Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Dzięki dziewczyny! :) Najlepsze było to jak zaraz po tym gdy ucieszyłam się na wiadomość o synku, pomyślałam sobie: "O Matko! To ja będę mieć kiedyś synową!" :D :D :D Nie wiem czemu mnie wtedy taka myśl naszła :) Mąż i reszta rodziny ma ze mnie niezły ubaw do tej pory :D A i jeszcze co do wizyty, to zaskoczyła mnie tez postawa położnej. Bardzo serdeczna kobieta, z którą można pogadać na każdy temat i ona cierpliwie wysłucha, poradzi, odpowie na każde pytanie :) Wiem, że przed porodem, będę miała z kim pogadać o swoich odczuciach odnośnie porodu, czy opieki nad dzieckiem.. A to dla mnie bardzo cenne :) kalina82 - może maść rozgrzewająca by pomogła? Jak przewiało mojego męża to lekarz przepisał mu maść z jadem żmiji :D uśmiałam się z tego, że tylko taki kaliber mu pomaga :D Ale rzeczywiście poskutkowało :) heelenka- oby te bakterie szybko zniknęły, będzie dobrze, na pewno! :) I piękne zakupy zrobiłaś.. A mogę się zapytać czy starczył Ci ten kupon na to wszystko? Bo rzeczywiście jak się podliczy to jest kosmos sumka.. vikiable - dużo zdrówka Wam życzę! Będzie lepiej, nie ma innej opcji :) słonee- lekarza zmieniłam, bo ten do którego dotychczas chodziłam traktował mnie chyba jak zło konieczne.. Zero odpowiedzi na większość zadanych mu pytań, byle szybko wizytę odbębnić i skasować.. A ja wychodziłam po każdej coraz mniej poinformowana i zdenerwowana. A że to moja pierwsza ciąża to najważniejszych rzeczy chce się dowiadywać od mojego lekarza, a nie z gazet czy neta. Więc w końcu udało mi się dostać do najbardziej polecanego ginekologa w Toruniu i jestem z tej zmiany bardzo zadowolona :) joanna6950 - Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Szaleństwo z wami. Tyle do nadrobienia ;) Masaya, cieszę się, że zmiana lekarza wyszła Ci na dobre. Ja zastanawiam się co i jak z położną, nie wiem czy już po mału nie powinnam się za jakąś szkołą rodzenia rozejrzeć, tzn. mam wybraną ale czy to nie już pora dzwonić i pytać co i jak? Ja dla odmiany swoje większe dziecko (czyli męża) mam chorego. Chodzi i kaszle, słuchać się tego nie da ale w końcu po 3 dniach udało mi się go do lekarza wygonić. Chory facet to też ciężki orzech do zgryzienia ale dla odmiany chce korzystać, że jutro ma dzień wolny i chce jechać do sklepu wózek kupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze zostawic was na chwile I nie wiadomo na co odpisywac. Ja nie Magda, Ja Anka :) Jesli chodzi o lozeczko mam drewniane, z szuflada na dole, szczebelki wyjmowane, I trzy wysokosci. Na tej srodkowej bardzo krotko spal mlody, a teraz na noc tylko wkladam szczebelek a w ciagu dnia sa wyjete ze mlody kiedy chce to wchodzi I wychodzi. Mam I turystyczne ale tylko w Polsce, zostawiam tam sobie jak przylatuje. Ostatnio tez drzemal w nim, ma 2 lata I jest to wystarczajace lozeczko I dla takich maluchow. Jakby nie byly wystarczajace do do sprzedazy by ich nie dopuscili. Paatkaa cytologia grupa druga to znaczy ze jest delikatna nadzerka lub infekcja, czasami jest tak ze ciaza leczy nadzerke a w czasie ciazy I tak sie jej nie leczy wiec na razie nic nie zrobisz z nia. Zapach kwiatow, zrobisz jak zechcesz, ale ja bym wyslala, nawet jak sie dziecko zarazi to lepiej zzeby przeszlo wczesniej niz pozniej, im starsze tym moze byc wiecej komplikacji A ja dalej pracuje I bede dopoki dam rade, w poprzedniej ciazy odeszlam tydzien przed porodem. Jesli chodzi o rozstania u mnie w rodzinie nie bylo rozwodow, ale tez jestem zdania ze lepiej samemu nawet z dzieckim niz z kims kto sie nie nadaje, jak dziecko ma sluchac klotni rodzicow non stop jakichs wrzaskow, a nie daj juz Boze bojek to po jaka