Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Nie wiem czy Wy macie coś takiego..przez całą ciążę jadłam zdrowe rzeczy,zadnych smieci..nawet kawę odstawiłam swego czasu..a teraz w tych ostatnich dniach to mam taką ochotę na fast foody..hamburgery, colę, fantę ,chipsy i inne świństwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed ciazą lubiłam chipsy a w ciazy znienawidziłam bo kilka razy mnie od nich tak brzuch rozbolał ze teraz wcale nie jem. słodycze jem ale teraz nie mam węchu i mi wsyztsko jedno. A na frytki mam ochotę zawsze;) byc moze to przepowiadające. brzuch mam miękki ale troche pobolewa czasem, chyba wezme nospę na noc zeby się nie budzic. ogólnie cały czas mi się chce do kibelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mammina ja jadlam fast fody i cole pilam bo mi bardzo smakowala ale za to teraz niewypije bo zgaga meczy.wogole dzis mam wilczy apetyt aby bym jadla i pila.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po spacerku, cudownie bylo sloneczko sie pokazalo wiatr sie uspokoil. Corcia juz wykapana, spi sobie jutro do szkoly:) Mezus pojechal pomoc koledze auto scholowac bo odmowilo posluszenstwa, ja tez o niebo lepiej sie czuje :) Co do fastfoodow to ja jakos nie przepadam, nigdy nie lubilam tak bardzo, od czasu do czasu ale b. rzadko. Za to uwielbiam rzodkiewki ojejku moglabym jesc je tonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową mame z włoch, co do namisynków to i w polsce sa tacy:), cos o tym wiem. Flavia jak brzuch wyciszyło sie? Skurcz jest wtedy jak tchu brakuje a stawiania, twardnienie pidobne do wypinan dziecka. Ja to tak okreslam i odczuwam. Pisalam wam ze moje dziecko sie ostatnio buntuj, wczoraj spokornialo jak sie obudził i nie bylo mamy zadzwonic chcial i pytal kiedy przyjde:), caly dzien na krok mnie nie odstepował:). Rano juz o 5:30 wstal czul ze mnie nie ma.Jest taki kochany wdzieczny:). Dziewczyny co do wagi to wiem mi prze porodem z kuba srednia wychodzila nawet 4200, i co 3800 sie urodzil, a dokladnie 3790. Tylko tam zanim moj gin przyszrdl jakas panika z tego wyszla ze moze zle termin okreslony , moj maly zawdze wychodzi z ysg starszy a co do terminu jestem pewna nawet wiem kiedy zaszlam:). AAAJ ja uwielbiam rzodkiewki ale w ciazy mam po nich zgage. Oczekujaca ostatnio u gina glowka 34cm a w szpitalu to nic nie powiedzieli laskawie srednia wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej, ja nieśpię od 6ej i nic nie jem bo jadę na pobranie krwi, jestem głodna jak wilkołak aż mi niedobrze:( - wczoraj kupiliśmy wózek używany jak nówka chicco za 400zł! dziecko jezdziło 3 miesiące i zmienili na spacerówkę:) kurde NÓWKA,że mówię do m- nawet nie trzeba prać,ale upiorę;) do wózka nosidełko i stelaż do samochodu i siedzisko CUDNIE:) a ta dziewczyna gada z nami, my targujemy się z ceną, a ona pyta dla kogo ten wózek, ja mówię "no dla nas,w czerwcu rodzę za 4 tyg." a kobieta-"Boże Pani jest w ciąży?" ale się śmialiśmy, ja byłam w kurtce:) mój mały chudzinka siedzi we mnie hehe, nieprawda grubas jest, tylko ja wysoka kobita, a teściowa wczoraj mówi, no niemożliwe że 16 kg przytyłaś...oj możliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny ja tez od6niespie ale znowu bole mialam dopiero ustaja:/u mnie piekne slonce dzisiaj.w srode jade do endokrynologa.mamokubusia fajnie czyta sie jak piszesz ze twoj synio tak za toba jest:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Obudzilo mnie piekne sloneczko, promienia tak do sypialni wpadaly, ze az zal spac. Pozatym corcie do szkoly trzeba wyposazyc, o 8.10 ma autobus szkolny, a na szczescie przystanek mamy pod samym nosem heh. Dzis nie mam zadnego planu procz wizyty u poloznej, pozniej cale popoludnie wolne. pewnie wybiore sie na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) A mnie w końcu koleżanka odwiedzi super :) jak ja się strasznie cieszę :) A nad ranem to koszmar, nogi drętwieją, boki bolą , podbrzusze i krocze ;P i do tej pory mnie bolą nogi jakbym się nachodziła :( Na Podlasiu piekna pogoda :) 33ona może kupiłaś taki sam jak ja ? też tej samej firmy i za taką samą cenę :P wstaw zdjęcia na nasz e-mail :) pochwal się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamy. Mnie dopadla 2 raz w ciazy grypy zoladkowa.. mozecie mi nie wierzyc ale - umieram. Mam wrazenie, ze wypluje dziecko, bo tak mnie od tego rzuca. Teraz juz nie ma zartow bo to 9 miesiac i latwo doprowadzic do odwodnienia. Juz