Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość 35plus
Masaya - dzięki za dopisanie :) Odnośnie zębów to na poprawę humoru mogę Ci napisać, że jutro idę do dentysty bo mi plomba wypadła i chyba nie jest tam wesoło pod tym, co zostało :( A przed ciążą wszystko było wyleczone... Helenka - my na końcu listy, ale w terminie będziemy już od 26 lutego (38 tc), więc los bywa przewrotny i być może to my będziemy opisywać wrażenia jako jedne z pierwszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońceeee
Cześć dziewczyny. Nie odzywałam się ostatnio- ponieważ stronię od komputera. Zajęłam sie szydełkowaniem i w ten sposób się wyciszam :) polecam. Ja obecnie dużo leże - bardzo dużo- nie latam po sklepach, sprzątanie w domu ograniczyłam do minimum, oszczędzam się bardzo. Lekarz tydzień temu powiedział że daje mi dwa tygodnie i zobaczymy co dalej. Jeżeli z szyjką będzie źle ide do szpitala- maja podać mi jakieś leki na rozwój płuc maluszka. Każdy dzień to dla mnie sukces. To mój 31 tc oby jeszcze 4 to odetchnę. Któraś pytała o antybiotyk- ja brałam Dumox i szczerze żałuję że nie wzięłam go na poczatku choroby- może nie doprowadziłabym się do takiego stanu, Co do wagi Waszych maluszków to dość duże macie dzieciaczki. Mój w 27 tc ważył 900g nie wiem jak teraz. Na wadze 8kg więcej ale teraz jak leże to czuje jak puchnę- widzę po butach zimowych których nie mogę dopiąć a w tamtym roku były luźne. Z wyprawką dalej jestem w polu, poza ciuszkami które dostałam nic więcej. Chyba depresja mnie dopada. Pozdrawiam Wszystkie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya=> dadzą znieczulenie i po stresie :-) mój dentysta to tak znieczula, że nawet ukłucia nie czuję. W poprzednich ciążach spędziłam godziny na fotelu i wsio było ok. Kanałowo też, a nawet koronki 2 miałam nakładane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
To tylko mój dentysta nie chciał dać mi znieczulenia?! Eh...miałabym już spokój. --- Słonce - nie rozumiem. Mi założyli krążek i właściwie normalnie funkcjonuję. Owszem, nie szaleję (przynajmniej próbuję) staram się dużo leżeć ale raczej nie ma obawy, że urodzę przed 36 tygodniem. I wydaje mi się, to mniejszym złem niż faszerowanie sterydami na rozwój płuc maluszka. No cóż...każdy lekarz inaczej działa. Choć dziś coś mi nie najlepiej. Macie takie uczucie ciężkiego brzucha? Niby uczucie twardnienia ale w dotyku jest miękki, ewentualnie nagle uczucie rozciągnięcia jakby to dziecko się przeciągało. Strasznie to uporczywe ale nie wiem, czy to nie przez brak magnezu, bo brałam 3x2 a jak mi się skończył to zapomniałam kupić. I tak skleroza od tygodnia trwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka=> a dlaczego nie chciał dać znieczulenia?? W dzisiejszych czasach??? To ja 8 lat temu miałam znieczulenia i na pocz. i na końcu ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatka- też się zdziwiłam, że można leczyć kanałowo zęby w ciąży. Dwa razy się pytałam czy jest pewna, że można i nam to nie zaszkodzi.. Dziś miałam zatruwanie zęba i wycięcie kawałka dziąsła (tego co mi tak puchł i krwawił) i wszystko miałam robione pod znieczuleniem.. Dostałam jakieś o innym, delikatniejszym składzie podobno. Choć trzymało mnie 4 godziny, to rzeczywiście musiało być o lżejszym składzie, bo aż tak mocno nie zdrętwiałam jak to zwykle bywało, a bólu i tak nie czułam.. Nie wiem jak przeżyje kanałowe leczenie, ale mam nadzieję, że znieczulenie da radę.. No i pani stomatolog stwierdziła, że najlepiej zrobić je od razu, bo psują mi się w takim tempie, że po ciąży to miałabym do gruntownego leczenia większość zębów. A tak to zaleczy mi je, póki nie jest z nimi, aż tak źle.. A po