Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Ja jeszcze jestem w szpitalu, jutro wychodzimy:) na szczęście wczoraj przyleciała juz moja mama to trochę mi pomoże, rana po cesarce strasznie boli:( tak sobie mysle ze to w ogole jakiś cud ze przed samym porodem jedna położna zauważyła ze mała jest ułożona odwrotnie, cała ciąże nikt tego niezauwazyl! To co wszyscy brali za wypinajaca sie dupke było głowa... Aż strach pomyśleć co by było gdybym zaczęła rodzic albo stawiła sie w szpitalu dopiero na wywoływanie a nie szybciej. Na szczęście wszystko zakończyło sie dobrze. Dostalyśmy antybiotyk na wypadek gdyby doszło do zakażenia przez to ze wody wypływały tak długo. Przez przebywanie tak długo w złej pozycji mała ma śmiesznie podluzna główkę i nóżki troszkę na boki ale wszyscy lekarze mówią ze to kwestia paru dni i uloza sie normalnie, zreszta główka juz nabiera kształtu :) Ah jestem taka szczęśliwa i na zabój zakochana w tej małej! I zadowolona ze ciąże i poród mam juz za sobą :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kurde jak to jest chodzimy na wizyty badaja nas ,podgladaja a pozniej takie rzeczy wychodza.Enna ty jestes podobnym przypadkiem do mnie u mnie tez po cc okazalo sie ze mala cala byla owinieta pepowina no ale dobrze ze obylo sie bez jakis dramatow.Ciesz sie mala mam nadzieje ze omina cie wszelkie trudnosci z pielegnacja i karmieniem.A wlasnie karmisz piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna tak to juz tu jest.Ja meczylam sie prawie dobe i dopiero jakas lekarka zauwazyla ze maly jest zle obrocony tyle ze w moim przypadku bylo niby za pozno na cesarke.Wszystko przez to ze tak malo robia tutaj scanow.I nie wiem jak Wy ale ja przy porodzie w ogole nie mialam.Cale szczescie wszystko szczesliwie sie skonczylo i mala jest z Wami cala i zdrowa.A co u Was dziewczyny?Wszystkie zapracowane przy maluchach.Ja dzis bylam zwazyc Olafa.Wazy juz 6200 my klopsik.Zapowiada sie piekna pogoda w najblizszych dniach wiec bedziemy spacerowac.Ja nadal walcze z kg.Zostaly mi jeszcze 3 i nie chca mnie opuscic tak samo jak apetyt :)Angela dowiedzialas sie jak to jest z wozkiem na lotniksku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera ja lece wizzair wiec weszlam na ich strone i poczytalam regulamin.moge wziasc ze soba wozek wielofunkcyjny. Idziemy zaraz z Nina na szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestesmy juz w domu:) Ale fajnie sie wraca jak w domu czeka mama z obiadem :D Mam nadzieje, z tutaj w koncu uda mi sie odespac te 3 dni w szpitalu.O ile samo wstawanie w nocy do malej mi nie przeszkadza bo raz dwa idzie karmienie, pieluszka i Hania spi dalej, to w szpitalu w ogole nie moglam tego odespac bo od 7 juz sie zaczynalo na sali robic glosno no i same wiecie, caly dzien ciagle ktos cos i nie bylo czasu nawet na krotka drzemke. Teraz w domu niby moge pospac w ciagu dnia, mala jest baaardzo grzeczna, caly czas spi, albo je i przewijanko albo cicho sobie lezy i macha raczkami. Zadne halasy nawet jej nie przeszkadzaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna poczatki sa piekne,haha oby mala sie potem nie rozkrecila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, wyslalam na poczte zdjecie Hani :) Pomalu dochodze do siebie po tej cesarce, to naprawde byl koszmar grr, az nie chce wspominac tego calego porodu. Na szczescie najgrosze juz za mna, mala z kazdym dniem robi sie coraz piekniejsza. Po porodzie przez ta pozycje in breech miala nozki troche na boki, ale juz wygladaja coraz lepiej a polozne mowia ze na pewno niedlugo