za odpowiedz:) dzis w nocy dalam malej butelke mleka z puszki, wogole od wczoraj spi mi jakos niespokojnie, co chwile sobie jeczy cos pod nosem i musze ja poglaskac zeby dalej spala w dodatku tak chrzaka jak stary dziadek dziwnie oddycha, jakby cos jej zalegało, czy wasze malce tez tak maja? w nocy spala mi po 2, 2/5 h wiec malo a wczensije potrafila po 3-4h. Kochane te których dzieci maja juz ponad mc, powiedzcie czy im starsze dzieci tym sa mnie absorbujace czy moze nawet bardziej? Jutro ide na zdjecie pozostalych szwow (cc) , i do przychodni ja zglosic bo mezowi sie ostatnio nie udalo, to sie dowiem kiedy jakas pierwsza wizyta. Dzis chce isc z mala na pierwszy spacer, wczesniej werandowalam ja przez chwile, kochane czy wy dajecie cos do wozka pod dziecko, czy porpostu zwyczajnie kladziecie w wozku na materacyku? przykrywacie je jeszcze czyms? ja chyba ubiore jedna warstwe wiecej jak siebie i okryje kocykiem takim lekkim mysle ze bedzie ok, troche boje sie ze mi sie rozedrze i bedzie po spacerze hehe:)) Kiedy wychodzicie z malcami, po nakarmieniu ubieracie je i idziecie w sina dal czy porpostu obojetnie w ktorym momencie wsadzacie w wozek i smigacie? Acha i jeszcze jedno pyt, czy wasze malce tez sie tak denerwuja jak nie potrafia dobrze chwycic piersi? bo moja to maly nerwusek:D chyba po mamusi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP - chrzakanie i wydawanie dziwnych dzwiekow jest normalne. bo krtan jeszcze nie jest wyksztalcona. Moja tak robi coraz mniej w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja przed spacerem daje piers i na jakies 2,5 godziny jest spokoj. Tez czasem sie denerwuje jak nie umie piersi chwycic, ale to tylko czasami, bo juz ladnie zasysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam :) mp moja mała straszny nerwusek jest al do tego pomimo ze jutro skonczy miesiac nadal ma problem czesto z załapaniem cycusia ile sie obie nadenerwujemy :( :( moja coraz wiecej czuwa oglada sie po pokoju ale najlepiej zeby ktos cały czas do niej mowił glaskał poprostu był bo inaczej jest krzyk :) jak ja zostawie na chwile w łozeczku sma to po 5 minutach juz moja starsza przybiega i mówi HAnia płacze wiec nawet na kiblu nie mozna spokojnie posiedziec hehe :) teraz w koncu zasneła wiec mam chwile a co do spacerów ja staram sie wychodzic tak około pół godziny po karmieniu niech spokojnieoodbije jak ma grubsza sprawe do załatwienia to niech zrobi i wtedy wychodze. a jak wasze maluszki reaguja na kapiel moja rzadk kiedy jest spokojna na ogół jest płacz dlatego kapil unas wyglada ekspresowo. któras z was pytała o kapiel jak czesto mi sie zdarzyło jej dwa razy nie wykapac a tak codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a ja mam w wózku kocyk taki gruby na tym lezy malutka i przykrywam ja kołderka taka do wózka. jak aj ubiore w ten polarek to jest jej ciepło bo i raczki ma ciepłe i kark :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie jak sobie radzicie z wozkami? u mnie w bloku jest winda, ale do pokonania mam 10 schodow. Schodzenie ok, sobie zjezdzam po schodkach (oczywiscie nie tak doslowinie, schodek po schodku powoli). Ale do gory jest masakra. Nie umiem go podniesc, nei wiem czy dlatego ze nie mam sily. Na dole zawsze ktos pomoze, ale u gory nikogo nie ma i ciezko wciagnac ten wozek. A jak juz to trzesie mala jak nei wiem. Co prawda jej to nie przeszkadza. Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wiecie zaczelam brac cerazette, tabletki anty. No i kapa...dostalam syfow po nich i krwawienia takiego ze mnie zalalo. Dopiero co skoczylo sie krwawienie pologowe a tu zas. Odstawilam je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
