Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

joanna6950- ja ostatnio zastanawiałam się w co małego na chrzciny ubiorę :) Może coś mi w oko wpadnie w okazyjnej cenie. Albo od brata męża pożyczymy komplecik, on chrzcił syna rok temu i tylko na chwilę w kościele mały miał go założony. ------- heelenka- to ja już mam 100cm w obwodzie :( a mierzę trochę pod pępkiem, bo tam jestem najszersza.. i kolejną okrągłą liczbę osiągnęłam, bo 70kg mi wybiło.. Łudzę się, że waga nie działa jak należy :P Ty to handlujesz :D Ja bym powybierała to co najlepsze, a resztę też w jakiejś paczce odsprzedała dalej.. No na dłuższą metę taka robota nie jest dobra, jak się poznałam z moim mężem to pracował na 1,5 etatu. O 10 rano zaczynał prace w sklepie, chwilę po 18 musiał być już w drugiej pracy i jak tam skończył to w mieszkaniu o północy był, bo mu autobusy nie pasowały. A wtedy jeszcze studiował zaocznie. Wytrzymał tak pół roku, po czym wyglądał jak cień człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya, mi 60kg wybiło, w życiu tyle nie ważyłam:) też mierzyłam trochę pod pępkiem bo tam największy obwód mam, mój też studiuje i wychodzi na to że ani jednego dnia w tygodniu nie ma wolnego, w ten był na uczelni, a w ten co będzie idzie do innej pracy więc wcale mu się nie dziwię że ma dość. Ubrankami będę handlować, ale zaczynam dopiero wiosną, nie opłaca nam się teraz odwieszać działalności, a bez boję się handlować. We Wrocławiu skarbówka ma umowę podpisaną z allegro i na bieżąco sprawdzają kto, ile i gdzie wystawia, a kary są ogromne Malutki chce mi dziś roznieść brzuch :) muszę zacząć filmiki kręcić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka - to trzymam kciuki za pokazanie się, a z tymi słodyczami próbowałaś? Dzieki za komplement w spr brzusia:) -------- Lulika - ja wolę nie pisac, jak wcześniej określiłam aby nie straszyć. Dbac trzeba i tyle, ale wredne babska i wredne chłopy sa wszędzie. Mój eks chyba juz nie raz obudził się z ręką w nocniku, ale już czasu nie cofnie. Jak to któraś napisała - za dobra byłam, zbyt ufna itp. -------- Masaya - dziękuję bardzo:) a co do koloru wózka to przemyśl gdzie na spacery bedziesz chodziła:) -------- Joanna koszule super, zastanawiam sie tylko czy po praniu sie te dekolty nie przykurczaja i nie rozchodza. Ja juz mam jedna na guziczki tak śmiesznie z boku otwierane po skosie, nie do karmienia, tylko zwykła kupiłam, a w poprzedniej ciąży miałam po prostu na 4 guziki rozpinaną i bylo wygodnie. A cenowo w zwykłym sklepie taniej znajdziesz raczej. A aukcja super łóżeczkowa i też mi się te warianty podobają. ------ Heelenka - hihi no pisałam, że wielki:) dzisiaj bylam z synem na komisji lekarskiej to mnie lekarz poinformował, że jakby co to odbierze, bo gorąca woda jest:D. rano spoko wlazłam w kurtkę, a o 17 ledwie się zapięłam. ------ Paatkaa - no właśnie zero romantyzmu poza codziennymi smsami upewniającymi o miłości do mnie i maleństwa. Ostatnie kwiatki dostałam 14 października na święto edukacji, ale w porównaniu z byłym to i tak jest zajefajnie - od czasu do czasu jakis wiecheć, na mikołaja, święta dostaję bielizne i biżuterie - wow:) Rocznicy nie mamy:) jeszcze przynajmniej:) ---------- Emila - szlafrok obojetnej długości, byleś miała i wygodnie było:) pościel 3688582 ------- Ola - spokojnie mój pierwszy tez był megadługi a w normach sie mieścicie, urodzic łatwiej :)> pisałam juz o tym jak mój synek w 8 miesiacu sie miednicowo ułożyl i wrócił do główkowego więc spokojnie. Jeszcze jest czas. -------- Ruchy liczy się do 10 i zaznacza. I tyle:) i tak tyle razy ile lekarz zaleci dziennie i w takich porach. -------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd - eseju:) Masaya - przy starszaku kilka razy kupilam