Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

1zl za przedszkole juz dziala

Polecane posty

Gość gość

czy zlotowka za dodatkowa godzine w panstwowych przedszkolach bedzie dzialala juz w tym nowym roku szkoly, czy samorzady moga jeszcze cos pozmieniac? ostatnio ciagle slysze rozne info i nie wiem sama, wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziala na tej zasadzie ze masz podstawowe 4 godziny, a za kazda kolejna placisz zl. Czyli jak posylasz dziecko na 8godz to placisz4zl dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale przeszlo to juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja sobie obliczylam ze za przedszkole bede placic niecale 200zł. jak corka bedzie od 8-15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podstawowe niepłatne są nie 4 a 5 godzin działa, działa, podpisane i nic zmienić nie mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie darmowe od 8-15 czyli 5h za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8-13 za darmo, reszta z a 1 zł lub mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nich bedzie 20 dni corka w przedszkolu. 20 dni *5,20 za wyzwywienie=104zł ponad h programowe dziennie 2h. czyli 20 dni*2*1=40zł za h platne. i do tego zajecia dodatkowe ok.30zł. razem wychodzi mi ok.170zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u was tez tak sie liczy oplate za przedszkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas napewno jest 4godziny. A ile placicaie na miesiac z wyzywieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie wyjdzie ok 300 zł, bo jedzonko 8.80 a dodatkowe zajecia ponoć są zagrożone, bo mają być niepłatne, tj. w ramach tej złotówki, więc może ich wogóle nie być, albo jakoś obejdą przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podstawa tj. 5 godzin od 8 do 13-tej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napewno to nie jest napewno ustawowo zgodnie z przepisammi za darmo jest 5 godzin, nikt nie może łamać przepisów, coś ci sie źle wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
złotówka za godzinę? To mało dla takich pasożytów jak wy, co tylko jadą na zasiłkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zerknijcie na stronie MEN, zajecia dodatkowe iitd pasożyty kiedyś wcale nie płaciły za przedszkola m.in. i ty byłes takim pasożytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajęcia tzw. dodatkowe w przedszkolu Dodany: 21 sierpnia 2013, uaktualniony: 21 sierpnia 2013 Przedszkole powinno być powszechnie dostępne. Głównym celem tzw. ustawy przedszkolnej jest zniesienie barier w upowszechnieniu wychowania przedszkolnego. Jedną z nich jest bariera ekonomiczna. Dlatego tzw. ustawa przedszkolna wprowadzi od 1 września 2013 r. ograniczenie opłat pobieranych przez gminę od rodziców do maksymalnie 1 zł za każdą dodatkową godzinę ponad minimalne 5 bezpłatnych godzin. Równocześnie, aby m.in. zrekompensować mniejsze wpływy z opłat wnoszonych przez rodziców gminy będą otrzymywały (także od 1 września 2013 r.) środki finansowe z budżetu państwa w formie dotacji. Wbrew pojawiającym się informacjom, przedszkole nadal może rozszerzać swoją ofertę zajęć o tzw. zajęcia dodatkowe (czyli np. nauka języka obcego, szachy, garncarstwo czy taniec towarzyski). Opłaty dla rodziców za przedszkole nie mogą być jednak z tego tytułu wyższe. Dyrektor przedszkola, aby zorganizować prowadzenie zajęć tzw. dodatkowych może: •powierzyć prowadzenie takich zajęć nauczycielom zatrudnionym w przedszkolu zgodnie z ich kompetencjami, •zatrudnić nowych nauczycieli, posiadających odpowiednie kompetencje do prowadzenia konkretnego typu zajęć, •podpisać umowę z firmą zewnętrzną na prowadzenie takich zajęć (nie zwalnia to dyrektora przedszkola z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i opieki nad nimi). Wszystkie powyższe formy organizacji zajęć tzw. dodatkowych muszą być finansowane z budżetu przedszkola i nie mogą wiązać się z ponoszeniem dodatkowych opłat przez rodziców. Jednocześnie informujemy, że ustawa „przedszkolna" (ustawa o systemie oświaty z 13 czerwca 2013 r.) nie dokonała zmian w zakresie zasad działania rad rodziców i ich kompetencji. W tym zakresie stan prawny nie uległ zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczecin darmowe 5 h 9-14 wyzywienie 5,50zł aktualnie za dodatkową godzinę płacę 2,90zł słyszałam, że samorządy mogą coś zmienić i wstrzymać ustawę do przyszłego roku;-( umowę podpisuję w przyszłym tygodniu. a powiedzcie mi czy dyrektor moze mi odmówić podpisania umowy jezeli np. nie zdecyduję sie na zadeklarowanie pobytu 3 dodatkowych godzin? w ub. roku tak mi powiedziano wiec podpisalam chociaz nie potrzebowałam i za mc płaciłam 400zł prawie w tym roku nie chce byc taka "głupia" wiec powiedzcie mi czy to ma jakas podstawe prawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie mogą zmienić ustawa ma moc wyższą niż jakieś ich dyrdymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w podaniu pisalam od6-16 a potem juz na poczatku wrzesnia i mozna zminiec h. i zmienilam na 8-15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas nie było tak łatwo i nie było możliwości;-( wiec moge powieziec 8-15 i koniec a w miare potrzeb po prostu doplacac i nikt mi nie moe odmówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile placicie za rytmike, angielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale dlaczego maja zmuszac ciebie abys trzymala tyle dziecko w przedszkolu. u mnie najpozniej zaprowadzac do 8 a juz ok.15 wiekszosc dzieci zostaje odbeiranych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie za rytmike placilam 2,5z za 1 zajecia. na angileski nie chodzila ale od teraz ja zapisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rytmika 23 rada rodziców 24 angielski 30 zajecia z logopeda 32 tańce chyba 25zł zajecia 1x w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpisalam dziś umowę: 1zł za dodatkową godz. U nas też był trzeba było zadeklarowac dodatkowe godz, tzn jak ktoś chciał w ramach bezplatnej podstawy od 8-13 to na.ogół dziecko nie zostalo przyjmowane, wiedzialam o tym wczesniej i zadeklarowalam do 14, a pozniej przedluzylam do 16. U nas rytmika 18, angielski 26, zumba 32, jak się zliczy to niezla sumka się robi, może teraz będzie taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas 2x w tygodniu, rada rodziców 80zł, ale paczki dla dzieci 3x w roku naprawdę wypasione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rada rodziców za 80zł raz na miesiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×