Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość DorotaHelena
witam trudne tematy karmienia podejmujecie, ja tez sobie probuje jakis sposob zloty znalezc, poki co karmie tak jak pierwsze czyli ssie ssie ale jak widze ze dalej placze, wyssac juz wiele nie moze to butelke dostaje.. Staram sie nie udzielac rad, ale wpis HELENKI mnie porazil, dlaczego pediatra uwaza, ze dziecko ssace TYLKO po15min co 3 godizny jest przekarmione??? tak kolosalnie przybiera na wadze?? Helenko piszesz ze to kolki.... jakby moj tak malo jadl to ze skory by wyszedl tak darlby sie z glodu i wtedy i nozki podkurcza i brzuszek twardy a kropelki nie pomagaja tylko butla z mlekiem... moze olej lekarzy bo sama widzisz swoje dziecko non stop i daj mu porzadnie jesc, i nagle zobaczysz ze masz szczesliwe, usmiechniete dziecko, ktore o******elo butle mleka i zasnelo bez ryku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. widze ze tutaj coraz mniej ruchu bo wszystkie juz prawie rozpakowane wiec wszystkie zaabsorbowane dzieciaczkami. ja wczoraj miałam mały atak bbólu brzuszka ale dlatego ze zjadłam troche bigosu do obiadu no i niestety narobiłam mojemu malenstwu bałaganu :( moja mała w piatek skonczy 4 tyg jezusku jak to zleciało a jeszcze nie dwano moge powiedziec w brzuszku była. co do karmienia moja ma do dzis problem ze złapaniem cysia czasami ile to nas walki kosztuje zeby zalapała ona sie niecierpliwi ja denerwuje... czasami je z dwóch piersi czasami z jednej i jakies 15 minut ciagnie napewno. ja jeszcze mm nie dawałam mojego mleka mi starcza czasami az psika tyle jest.:) zal mi tylko starsszej córki bo ona nie rozumie ze nie mozemy wyjsc na spacer kiedy ona chce tylko wtedy kiedy sie mała naje dopiero :( a to takie niecerpliwe jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ANKIETA SKIEROWANA DO KOBIET CIĘŻARNYCH Szanowne Panie, jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zwracam się do Pań z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety badawczej, która posłuży mi przy napisaniu pracy magisterskiej. Ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane dane posłużą mi wyłącznie jako materiał dydaktyczny w pracy magisterskiej. Dziękuję za rzetelne wypełnienie ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/138302/zespol- fas-wiedza-kobiet-ciezarnych-na-tematskutkow-spozywania-alko holu-w-ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
My dziś wychodzimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorota helena powiedzialy mi jak bo wtedy przez tydzien przybral 600gram. Do czasu kontrol w szpitalu przestrzegalam godzin karmienia, teraz jam juz jezdzic nie musimy wiec je ile chce, a kolki ma tylko wieczorami Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, któras pisala o poloznych w szpitalu ze sa rozne - na najgorszej zmianie w szasie najbardziej kryzysowego dnia w szpitalu usłyszalam od tych pseudo poloznych takie slowa: "w tym szpitalu jest wiele wazniejszych spraw niz pani dziecko" i inne tym podobne teksty typu lekarz bedzie jak przyjdzie, co tak pani ciagle lazi i zebra o tego czopka dla dziecka itd itp...normalnie do gazety takie zachowanie sie nadaje - ale w szpitalu bylam 5 dni i tylko jednas zmiana dla mi sie we znaki reszta to kochane kobiety od niektorych uslyszalam wiele cennyhc rad :) wczoraaj sie tak chwalilam cieszylam zyciem i na wieczor a wlasciwie w nocy zycie zweryfikowalo moje zadowolenie - nagle pokarm przestal leciec - po prostu go nie bylo - mala plakala z glodu a ja nie mialam pokarmu i poranione piersi wiec nawet na tzw uspokojenie nie bylam w stanie jej przytawic...m pobiegl do tesco (dzieki lososwi za tesco calodobowe) po mleko i jak dalismy to od razu sie uspokoila i zasnela w przeciwienstwie do mnie - czulam ze zawiodlam wlasne dziecko ze po 7 dniach juz daje jej sztuczne mleko ze nie zdaje egzaminu na matke...rano laktator i pokarm sie pojawil niewiele a jednak mnie to troche pocieszylo i zmotywowalo ...pozniej przyszla polozna (swoja droga cudowna kobieta) zdjela szwy pokazala jak pilegnowac pepuszka i w ogole no i pomogla przystawic mala dopiersi przez nakladki i powiem wam kurcze nakladki sa swietne tylko trzeba to robic na spokojnie:)teraz mala spi tak ja polozna uspokoila hehe:) a ja nie moge sie doczekac az sprobuje ja sama nakarmic piersia znowu bez bolu:) eh...zasmecilam troche ale chcialam Wam opowiedziec o moim pierwszym kryzysie w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, u nas byla polozna wszystko ok, akurat mala zrobila kupe