z tego wszystkiego mam skurcze i chyba sie przejade na IP po jakąś kroplowke na wzmocnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część dziewczyny:-)szkoda że już po majowce :-) Witam nowa mamę i cieszę się że wszystkie jeszcze spakowane :-)tylko wciąż się nie odzywa kruszynka. Ją się super czuje ostatnio. Do dretwienia rąk powoli się przezwyczajam. Mam przypływ energii,roznosi mnie ,cały czas coś robię:-) Jutro idę na krew i mocz a za tydzień mam ten wyraz pobierany. U mnie piękne słońce. Gratuluje zakupu taniego łóżka:-) Ją w sobotę miałam atak kolki jeslitowej ale no spa i gorąca woda pomogły. Dziewczyny które uywacie no spy nie boicie się zażywać jej w takiej ilości,tam pisze że przenika przez łożysko,niby jest bez wpływu na dZiecko ale no ale jak często zazywa to może zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczatek czerwca To masz tak jak ja wczoraj w nocy, spedzilam na przytulaniu kibelka, szlo dolem i gora. okropienstwo, wspolczuje Ci naprawde. Dzisiejsza noc mialam wrecz cudowna i spokojna az sie dziwilam, teraz dziecko mi sie strasznie wypina, a z brzucha sie robia gory i doliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początek Czerwca odpoczywaj i jak uważasz za konieczność pójścia do IP to idź lepiej dmuchać na zimno ;) A ja czekam na koleżankę bo nie długo powinna przyjść ;) Dziewczyny czy Wasze nogi nie drętwieją bo u mnie strasznie :/ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. no brzuch miękki, mam pobolewania jak na okres czasami, ale jeszcze nie bede rodzic;) początek- jesli nic nie przechodzi to jedz na kroplówkę wzmocnią cię mamoK a czemu taka panika przeciez dzieci rodzą się 4.200 a nie rozwazali wtedy cesarki? 33ona- śmieszna sytuacja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia- nospę dają nawet w szpitalu, a jesli ciąża jest zagrożona tzn są przedwczesne skurcze to trzeba brac cały czas, gin tak zaleca. ja brałam od 20 do ok 30 tygodnia codziennie, pózniej juz nie było potrzeby. Justi ma pessar i pisała ze tez bierze nospę. Ja teraz biorę tylko jak brzuch mnie mocniej boli, a tak to magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczatek lepiej jedz na ip zeby nie zaszkodzic sobie i dziecku.kasia ja no spe bralam jak bardzo brtzuch bolal chociaz gin kazal codziennie.ale od dzisiaj wszystkie leki odstawiam tak kazal mi,aby witam,iny wezme bo zostaly mi3tabletki.ja popoluidniu wezme sie za okna moze umyj****lkonowe dzisiaj a reszte jutro.mi nogi dretwieja i puchna,chodze tylko w klapkach gumowych bo innych niewlozwe na nogi.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry mamusie :) My wczoraj ruszylismy z praniem maz wieszal i dzis prasowal slodki widok ;) druga pralka sie pierze jeszcze chyba z 4 beda masakra.... Zaraz sie zbieramy do lidla po pampersy :) Poczatek daj znac jak tam czy pojechalas na IP Kruszynka tez moglaby dac znac co z nimi... My musimy sie zmobilizowac i w tym tygodniu jechac po wozek bo mi spokoju nie daje ze jeszcze go nie kupilismy. Super Wam sie udalo z tym wozkiem ;) Asik a co z Toba ? Dawno nie pisalas odezwij sie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to mocno puchniecie. ja to nie, tylko tak jedna dłon która mi wisi podczas spania to rano opuchnięta, a tak twarz nogi normalne. Oczekująca mi się wydaje ze witaminy bierz cały czas do porodu i nawet podczas karmienia piersią się bierze. odstawic trzeba leki chamujące ja tak zrozumiałam gina. Bo dziecko do ostatniej chwili zabiera z matki witaminy, pózniej włosy słabe paznokcie. Teraz prawie codziennie mnie muli jak na okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia bo zanim zrobila usg myslala ze duzo wiekszy, no wlasnie pogadam o tym z ginem nie chce zeby porod zakonczyl sie proznociagiem albo kleszczami albo naciskaniem na brzuch niech rozwaza co lepsze ja dam rade tak ale boje sie o dziecko . Esmi mi czasem dlon dretwieje ale nie mocno, nogi nie. Poczatek ja okolo 16 tug mialam jelitowke teraz sobie nie wyobraAm jedz na izbe na kroplowke to wazne dla dziecka albo kup sobie ekektrolity i wypij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja tez biore nospe 3 razy dziennie od tyg bo brzuch twardnial a gin kazal brac to wole brac niz wczesniej urodzic. Leki nie sa tak grozne jak jedzenie ktore jemy- mleko miesa wszystko na antybiotykach, jak na szkole rodzenia mowily co nie wolno to lekarz powiedzial ze sami widzimy ze w mysl tych zasad zdrowa jest tylko