Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość Wiktoria95
joasia, gratulacje :) U mnie zapłodnienie nastąpiło prawdopodobnie przed owulacją więc dziecko jakiej płci powinniśmy oczekiwać ? Która z Was mieszka w Wawie ? Będziecie rodzić w prywatnych klinikach czy w placówkach państwowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria u mnie na całym dolnym śląsku jest tylko jedna klinika prywatna ale tak daleko że nie zdążę tam dojechać, a poza tym nie mają tam wszystkich specjalistów, a to jest niebezpieczne bo w razie czego zamiast operacji można się wykończyć, najbliższy szpital od tej placówki jest 40 min drogi a to dużo. Ty w Warszawie masz taki wybór.. w sumie to i ja mogłabym tam rodzić jakbym się uparła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria u mnie na dolnym ślasku jest tylko jedna taka prywatna, nie dałabym rady tam dojechać, tak daleko. Jest ona nie bezpieczna bo nie ma wszystkich specjalistów, a w drodze do najbliższego szpitala minut 40 można się wykończyć. Ty w Warszawie masz taka możliwośc.. w sumie jakbym się uparła to też mogłabym w Wawie rodzić ale nie wiem czy chce. A jak przed owulacją to dziewucha ale nie bierz sobie tego do serca:) Goplana przed owulacją synka poczeła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria u mnie na dolnym ślasku jest tylko jedna taka prywatna, nie dałabym rady tam dojechać, tak daleko. Jest ona nie bezpieczna bo nie ma wszystkich specjalistów, a w drodze do najbliższego szpitala minut 40 można się wykończyć. Ty w Warszawie masz taka możliwośc.. w sumie jakbym się uparła to też mogłabym w Wawie rodzić ale nie wiem czy chce jak przed owulacją to dziewucha ale nie bierz tego do serca. Goplana przed owulacją chłopca poczeła, a co byś chciała mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam cykle 28 dniowe, z pierwsza córą zaszłam w 12 dniu cyklu, z drugą w 13. Teraz był to dokładnie 14 dzień cyklu :) więc też jestem ciekawa czy będzie syn czy córka. Goplana, a może czeka Cię niespodzianka i na następnym usg dowiesz się, że będzie córka, bo nie raz słyszałam o takim przypadku. Nawet moja bliska koleżanka, która rodziła w lipcu tego roku, na pierwszym usg usłyszała że będzie syn, dopiero jakoś w 7 misiącu lekarz powiedział że jednak dziewczynka i urodziła córeczkę. Ja rodzę w państwowym szpitalu, tam gdzie dziewczynki. Nie jest to jakiś super szpital, a i opinie swego czasu też miał taką sobie, ale od kilku lat jest lepiej, a ja też nie nażekam na poprzednie dwa porody, jeśli chodzi o opiekę. Mój lekarz pracuje w tym szpitalu, choć przy poprzednim porodzie go nie było bo akurat nie jego zmiana. Vikiable będzie dobrze, najważniejsze to żebyś szybko znalazła się w szpitalu jeśli po zastrzykach nic nie przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalina u mnie też to był dokładnie 14 dzień cyklu, czyli w samą owulację, będziemy mogły się porównać:) a o do Twojej koleżanki to najlepszy dowód na to żeby jednak sukieneczek nie kupować, no chyba że ma się kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do płci na usg to lekarze mylą się dlatego że dziewczynki swoje narządy mają "na wierzchu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
a może było tak, że Goplanie przesunęła się owulacja i stąd chłopiec ;) Moje cykle nie są regularne bo jednego miesiąca trwają 29 dni a innego 32 helenka, ja mam lekarza z IATROS i tak szukam opinii na temat tej kliniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria medicover jest najpopularniejszy ale iatros ma najlepsze opinie, nie wiem czy ma on blisko szpital państwowy.. To jest bardzo ważne! a orientowałaś się już jaka jest cena wszystkiego? bo niby wszystko gwarantują na miejscu chodzi mi o ciuchy, pieluchy, kosmetyki więc cene też muszą mieć sporą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Ja do czasu narodzin nie mam zamiaru kupowac nic różowego bo nigdy 100% pewności nie ma... zreszta kto powiedział że dziewczynki tzreba ubierac na różowo!! Większośc