beda wygladac calkowicie normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny enna to fajnie, ze juz jestescie w domu i ze dochodzisz do siebie. Oby Hania zawsze byla taka spokojna i grzeczna. A karmisz piersia? Moja mala daje mi w kosc troche ze spaniem. Ucze ja jak.zasnac samej.bo przexiez najlepiej by jej sie spalo u mamusi :) Angela , jak tam Nina po szczepieniu ? Miala.goraczke? My mamy w poniedzialek. u nas sliczna pogoda i dzis prawie caly dzien na dworze:) Spokojnej nocki mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie karmie piersia. W szpitalu tak strasznie dali mi z tym w kosc ze zniechecilam sie na dobre. Nie mialam pokarmu od razu wiec kilka razy dziennie przychodzila polozna i masowala mi piersi, wyciskala, na sile Hani usta pchala do sutka, no jeden wielki krzyk, placz i bol dla mnie. Okropne to bylo. Ja wykonczona, obolala po cesarce, niewyspana a te polozne po 5 razy dziennie i naciskanie, wyciskanie i nie przyjmowaly odmowy... podobnie moj partner bardzo naciskal na to zeby probowala karmic piersia. Naprawde mialam dosc. Dzisiaj na wizycie polozona tez probowala na mnie naciskac, w koncu nie wytrzymalam, mialam juz lzy w oczach i jak zapytala czemu nie chce karmic powiedzialam ze nie podobaja mi sie te naciski i przymuszanie mnie do tego. Ona wtedy powiedziala, ze mam teraz podjac decyzje i ze jesli nie chce karmic to zanotuje w mojej ksiazce i obiecuje ze nikt wiecej nie bedzie mnie juz o to pytal i ze dla dziecka najwazniejsze to szczesliwa mama i ze to ja mam sie czuc dobrze z karmieniem a nie probowac zadowolic wszystkich. Powiedzialam, ze nie chce karmic piersia. Partner po tej rozmowie tez przestal naciskac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi u nas na szczescie obylo sie bez goraczki choc dostalam od lekarza recepte na paracetamol.Cale szczepienie bylo dla nas dosc nie przyjemne ,myslalam ze zastrzyk bedzie podskorny .Babka z impetem wbila malej dlugasna igle ,bez zadych ceregieli.Biedna NIna. Enna ja tez to przezywalam w szpitalu,nie mialam za duzo pokarmu,polozna wyciskala mi pokarm co bylo nie przyjemne a na dodatek mala nie potrafila zlapac cycka.Dlugo upieralam sie ze nie potrafie i nie chce karmic piersia ale teraz jest juz wszystko ok.:) Udalo sie ,wiec moze warto probowac,ale samemu w ciszy i bez gapiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Piekna pogoda ,ponad 20 stopni ciepla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, widzę trochę ucichną temacik ale nie ma co się dziwić ^^ wszystkie zapracowane :P Mój synek czasami dostaje formułę, nie wiem co się dzieje ale pije z piersi pare minut a potem zaczyna się denerwować jak by nie chciało lecieć :/ a kiedy naciskam żeby sprawdzić to leci więc nie wiem o co chodzi. W którym tygodniu pierwsze szczepienie??? Enna gratulacje oczywiście bo jakoś nie miałam chwili żeby wejść :) Ale cieplutko, dziś byłam na carboocie to sobie szyję spiekłam słoneczkiem :) Kupiłam sobie support do kąpania malucha ^^ bo troszke ręka cierpnie tak go trzymać ::P A jak wasze maluszki lubią się kąpać? O której godzinie kąpiecie wieczorkiem i co ile czasu jedzą?? Mój to zależy od dnia, kąpie o 21 bo potem ładnie śpi i je co 3 h w nocy :) (w dzien częściej) Mojemu niuńkowi na odparzenia od pampersów pomógł Linomag (Biało zielone opakowanie), naprawdę super polecam. Czy wasze maluszki miały już problem z zaparciami, mój ostatnio nie mógł zrobić kupki...normalnie horror ale w końcu sie udało, masaże, kropelki "infacol" i jakoś się udało. A wy co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia