Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Też skusiłam się raz na piwo Karmi ;) Moja właśnie zasnęła przy muzyce zumby :P tańcowała ze mną w końcu 7 miesięcy w brzuchu :D a gapiła się i prawie płakała przez trzy godziny teraz także chyba coś w tym jest :) Motylek ubrałabym tak samo bo też dzisiaj wychodzimy :) sprawdzaj kark ale myślę że powinno być oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku i przykrywam kocykiem mam taki nie za gruby nie za cienki a czapeczka taka bawełniana wiązana pod szyjką dziewczyny a co myślicie o chuście do noszenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Mamusie nie wchodziłam kilka dni na kafe bo jakoś ostatnio mam lenia, nic mi sie nie chce, nie wysypiam sie ostatnio mimo ze mały nawet ładnie spi w nocy. Rano kiedy budzik dzwoni i trzeba starszą corke do przedszkola wyprawić to az sie płakac chce,och wspominam jak to było kiedy ona była taka mała nakarmiłam i dalej spałysmy do 10 bo nie było zadnych innych obowiązków, to były czasy. Mamusie które tez macie dwójkę dzieci jak tam sobie radzicie? A wiecie ja chce kiedys jeszcze miec trzecie to juz w ogóle nie wiem jak to ogarne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie było wczoraj 20 stopni i Macius był w body z długim rekawem i spodenkach przykryty pielusią , bez czapki a jak mijam matki ktore maja dziecko w taki upal w pajacach polarach i innych zimowych stojach a same w krótkim rekawie to mam ochote zabic. jeszcze pokrywe na wozek zakładaja o losie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do waszych tematów to tez przezyłam zapalenie piersi tylko ze obyło sie bez lekarza ale uczucie faktycznie jak na grype potworne łamanie w kosciach gorączka osłabienie totalne. Nas tez nie omineła suchosc skóry i to tak mocno juz od urodzenia ze na zgieciach rączek i nózek az lekkie rany sie porobiły jak wychodziłysmy ze szpitala.Specyfik do smarowania w tym przypadku to im tłustszy tym lepszy i jak najcześciej. U nas etapami stara skóra na całym ciałku sie złuszczyła i nowa jest juz ok. i teraz wiem ze to trzeba poprostu przetrwac bo jak tak mi sie łuszczył jak wąż to tez miałam doła ze nic nie pomaga moje smarowanie i nie umiem pomóc dziecku a to tak musiało byc i juz. Któraś pytała o pocenie u mnie tak około miesiąca to trwało bo dopiero od niedawna zauwazam ze sie mokra w nocy nie budze. agu mój m tez nie przewija ostatnio zmusiłam go sposobem bo jechałam do koscioła a m został z małym i tuz przed wyjazdem synek zrobił kupe i mowie ze ma przewinąc bo ja juz nie zdążę i wyszłam, to zużył chyba 10 chusteczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
Alicja ja juz kiedys pisalam, ze lubie Twoje wpisy, bo juz nic dodac nic ujac nie moge, jkabym sama miala napisac a Ty juz to robisz:-) ja dzis tez i na fb popatrzylam wiecej i forum poczytalam..ja tez wspominam jak to fajnie bylo z jednym bo moj szedl do pracy a ja do 10-11 spalam, drzemalam razem z dzieckiem w lozku, ona albo sobie lezala, albo ja bralam do piersi i sobie przysypiala... a teraz musze wstawac do przedszkola ja ogarniac malego tez nakarmic do wozka zapakowac a drze sie czesto bez powodu, i tez tak nie polezy spokojnie za dlugo i tych kup tak duzo robi, ze juz nie ma mocnych! musze sie podniesc zeby zajrzec do pupy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
Na kwiecien, Twoje wpisy tez lubie bo bardzo konkretna jestes i nieprzewrazliwiona:-) Ja mieszkam w Belgii a po czym poznac polskie dziecko naZachodzie? po czapce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DorotaHelena bo jak mozna zakładac dziecku czapke w taki upał? same niech sobie założą i zaraz im się zwoje przegrzeją do reszty . ;P w budzie wózka juz jaka panuje temperatura jeszcze czapka czy welurowy pajac nosz k...wa zlitujcie sie nad tymi dziecmi jeszcze nie moga powiedziec ze im za gorąco , takie panuja u nas stereotypy ze trzeba dziecko ubrać jak na zime nawet latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