MP twoj maluch wcale nie je za często dzieci sa różne jak malo ciagnie z piersi tzn ze chce mu sie tylko pic a jak długo to je .co do wyjscia na spacer to lepiej po posiłku wtedy bedziesz miala pewnosc ze nie będzie glodne. jeżeli chodzi o nerwowowosc jak piersi zlapac nie może to chyba kazde dziecko tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Anulka moj lubi się kąpać placze jak go wyciagam ale pierwsza kąpiel byla z placzem nastepnym razem zrobilam cieplejszą wodę i było ok .Mi polozna mowila zeby kąpać co drugi dzien ma ktoras problem z suchą skórą u malucha czym smarujecie? ja do kapieli wlewam oliwkę a jak smarowalam.oliwką to ta skora jeszcze bardziej sie luszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba wlewam do kapieli olejek z Ziaji dla dzieci, smaruj****lsamem z Hippa ktory przyslala mi kuzynka z niemiec, ale wiem ze u nas tez sa:) faktycznie oliwka moze wysuszac skore maluszka, wiec nie uzywam, przynajmniej narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rady kochane, ale sie ciesze ze mamy to forum, mozna sie uspokoić niekiedy ze nie samemu ma sie takie problemy:) kochane my juz po pierwszy spacerze byla tragedia, bylysmy 25 minut z czego mala plakala i przez polowe spaceru nioslam ja na rekach wiec nieciekawie buu, mam nadzieje ze to sie zmieni:( kochane czy przy temp 23 stopnie ubieracie maluchom czapeczki? mi sie wydaje ze mojej malej bylo za goraco wlasnie przez ta czapke, ale nie wiem czy mozemy spacerować bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Mój synek w szpitalu też miał suchą skórkę szczególnie na nogach i położne poleciły mi Linomag maść, taką w tubce i ona faktycznie bardzo bardzo pomogła. Teraz smaruję go oliwką hipp i skóra jest w bardzo dobrym stanie. Jeśli chodzi o kąpiele to ja synka kąpię codziennie, bo mi bardzo zależy na utrzymaniu rutyny, dlatego ok 18 zaczynamy maluszka przetrzymywać, czyli nie pozwalamy mu zasnąć, wtedy się z nim bawimy i wygłupiamy, potem o 20:30 wanienka, później różne masarze oliwkowe, ale już w spokoju i coraz ciszej i później cycuch i chwile po 21 maluszek już śpi a ja mam z mężem czas dla siebie. Od 2 tygodni z zegarkiem w ręku przestrzegam tej rutyny i już widzę, że mały się przyzwyczaił i dzięku temu pięknie śpi w nocy. Budzi się potem ok 1, 5 i 9 a w ciągu dnia nadrabia porcje jedzonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
MP ja mojej ubieram taką cieniutką bawełniana czapeczkę.Lepiej, źeby ciemiaczko było zakryte. Moja dziś cały dzień na tarasie śpi w wózku. Jak jest taka pogoda to ubieram w body z krótkim rękawem, pajacyk i lekkim kucykiem ńakrywam, a jak jest w słońcu to bez kocyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
MP88, jeśli chodzi o czapeczkę to wszyscy mi zawsze mówili, że maluszkowi zawsze zakłada się czapeczkę dostosowaną do pogody. Z tego co wiem to chodzi o uszka, których ani nie można moczyć w wodzie, ani nie powinno się dopuścić do ich przewiania. Spróbuj może założyć jej lżejszą czapeczkę, albo odkryć trochę kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba stres i zmęczenie się przyczyniło. Nie wychodziłam akurat z domu... układałam rzeczy i nagle mnie zaczeło boleć potem coraz bardziejj i się czerwona zrobiła. Masakra gorzej jak grypa mam 39stopni mąż się małą zajmuje a ja jedynie na godzine jestem do życia po środkach przeciwbólowych :( ehh nie spodziewałam się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny moja już w kąpieli nie płacze bo mąż jej zrobił cieplejszą wodę i już uwielbia się pluskać za to smarowanie oliwką jest masakra parzy ją wręcz wtedy jest płacz i kończy się dopiero na jedzeniu jak poczuje jedzonko jest spokój ja właśnie chciałabym wprowadzić stałe pory kąpania bo do tej pory to była masakra i dziecko wydaje mi wyrwane z rytmu i tak spała różnie potem a ja się denerwuję że nie chce spać na dwór zakładam czapeczkę zawsze i po kąpaniu też tylko jak było teraz tak bardzo ciepło to lżejszą jej założyłam ale uszka musi mieć zastawione na pierwszym spacerze też nam płakała ale teraz to już od razu po wyjściu z klatki zasypia ale staram się przed zmienić pampersa nakarmić i odbeknąć i wtedy wyruszamy :) też używam tego kremu linomagu jest rewelacyjny nie odzywałam się bo mój m miał na rano i ogarnąc się samej z nią z rana to była masakra nie mogłyśmy się obie zebrać dzisiaj puściłam jej z laptopa suszarkę i spała sobie a ja się ogarnęłam i wyruszyłyśmy do mojej mamy ale przynajmniej już wiem jak siebie i ją zbierać jak jesteśmy same :) dwa dni temu najadłam się pięciu plasterków ogórka konserwowego i masakra była nie spała pół nocy i cały dzień był płacz dopiero wieczorem jak już chyba to z mojego mleka odpłynęło