ja karmie i butla i cycem,Moja teraz je po 120 ml a i tak jest placz jak mleko sie konczy. Pierwsze szczepienie jest w 8 tyg. Ja na zaparcia podaje herbatki. Kurde Ninie wyszla na buzi paskudna wysypka,cala jest czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski :) Jak czesto kapiecie swoje dzieci? My co 2 dzien, tak jak zalecila polozona, mowila ze mozna nawet rzadziej ale jakos sobie tego nie wyobrazam ;p mala tak srednio lubi kapiel, drze sie na poczatku ale potem przyzwyczaja. Mam do wanienki taki fajny wklad z gąbki i nie trzeba jej trzymac, super wynalazek :) . Co do jedzonka, je tylko mm co 3-4h budzi sie i cmoka ustami i wtedy wiem ze jest glodna, nawet nie placze :P w nocy budzi sie raz na jedzonko i przewijanie, potem rano kolo 7 znowu i daje mi pospac do 10-11 kochana :) . Wybaczcie ale nie pamietam czy ktoras z was miala cesarke? Mam kilka pytan :P . A co do tego infacolu to od kiedy mozna to podawac? Wydaje mi sie, ze Hania tez ma jakies problemy z kupka bo czesto tak sie spina i grymasi a kupki nie ma. W ogole wydaje mi sie ze cos rzadko robi kupe bo ostatnio tylko 2-3 na dobe. . Dzis piekna pogoda wiec wybieramy sie na pierwszy spacerek:) ja juz po tej cesarce chyba calkiem doszlam do siebie wiec najwyzsza pora. Hania dzisiaj konczy tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna infacol podaje sie od 1-szego miesiaca.Na brzuszek masz jeszcze grape water,ktora ja osobiscie wolalam.Infacol ninie nie smakowal a poza tym nalezy go podac przed karmieniem co dla mnie nie bylo dobre gdyz nie po kazdym karmieniu mala bolal brzuszek.Grape water dajesz po kamieniu. Ja mam plastikowa podkladke do kapieli ale ani razu nie byla uzyta i nie bedzie mi juz potrzebna bo ost sama ogarnelam mala,bez pomocy m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Ja jestem po cc ale pomimo ze uplynely juz 2 m-ce nadal nie moge powiedziec ze jest juz wszystko ok.Nadal brzuch w miejscu naciecia jest troche zdretwialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna masuj malej brzuszek i rob cwiczenia nozkami tzn dociskaj do brzuszka mowisz ze robi 2-3 na dobe wiec nie jest zle bo moja robila co 6 dni jedna a teraz co 3 dni :) ale sie nie prezy ani nie widze zeby miala jakies.bolesxi. Wxzesniej miala problem wiec tez wolalam.dac grape water.niz infacol.bo to pomagalo jej uwolnic gazy. Ja ja kapie co dwa dni. Zauwazylam, ze jak jej dam mm a rzadko bo moze raz w tugodniu mi sie zdarzy to mala czuje jakis dyskomfort pozniej.Tak jakby brzuszek. Takze jak karmicie mm to tez moze miec to wplyw na kupke. Mozliwe ze bedzie trzeba zmienic mleko na takie ktore bedzie lepiej przyswajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Agnela to może mi powiesz czy oni tutaj daja szwy rozpuszczalne? Polozona powiedziala ze moge juz dzisiaj zdjac ten opatrunek, ale nic nie mowia o sciagniu szwow wiec wnioskuje, ze zadnego sciagania nie bedzie? Wizyte mam dopiero w srode a chce dzisiaj zdjac ta tasme i troche boje sie tego co moze sie pod nia znajdywać :P Ja sie czuje juz calkiem dobrze. Rana mnie nie boli, wlasciwie nic mnie nie boli juz i smigam normalnie. W sumie to ja juz na drugi dzien po cc w miare normalnie chodzilam:) jedyne co odczuwam to czasami lekki bol w okolicy gdzie bylo znieczulenie, ale trwa to doslownie chwilke i przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna weszlam wlasnie na poczte.Hania jest sliczna :) ostatnio nie mam czasu pisac bo non stop jestesmy na dworze.Pogoda piekna a Olaf uwielbia spacery. Ja dawalam malemu infacol ale