co ja sie mialam jak z 4mies. coreczka polecialam do mamy.. wyjsc nie moglam, zeby komentarza nie slyszec, ze dzieko bez czapki i skarpetek:-) a jak ja kapiesz, ze woda do uszu? a bez czapki po kapieli.. a mleko masz moze chude, a moze ty nie jedz wszystkiego.. paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kwiecien ja tez staram sie nie przegrzewac ale bez czapki to bym takiego maluszka na spacer nie zaryzykowała. Nala ja nosiłam córke w chuście i synka napewno tez bede nosić jak troszke podrośnie super sprawa polecam. U mnie to sie sprawdzało zwłaszcza na zakupach w pobliskim małym miescie bo do kazdego sklepu sa tam schody w góre albo w dół wiec z wózkiem to koszmar a w chuście rączki wolne na siaty z zakupami a spi wtulony jak aniołek. Ja uzywałam takiej zwyczajnej wiązanej tych dla niemowlaków ''lulu''przez ramie nie miałam, chyba bym sie w niej bała nosic zeby nie przydusic. A ty jaką chcesz kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Motylku moja mała śpi teraz na tarasie w wózku ubrana w body z krótkim, cienkie spodenki, skarpetki, bluzeczka z długim i przykryta cienkim kocykiem. Ma na głowie cienka czapeczkę, żeby zakryć uszy. To prawda, że Polki przegrzewaja dzieci, ale bez przesady z tym rozbieraniem. To są maleńkie dzieci, dopiero co wyszły z brzuszka, nie róbmy z nich dorosłych. Zobaczcie na zdjęcia księżnej Kate jak ostatnio byli w Australii. Ona w płaszczu, sukience, a ten malutki książę z odkrytymi nóżkami i gołą głową, a wiatr taki, że jej sukienkę podwiewało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
ja nie zakladam czapek, nawet jak wychodze z malym na reku, do ogrodka, najgorszym zagrozeniem jest dla niego starsza siostra i wszystkie kolonie jakie na sobie przynosi z przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
ja wlasnie tez podaje przyklad ksiecia angielskiego:-)na 3 dzien po porodzie wyszedl ze szpitala i bez czapki a przeciez sztab pediatrow nad nim czuwal. ale tak jak we wszystkim sa zwolennicy i przeciwnicy:-)ja jestem za :czapki z glow; i wiem, ze w Polsce jestem w zdecydowanej mniejszosci,ale tutaj w wiekszosci wiec 'ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Alicja ja mojego syna narazie nie puszczam do przedszkola tzn on chodzil bardziej do takiej swietlicy na 5godzin i co chwilę byl chory nie mam sily wstawać o 7 . Rano mu wlacze bajki wiec mogę polezec troszkę dluzej co do ubioru to sa różne opinie ale cienką czapeczkę zakladam na dwor ale w domu nie bo po co przeciagow nie robię Kiedy przestalyscie w końcu krwawic u mnie dziś to 11dzień i krwawienie sie nasililo a juz bylo tak dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Żaba ja już praktycznie nie krwawie.Na codzień tylko wkładki noszę i tylko delikatnie różowa wydzielina jest. A urodziłam 3 tyg temu przez cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie wydawało ze prowadze zimny chów ale wy jeszcze odważniej. Ja to znowu tak patrze jak to dzieci w patologiach brudne nieubrane czesto głodne samopas puszczone a zdrowe, a tu człowiek pielęgnuje zdrowo żywi chucha dmucha i róznie to bywa. Na sali poporodowej lezałam z taką meliniarą co rodziła dziecko po pijanemu, miało bardzo mała wagę urodzeniową po urodzeniu prosto do inkubatora a na drugi dzien jeszcze wade serca wykryli a tą matke i jej partnera najbardziej obchodziło zeby jak najszybciej becikowe i zasiłek odebrac no szok jak sie na nich napatrzyłam i nasłuchałam to az w nocy nie mogłam spać.Człowiek woli