porodzie trzeba "przypilnować" resztę ząbków. -------- 35plus, podwójna77- oby Wasze zęby były w lepszej kondycji.. W ciąży mamy tyle "atrakcji", że te na fotelu dentystycznym już nam nie potrzebne.. --------- słońceeee- dobrze robisz- odpoczywaj ile się da. A i przy okazji cudeńka sobie możesz wyszydełkować :) ------- Goplana- no ja mam nadzieję, że te moje katusze u dentysty na darmo nie pójdą :) W końcu od groma kasy za to płacę, to chce mieć je raz, a porządnie zrobione :P A właśnie czułaś coś podczas kanałowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońceeee
Paatkaa nie wiem dlaczego moi lekarze tak podchodzą. chodzę do dwóch ale oni o tym nie wiedzą.Dlatego wizyty mam co tydzięń. Pierwszy powiedział że on jest przeciwnikiem tego krążka ewentualnie szew. Ale u mnie kłopoty zaczęły sie przez chorobę więc czekaliśmy co będzie dalej. Drugi powiedział o tych lekach na rozwój płuc. Nie wiem czy na tym etapie ciąży jeszcze zakładają szew. Jutro mam jedna wizytę za tydzien w poniedziałek kolejną. A brzuch często mam twardy ale wydaje mi sie że to wtedy jak mały się przewraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
No jak was słucham to w szoku jestem. Choć w 4-6 miesiąca problemu ze znieczuleniem nie robił o tyle w 7 już mi wolał nie dawać i poczekać. Mogę poczekać więc nie naciskałam, a wolę specjalnie jakiejś chemii w siebie nie wlewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale chemia najgorsza na początku ciąży, gdy się dziecko rozwija, a nie na końcu, gdy już w zasadzie większość organów rozwiniętych.\No nie wiem, nie znam się. W każdym razie moim dzieciom nie zaszkodziło. Masaya=> nic nie czułam przy kanałowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatka- jak wróciłam do domu to poczytałam, że znieczulenie można podawać i w ostatnim trymestrze.. W końcu to znieczulenie miejscowe i do tego dobierane odpowiednio tak, żeby nie zaszkodziło.. Myślę, że większość lekarzy po prostu boi się podawać czegokolwiek kobiecie w ciąży i dlatego mówią, że nie można i zapraszają na wizytę po porodzie.. Czasami wydaje mi się, że ilu lekarzy, tyle opinii.. Tak samo jeśli chodzi np. o ginekologów, każdy ma inne podejście i zdanie na temat prowadzenia ciąży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana- pocieszyłaś mnie trochę.. :) Nie ja pierwsza, nie ostatnia na kanałowe jestem skazana :P Idzie zgłupieć czasami z tymi lekarzami.. Każda z nas chce jak najlepiej da siebie i dziecka. A jak mnie lekarz zapewnia, że będzie ok to komu mam zaufać jak nie jemu.. Ja się też na tym nie znam, więc muszę zdać się na wiedzę lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
Jak dziś się umawiałam na wizytę to zagadnęłam dentystkę o znieczulenie i ona mówi, że środek znieczulający, a raczej jego składnik, może (chociaż nie musi). Według niej najlepiej bez znieczulenia wytrzymać, ewentualnie można dać znieczulenie bez tego składnika, ale jest mniej skuteczne. Jutro napiszę jak było. Dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
miało być: "może chociaż nie musi wywołać skurcze macicy." Ech, ciążowe rozkojarzenie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa, że jutro też idę do dentysty ale czeka mnie niestety rwanie dolnej 6, kilka lat temu mój dentysta mi ją zaleczył kanałowo ale powiedział, że to ostatnia szansa. No i stało się miesiąc temu żułam gumę i ząb się rozleciał :( Nie wyobrażam sobie rwania bez znieczulenia, jak byłam u dentysty w 6 miesiącu to kazał mi przyjść w 7 na rwanie, bo ponoć właśnie 3 trymestr to najmniej zaszkodzi dzidzi bo ma już wszystkie narządy rozwinięte. Gościu jest nieziemsko dobry, parę lat temu zostawiłam u niego niezłą