w zeszlym tygodniu przestalam bo nie mamy odpukac zadnych problemow z brzuszkiem.Kupka ostatnio jest czesciej nawet zdarza sie ze dwie dziennie wiec ok. Za tydzien mamy juz drugie szczepienie,az sie boje bo pierwsze zniosl nie najlepiej. Co do kapieli to tez nie uzywamy zadnych wkladow.Moj go trzyma a ja malego myje ale zdarzylo sie pare razy ze jedno z nas kapalo same.Ja kapie malego codziennie.On od urodzenia lubil kapiele a mi zalezy na codziennej rutynie wiec pluskamy sie codziennie.Nie lubi za to wychodzic z wody.Krzyczy w nieboglosy az dostanie cyca bo butle :)Ja tez nadal karmie mieszanie i coraz czesciej niestety butla.Chce dotrwac do 3 miesiecy a potem zobaczymy moze przejde calkiem na butle.Dziewczyny jakich pieluch uzywacie?Ja na poczatku kupowalam pampers sensitive ale kupa szla zawsze bokiem i draznil mnie ich chemiczny zapach.Teraz testuje little angel z asdy.Nie smierdza moze jak pampersy ale teraz zawsze kupa idzie na cale plecy wiec mysle znowu nad zmiana.Macie jakies sprawdzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna nie wiem jak to jest przy cesarce bo rodzilam naturalnie ale bylam szyta i nikt mi zadnych szwow nie sciagal wiec moze tez masz rozpuszczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidzia moj tak czasem wierzga przy cycu jak chce mu sie odbic.Tez na poczatku myslalam ze mu mleko nie leci ale potem pare razy wzielam go do pionu i beknal albo mu sie troche ulalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enna, szwy sa rozpuszczalne. Polozna obejrzy rane I tyle. Vera, polecam pieluchy Mamio z Aldi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela1983
Enna ja mialam rozpuszczalne szwy z tym ze mi opatrunek zdjeli jeszcze w szpitalu zanim zostalam wypisana. Ja uzywam pampers 2 z ttm ze tez czasem siuski sie przedostana i musze przebrac. Enna 2-3 kupy to troche malo.Jak nina byla taka mala to kupa byla w kazdym pampersie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski :) Wlasnie byla u nas polozona, moj maly klopsik wazy 4020 :D Lubie te wizyty, szkoda ze zmieniamy teraz lekarza na blizszego i zmieni sie tez wizytorka, mam nadzieje ze bedzie rownie sympatyczna jak ta poprzednia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, co u was? taka tu cisza :) pewnie kazda zajeta dzieciakiem. U nas znow pogoda sie zepsula i pada od wczoraj :/ mialysmy pierwsza szczepionke plus rotawirusa no i mala dostala po tym.lekkoej biegunki ale poelegniarka nas ostrzegala przed tym. Nie mial goraczki wiec sie cieszylam. Angela jak tam Nina i jej wysypka ? zeszlo jej ?Moja tez miala.wysypke ktora pozniej zbladla i skora.na twarzy zrobila sie sucha..uzylam kremu oilatum kilka razy i jest juz ok. Ja najbardziej boje sie skazy bo moj synek mial.plus inne alergiei mam nadzieje, ze u malej nic nie wyjdzie z czasem. Enna a jak Hania ? Nadal taka grzeczna i duzo spi? Bo mojej w deugim.tugodnii juz sie odwidzialo tak grzecznie spac :) a jak jej brzuszeK? nadal ma problem?doradzila cos polozna? Vera pisalas o pierwszym szczepieniu,.ze maly.zniosl nie najlepiej ..yzn co mu bylo? od razu czy dopiero po kilku dniach? Dziewczyny czy znacie kogos kto ma zalozona spirale amtykoncepcyjna? Czy znacie jakies opinie.na ten temat? pozdrawiam i buziaki dla dzieciakow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! My dzis caly dzien w domu pogoda fatalna, deszcze,burze brrrr. Ale jutro niby ma byc ladnie wiec bedziemy spacerowac. Omi Olaf mial goraczke po szczepieniu, byl bardzo senny otepialy i caly czas sie przytulal. Na szczescie tylko w dniu