nie wiedziec i nie wiedziec ze w takich rodzinach dzieci dorastają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane, czy wasze malce tez robia takie rzadkie kupki jak biegunki, bo moja ciagla takie, karmie piersia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Mamaolcia ja uzywam cienkich podpasek i dają radę wczoraj polozna byla mowila ze macica juz obkurczona myslala ze to juz koncowka ale muszę jeszcze wytrzymac MP to normalne ze kupki luźne przy karmieniu piersią nie masz sie czym martwic macie cos podlozone pod materac malucha ? Przy pierwszym synku mowili zr dziecko ma spac na plasko bez poduszki a teraz polozna mowi zebym recznik zrolowala i podlozyla pod materac ale cos nie jestem przekonana co innego przy katarku ale teraz jak nic mu nie jest tez? robicie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicja ale po co ci ta czapka ? powiem ci ze gorzej jak sie spoci ci i przegrzeje a wiatr nikogo nie zabije ludzie , niektórych nie przegada sie wiem to zadna odwaga to poprostu zdrowy rozsądek a nie kiszenie dziecka biedne dzieci wspolczuje im lato ma byc gorace juz widze je w czapkach cierpiące nie mogace nic zrobic to powinno byc tak karalne jak puszczanie dziecka samopas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba ja juz miesiąc po i jeszcze lekko na wkładke tak różowo krwawie a tez tak miałam na początku ze kilka dni leciało juz tak mało i nagle znowu wiecej. U mnie do małego na tą chwile kiedy jade zawiesc córke do przedszkola przychodzi mama bo mieszkamy przez sciane a jesli mały spi to zanosze jej nianie elektroniczna tylko ze on jak na złosc zawsze budzi sie tuz przed wyjsciem i wtedy szybko karmic a to kupa a to odbić mu sie nie moze i prawie codziennie sie spózniamy troche, na szczescie przedszkolak to moze sobie pozwolic na spóznienie.Po południu to juz małego do auta pakuje bo mama w pracy, niby nie musiała bym jej puszczac bo tez tylko na 5 godz chodzi ale ja przynajmniej mam wtedy troche spokoju i jak sie wyszaleje z dzieciakami w szkole to wtedy w domu tez jest grzeczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj co do krwawienia to u mnie porazka... jakos gorzej w ogole sie goje, po nacieciu jakos lepiej bylo,a teraz peklam ale lekarka mowila ze bardzo malo, tylko tak lekko mowila ze poszyje wrecz kosmetycznie, a ja te szwy dlugo czulam, teraz 5tydzien a ja krwawie a najgorzej w weekendy jak w okres! ale za duzo pewnie robie, ciagle w ruchu i z laktacja tez slabo...za pierwszym razem to pamietam,ze minelo 6 tyg. to ja juz bohaterka wnioslam dziecko z gondolka na 2 pietro i polalo sie ze mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kwiecien zakładam cienką czapeczke zeby osłonic uszki od wiatru a wieje ostatnio porządnie i nie ma jeszcze zadnych upałów przynajmniej u mnie a synek nie ma spoconej główki wiec nie uważam zeby to była przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Ja zawsze zakladam czapeczkę ___ Też mam wrażenie że się troszkę z m oddalamy, duzo czasu poswiecamy malej, nawet spi z nami w lozku na srodku :( ale sa te chwile ze zasnie w lozeczku i mozna sie przytulic :D wtedy to cieszy jak nowa zabawka hehe ___ Moja mala tez niestety bardzo ulewa ___ Widzę żę wiekszosc z nas popada w baby blues,i mnie nie ominelo. Wchodze na wage patrze w lustro i chce mi sie plakac :( zostalo mi 9 kg, nosze wieeelki rozmiar i wygladam jak paczek a za 2 tyg ide na komunie, zastanawiam sie czy 6 tyg po cc moge zalozyc majtasy wyszczuplajace???