i zjadła po kąpaniu to się uspokoiła a już się bałam że to te kolki się nasiliły a był już spokój i ograniczyłam mleko do picia dla siebie bo od niego też się jej mogły kolki brać byłam w piątek na zdjęciu szwu bo pod prysznicem odkryłam że mi wisi nitka! i to były szwy nie wiem czemu się nie rozpuściły i mój gin mi zdjął ulga straszna już wiem że to one mnie tak ciągnęły i przy okazji dorwałam położną z którą rodziłam i sprawdziła mi piersi bo jedna mnie bolała a z drugiej leciało mało pokarmu na szczęście to nie zapalenie i już przeszło wzięłam tylko apap ale doradziła kupienie mm i dawanie na noc mąż kupił bebilon ale zobaczymy czy podamy jak nie będę miała tyle mleka co trzeba to dam byleby głodna nie była Nowym mamusiom gratuluję!!! moja ma już jutro miesiąc :) urosła mi gwiazda moja :) a zleciało strasznie przepraszam ale nie miałam kiedy Was poczytać same rozumiecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Kasia, ja w ubiegły poniedziałek też myślałam, że się rozchorowałam. Wstałam rano, a tutaj gorącza 38,5 i do tego nieprzytomna, miałam dreszcze, ale nie bolało mnie ani gardło, ani nie miałam kataru tylko ta gorączka. Zadzwoniłam do położnej żeby zapytać jak mam się z synkiem obchodzić żeby go nie zarazić. Położna powidziała, że mam się jak najszybciej położyć, a ona za godzinę przyjedzie do mnie. Najpierw sprawdziła mi piersi żeby sprawdzić czy nie mam zapalenia i jak okazało się że nie to od razu wysłała mnie do szpitala gdzie rodziłam. Na oddziale od razu wzieli mnie poza kolejką na badania i generalnie.... chcieli mnie od razu zatrzymać u siebie. Okazało się, że taka nagła wysoka temperatura jest oznaką, że zatrzymały się odchody połogowe. W efekcie dostałam antybiotyk, który nadal biorę, ale takie zatrzymanie jest podobno bardzo bardzo niebezpieczne i może sie bardzo źle skończyć. Przejedz sie do szpitala gdzie rodziłaś. Moja położna mówi, że do końca połogu ten szpital jest moim "punktem serwisowym". Daj znać czy się coś poprawiło i jak się czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mp88 ja daję nan pro 1 taki w szpitalu dostawał i mu nic nie było to lekarka kazała kontynuować.. daję mu praktycznie całą noc a teraz to i przez 70 % dnia mm.Do tej pory mm było jako dopychacz czyli najpierw cyc a później mm ale teraz jak mi wisi 45 min na cycu najpierw gryzie bo za płytko łapie a później przysypia a po wszystkim wrzeszczy bo jest głodny to daje mu mm bo mu prościej jeść.Dla mnie gorzej bo zabawa z butelkami grzaniem wody do odpowiedniej temp.a laktatorem też odciąganie nie należy do przyjemnych bo od tego pękają:/ Mój w dodatku mało je:/Położna powiedziała że to przez rurę intubacyjną ma widocznie podrażnione i nie jest w stanie pić dużych ilości zjada mi max 70-80 i to może raz na dzień mu się zdarza a tak po 30-60 ml:/ czy Was wasze dzieci też tak obrabiają brodawki?bo mnie jak łapie to aż wciska w fotel i płakać się chce:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nala,a po co smarujesz dziecko oliwka?tym bardziej,że tego nie lubi.lepiej włączyłam kilka kropel oliwki do wody i wystarczy lub co 2-3dni kąpać w emolientach jeśli ma sucha skórę bardzo.oliwka z tego co mi wiadomo zapycha pory i odchodzi się od smarowania nią dzieci. to taka uwaga,w żadnym razie złośliwa:-) ale mam dwójkę dzieci i zawsze mnie zastanawialo po co mamy smaruja dzieci oliwkami.u mnie tylko okres noworodkowy był taki suchy:-)ręce,stopy się łuszczyły,ale to normalne,jak wszystkie dzieci mają.pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP moj wczoraj zaliczyl pierwszy spacer i tez byla tragedia,ale dzis juz spoko..nakarmiony,przebrany i godzinka spaceru udana..choc chyba za grubo go ubralam,ale to sie jeszcze naucze;-)takze glowa do gory!jutro moze bedzie lepiej. Kasia wspolczuje zapalenia,mam nadzieje ze Ci szybko minie! Wiktorowianka mnie tez bola sutki..ogolnie mnie tak ciągną jakby..po karmieniu i jak sa pelne..ale daję rade..mam nadzieję ze niebawem przejdzie. Nataliaaa dobry pomysl z tym rytalem kąpania,ale ja to chyba dopiero zaczne jak moj polubi kąpiele bo na razie to strasznie płacze..musze pobròbowac tą zmianę temperatur..ale smarowanko balsamem na szczęscie