po szczepieniu. Nastepnego dnia bylo ok. Ja od wczoraj jestem wkurzona na maksa!Sama nie moge uwierzyc co odwalilam. Wyobrazcie sobie, ze wyslalam malemu aplikacje na paszport i zapomnialam za nia......zaplacic!!!!Nie na darmo mam blond wlosy :) Dzwonilam tam, ale kazali mi czekac az oni sie do mnie odezwa co im brakuje. Teraz bede siedziec jak na bombie bo w polowie lipca mielismy leciec do Pl i nie wiem czy sie w tej sytuacji wyrobie. Boje sie, ze mi kompletnie odrzuca aplikacje i bede musiala powtarzac proces od nowa. Chyba te nieprzespane noce tak na mnie wplywaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski:) Omi, tez zastanawiam sie na spirala, ale naczytalam sie o tym, ze czesto zawodzi i kiedy zachodzisz w ciaze majac ja w srodku nie mozna jej juz wyjac az do porodu :( chyba jednak znowu zdecyduje sie na tabletki anty. Ale jesli Ty wybierzesz spiralke koniecznie daj znac jak to jest! . Vera no to pieknie z tym paszportem :D Trzymam kciuki zeby to nie opoznilo calego procesu:) . Hania ma dzisiaj 12 dni i niestety okres kiedy po kazdej butelce smacznie spala az do nastepnej chyba juz sie skonczyl :P teraz coraz czesciej nie zasypia miedzy karmieniem, na szczescie nie marudzi za czesto tylko lezy sobie i macha nozkami i raczkami:) Ja oczywiscie podskakuje na kazdy wydany przez nia dzwiek, chyba musze sie przyzwyczaic do tego ze dziecko lubi sobie poćwierkac :D . Dziewczyny uzywacie sudokremu na pupe? Ja do tej pory uzywalam kremu bambino ale znajoma polecila mi sudokrem a mam dwie probki z Bounty packow wiec chyba sprobuje. Nie ma odparzonej pupy, po prostu czasem jest lekko czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej dziewczyny pogoda do bani a zbliza sie dlugi weekend i mysl o tym ze bede musiala siedziec z mala w domu mnie przeraza. Nina nadal ma straszna wysypke na buzi i szyi,bylysmy u lekarza dostala plyn do kapieli ale cos nie pomaga.Mam tez problem z pupa:(. Vera ja jestem w podobnej sytuacji ,tez czekam na paszport ,wlasnie minely 2 tyg od zlozenia aplikacji , powinniem przyjsc w nastepnym tyg.Mam taka nadzieje bo mam juz kupione bilety do PL na koncowke czerwca. Co do antykoncepcji ja biore tabletki cerazette czy jakos tak. Dostala juz ktoras okres bo ja rowno po 8 tyg od cc.Jakos tak sie niby skonczyl i nie skonczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna przyzwyczajaj sie...Mala bedzie juz spala coraz mniej, najwazniejsze ze jak nie spi to nie placze. Moj czesto sam sobie lezy i gada sam do siebie , a jak tylko ja albo moj facet pojawimy sie na horyzoncie to usmiecha sie do nas calymi dziaslami :) Takie to slodkie :) No i Olaf to straszny spioch poki co. Nawet nocki wygladaja juz znacznie lepiej...odpukac :) Zapeszylam i pewnie dzis da mi popalic. Dzis spalismy do 9.50!!! Oczywiscie z 3 krotkimi pobudkami na mleczko, ale to juz tak niebo a ziemia do tego co bylo. Omi ja biore juz tabletki anty. Dostalam od lekarki jak mialam swoj check up. O spirali nawet nie myslalam w sumie.Okresu jeszcze nie dostalam. Angela a ile trzeba czekac na ten paszport? Ja dostalam sms-a ze dostali moja aplikacje i potrwa to przynajmniej 6 tygodni. Gadalam z kumpela i ona tyle wlasnie czekala. Dokladnie 6 tygodni. Ja sie boje ze kompletnie mi odrzuca przez to ze zapomnialam wlozyc ten swistek z numerem konta. Ale mysle ze gdyby tak sie stalo to po prostu nastepna aplikacje zrobie "fast track" i powinna byc wtedy w ciazu tygodnia. Oczywiscie trzeba wiecej zaplacic no ale coz jak sie nie mysli to tak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×