hehe, przybiera sporo na wadze, duzo spi, wiec ja odpoczywam, obiady mam od rodzicow albo tesciow, nie jest zle Motylku gratulacje, maly juz zdrowy? infekcja minela? jak sobie dacie sami rade? kiedy twoj narzeczony wraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie, podglądam Was na fb i podziwiam! Czy są jeszcze jakieś nierozpakowane mamusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też była położna. Powiedziała mi że przez 6tyg mam nie podnosić rąk w górę, wieszać prania firanek itd... eh. Na to zgrubienie nic nie powiedziała... kazała po kąpieli suszyć suszarką i obserwować. Troszkę ciągnie i pobolewa ale nie cały czas więc może nie jest źle. Pierwszy spacer zaliczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Ja nie wiedzialam ze muszę zadzwonic do poloznej dzien po wyjsciu ze szpitala. dziś bylam po wypis ze szpitala i numer do poloznej wzielam dzwonilam ale nikt nie odebral spróbuję jutro kasia ile twoj maluch ma ze juz na spacerku byłaś? ja jutro chciałam wyjść ale nie wiem czy moge w sumie wolalabym zeby go polozna najpierw zobaczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabka nie ja sama poszlam po 3 tyg na spacer bo wczesniej wyladowałysmy z tym gronkowcem bo tak poszlabym po 2 tyg, taki mialm zamiar :))) Fajnie ze sobie powoli radzicie :) I ja tez jestem bardzo dumna ze pokonalam poczatkowe problemy z karmieniem i teraz juz naprawde jest to czysta przyjemnosc (jak ktoras pisała) :) mała je coraz krocej bo ssie bardzo szybko i sprawnie jej to idzie ;) w nocy budzi sie tylko jeść i spi dalej :) za to w dzien imprezuje :) wczoraj zauwazylismy z mezem pierwszy odwzajemniony prawdziwy usmiech ;DDD i dziś juz tez ladnie sie smieje do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Aga to ja pisałam o tych położnych. Wkurza mnie w szpitalu to ze rano trzeba było się podporządkować ich rozkładowi i słyszałam np jak chciałam mleko żeby przetrzymać dziecko bo zaraz będzie badany a mój był badany zawsze ostatni Jakoś musimy dać sobie radę. Każdy pomoc oferuje. właśnie na karmiłam małego . Bałam się ze się nie obudzi ale mam czujny sen. dziś śpi u mnie siostra ze szwagier i moja chrześnica.m siostra mi ogarnęła łazienkę i tak ogólnie tam gdzie brudno usmażyć na jutro kotlety przywiozła zapiekanka wiec ogromną pomoc a była dziś naprawdę mało przypomną i zakręcona. Wykapali mi małego. Ja najbardziej boje się kapania. Zbadali dziś małemu krew i stwierdzili ze zdrowy. Ciasno tez mieli już na oddziale i starali się wypisać jak najwięcej. No nic idę dalej spac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jestesmy juz w domku z moim myszkiem wyszlismy we wtorek, nie odzywam sie bo jakos natłok obowiazkow i na nic nie mam czasu, ale powoli sie ogarniam. Poznajemy sie z mała i juz jest coraz lepiej moj kryzys szpitalny raczej juz minął:) mam nadzieje, mala tez zrobila sie mniej marudna -dzis konczy tydzień. Karmie ja piersia ale w zapasie mam tez mleko w puszce w razie gdyby sie nie najadła, scigam jej tez pokarm do butli i karmie z butelki zeby obserwowac i kontrolowac ile mniej wiecej je. Jutro ide na sciagniecie szwow ogolnie czuje sie juz lepiej. Maz wzial jeszcze tydzien urlopu wiec poki co do pon jestesmy razem na prawde bardzo duzo mi pomaga...w domu balagan ale nie mam czasu kiedy ogarnac poki co hehe. Jej moje dlugo oczekiwane malenstwo daje mi tyle radosci tak mocno ja kocham ze hej. Poki co ogarniamy jeszcze wszystkie formalnosci bo jest troche tego zalatwiania. Mam nadzieje ze u was wszytsko ok postaram sie odzywać częściej. Po jakim czasie szłyscie na spacer z maluchami? werandowałyscie?? kurcze dzis tak cieplo ze najchetniej juz dzis bym poszla ale chyba jeszcze sie wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamunie :) My wczoraj wyszłyśmy do domku, popołudnie było ok, spała fajnie, ale nocka..to jakiś mały koszmarek ;) Spałam może ze 3 godziny w sumie. Teraz znowu w ciągu dnia śpiocha bez problemu, póki co karmię piersią, mam nadzieję, że ten pokarm jakoś się rozkręci :) Musimy troszkę ogarnąć się w domku i na pewno wrócę na forum :) MP88- super, że już też w domku :)) Trzymajcie się cieplutko dziewczyny, dużo zdrówka dla Was i dla Waszych pociech :) Kto się jeszcze nie rozpakował?? Anula i M. ??Ktoś jeszcze?? Czekamy na Was dziewczyny :) Wykluwajcie już te Wasze Maleństwa :) Buuuziale :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane co wy jecie przy karmieniu? bo ja poki co trzymam diete i jem tylko chleb z szynka ziemniaki i kurczaka i zero warzywi i owocow kurde i musze to zmienić, powiedziecie jaka diete prowadzicie przy karmieniu?? poratujcie pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mp ja na poczatku jadlam to samo, teraz maly ma poltora msc i jem wszystko oprocz wzdymajacych Jedz nabial jak nic jej po tym nie jest, ja dodatkowo uzupelniam sie calcium zeby zeby mi nie polecialy. Ogolnie wprowadzaj nowe potrawy i obserwuj Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