cholere byc razem? U mnie po slubie nic sie nie zmienilo, bo ja juz przed slubem mieszkalam z moim obecnym mezem 3 lata wiec co sie moglo zmienic :) a jestesmy razem juz 10 lat. Helenka mialam podobny przewijak tylko zielony, ale teraz bede musiala juz kupic nowy dla nowego przybysza. Wiktoria pozwalam sobie na kawe, zwlaszcza ze ja ja pije bardzo rzadko I bardzo bardzo slaba, wiec jak najbardziej. Masaya gratulacje dla syneczka :) Jesli chodzi o niemowlaka to pierwsze conajmniej pol roku powinien spac na plaskiej powierzchni bez zadnej poduszki, zrobicie jak chcecie dziewczyny ale przemyslcie sobie jeszcze Goplana a moze to trzydniowke mial twoj syn? Jak wyglada jak muchomor od stop do glowy to napewno trzydniowka tak sie ona objawia , dwa dni wysoka goraczka a na trzeci dzien wysypka. Moj juz to przechodzil, wygladal doslownie jak muchomor, wysypka znika po ok 3-4 dniach calkowicie. Moj po 3 dniowce byl zsypany calusienki, I zazwyczaj sie ja raz przechodzi ale zdarza sie I czesciej I temperature tez moze byc rozna, zalezy od dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Już jestem:) Będziemy mieli upragnioną córeczkę Jupppi nie mogę w to uwierzyc i podchodzę do tej wiadomości bardzo sceptycznie....moja mała księzniczka:) A maż z duma wypowiedział słowa "wiedziałem" :) wszyscy mówili że chłopiec będzie bo ładnie wyglądam (jasne;p)a ja od początku miałam przeczucia że córa:) Twarz w krostach, nisko brzuch itd:) Spełniły się moje marzenia....a ogólnie maleńka jest zdrowa, ładnie rośnie, tylko znowu skuloną główkę miała ale chyba jej tak wygodnie:)A i widziałam obrazy w 3d no nie wiem czy to takie fajne...he he tylko jak nazwac:) mi na tym etapie podoba się Hania ale mężewi nie bardzo woli Amelka:) jeszcze kilka miesięcy wiec pewnie zdecydujemy sie na coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ........córeczka............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek.............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ............Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 vikiable..............33.........podlasie...........1.... .......--/--....................6.03.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna6950 - wspaniale, serdeczne gratulacje!! :) niech córa rośnie zdrowo :) / też na początku brałam pod uwagę imię Hania w razie gdyby była córa, ale mąż kręcił nosem jak i Twój :D Na pewno się dogadacie w tej kwestii, tyle jest jeszcze na to czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vikiable trzymam kciuki żeby było ok, pisz nam jak tylko znajdziesz czas czy się coś polepsza. masaya ze zdjęć to butelka, szczoteczka i obcinaczki były wcześniej kupione, reszta jest z kuponu ze smyka wartość 300zł, miała być też wanienka ale były tylko różowe :( a teraz Ty mi powiedz jak wiesz w którym dniu cyklu sobię tego chłopca stworzyłaś:) badania prowadze :) zjadłam trzy tabletki tej żurawiny i jakoś mniej mnie ten pęcherz boli.. za to czuję jakieś kłócia w brzuchu ale jak się położę to przechodzi. Nie wiem co tam się dzieje ale wczoraj miałam całą macicę badaną i wszystko i nic widać nie było. Już chyba dziś z łóżka nie wyjdę, boję się. dzidziuś a Ty miałaś ból pęcherza podczas tych okropnych bakterii? wyniki najwcześniej będe miała w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, heelenka, jeszcze zawód zmienisz na "planiste płci" :P dodatkowy fach się przyda ;) ..więc w naszym przypadku to nie było takie proste. Należę do nielicznego grona kobiet, które mają bardzo nieregularne cykle. Zazwyczaj mam od 6-8 miesiączek na rok :D Fajnie nie? :P Tyle, że strasznie się bałam, że będę mieć trudności z zajściem w ciążę mimo, że