Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Porady40latki

Porady40latki

Polecane posty

Gość jolka_ 40
ja wyleje swoje żale, a taka przyjdzie i mnie wyśmieje,czy będzie mi fajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś wam powiem na użytek tej i nnych dyskusji - odsoby takie jak janina czy jej podobne wcale nie śa takie złe w rozmowach . To ona dodaje pieprzu rozmowie , jest jak bakteria przez którą tworzy sie jogurt - czli jest pożyteczna . Rzuca śmiałe teorie ,czasami od czapy ale wywołuje reakcjie i dyskusję . Nie ma co isę na takich obrażać tylko korzystać - ponadto oni podnosża topik na głównej zachęcając innych do wejścia i rozmowy . to tam gdize pojawiaja sie kontrowersyjne postacie topik wrze i żyje . Tam gdize wszyscy sie ze wszystkimi zgadzają we wszystkim ... jaki sens ma takak rozmowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co ? ręka ci odpadnie, bo ktoś ci coś powie ? a mozę usłyszysz coś oc pozwoli ci spojrzeć na dana sprawę inaczej ? coś zmienić ? Zmiany - najczęściej rodzą się w bólu , niestety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
To zalezy jak do tego podejdziesz? Jeśli pomyslisz, że znalazłaś gromadke ludzi którzy Cie wysłuchają i postarają się cos poradzić to na pewno fajnie. Jeśli stwierdzisz, że ta gromadka która Cię wspiera nic nie znaczy liczy sie tylko jeden negatywny glos, który ma dziś zły dzien albo sama ma problem i nie wie jak się otworzyć to wówczas masz racje może nie być Ci fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka_ 40
a co mi tam,zostałam już tu nazwana patologią itp. tylko dlatego ,że moje dzieci mają nie Polskie imiona,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Mówisz serio na tym polega cały dramat, że nie dałaś im polskich imion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kiedy 40tka, moze spodziewac sie menopauzy i czy to to faktycznie jest takie przykre jak sie nieraz slyszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnum 11
Ale niech te pożyteczne bakterie pasożytują gdzie indziej:) A to ze yanina czy jak jej tam odeszła to tak mi przykro ze aż wcale. I sorki ona nie chciała dyskutować tylko krytykować na całej lini.A jolka faktycznie na własnej skórze przekonałam sie o złosliwości ludzi z kafe... Może pogadamy o upływajacym czasie jak sobie z nim radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka_ 40
jest taki temat na kafe jakie były wasze pierwsze objawy klimakterium tam babki piszą dużo ciekawych rzeczy co do imion to tak,bardzo ludzie potrafią być wredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośść
menopauza dopada na ogol koło 50tki - czasem przed, czasem po. Mam znajomą, ktora przestala miesiaczkowac w wieku 36 lat ( fakt,ze po dramatycznych przezyciach).Ponoc im wczesniej wystapila pierwsza iesiaczka, tym pozniejsza jest menopauza. Najbardziej przykry w menopauzie jest aspekt psychiczny - fale gorąca i zimna naprzemian przypominają ci, ze to JUZ i ze mlodosc mija. Ale wbrew pozorom nie wiaze sie to wcale z jednoczesna utrata urody - wiec na oko trudno poznac, ktora z kobiet jest " w trakcie". Poza tym po menopauzie kobieta wcale nie zaczyna czuc sie staro, raczej nabiera energii, jak sie już ta burza hormonow w koncu przewali. Zauwacie, ze jest to wiek kiedy na ogol zaczyna sie byc teściowa - i mysle, ze moze dlatego na tesciowej tyle psów sie wiesza. Ten okres to cos podobnego do wieku dojrzewania u dziewczynek - placz bez powodu,rozdraznienie, zmiana nastrojów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Klimakterium u każdej z nas rozpoczyna się w nieco róznym okresie, choć zwykle zaczyna się tuż po 40. Początkowych symptomow mozemy nawet nie dostrzegać. bo są bardzo łagodne jak np krwawienie nie jest juz takie silne. Przekwitanie trwa kilka lat aż do utraty całkowitej miesiaczki, i niestety często może być nieprzyjemne w skutkach. Jednakże odpowiednio wczesniej przyjmujac brakujace hormony, sprawimy, że nasz organizm nie dozna szoku i nie będzie odczuwał różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka_ 40
to może mi się zaczyna,bo ostatnie zdanie całkiem pasuje do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośść
u mnie np menopauza nie byla jaks dramatyczna - choć , chyba przez jakis prawie rok- bywalo tak, ze nagle robi sie potwornie goraco a potem tak zimno,ze czlowiek sie trzesie i szczęka zebami ( szczególnie w nocy, przed zaśnieciem). Ale ja sobie tłumaczylam -kiedy robilo sie goraco nie do wytrzymania pocieszalam sie, ze przecież za chwile zrobi mi sie okropnie zimno - no i tak bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale głupoty piszecie po 50 dopiero się zaczyna...men.. dziś te granice mocnoe się przesunęły 40 , to normalne kobiety, mogą jeszcze rodzic oczywiście , jak maja na to ochotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u mnie jak to się zaczęło poszłam do gina, zrobiłam badania dostałam hormony i ..czuje się jak młoda d**a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośść
mnie znajoma lekarka prepisalatzw hormomlna terapie zastepcza - w sumie bralam te hormony troche przed i moze dlatego dlugo miesiaczkowalam, ale niestety , choc "wytargowalam" , zeby było tylko pol dawki, zdecydowanie zle mi to wplynelo na krążenie, wiec przerwalam, miesiaczka się skonczyla a ja nawet nie zauwazylam,ze cos sie zmeinilo w organizmie, bo te uderzenia byly tylko na samym poczatku klimakterium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Każda z nas jest inaczej uwarunkowana i wierz mi, że mimo iż ten okres się wydłużył to u wielu z nas zaczyna się po 40. Poza tym klimakterium to nie czas kiedy niektórzy myslą, że już przestajeć krwawić itp. to już jest końcowy etap. Początki wygladaja zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośść
mnie sie nieregularne miesiaczki pojawiły kolo 50tki, w wieku 54 mialam ostatnią, kolezanki, ktore przedlużaly terapie hormomalna nadal miesiączkowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośść
generalnie nie warto się menopauzą przejmowac, mija i szybko się o niej zapomina, żyje się , jak przedtem, a przynajmniej człowiek sie nie boi ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczelam zauwazac nieregularne okresy w wieku 46 lat i tak to trwalo jakis czas , teraz mam 48lat i od jakis 6-8 miesiecy nie mam juz wcale okresu.Nie mam i nie mialam zadnych przykrych objawow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka_ 40
a co z tymi miesiączkami? bo mi coś ostatnio się przestawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośść
miesiaczki zaczynaja byc nieregularne .Idz do lekarza, moze ci dac HTZ ( hormonalną terapię zastepcza) wtedy ci sie uregulują. Ale mozesz puscić na zywioł i czekac , co bedzie dalej. Tyle,ze mozesz w niespodziewanym momencie zajsc w ciązę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka_ 40
no to raczej mi nie grozi,za bardzo nie mam z kim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Ja mam 43 lata, jeszcze w ubiegłym roku byłam w ciąży. A tym niestety zaczeło się już przekwitanie. Choc na razie moje miesiączki są bardzo regularne, jednak nie trwają już 6 dni jak zwykle tylko maksymalnie 2-3. Lekarz mówi, że ten stan może sie utrzymac jeszcze bardzo długo zanim całkowicie je strace, a może ulec nagłej zmianie. Każdy orgaizm jest inny, trzba obserwować i nie panikować. Dodam, że moja 10 lat starsza ode mnie siostra zaczeła w podobnym do mnie wieku tyle, że u niej miesiączka pojawiła się np raz na dwa miesiące, nie raz nawet raz na 3. Dzis ma 53 lata i jeszcze palmi, ale nie można juz nazwać tego krawieniem. To tylko krople krwi pojawiające się w czasie kiedy powinna być miesiączka. Myślę, że to wkrótce się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośść
ale może będziesz miała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka_ 40
tzn mam męża, ale rzadko go widuję bo pracuje za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Pozwólcie, że odbiegne od tematu i zapytam Was co Wy myślicie o matce dziecka zagłodzonego i zmartretowanego przez matke i jej kochanka w Anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka_ 40
po ostatniej jego wizycie mam jakiegoś doła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Kiedyś go jednak widujesz i wtedy wszystko może się zdarzyć...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka_ 40
a co można myśleć o kimś takim,masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×