MP szczerze to ja karmie i jak narazie jem wszystko i.jest ok ale jak sie zaczną problemy z brzuszkiem to przejdę na jakąś diete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Witam dziewczyny! Mamy bezsenne noce bo mała ma katarek :( Takiemu trzytygodniowemu nie można nic podać oprócz nawilżania wodą morską i solą fizjologiczną i ściągania fridą. Budzi się co chwila i się męczy :( Któraś miała taki problem? Ogólnie mała przybrała 670g w trzy tygodnie. Pytałam wcześniej o mleko niestety kończy mi się pokarm lub mam słaby, mała się nie najada, po każdym karmieniu cycem jest dokarmiana bebilonem, potrafi zjeść jeszcze 60-90g... Rodzina w kółko powtarzała mi jak to źle, że ją dokarmiam, że mleko matki, że przecież mam tyle ile potrzeba, a położna powiedziała, że dobrze robie, że no takie sytuacje się zdarzają, a przecież nie mogę jej głodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jem wszysto nawet fast fodd na kwiecien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ288
Hej, czy jest jeszcze ktoś nierozpakowany? Czy zostałam sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PROSZĘ WAS DROGIE PRZYSZŁE MAMY O POMOC GDYŻ NAJBARDZIEJ ZALEŻY MI NA CIĘŻARNYCH W III TRYMESTRZE ANKIETA SKIEROWANA DO KOBIET CIĘŻARNYCH Szanowne Panie, jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zwracam się do Pań z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety badawczej, która posłuży mi przy napisaniu pracy magisterskiej. Ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane dane posłużą mi wyłącznie jako materiał dydaktyczny w pracy magisterskiej. Dziękuję za rzetelne wypełnienie ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/145347/zespol-fas-wiedza-kobiet-ciezarnych-na-tematskutkow-spozywania-alkoholu-w-ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj była u nas położna i ważyła małą, przybrała w 9 dni 300 g to dużo, ale starałam się nie robić dłuższych przerw niż 4 godz. Od dzisiaj nie będę jej budzić na karmienie niech sama sobie reguluje . - Od czego zależy ze dziecko ma gazy ? Od tego co zjem czy od niedojrzałości układu pokarmowego maluszka ? - Ja na spacerze byłam w 10 dobie było ciepło, wcześniej werandowałam dwa razy po 30 minut bo była brzydka pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamala
Witam dziewczyny po wczorajszym przyjęciu na patologie, głodówce całodobowe i braku picia od północy dziś dosłownie mnie rozpakowano;) moja "mała" waży 3720g ma 56 cm i dostała 10 pkt. Jestem taką szczesliwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Byla u mnie polozna i wszystko jest ok a moj synek przybral 65g a w niedziele wyszlismy ze szpitala :) i zapomnialam zapytac kiedy mozemy wyjść na spcer ale mam zamiar zadzwonic i sie zapytac .Dowiedzialam sie ze mam anemię na 65procent i w szpitalu dostałam antybiotyk nawet nie wiem na co super ze mnie ktos poinformował .muszę isc do mojego ginekologa bo zapomnialam karty ciąży skserować a w szpitalu mi zabrali a bez żadnego dokumentu nie może mi wypisac na becikowe. czy wy tez macie nakaz picia 1,5l dziennie? bo mi tak powiedziala polozna ze więcej mam nie pic bo za dużo pokarmu sie przez to wytwarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Pomylilam sie spojrzalam w ksiazeczke i maly mi przybral 255g a nie tyle co pisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem nadal 2w1 :-) termin mam na sobote, wrocilam od lekarza rozwarcia zero, skurczow zero. W sobote ide na pierwsze ktg, a dzis bylam na usg. Mala wazy 3000 g i moze jeszcze posiedziec bo przeplywy, plyn owodniowy i lozysko sa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do rozpakowanych mam, czytam o Waszych problemach z karmieniem i pokarmem, jedna z Was pisala ze wysylala M do calodobowego Tesco po mm dlatego js zastanawiam sie nad wczesniejszym zakupem jednego opakowania mleka modyfikowanego na baardzo baardzo czarna godzine. Czym kierowac sie przy wyborze mleka? Bebiko, Bebilon, Nan? Jakim mm wy dokarmiacie swoje pociechy i dlaczego akurat to mleko wybralyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×