Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

sisi,widocznie lekarz wie co mówi tak się zdarza ,wystarczy ze owulka się przesunie , badał cię ginekologicznie? jak szyjka? mały juz ułozony głową pewnie w dół jest, u nas duchota chyba zanosi się na burze masakra! Flavia muj też się tak wypina aż skóra pobolewa,ale dzisiaj coś mało *****iwy jest chyba przez tą pogodę,przez pół dnia nieczułam ruchów i się trochę wystraszyłam zjadałam batona włączyłąm głośniej telewizor to się zaczął ruszać na szczeście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi co to moze byc bo od jakiegos tygodnia codziennie pod wieczor mam te wstretne bóle klucia w pochwie trwa to dluzsza chwile godzine moze dluzej az podskakuje pewnie wiecie o czym mowie czy to moze byc skracanie szyjki? Mam wrazenie ze kazdego dnia to boli bardziej... Kurcze ale to jest nie przyjemne ;( teraz znow tak mam juz od kwadransa jakos i raz az krzyknelam z bólu i maz nie wiedzial co sie dzieje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Flavia wczesniej z om mialam termin na 23 i przeez dluzszy czas tak bylo. Al maly jakby nadrobil dwa tygodnie i dlatego teraz termin mam na wczesniej. Dzisiaj mnie badal jak pobieral wymaz na paciorkowca twierdzi ze wszystko wporzadku ze na razie nic sie niee dzieje. Ale czuje jak mi brzuch twardnieje i puszcza i wczoraj pierwszy raz podczas sexu poczulam skurcz jak podczas miesiaczki ;) Teraz wizyta w srode :) Wierzcie mi ja teez jestem w szoku ze tak sie zmienilo. Ale Bartus od 2miesiecy jest ulozony do porodu glowka w dol. Poczatek, Ewinka jak sie czujciee?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też już długo jest główką w dol. Moja się dziś bardzo rusza i wypycha. Non stop sikam a nie mam czym. I dziś też mnie strasznie w środku Kluje aż chodzić nie mogę. No i spuchly mi stopy ale dużo dziś chodziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka ja takie klucia mam od jakiegos czasu ale na krotko i nieprzyjemne to jest, mysle ze to ma zwiazek z szyjka bo moja ma 13 mm i bardzo wiotka.... wszystko sie szykujr do porodu. Sisilka mi doktor powiedzial po skonczonym 35 tygodniu ze ciaza donoszona, tyle ze ja mialam te zastrzyki na pluca i chcialabym zeby tak do 38 tygodnia dotrwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisilka- to troche dziwne bo niby termin z om jest stały. z usg moze się zmieniac ale skoro tak ci lekarz mówił to ok mój maluch tez od 2 mies główką w dół i czuje ze brzuch mnie ciągnie brzuchatka- ja teraz nie mam kłucie w pochwie, kiedys miałam, to moze byc skracanie szyjki ale nie musi czasem tak się wszystko rozciąga i kłuje. kurcze wy chyba juz wszystkie miałyscie wymaz na paciorkowca a ja dopiero w pn ide, boje się ze zanim będzie wynik to ja juz urodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sisilka ja mysle ze mimo tego co gin mowi jednak bierze sie zawsze termib om a nie z usg bo tak duzo dziewczyb ma ze dzidzia wieksza ale to nie znaczy ze zostala wczesniej poczeta :) zobaczymy kiedy maly sie zjawi :) mnie zgaga zaraz zabije asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i ja też mam spuchniete ręce, zawsze na wieczór palce mam spuchnięte, nogi nie mocno. ja teraz zaczynam 39tc i juz bym mogła rodzic, no ale bez tego wymazu to troche nie bardzo. chciałabym współzyc teraz ale się boje, mam jakąś blokade po takiej abstynencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój wg usg powinien urodzic sie za 3 dni, no ale nie sądzę żeby juz w pn zechciał wyjsc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klucie bo dziecko wchodzi w spojenie ono sie rozpycha i ucisks nerwy moja mala lezy glowka w dol od 22tyg niezmiennie :) a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu_27