ubranek mam w białym kolorze, trochę żółtych, zielonych, niebieskich czerwonych wiec nawet ja będzie chłopiec to ubiorę w takie kolory... wóżek turkusowo-czarny, huśtawka beżowo-bordowa. Zakupy zaczęłam już teraz nie dlatego że mam dużo kasy (jestem bezrobotna więc nie dostaje ani teraz ani po porodzie kasy) tylko dlatego że przeprowadzamy sie na wieś, mąż samochód do pracy weźmie a ja będę skazana na autobusy a wiadomo jaka to przyjemnośc....Poza tym małymi kroczkami zbliża się zima, brzuch rośnie i myslę że nie będę miała ochoty na takie wypady:) wózek, fotelik-spacerówka-mata edukacyjna-huśtawka i ubranka 0-3 mies(już żadnych więcej nie kupuje), i kilka na pół roku, bo były tanie i ładne, kosztowało mnie 795 zł wiec uważam że pieniądze wydałam bardzo rozsądnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
wy też napiszcie ile juz wydałyście bo chciałabym miec jakieś porównanie:) Pisałyście że wózki używane kupiłyście, ile kosztowały? Oczywiście jeśli chcecie podzielic się takimi informacjami:) lecę na zakupy, a potem wielkie pakowanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno zdenerwował Cię mój komentarz? do kolorów nic nie mam, pewnie że dziewczynkę można na niebiesko ubrać, a chłopca może nie na różowo ale na jasno. Chodziło mi o sukieneczki.. wiadomo że małej dziewczynce dużo się takich nie kupuje ale np na wyjście do gości się zakłada no a chłopcu to w życiu bym nie założyła, dlatego przed narodzinami kiecki żadnej nie kupię nawet jeśli lekarz powie że dziewczynka.. szkoda kasy nie mam jeszcze wozka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja dalej pracuje, kiedy chce to moge siasc czy robic co mi sie podoba, ogolnie ja tu pracuje prawie 8 lat wiec ze tak powiem na pytanie co mam dzis robic, mam odpowiedz , rob co uwazasz :) wiec mam tu super. Zamierzam pracowac jak dlugo dam rade. Z synkiem odeszlam na macierzynski tydzien przed porodem, teraz sprobuje podobnie. Jak dam rade oczywiscie. Ja tez mam cycle regularne 28 dni i zaszlam , znaczy stosunek byl 12 dnia cyklu no wiec zobaczymy co bedzie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
helenka Nie znamy jeszcze całkowitej ceny bo ona chyba raczej wyjdzie w praniu :P Ale wiem, że około 8tys za cesarke z 3 dniowym pobytem. Najgorsze jest to, że oni tam nie odbierają porodów naturalnie i nie mają oiomu . Medicover mam "obok" domu ale jest droższy i kogo znam odradza tam poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciązy, mimo że lekarz powiedział że dziewczynka będzie, nie kupowałam rózowych śpioszków. Jedyne na co sobie pozwoliłam to kupiony w 8 miesiącu strój (spodenki i bluzeczka z beżowym kolorze) który na pewno chopcu nie mozna załozyc. Póżniej dostałam rózowe śpiszki o drodziny jak owiedzali nas po porodzie, więc takie też mam :) Zakupy każdy robie jak uważa, na ile jej finanse pozwalaja i jaki ma gust, ja się nei wtrącam. xxxxx Teraz nie kupuje jeszcze nic, ale jak już pisałam wózek, łożeczko, wanienkę, pościel, cążki do paznokci,kocyki czy śpioszki na te pierwsze dni mam. Kupiłam sobie koszulę rozpinaną od góry do karmienia, drugą taką z otworami na biust mam, kupię jeszcze jedną ale to bliżej porodu. Zakupy będę robić najwcześniej w grudniu : butelka, smoczek, prześcieradło, pieluszki, krem no i jakiś cieplejszy kombinezonik. A zapomniałabym, jeszcze nosidełko, bo stare dałam kuzynce i jest zniszczony ( po 3 dzieci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę, żeby mój lekarz się pomylił co do płci. W 12tc zasugerował chłopca, w 17 potwierdził. On ma rewelacyjny sprzęt, najlepszy w Trójmieście i słynie z perfekcyjnego określania płci. Ludzie jeżdżą do niego często tylko po to, by określił płeć, nawet gdy nie prowadzi ich ciąży. Nie sądzę, by mi się owu przesunęła. Zaciążyłam w 8dc!! Kilka godzin po @!! To już uważam za cud :-D Może mój mąż ma dominujące męskie plemniki, ponoć czasami tak bywa. ___________ Vikiable=> trzymaj się!!!!! 