cykle były owulacyjne.. No bo weź się tak wstrzel w te dni :D Całe szczęście nauczyłam się wyczuwać kiedy mam owulację na kilka dni wcześniej i tak mając ostatnią @ 4 maja zaczęliśmy działać pod koniec miesiąca, a jestem pewna, że synka spłodziliśmy 2 czerwca, bo owulację miałam 4 czerwca :) i to się potwierdziło, bo zanim lekarz ustalił termin porodu, to ja ten sam (na podstawie owulacji) wcześniej w domu obliczyłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łohohohoho wybacz Masaya ale Twojego przypadku w badaniach nie uwzględnię:) przypomniało mi sie że mojej poduszce pisałyście.. szczerze to brakowała nam jednej rzezczy do tych 300 i padło na poduszkę, nie byłam pewna ale droga nie była, wydawała się być najlepsza ze wszystkich, ma może kąt 15 stopni, nie wiem czy się przyda.. Masaya jeszcze jedno pytanie:) skąd Ty tą położna sobie wytrzasnełaś? to już nie do badań :) bo ja nie wiem gdzie moja się znajduje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedziałam, że zostanę wykluczona z badań :D No taki już ewenement ze mnie :P A co do położnej to nawet jej nie szukałam :) Po prostu ona jest w pakiecie do wizyty lekarskiej, tzn. Zazwyczaj jak szłam do jakiegoś ginekologa to Pani w rejestracji wszystkie dane wpisywała, ważyła, badała ciśnienie i na tym koniec.. A tutaj sytuacja wygląda tak, że rejestratorką jest położna, która w ramach wizyty jest dostępna dla pacjentek :) Najpierw siadam sobie w przytulnym pokoiku z nią i ona wykonuje te wszystkie obowiązki rejestratorki, a później pyta się czy mam jakieś pytania do niej jako do położnej, bo ona służy swoją pomocą i wiedzą.. Także na początku mnie zamurowało, ale pogadałam sobie z nią chwilkę o sprawach ciążowych.. I powiedziała, że jeśli będę chciała wiedzieć coś na temat porodu i tym wszystkim co jest z tym związane to zawsze przed wizytą u lekarza ona jest dostępna i można sobie z nią pogadać :) Dopiero po takiej pogawędce ona zajmuje się kolejną pacjentką a ja sobie czekam dalej w kolejce do lekarza :D Także już dodatkowej położnej szukać nie muszę, sama mi się znalazła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna gratuluję córeczki, Na szczęście z moją szyją i głową znacznie lepiej, mam nadzieję, że jutro wstanę nic nie odczuwając ;) Ja mam poduszkę do łożeczka jak listek, tyle że jest poprostu, a no i kołderkach pisałyście, więc też mam, obie córki przykrywałam i jakoś nie przszło mi do głowy, że to może być niebezpieczne. Teraz też będę używać i mam nadzieję, że nie zaszkodzi to dziecku. Dziewczyny oglądałam dzisiaj na allegro zestawy ubrań dla noworodków i są poprostu cudne, używane i nowe, nie moge się doczekać, zazdroszcze że niektóre znają już płeć dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. ja w poczekalni to jestem z babciami które czekają w kolejce do kardiologa i czasami z jeszcze jakąś ciężarną.. swoją drogą babcie dobre są, nie da się nie śmiać z ich tekstów ale położnej tam nie ma. Ja mam chyba w swoim ośrodku zdrowia taką położną ale nie wiem w jakim stopniu ona jest do mojej dyspozycji.. wiecie to nfz a oni mają ciągle jakieś limity, na wiosce też nikt nie wie bo nie korzystał, a ja chętnie dla spokoju raz na jakiś czas bym ją odwiedziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ja też nie wiem jak to jest z tymi położnymi na nfz.. Fajnie by było, gdyby były dostępne dla ciężarnych.. Taka krótka rozmowa naprawdę dużo daje, tym bardziej gdy ma się jakieś wątpliwości a do wizyty u lekarza jeszcze długo by czekać.. kalina82 w carrefour są od dziś śliczne body i pajace za 8 i 13 złotych :) Zawsze możesz się skusić na te w neutralnych kolorach.. :) Jakbym miała auto do dyspozycji