pieluszki Dada, ale jak juz starszy był i powiem, że jakosciowo wtedy były jak pampersa, a ładniejsze rysunki nawet miały, ale tam od czasu do czasu producentów w biedronie zmieniaja i nie wiem jak jest teraz i jak z tymi najmniejszymi. Kiedyś najmniejsze sie Happy najlepiej sprawdzały. Teraz u was ponoć 16 zł za 42 szt 1 chcą, więc tez niecałe 40 gr za szt. Co do chusteczek Dada to poczytajcie sobie tę stronka sroki, wg mnie obrzydliwie pachną, miałam raz i więcej nie skorzystam, ogólnie wszystko co mocno pachnie Wam odradzam u maluszków, przynajmniej na poczatku. A w textilu bywają naprawdę fajne rzeczy, ja nad morzem zwiedzam zawsze:), bo u mnie nie ma. Ja chrzścielne ubranko w necie nabywalam lata temu i nawet odsprzedałam, bo raz użyte bylo. Cieplej juz będzie więc na pewno coś znajdziemy:) ----------- U mnie połozna dzisiaj była i ćwiczenia pokazała. Pogadałam o kilku rzeczach, powiedziała, że raczej nie maja prawa odmówić wykonania lewatywy skoro przywiezie sie do porodu własny zestaw. Tak samo jak nie moga do tego zabiegu nikogo zmusić - GOPLANA to dla Ciebie jesli bedziesz miała siłę nas czytac wieczorami. Wtedy daj tylko znac jak synek. Wystarczy to zapisac w swoim planie porodu, dotyczy to również golenia krocza i jego nacinania, chociaz z tym ostatnim lepiej troche naciąć niż niekontrolowanie pęknąć. Ufff zmęczyłam Was??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam nie napisać, ale napiszę :) ja myślałam żeby na początku pampersa pieluszki zakupić. Co do golenia to to jakiś wybór jest? czy o co chodzi? opisz mi to podwójna dokładnie proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heelenka - połozna mi powiedziała, że już absolutnie przymusu nie ma jak kieyds i w ogóle raczej tego nie robią. Ale raczej, możesz sie nie zgodzić i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Helenka ja też takich facetów nie znoszę. Ale też nie jestem wylewna, nie całuję się z koleżanką jak spotkam w mieście. Umarłabym jakby facet się migdalił ciągle a ze śmiechu bym pękła jakby mi np różami obsypał łóżko itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Co do pieluch to za czasów mego syna były tylko pampersy, huggisy i jakies polskie ale ciężko było dostać. Teraz jest w lidlu wielka paka pampersów za 88zł 180 sztuk chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Nadziana cesarka na termin to cos o czym marzy wiele kobiet, vipy i te bogatsze jak np Dorota Gardias robią za 7 tys złotych więc jakby tak miało być to pomyśl, że takie szczęście Cię spotkało. Cesarka gratis. Ja miałam z takiego samego powodu cesarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, ja jestem, wszystko w porzadku, probuje nadrobic wasze pisanie, ale jakos mi nie idzie, odedzwe sie niedlugo jak troche zwolnie, ciagle duzo pracy, a w domu jeszcze malowanie robimy I ogolnie wszystko naraz, powoli robie sie zmeczona,. Odedzwe sie niedlugo pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję że uda mi się samej ogolić przed porodem, w sumie to nie tylko przed bo do lekarza też się pod koniec częściej chodzi Ruda, widziałam te pieluszki z lidla, dobre będą dla noworodka? Anitia właśnie się wczoraj zastanawiałam gdzie się podziałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Helenka pampersy to dobre pieluchy, ja tylko takich używałam, Dady nie znam ale słyszałam, że też są niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Ja właśnie słyszałam, że Dada niekoniecznie, bo z całego moczu robi się straszny twardy wałek między nóżkami u dziecka. Moja bratowa stosowała Happy pieluszki, bo na Pampersy młody był uczulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Hej! Ja myślałam żeby na początek kupić pieluszki i chusteczki Pampers. Chyba najbardziej