🌻 🌻 🌻 Jeśli masz możliwość, napisz coś, gdy będziesz już przyjęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakbym została w pracy to nie wyrabialabym normy, czyli nie potrzebnie zajmowałabym miejsce, a teraz mają nawał roboty i wszystkie stanowiska muszą być obsadzone. Podejrzewam że szukali by pretekstu żeby zwolnić mnie dyscyplinarnie z czego wybroniłabym się bo w firmie są związki zawodowe ale po co tyle stresu. w ostatnim tygodniu pracy widziałam jak już menagerowi, o rok starszy ode mnie ciężko przez usta przechodziły słowa które musiał mi powiedzieć tzn przekazać z działu kadr, ma roczną córeczkę i jego żona ponoć też ciężko znosiła ciąże więc mnie rozumiał, a wiedział że prawo nie jest po mojej stronie, chociaż w przepisach wszystko pięknie wyglądało.. gdyby nie ta norma to też bym chciała pracować.. tak mi się nuudzi w domu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikoria ja czytałam w opiniach że aż tak dużo to nie kosztuje. wydaje mi się że lepiej rodzić w szpitalu w którym są wszystkie oddziały i wszyscy specjaliści tak na wszelki wypadek jakby miało się coś dziać, bo czasami zdarza się tak że dziecko jest chore i wiozą je do innego szpitala a Ty zostajesz tam gdzie rodziłaś, a jeszcze nie daj boże podróż do specjalistycznego szpitala trwa godzinę, a czas reakcji jest bardzo ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka=> no dla mnie też w wyborze szpitala to by najważniejszy argument - OIOM w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana o tych dominujących plemnikach też czytałam, wtedy nie ma znaczenia w którym dniu cyklu było zapłodnienie. Dlatego też myślę, że u nas będzie 3 dziewczynka, mimo tego 14 dnia cyklu ;) Aby zdrowe było, nie ważne czy 3 chłopiec czy 3 dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiedziałam że jest coś takiego jak dominujące plemniki ale fakt faktem znam takie przypadki, koleżanka ma trzech synów, ciocia ma trzech synów, druga ma trzy córki, mama mamy mojej ma aż 5 córek:) jej córka z kolei 4 córki urodziła:) u mojego mężczyzny znowu wszyscy maja najpierw syna później córkę ale mój mężczyzna syna już ma:) nie ze mną ale ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina=> no z całego serca życzę Ci chłopca :-) wiem, jak to jest, gdy się czeka na konkretną płeć... Gdy czasami mi smutno, że nie będę miała córeczki, to patrzę na moich synków i od razu mi mija :-) oby dziecko było zdrowe! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Helenka, nie zdenerwował mnie twój komentarz:) Tylko pamiętaj że między naszymi ciążami jest 1,5 miesiąca różnicy a to bardzo dużo:)Zaczełam już 6 miesiac a ty zdaje się jesteś gdzieś około 4,5:)Poza tym każda z nas jest inna ma inną sytuację, ty mieszkasz w dużym mieście masz wszystko pod nosem a ja obecnie miasto 25 tys mieszkańców, od października wieś około 1 tys mieskańców, 3 sklepy spożywcze, zero z ubraniami i brak internetu przez nie wiadomo jaki czas:) Dokupiłam rękawiczki niedrapki za 2,49,kremowe:) Co do sukienek to też tak myślę, szkoda wyadawac kasę na coś co może 1 raz się założy dla takiego maluszka. Po narodzinach goście pewnie i tak zasypią nas ciuszkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha Joanno mieszkam na wsi liczącej około 500 mieszkańców, jeden bar jeden sklep i kupa firm przemysłowych, 12 km ode mnie miasto 36 tys mieszkańców, 20km miasto Wrocław no ale internet mam :) jedyna łączność z cywilizacją to to że mieszkam przy krajowej ósemce w sumie to już nawet nie krajowej bo zrobili obwodnicę, autobusy kursują dosyć często bo z mniejszego miasta ludzie jeżdża do pracy do Wrocławia, nawet stacji kolejowej nie ma, a zakupy to tylko przez internet lub w ogromnym centrum handlowym po drugiej stronie miasta jakieś 30km obwodnicą, uczę się we Wrocławiu, pracuje odkąd pamiętam i jakoś nie sprawia mi to problemu:) dodam że prawka nie mam i że sklep który jest pól km ode mnie najbliższy ma tylko chleb który nadaję się zjedzenia. Gdy muszę kupić coś innego odrazu przy ladzie sprawdzam datę ważności