Sisilka - te bóle jeżeli nasilają się podczas chodzenia to może być spojenie łonowe. Mnie tak zaczęło miesiąc temu i dużo musiałam leżeć bałam się bo czytałam że przy porodzie jak się rozejdzie to 6 tygodni w gipsie się leży.. Ale ogólnie do iluś tam może się rozejść i to normalne moja gin mówiła że za sprawą hormonów wszystko się rozluźnia i stąd te "przemieszczenia" Ja miałam uczucie jakbym uprawiała ostry sex przez tydzień :) albo jeździła na rowerze.. Wczoraj byliśmy w szpitalu mamy termin cesarki na 28.maj mały w zeszłym tygodniu miał 4,2 i ciągle rośnie lekarka powiedziała że może dojść do 5kg więc lepiej zrobić cesarkę. Wczoraj ordynator nawet nie mierzył zobaczył główkę na USG i od razu wyznaczył termin :) Śpioszki które kupiłam okazują się za małe i pieluchy też haha Jak się trzymacie w te upały? Nie macie problemów z oddychaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agu a który masz teraz tc? oj ja w upały ciezko, chodze w cienkiej sukience a mimo to ciagle spocona, cały dzien wiatrak chodzi bo inaczej nie mogę wytrzymac. mój mąż wczoraj mówi- ludziom to nie dogodzisz zimno zle, pada zle, gorąco zle hehe. no taka prawda, ale co poradzic jak brzuch taki ciezki a tu upał. dobrze że rodzimy juz teraz a nie np za 2-3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
dziewczyny mam pytanie do Was, bo robicie często USG a ja tak jak pisałam ostatnio było w 30tc i teraz dopiero w czasie porodu będzie, rozmawiałam z położną, że dlaczego nie robią usg jak sprawdzą jak jest dziecko ułożone? ona mi na to: a jak na usg było dziecko? ja mówię że główką w dół a ona no widzisz i dziecko się już nie przekręci bo jakby się miało przekręcić to byś z bólu nie wytrzymała bo dziecko od tego tygodnia jest za duże żeby zmieniać pozycję. czy to jest prawda? mi się wydaje, że nie tym bardziej, że w 30tc (u mnie konkretnie był 29t i tam kilka dni) dziecko może jeszcze zmienić swoją pozycję i różnie może być, w tym przypadku, przy braku usg nie można zaplanować porodu (ani z powodu ułożenia ani z powodu wagi) bo nikt nic nie wie:) no tak u nas jest i nic nie poradzę i cierpliwie poczekam, być może położna ma rację ale interesuje mnie wasze zdanie i jak to u Was jest? Klaudia coś pisałaś że źle się czujesz i co się dzieje? Oczekująca miejmy nadzieję że niedługo wyjdziecie, tylko niech Twój M ogarnie swoich rodziców i dobrze, że malutki tak chętnie ssie:) A co jesz? Chodzi o jedzenie szpitalne i te swoje, kupne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normadic gin badajac ci brzuch juz czuje jak jest dziecko ulozone, przeciez kiedys usg nie bylo , a dzieci sie rodzily normlanie i wagi tez nikt nie znal a rodzily kobiety :) zrobia ci na porodowce usg i zadecyduja ale duze dziecko nie ejst wcale wskazaniem do cc wskazaniem jest dysproporcja miedzy budowa matki a wielkoscia dziecka , ale moze isc np prywatnie sobie zobaczyc co oi jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
tutaj masz rację Asik zgadzam się z tym badaniem lekarskim i tym co piszesz ale czy dziecko nie może się przekręcić faktycznie? pisałam, że miałam w 30 kolejne będzie przy porodzie, zastanawiam się tylko, czy jakby nie było wtedy główką w dół to czy też czekaliby na dzień porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm wiesz zawsze jest jakas mozliwosc przekrecenia ale mala moja juz 17 tygodni lezy glowa w dol heh :) wiec widzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jem szpitalne jedzenie i serki homogenizowane i biszkopty.niemam zbytnio apetytu tylko pic sie ciagle chce,pije po3litry albo wiecej.i poce sie strasznie.ale jaka ulga bez brzucha:)fakt zostal troche ale zgubi sie:)jutro pewnie wyjdziemy do domu.polozna pokazala jak pielegnowac pepek i jak kapac jak czyscic nosek oczka.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Flavia zle napisalam z om termin byl na 7 czerwca a z usg na 23. caly czas twierdzil ze nie urodzi sie 7 bo maly. A teraz mowi co innego. Co do porodu ASiu i tego ze moge rodzic to uwierzcie ja tez byylam w szoku. Sorki za bledy ale pisze z tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