lubi. W ogole to na razie mi ładnie spi w nocy ale rano to tylko troche w łòzeczku podrzemie a tak to płacze i dosypia najlepiej na rączkach..macie jakies sposoby zeby w dzien tez przesypial w lòzeczku..dluzej niz godzinę. Tez sie lubie poprzytulac ale jak m pojdzie do pracy to nic nie poogarniam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Wiktorowianka, ja tez mam pogryzione brodawki, szczególnie jedna pękła. Mi położna kazała smarować taka maścią Solcoseryl, bez recepty możesz kupić i smarować własnym mlekiem. Ważne, żeby poprawiać to przystawianie, to wtedy mniej bedzie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj dziewczynki :) Fajnie ze juz spacerujecie, Mp czapke zakładaj jakos cieniutką albo opaske na uszka :) Brodawki eehhhh jak sobie przypomne jak bolały na poczatku to tezmi sie plakac chce, ale to minie jesli was uspokoje, teraz juz jest ok. Maja dzis w nocy skonczy 2 miesiące :D pączuś taki ze hej, wszyscy mi mówia ze starsznie duza kobieta jak na ten czas, ale ona sie duza urodziła poprostu :) i jesc tez sobie lubi :) Podczas kapanie nie płacze, a na polku uwielbia być i spać :))) dzis znow spała od 21 do 3:30 :)))) a potem od 4:14 do 7 :) Ktoras mowiła o suchej skorze, otoz ja wczoraj jak rozebralam małą to sie przeraziłam. Z całych rąk doslownie skora schodzi ;( ja sie zalamie chyba ciagle cos nowego wychodzi, a ja sie przerazliwie martwie. Nie wiem czy to normlane czy nie, nie jest zaczerieniona tylko po protsu płaty skory na rekach, dekoldzie nie mówiąc ze w głowie masakra, nacierałam oliwką ale widze ze to zły pomysł ... Mowicie ze ten linomag jest dobry? Dzis ma byc masc gotowa dostalam kolejną przed swietami tyle ze bez sterydu i nią tez mam nacierać calą nawet 4 razy dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozka to normalne to tzw"stara skora" zejdzie i bedzie ta własciwa , pozniej sie nie zdziw jak bedzie poduszka pełna włosow bsnąo tez wypadna , wytrą się i urosna całkiem inne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kwiecien jak dobrze ze jesteś :D zawsze mnie uspokoisz, bo to tak wyglada jak jakas łuszczyca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego smaruję oliwką bo właśnie jej skóra schodzi tak jak u Ciebie Józka też się martwiłam właśnie czy to dobrze ale widocznie tak jest jak napisała na kwiecień :) włosków moja ma dużo to jak wypadną będzie cała poduszka na pewno ;) Linomag ja polecam ale ten z tlenkiem cynku Linuś :) Moja spała dzisiaj po trzy godziny w nocy mam nadzieję że z biegiem czasu będzie spała więcej w nocy bo w dzień ma dużo aktywności gapi się ogląda nas poznaje świat :) na brodawki smarowałam Maltanem dla mnie super :) Natalia dobrze że napisałaś co Ci położna powiedziała bo ja też raz tak miałam że mnie łapły dreszcze ale gorączki nie było wygrzałam sie i minęły na szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
U mnie dzis polozna byla i w końcu możemy chodzić na spacery nareszcie .zwazyla malego i w ciagu 4dni. przybral 230g czyli przez 8dni juz prawie pol kilo ciekawe czy tak duzo bedzie przybieral nastepna wizyta w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie nietypowe pytanie, czy kupki Waszych pociech mają jakiś zapach? Karmię piersią i mam wrażenie że od wczoraj pachną rodzynkami :/ tak słodko nie wiem co to może oznaczać bo konsystencja ścięta jajecznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierworodka896
Hej dziewczyny !! Zostalam mama ,nareszcie... Musieli niestety wywolywac,nasza coreczka przyszla 9dni po terminie 22 kwietnia 2014,emelie 51cm 2950g ale silami natlury ,jak znajde chwilke to.was doczytam :-) jestem taka szczesliwa ..hoormony mi tak skacza ,ze chodze i tylko placze ze szczescia ! Jak znajde.chwile to opisze porod.. Mozecie mnie do tabelki wpisac?? Pozdrawiam was goraco i.gratuluje wszysttkim mamusiom swiezo.upieczonym... Czy ktoras jeszcze czeka na porod?. Czy jestesmy juz w pelnym skladzie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Madziana w przypadku mojego synka to jest to taki kwaśny zapach Pierworodka gratuję ale kruszynka malutka jak znajdziesz czas to czekamy na relacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×