woda:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoK- z tego co wiem to wg prawa nie wolno przyciskac brzucha bo macica moze peknac i do krwawienia dojsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, moj brat wczoraj nie umiał uwierzyć, ze przytyłam juz 16 kg, tez po mnie nie widać:) ja dwa dni odpoczełam i znowu mam powera wiec jade na wies dziś, jutro jade do szwagierki popilnowac córeczki a potem na szkołe. W środe przyjdzie nowa lodówka, ale moze pojade do kolezanki bo urodziła synka i nie mam kiedy jej odwiedzić. Co do przyciskania brzucha, moja szwagierka miała i kolezanka też, a dzieci były normalne 3300 i 3100 takze to nie zależy od wagi absolutnie, dziecko sie po prostu cofało i lekarz pomógł, dziecko całe i zdrowe. Ja też sie boje ze moj ma głowe starszą od reszty o 3 tygodnie, ale jakos trzeba dać rade.Nospe brałam w szpitalu, nie jest groźna, ja słucham mojego lekarza a nie tego co piszą w internecie. Na dzien dzisiejszy biore tylko zurawine i witaminy, magnez juz odstawiłam i brzuch często sie spina ale maly jest bardzo *****iwy, szczegolnie wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej wróciłam pobrali mi krew- kolejka 30 osób, oczywiście w tym 3 ciężarówki,ale każdy ma to gdzieś, no ale rozumiem, bo ani była o kulach też i nikt nie przepuści mój mały fikał jak sciekły byczek i jeden młody chłopak i jakiś Pan się gapili na moje gulki na bluzce opiętej:) Esmi- ja nie komputerowa i nawet nie mam hasła i nie wchodzę na tego naszego meila;) ale z tym wózkiem się udało...taki granatowo- jasnoszary:) a teraz mały ma czkawkę dzień jak co dzień białostoczanki niech Was nie zwiedzie słońce- na podwórku zimno jak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na przeziębienie? Dopadł mnie wczoraj straszny katar, masakra nos zapchany i spać w ogóle nie daje. Narazie biorę tylko wit. C taką musującą i pije hektolitry herbaty z cytryną. Martwię się o synusia, czy to przeziębienie ma jakiś wpływ na niego? A jeśli chodzi o puchnięcie, to u mnie masakra, nogi jak balony i palce u rąk też. Miałam nadzieję, że to tycie trochę spowolni, ale przez to puchnięcie znowu strasznie tyje- teraz od ostatniej wizyty 3 tygodnie temu znowu 3 kg na plusie.Waże już 88 kg przy wzroście 165. Ale już mam to gdzieś byle wytrwać do czerwca( 38 tyg) i dzidziuś żeby zdrowy, a później wezmę się za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia ja ci powiem co mi lekarz kazał robic na przeziębienie. syrop na kaszel stodal, pic calcium c w tabletkach musujących, na katar otrivin 0,05%, parówki z wody z amolem, albo jakimis ziołami, gardło płukac wodą z solą, nos płukac solą fizjologiczną. powiem ci ze mnie dopadł taki cholerny wirus że juz 2 tyg się męczę, kaszel minął, ale nos najgorszy wczoraj robiłam inhalacje nie chce to minąc. Lekarz mnie osłuchiwał czy płuca czyste, powiedział ze to wirus teraz pełno tego w powietrzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam włąsnie taką parówke, woda zagotowana, w tym np rumianek i tak wdychać z założonym na głowe ręcznikiem, zrobic tak wieczorem i od razu do łóżka, moze przynajmniej troche odetka nos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona zimno faktycznie jest ponieważ jakoś w domu zimno i musiałam kocem się przykryć :) dzisiaj może zrobie już zakupy dla siebie i dla mojego szkraba w tym tygodniu robię wyniki :P a jutro umówię się na wizytę kontrolną :) Ja już wolę na wagę nie wchodzić ... jakaś masakra :( mamokubusia to dobrze, że nie drętwieją Ci tak nogi mnie wieczorami to strasznie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Początek czerwca, lepiej faktycznie na pogotowie bo się odwodnisz jeszcze..a to niebezpieczne.. Sylwia mi na katar pomagała herbatka z miodem,cytryną i koniecznie imbirem (tak w kosteczkę pokroic niech się pomoczy), fajnie udrożni nos, plus łóżko oczywiscie :) Mnie łapią skurcze łydek,rano zwłaszcza jak się usiłuję przeciągnąc..Jutro też mam ostatnie badania juz, do lekarza mam tylko isc jak cos bedzie nie tak, potem z tymi badaniami do anestezjologa na konsultację w sprawie zoz-u a od poniedziałku na ktg..tutaj przychodzi się od 38tyg na monitoring, nie ma konkretnego terminu,że wyznaczają kiedy ma się przyjsc urodzic..monitorują obesrwują i czekają max 41tydzien+ 5 dni a potem juz normalnie wywołują. Jakoś mi się lżej oddycha..chyba brzuch niżej mam..nie wiem..albo sobie wmawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×