to pewnie bym skoczyła na małe zakupy, ale niestety zostałam sama w domu bez moich czterech kółek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę helenka, że poprostu warto porozmawiać z tą położną i zapytać w jakiej sytuacji możesz na nią liczyć. Ja w swoim ośrodku też mam i nawet nie wiedziałam, że mogę do niej pójść na zdjęcie szwów po porodzie ( w pierwszej ciąży zdejmował mi mój gin, prywatnie). Dopiero w drugiej dowiedziałam się, że ona to robi za darmo na nfz, kupiłam jej kawę, ale nie musiałam jechać 30km i płacić za wizytę i ciągnąć ze sobą dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalina też nie znam płci i dlatego ciuszków narazie nie kupuję. w realu body są po 7zł a ostatnio nawet były po 3zł też jestem sama w domu, przyszło mi teraz z teściem trochę pomieszkać i normalnie z minuty na minutę przeżywam SZOK, kurde on nic nie umie:) dopiero teraz to zauważyłam bo właśnie jesteśmy sami, nie wiedziałam że tacy mężczyźni istnieją, tacy nie zaradni, ale jest tak przystojny że mówie wam! aż głupio mi czasami że tak mi się podoba, że tak myślę i mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomęczę was jeszcze troszkę, w internecie piszą że np na UK czyli coś dot. anitia że położne pleć dziecka poznają po tętnie płodu. Powyżej 140 to dziewczynka, zgadza się któraś z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna=> gratulacje! 🌻 __________ No i wysypka jest wirusowa, nic strasznego się nie dzieje :-) Dziękuję za Wasze wsparcie 😘 __________ Helenka=> Mój mały na jednej wizycie miał tętno 140, na drugiej 164 :-) Nie wierzę, że tętno ma jakikolwiek związek z płcią :-) No bo i jaki? Dziewczynki bardziej nerwowe, więc tętno mają szybsze? ;-) Jedyne, w co wierzyłam, to to, że data zbliżenia ma wpływ na płeć ze względu na wytrzymałość żeńskich plemników i szybkość męskich, co u mnie zawiodło, więc teraz już wcale nie wierzę w to, że można zaplanować płeć dziecka lub też poznać ją zanim zrobi to lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita tak też zrobiłam po konsultacji z pediatrą i ginekologiem. Poszła dziś do przedszkola i jak się zarazi to się zarazi, mam nadzieję, że lekko przejdzie. Ten klin do łóżeczka to akurat polecam. Dzieci często ulewają i jak leżą na płasko mogą się udusić a ten klin umożliwia utrzymanie pokarmu w żołądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helenka - juz rodzilam tu synka teraz czekam na kolejne dziecko I powiem szczerze ze jak dobrze pamietam to I u synka I teraz zdarzalo sie tetno 150 wiec nie sadze ze po tetnie mozna plec rozpoznac. Przynajmniej pierwsze slysze o tym. Przy pierwszej ciazy plec mi potwierdzili normalnie na usg. Chyba to tylko tak ktos palnal, ale nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
u mnie też teoria o czasie zbliżenia zawiodła, zgodnie z nią miał byc chłopak a jest mała kobietka-jak to lekarka określiła:) Za to sprawdził się ten chiński kalkulator czy jakoś tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jako ciekawostke moge dodac, ze wage dziecka polozna oblicza na podstawie wielkosci brzucha, I przy pierwszym dziecku mi sie nie pomylila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To heeleenka może w tych badaniach będę pomocna :D Mój malutki na wczorajszym usg miał tętno 134 :) jakby jeszcze była Ci potrzebna waga to w 18tygodniu waży 210gram... Za to jego mama trochę więcej :D Goplana - super, że to nie jest poważniejsza sprawa.. Dziś mam taki jakiś ciężki brzuch na dole i leżeć muszę dużo.. Wystarczyło, że rano byłam z mężem w Toruniu i pochodziłam troszkę po mieście, żeby parę spraw pozałatwiać.. A dziś mi się nie chce kłaść spać, akurat mąż poszedł