powszechne, no i generalnie cieszące się dobrymi opiniami. Może później, jak już córa troszkę podrośnie to spróbujemy czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja chyba też te pampersa na początek kupię, ale chyba nie dużą paczkę tylko mniejszą i na szybko dokupię jak okażą się być dobre. Wszędzie piszą że te jednorazowe to takie nie ekologiczne i w ogóle to dlaczego nikt tetrowych nie używa? z tego co słyszałam to je trzeba wyprać i wygotować tak? a myślałyście może o wielorazowych? nie wiem czy one taniej wychodzą, na pewno nie ma z tego sterty śmieci rozkładających się przez miliony lat no ale prać trzeba, zużywać, wodę, proszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Lasencje Zaciążone:) U mnie lepsza nocka w końcu, bo po rozmowie z Mężem(uświadomił mi,że muszę się na maxa oszczędzać, cobym leżeć nie musiała-nie mamy z kim Synka zostawić...i że on woli w tymczasowym sajgonie niż ze mną w szpitalu czy w domu, a on na zwolnieniu)faktycznie zaczęłam więcej odpoczywać, a mniej chodzić i efekt jest taki,że spojenie łonowe nie bolało ani w dzień ani w nocy:D Potem napiszę resztę;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tej aukcji dokładnie jest wszystko opisane odnośnie pieluszek wielorazowych 3713977234 chyba zakupię kilka sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rachunki za prąd i wodę mam wystarczająco wysokie. A wyobrażasz sobie, że z kup trzeba najpierw w łapkach wypłukać...dziewczyny a podpaski to niby bardziej ekologiczne? Wkładki? A też nikt wielorazowych nie proponuje :D Owszem pampersy są większe ale tylko 2 lata maluch używa a my połowę życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
To ja tam wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda tak wyobrażam sobie :) i tak nie raz upaćkam się w kupie czy moczu dziecka, swojego się nie brzydzę. Nie proponują podpasek wielorazowych bo okres ma się kilka dni w miesiącu i tego sobie nie wyobrażam żeby przez kilka dni zbierać je do prania (krew łatwo nie puszcza), są tańsze i mniejsze. Wielorazowe mojego dziecka nic nie zdziałają na góry pampersów innych. Bardziej skłania mnie ku nim jakiś przepływ powietrza, nie lubię zapachu pampersów (pustych). Zakupię kilka i przetestuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydzieścipięćplus
Zajrzałam do Was przy porannej kawce z mlekiem, u mnie termin 12 marca, czekamy na synka :) Coraz bardziej mnie korci żeby zakupy zrobić dla dzidziusia, na razie dostałam trochę ubranek od znajomych - jestem w wieku, w którym ma się dzieci w średniej szkole, a nie przy piersi :) :) Ale cóż, tak nam się ułożyło, ale teraz na żadne pieniądze nie zamieniłabym tych kopniaczków. Uściski i pozdrowienia dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello:) Heeleka - spróbuj więc innej marki. Ja na pewno zacznę od Happy. Pamiętam, że swego czasu wiele koleżanek narzekało, że Huggiesy uczulają, Pampersy mi zaraz zaczęły przepuszczac i dzieciak po każdej kupce i siku musiał być przebierany bez sensu, a Happy były przynajmniej wtedy szersze i lepiej osłaniały takie chude pupinki. Jak się już zaokrągliły to nie było takiego problemu. te wielorazowe sliczne i w sumie kuszace, ale nie wyobrażam sobie tego na poczatek, ale na lato całkiem niezły pomysł żeby w ciągu dnia stosować. W zimie mowy nie ma, bo wilgoć mam w domu o czym już pisałyśmy, a skoro nie wolno ich na grzejniku suszyc, to 2 dni albo i dłużej by mi schło i pewnie stęchlizną śmierdziało, więc mija sie to z celem kompletnie. Heelenka - dobierając rozmiar trzeba się sugerować mniej więcej waga dziecka. Dla donoszonego najlepiej 1 nabyć, bo 0 najczęściej dla wczesniaków i niskiej wagi urodzeniowej. Ruda - to ile ma lat Twoje starsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm przepuszczały, a niby gwarantują nie przemakalność. To tak jak pisałam kupię na początek jakiekolwiek ale małą paczkę. Z suszeniem w zimę to u mnie nie ma wilgoci, ale mam zimno na korytarzu (mamy ogrzewanie na prąd) te wkłady są małe więc myślę że na kole do skarpetek spokojnie w pokoju ciepłym wyschną. Kupię sobie takie dwie+ 10 wkładów, oprócz tego również jednorazowe i zobaczymy jak mi to wyjdzie:) 35+ mam taki sam termin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Jak myślicie, w 30 tygodniu kiedy ruchy a raczej ich brak powinny zaniepokoić? Od trzech dni jest bardzo spokojny, aż za bardzo. Nie czuję jakiś większych ruchów, ewentualnie jakieś lekkie smyranie. Wczoraj w kinie trochę więcej się powiercił, może mu za głośno było. Dziś zjadłam czekoladę, położyłam się i właściwie, bez szału, nie czuję standardowego rozciągania się... Dobrze, że dziś wizyta u lekarza, bo chyba bym oszalała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heelenka - gwarantowac sobie moga, ja mam takie doświadczenia a nie inne. Synek ważył 3,5 kg, a pupinka jak u wszystkich noworodków wklęsła:) i gumki niedokładnie przylegałyi puszczało bokiem, nie inaczej. Może teraz sie cos poprawiło, ale ogólnie papmersy dośc wąskie zawsze były, a happy i huggiesy szersze. W pierwsze dni nic sie nie działo, ale po jakimś tygodniu zaczęły przepuszczać. Szersze pieluszki tez sa z innego powodu na poczatku fajniejsze - wystarczy dodać tetrę i ma się tzw. podwójne pieluchowanie zalecane z powodu prawidłowego rozwoju stawów biodrowych u maluszków. A i jeszcze jedno moje spostrzeżenie sprzed lat: pampersy, których długo używałam i chyba najczęściej, bo największe promocje na nie były i najłatwiej dostepne, zaczynały przepuszczać jak dziecko dochodziło tak do 0.7 kg wagi mniej niż waga podawana na opakowaniu, czasami troszkę wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatkaa - podpytaj lekarza jak masz zwracac uwagę na ruchy maluszka. Ja juz zauważyłam, że jak mam gorszy dzień to mały się mniej rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Podwójna ale u mnie właśnie zrobiło się ok, humor lepszy, z mężem też już jest wszystko w porządku. A zauważyłam, że co jakiś czas właśnie ma tendencje do "uspokajania się". Potrafi się ruszać tak, że brzuch skacze, reaguje na każdą zaczepkę, poklepanie po brzuchu a potem potrafi ledwo drgnąć. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Muszę z doktorkiem pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
Podwójna 77 - dziękuję za zaproszenie, w wolnej chwili poczytam starsze wpisy, żeby Was lepiej poznać. Jeżeli 77 to Twój rok urodzenia, to ja jestem o rok starsza :) :) Helenka, ale fajnie że Ty też na 12.03 :) Paatka - odnośnie ruchów to czytałam, że największa odczuwalna r****iwość malucha jest pomiędzy 24 a 28tc, czyli około trzydziestego tygodnia musimy się przygotować, że będą słabsze. W pierwszej ciąży kilkakrotnie zdarzyło mi się w panice pojawiać na izbie przyjęć, bo nie czułam ruchów. Podłączali pod ktg, serduszko biło i uspokojona wracałam do domu. Więc nie będę pisać: nie panikuj, bo pamiętam dobrze, jak się wtedy denerwowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka nie wiem co Ci napisać, a to nie Ty miałaś ten detektor? mój też ma ciche dni i z niczym związku to nie ma.. wczoraj np szalał za dwóch, a dziś delikatnie i rzadko czuje jak się kręci, ale nie panikuje bo raz na jakiś czas go czuje. Jakby długo to trwało to pojechałabym do ośrodka do położnej lub gdziekolwiek, jak poprosisz to wszędzie bez kolejki Cię wpuszczą. pogadaj z lekarzem, może musisz liczyć ruchy jak Ola.. zaczyna mnie boleć kość ogonowa i tak jakby kroczę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×