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej miska ja mam pas poporodowy i nosze juz od tygodnia po cesarce, takze mysle, ze mozesz zalozyc te majtki. Mi zostalo 5kg do zrzucenia do wagi sprzed ciazy. W ciagu tygodnia schudlam 2kg, ale odzywiam sie lepiej, nie jem slodyczy, bialego ppieczywa itd. Ale jak osiagne wage sprzed ciazy, bede dalej chciala zrzucic reszte. bylismy dzisiaj na szczepieniu, serce mi pekalo jak mala plakala;( a w ogole to wazy 5100:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Motylek jak udalo Ci sie pozbyc az 16kg? Mam zapalenie piersi :-( Na kwiecien moja mama taka jest. Czarek duzo czkal w brzuchu i teraz jak tylko dostaje czkawki przewaznie po jedzeniu to przychodzi do mnie i krzyczy ze okno otwarte, ze maly za cienko ubrany, normalnie szalu dostaje jak mi tak gada! Kiedys wrocilam z uczelni upal byl, a maly w wozku w kombinezonie! Oslonka przykryty! Co go wezmie to na jakis poduszkach.. szkoda gadac helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz tez mam to zapalenie a mama do mnie ze to przez to ze kapie sie i po wysuszeniu na dwor wychodze Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski, czapeczke zakladam równiez taka cieniusia - u mnie temp kolo 19-20 stopni ale wiatr hula ze hej wole jej zalozyc czapeczke niz potem jakies przewiane ucho leczyc no ale kazdy robi jak uwaza i nie trzeba tak złośłiwie krytykowac. Jesli chodzi o krwawienie - dzis mija dokladnie 2 tydzien od pn - i jakos mi chyba wiecej polecialo - moze za duzo jednak robie? moze z nerwow - dzis rano mialam taka zalamke ze ryczalam w poduszke przykryta koldra chyba z pol h - potem poszlismy na spacer i milena nie mogla sie zalatwic wiec ryk wycie itd...ja nei wiem czy to kolka czy zaparcie w kazdym razie trzy godziny krzyku i po herbatce koperkowej w koncu jej sie udalo...teraz spi biedna a my z m wykoczeni psychicznie i fizycznie:( w domu burdel a jutro polozna zawita na wazonko eh... schudlam jakies 18 kg od dnia porodu - u mnie to bardzo duzo wody poszlo i teraz wiecej nie jem niz jem bo nie mam czasu a jak mam to robie inne rzeczy, musze sie z tym ogarnac bo juz zaczynam czuc ze z sil opadam - szczegolnie rano jak wstaje do malej to mi sie ciemno przed ocxami robi:( do wagi sprzed ciazy zostalo 10 kg wiec w cale nie jest różowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Helena ja po cc leżałam tydzień w szpitalu no i tak jakoś je się na szybko i samo tak wyszło. Poza tym miałam duz obrzęki nóg a więc dużo wody w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj hej :) ja czapke tez ubieram ale cieniusienka i nie przykrywam kocykiem, tylko body dlugi rekaw i leginsiki ewentualnie na to bluza ale narazie u mnie goracoooo ;) racja ze my polki przegrzewamy i rzeczywiscie za granic poznac po czapcę, mam bratanka w irlandii stad wiem ;) MP moja wczesniej dlugi wisiala przy cycu czasem godzinke na oba, teraz to nawet 20 min lub mniej. Powiem wam ze ja tez z moim jestem daleko za gorami, klucimy sie co 2 dzien odkad misia sie urodzila, o byle co ... ;/ przykre to rzeczywiscie, ale mam nadzieje ze to minie. Ja bylam dzis u gin na kontroli poporodowej, dopiero wiem ;P ale jakos tak wyszlo, wszystko ok, zostalam zmuszona do zmiany lekarza gdyz moj juz nie przyjmuje, zmienil miejsce pracy chyba ;/ ale teraz bylam u Pani doktor i fajna kobitka mloda, pyta czy tabletki anty chce, i ostrzegalka ze pecherzyk graafa mam duzy i ze moge zajsc takze zeby uwazac, nie wzielam tabletek bo jakos nigdy nie bralam i chyba damy rade bez ;) A ja krwawilam bardzo dlugo bo do 6 tyg ;) z waga tez ok bo schudlam juz 18 kg i wrocilam do wagi sprzed ciazy ale brzuch mam dalejjjjj ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Mój dopiero jutro skończy dwa tygodnie wole go tak nie letni było dziś ciepło ale wiaterek spory. Pytałam pediatry i powiedziała ze do 6 tyg trzeba nieco cieplej ubierać wiec czapkę cienka zakladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×