bo nawet mleko potrafią wcisnąć przeterminowane miesiąc, o wędlinach już nie wspomnę. Śmierdzą już jak się wchodzi a i jeszcze gazety można tam kupić:) tyle że ja od urodzenia tu mieszkam i nie jest to dla mnie szok, w życiu do miasta bym się nie przeprowadziła! Wrocław kocham bo jest piękny, bo jest klimat bo żyje 24 na dobę, a Wrocławscy studenci są poprostu genialni i robią różne ciekawe rzeczy na ulicach, zresztą widać to w tv, Warszawy za to nie cierpię. Nigdy z tej mojej wiochy się nie wyprowadzę:) nie dałabym rady wytrzymać bez moich kotków, piesków, krówek, kaczuszek,kurczaczków, kur, cielaczków oraz ich odchodów ciągłych pod nogami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Nie nadążam za Wami. Ja też wolę mieć wszystko szybciej. Łóżko w pazdzierniku kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie temat wyprawki omija bo mam niemal wszystko po córeczce. Dokupię tylko nowy fotelik do auta oraz nosidło tula, ale to po urodzeniu. Za to rozważam zapisanie się już teraz do szkoły rodzenia, bo w pierwszej ciąży od 22tygodnia musialam leżeć i na zajęciach byłam raz. Teraz więc chcę iść szybciej, póki jestem na chodzie. A jutro rano mam wizytę u lekarza. Dziecwczyny czy Was czasem brzuch boli jak na okres? Ja jak chodzę to nie ma problemu ale jak usiądę czy poleżę to zaczyna mnie boleć. Jakby coś uciskało czy co? Macie takie odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyprawkę to dostanie raczej moja córka bo nadal śpi w pościeli tej pierwszej :) Teraz jedziemy do Ikeii po meble bo zmieniamy wystrój salonu, to przy okazji kupimy jej dużą kołdrę i pościel a małe będą dla Synka- nadal bezimiennego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Ja też jestem ze wsi,ale od jakichś 6 lat mieszkam w mieście, wszystko na miejscu więc przyzwyczaiłam sie do tego, i wizja przeprowadzki przeraża mnie:( Mąż na 7 jeździ do pracy wiec będę zabierała się z nim a potem wracała autobusem:) Nie wiadomo co będzie jutro, a jesli tak jak pisze zapach kwiatów kawy będę musiała leżec...Każda z nas ma swoje zdanie w pewnych kwestiach i szanuje je:) Ja też już myślę o szkole rodzenia, na przyszłej wizycie zapytam lekarza bo jest kierownikiem w tej do której chcę chodzic. Mnie brzuch kłuje jak za szybko wstanę,albo przewrócę się powiedziałam lekarzowi i mówił że jak nie będzie przechodził to brac no-spę, tyle że u mnie taki krótkotrwały...no i dostałam radę żeby nie brac jak tylko coś za kłuje bo męża kuzynka tak robiła i podejrzewa że przez to dziecko ma refluks, ile w tym prawdy...nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w czwartkowe południe! -------------------- Widziałyście może film "Nad życie" o Agacie Mróz. Właśnie go oglądałam i cały przeryczałam...Tak mi smutno, Agata urodziła córeczkę i zaraz musiała się z nią pożegnać na zawsze... A ja czasami takimi pierdołami się przejmuję. ------------------------ Jutro mam usg połówkowe, mam nadzieję, że wszystko jest z dzidzią ok. ------------------- Helenka pytałaś czy mnie bolało przy tych bakteriach w moczu, otóż jak byłam w ciąży to nie, ale w maju tego roku miałam zapalenie pęcherza i piekło jak cholera, brałam antybiotyki, w badaniu ogólnym moczu wyszły wtedy bakterie a w posiewie nic. Dwa tygodnie później okazało się, że jestem w ciąży :) ------------------- Jeszcze nic nie kupowałam, ale już mam wielką ochotę :) Chyba większość rzeczy będę kupowała przez internet, bo wydaje mi się, że jest taniej. Zwłaszcza, że mam już ulubione, upatrzone marki i konkretne artykuły. No i dostęp do sklepów żaden, mieszkam w lesie, ale internet mam :) Ubranka, to pewnie dokupię w hurtowniach dziecięcych lub w zwykłych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie wczoraj kulo, nie biore nospy tylko leze, dzis jest ok, tak jak na @ tez mnie czasami boli, ostatnio bolalo mnie krocze i to jest najgorszy bol jak dla mnie ale gadalam z lekarzem i to miednica sie rozchodzi ze jak to ujme Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×