sumkę za leczenie zębów ale opłacało się, co 4 miesiące mam darmowe wizyty sprawdzające i poza tą nieszczęsną 6, którą muszę wyrwać to przez około 4 lat ani jednego leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znieczulenie w ciąży bez ADRENALINY można brac u dentysty. * Patka nie zawsze to że masz założony krążek to znaczy że będziesz normalnie funkcjonowac. Ja mialam skracajaca sie szyjke i rozwarcie i mimi zalozonego krazka musialam plackiem lezec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ja miałam ząb robiony ze znieczuleniem, nie ma chyba przeciwskazań. A co do pierwszeństwa w kolejkach. Nie wiem nic o takiej ustawie natomiast są kasy pierwszeństwa np tesco i ja tam zawsze staje. W wielu sklepach są tabliczki z informacją, że kobiety w ciąży są obsługiwane poza kolejką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam esej i przy ostatnim zdaniu mi prad wyłączyli :( więc Kobiety będzie na raty, bo to dzisiaj nie pierwszy raz:) z tym prądem znaczy:) Goplana - mamuśkę bym przeczytała gdyby nie inne zachecające mnie tytuły: najnowsza Gerritssen (genialna:)), atlas chmur itp. Lasy tez u mamy leżą, bo musiałam nadgonić stosy z innych filii, ktore musialam najpierw oddac, a na to chetnych nie ma więc w nastepnej kolejności:). Pod choinke tym razem szaleję, małemu teleskop, bo prosił, a dużemu golarkę, bo ma wrazliwą cere i teraz jak sie goli jednorazówką raz na dwa dni, to jak nieprzymierzając włóczęga wygląda i mnie nerwy biorą:). Dostałam kase z socjalnego na święta więc poszaleję, za rok jak będe na rodzicielskim to pewnie krucho z kasa będzie. -------- Paatkaa - ja mam ciężki i ciagnący brzuch wieczorami i wczesniej jak się natyram. Ale ogólnie miekki więc odpuszczam. Ale momentami ledwie chodzę. dzisiaj lekarka, u której byłam z mlodym tak poptrzyła na mnie i mówi: ooo to już chyba co? Taki napięty brzuszek:) Ja na to, jasne:) juz poczatek 3 trymestru:) mina bezcenna i komentarz - to pewnie dzidzius duży będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya ja tez mialam kanalowke w ciazy a nawet dwie jedna bez znieczulenia bo zab sam z siebie sie zatrul i juz nic nie czulam a drugi dostalam znieczulenie to dla ciezarnych bez adrenaliny i troche czulam w jednym kanale bol ale zarqz dostalam druga dawke i zniczulilo mi pol twarzy.. :-)..ja tez jutro ide do dentysty sprawdzic jednego zeba ktory mial lekarstwo na 3 miesiace czy nie trzeba go wymienic..bo zab bede robic po ciazy pewnie dopiero a to dlatego ze nad nim wychodzi mi zab madrosci to znaczy jeszcze nie wylazi ale w marcu byl widoczny na zdjeciu i czekamy czy sie zmiesci i tego co jest robimy czy sie nie zmiesci i tego z lekarstwem trzeba bedzie wyrwac... Wiec jutro moze wymiana tego lekarstwa i byc moze tez wyciecie dziasla bo mi wylazlo miedzy zebami tak ze wystaje ponad nie ...i ogolny przeglad bo szukam ciagle tego stanu zapalnego..ktory mi w morfologii wylazi A poza tym pralke mi szlag trafil dzis rano i to chba juz na dobre...bo to stary model miele jeszcze z niemiec sprowadzany i juz ostatnio facet mowil ze kolejna naprawa juz sie nie uda....tak wiec czeka mnie zakup pralki....zawsze marzylo nam sie miele ale teraz nie mamy tyle kasy wiec trzba cos tanszego.....moze cos polecicie albo odradzicie....bo u mnie sporo sie pierze a wiadomo ze jeszcze troche bedzie jeszcze wiecej... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana gratulacje dla syna i dla Ciebie :) Ja też chwalę się zawsze osiągnięciami córki :) xxxxxxxx Co do kolejek w sklepach czy u lekarzy to niestety, ale nasz naród jest pod tym względem okropny. Podam Wam przykład kiedy moja znajoma, która ma niepełnosprawne dziecko w znacznym stopniu poszła z nim do dentysty i oczywiście weszła bez kolejki. Ludzie powiedzieli że złapała chore dziecko na ręce i się wpakowała bo pewnie sama ma zęby do leczenia :( Drugi przykład ta sama znajoma przed swiętami Wielkanocnymi dostała skierowanie do szpitala bo dziecko miało biegunkę z podejrzeniem odwodnienia. Lekarka na izbie powiedziała że pewni chce dziecko zostawić w szpitalu i sobie pogotować i posprzątać na święta :( Ja ją dobzre znam i powiem Wam że ona w szpitalu z dzieckiem była nie raz i nigdy go samego nie zostawiła, spała nie raz na podłodze, byle być cały czas przy dziecku. Ot taka znieczulica w Polsce panuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatkaa - na stronie analizującej kosmetyki mamuski poleca serie rossmanowską do kapieli najbardziej, później Flos-lek i Alterrę. Ja sie chyba skuszę:). Tym bardziej, że Rossmann niedaleko. Pytanie tylko czy Alterre mają. ------ Ruda - gdzie Ty mieszkasz?:) u mnie w mieście ani pół takiej tabliczki nie ma, kasa pierwszeństwa w jednym markecie - wiecznie nieczynna. Kumpel z Francji mi mówi ostatnio - fajnie masz, wszędzie bez kolejki. Ja mu na to, że nie wie o czym mówi. Był w szoku, bo ponoc tam bezdyskusyjnie sie przepuszcza, ale jednak w naszym kraju ciagle minusowy przyrost jest na zbyt małym minusie i tyle. ------- Musze się za bajzel wziąć:) Przedwczoraj znowu dostałam wielka pakę ubrań:) matko, chyba się dzielić będę, bo na jedno dziecko to stanowczo zbyt dużo:) prawde mówiła kumpela, że jak kiedys będę miała jeszcze dziecko to mi wszystko w dwójnasób wróci. Ja wszystko po 3 latach oddałam, pół strychu wyjechało:), jeszcze po siostrzenicy dodatkowo, bo moja siostra zyła cicha nadzieja, że będzie miała małą siostrzenicę jeszcze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulika - polecam sprowadzane z Nimiec, ja mam Privileg kupiona 2 lata temu za 400 zł. pierze lepiej niz nowe w Polsce zakupione, do tego podwójne wyciszenie, stal nierdzewna, a przy wilgoci w moim domu to wazne. A i parametry lepsze niz połowa pralek w sklepach. Trzeba tylko znaleźć kogoś kto takie używane lub powystawowe sprzedaje. W zeszłym tygodniu moi rodzice sobie pralke kupili - nowiutka w sklepie - juz chyba żałują, gorsza niż moja, 2,5 raza droższa i jaja w gwarancji, trzeba za dojazd ekipy płacic i inne cuda. ------- Kalina - niestety tak juz jest w tym kraju i nie zmienimy zbyt wiele, w sobie i naszych dzieciach co najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój jest honorowym dawcą, posiada kartę z którą do każdego lekarza dostajesz się bez kolejki, ani razu nie skorzystał, zawsze mówi że boi się że zaatakują go ludzie z kolejki :) niestety ale tak się żyje w naszym kraju podejrzewam że egzaminatorka zareagowała "pff" na mój brzuch bo pewnie pomyślała sobie że myślę że jak z brzuchem na egzamin przyjdę to wszyscy współczuć będą i mnie nie obleją Podwójna jestem ciekawa ile Twój brzuch będzie miał cm w 40 tyg ciąży:) ja też ostatnio miałam stresa że pralka mi padła, prałam koc i nie chciała go odwirować, kilkanaście godzin ją resetowałam, na prawdę myślałam że to już koniec, ale całe szczęście mamy zapasową pralkę jak i kuchenkę w razie takich wypadków. Dostaliśmy do nowego mieszkania, którego jeszcze nie ma :) Podwójna mój zażyczył sobie pod choinkę maszynkę do strzyżenia włosów też dostane nie długo z firmy bony. Starczy na dwa prezenty, ale dobre i to. Mi za to chce kupić gitarę, ale jak ja z brzuchem będę grała :) swoją opchnełam dobrych kilka lat temu, bo paznokcie za długie mam, albo jedno albo drugie, po urodzeniu małego mieć już nie będę Zrobiłam rybkę po grecku, wyszła pyszna! i śledziki w cebulce:) nie wiem co ja mam z tymi rybami:) ogarnę w domciu i lecę do rodziców, coś ich gryzie. Mam obawy że mogą być to pluskwy, brat kiedyś wynajmował mieszkanie i tam były. Miał tam stół, który siostra z pół roku temu przytargała im do domu. Ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonaoliwkaa
Ja też miałam ząb leczony ze znieczuleniem, tyle że dostałam mniejszą dawkę. Co do kas pierwszeństwa, ja w poprzedniej ciąży chciałam skorzystać jeden jedyny raz z tego przywileju, była sobota, dużo ludzi, długie kolejki a ja miałam w ręku 3 rzeczy, przeprosiłam ludzi stojących przy kasie i oczywiście nie obeszło się bez niemiłych spojrzeń a jedna pani nawet zasugerowała żebym przeszła do innej kasy. Teraz już zawsze stoję w kolejce czy się dobrze czuję czy nie, nie chce mi się słuchać tych ludzi i oglądać oburzonych twarzy. Ludzie są chamscy i tyle. Zresztą nawet tu na forum to widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakiez tu chamstwo skoro w chalupach pierzecie, prasujecie, gotujecie i nie wiadomo co jeszcze a w kolejce sie stac nie chce zalosne jestescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, natknęłyście się w kioskach na gazety z dołączonymi bajkami świątecznymi? Albo bez gazet, ale takie tańsze bajki DVD (nie po 25zł za bajkę). Przed świętami zawsze coś takiego znajduję w kioskach, a teraz nie mam możliwośc****szukać. ________ Helenka=> ja tez lubię ryby :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwojna no my wlasnie te pralke co siadla mielismy z niemiec sprowadzona..u nas byla 15 lat a ile u niemca jeszcze... :-) Tak mysle ze zawolam tego znajomego co nam pralke sprowadzal wtedy jak sie nie da zrobic to moze jakies inne spriwadzone ma bo caly czas sie tym zajmuje..i chyba na poczatwk tez daje swoja gwarancje..musze dopytac.....ta twoja mowisz tez niemiecka :-) Wogole u nas to czesto badziewie czy sprzet czy chemia czy pieluchy a niemieckie mimo iz tej samej firmy sa o niebo lepsze.....daje to do myslenia troche..:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Skaczemy po sufitach, tapetujemy, tynkujemy i gruz wynosimy... Gościu z 2013-12-02 21:58:13, wiem że z krążkiem różnie może być. Moja koleżanka z krążkiem od 22 tygodnia leżała niemalże plackiem. Ja też nie do końca normalnie funkcjonuję ale myślę, że nie ma źle. Jednak coś tam jestem w stanie zrobić w domu tylko wieczorami umieram. Brzuch ciągnie, boli już za bardzo nawet magnez mi nie pomaga, chyba lekarzowi będę musiała zasygnalizować na wizycie. --- Co do dentysty, też mi się wydaje, że znieczulenie to żadna tragedia ale jak dentysta nie chce podać to trudno, wrócę po porodzie. --- Wam się pralki psują a ja dziś ubranka dla Marcina piorę, jak wyschną zabiorę się za prasowanie. Czasu coraz mniej, za chwilę święta a później to już na pewno nie będę miała weny na robienie tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubranka odswiazylam juz na szczescie w zwyklym proszku teraz jeszcze pranie w dzidziusiowym m zostalo :-) ale wstrsymuje sie z tym bo czekam na komode juz ponad miesiac wrry....i ani widu ani slychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam trochę problem z tymi ubrankami:) jeszcze z dwa razy do pralki wejdzie, a półka w komodzie już pełna, największa półka w szafie zapchana i ta mniejsza i też duża tak samo. Chyba poskładam, przebiorę swoje i wywiozę do kontenera. Szkoda mi trochę, ale nie mam takich chudzin w pobliżu żeby komuś podarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie możemy być wrażliwsi na przyjemność, nie będąc wrażliwszymi na ból." - Alan Watts ----- Gościu upierdliwy - współczuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×