na pierwsza nockę po długim okresie chorobowym i muszę się znowu przyzwyczaić do tego, że nie mam go non stop przy sobie.. :( A ja go chciałam na tym chorobowym na kolonie wysyłać, tak mnie czasami denerwował :) a teraz lamentuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas przy pierwszym dziecku to wogole nie wiem jak zaszlam w ciaze, bo stosunek byl w niedziele dwa dni po owulacji, owulacje mialam w piatek rano, wiem dokladnie bo akurat mialam monitoring, wiec wg tego to powinna byc dziewczynka :) a tak wogole to nie powinnam zajsc w ciaze , bo przeciez juz bylo po owulacji, a jednak, jakim cudem nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia z tym cudem to również do badań się nie nadajesz:) co do wagi dziecka, to położna musi chyba mieć jakiś wzór dziwaczny do tego obliczania.. ciężko mi to sobie wyobrazić Masaya z tętnem to akurat potwierdziłaś całe me badanie. Twój syn to żywy okaz potwierdzający tą teorie:) aczykolwiek i tak w nic już chyba nie wierzę :) przeczytalam 1/6 książki. autorka czyli ciężarówka ma nie równo pod sufitem:) nazywa dzieciątko żółtek lub astronauta, ale świetna jest bo z tygodnia na tydzień opowiada o tych okropnych dolegliwościach, a zarazem o rozwoju dzieciątka i o ciągłych obawach co po porodzie i czy da radę do końca ciąży, przynajmniej wiem że sama nie jestem.. śmieszne teksty będę wam pisać, na poprawę humoru:) dziś mam taką zgagę że już sama nie wiem co robić, zionę ogniem!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, u mnie bez zmian właśnie szykuje się do szpitala, o ile mnie przyjmą, u nas z tym jest różnie, z reszta widzę w tabelce dziewczyny z Podlasia więc pewnie wiedzą coś na ten temat. Akurat dzisiaj jest ostry dyżur na warszawskiej z tym szpitalem nigdy nie miałam styczności. Pozdrawiam was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zwykle nie moge juz spac, od kilku godzin juz krece sie z boku na bok, to moja jedyna dolegliwosc w ciazy, no oprocz rosnacego brzucha :) Helenka moze to ci sie do badan przyda :) w tej ciazy zaszlam w ciaze 12 dnia cyklu, wiem bo to byl tylko ze tak powiem jednorazowy wyskok, bo akurat potem tesciowa do nas przyjezdzala I nie mielismy jak, ale plec powiem ci co bedzie jak juz bede wiedziec, wg tetna powinna byc dziewczynka, wg dnia cyklu tez jest prawdopodobienstwo, wiec kto wie :) owulacje mialam 3 dni pozniej bo czulam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Moja córeczka ma tętno tez powyżej 150 więc do tej teorii pasuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia zazdroszczę Ci tego że nic Ci nie dolega. Córeczka z pewnością by Ci si e przydała:) mi to jest bez różnicy co będę miała, oby zdrowiutkie było, ono i ja. Ogólnie to chcemy córeczkę no ale teściu syna przepowiedzial i zakłóca to nasz porządek:)z dnia cyklu i tętna też chłopak wychodzi, a że siedzę w domu z powodu tego pęcherza i bakterii to sobie czytam te bzdury i wymyślam:) dalej pracujesz w tej restauracji? dajesz radę tyle godzin na nogach stać? Vikiable trzymaj się, będzie dobrze! musi być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
joasia, gratulacje :) U mnie zapłodnienie nastąpiło prawdopodobnie przed owulacją więc dziecko jakiej płci powinniśmy oczekiwać ? Która z Was mieszka w Wawie ? Będziecie rodzić w prywatnych klinikach czy w placówkach państwowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
joasia, gratulacje :) U mnie zapłodnienie nastąpiło prawdopodobnie przed owulacją więc dziecko jakiej płci powinniśmy oczekiwać ? Która z Was mieszka w Wawie ? Będziecie rodzić w prywatnych klinikach czy w placówkach państwowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×