heh ja się chyba zaczynam nakręcać, muszę podejść do tego spokojniej ale piękny dziś wieczór, wiatr ustał, cieplutko, słychać świerszcze i żaby, brakuje mi tylko jeziora, hmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Sisilka to wszystko jasne z om na 7 czerwca i tego sie trzymaj muyslalam ze z om na 23 czdrwca to wtedy napawrde nie halo :D a tak to rzeczywiscie he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomadic tylko spokoj moze nas uratowac napawrde bedzie dobrze urodzisz i po dwoch godzinach bedziesz chodzic tak jak moja kolezanka i mowi ze mozesz rodzic drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Asik, to moja druga ciążą a panikuje jak pierworódka, a po pierwszym porodzie to po kilku latach stwierdziłam, ze mogę rodzić znów hehe. Wtedy chyba nawet byłam spokojniejsza, ale wtedy leżałam w szpitalu trzy razy a tutaj nic się nie dzieje, ale to dobrze. Po prostu dużo się pozmieniało, dużo różnych opinii się słyszy nawet lekarz lekarzowi nierówny. Ale trzeba spokojnie przyjąć na klatę co będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nomadic czuje sie lepiej to macica sie tak boleśnie obkurcza. Do do zmiany ułożenia dziecka to jest tak jeśli jest to pierwsza ciążą to bardzo rzadko dziecko sie obraca po 30tc bo macica nie jest rozciagnieta(co nie znaczy ze jest to nie możliwe czy bolesne ) przy kolejnych ciążach lekarze rzadko zwracają uwage na ułożenie dziecka na usg bo dzidzia ma miejsce sie kręcić tez istnieja wyjątki np jak jest bardzo duze lub gdy porod sie juz rozpoczął . Ja tak mialam z Bartkiem w piątek popołudniu usg i byl główką do gory a w poniedziałek urodziłam i byl w normalnej pozycji. Klaudia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik,jak chcesz tak bardzo to proszę:-) - mnie skurcze bolały jak na miesiączkę z tą różnicą,że miałam wrażenie,że żywcem ktoś mi wyrywa wnętrzności-tak bym to opisała.dlugo byłam dzielna dlatego tak późno zzo,ale w pewnym momencie po prostu nie dalam rady. ja dzis juz chodzę,robie wszystko przy małym,ogólnie mama sie dziwi,że tak jakby nigdy nic,tylko postękam przy wstawaniu z lóżka... Jakoś tak dobrze zniosłam to cc.. zaraz sie kładę spać bo jestem wykończona,chociaz Staś jest idealny-śpi,je,robi kupę:-) pokarm mam,bo mialam bardzo dlugo skurcze,a dzięki nim i oxy pokarm wie pojawia.najgorzej przy planowanym cc. buziaki i dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my już w domu ... :) ale gorąco no strasznie :D Właśnie oczekująca a co dają Tobie w szpitalu do jedzenia bo jestem ciekawa jakie menu sobie serwować ... :D , fajnie, że już jutro wychodzicie A mi jest bardzo ciężko już chodzić z brzuszkiem chętnie bym już powitała synka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciesze sie ze ok nameczylas sie podeszlas do tego z duza odwaga duzo znioslas i bardzo ci gratuluje a na iilu cm rozwarciastanelo zanim zrobili cc ? Asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
5cm, tętno spadało,a do pelnego rozwarcia daleko. I dzięki Bogu,tak jak pisałam -nie wyszedłby normalnie bo by sie zaklinował bo źle się ułożył. Asik- bóle są różne,póki nie podłączyli w trakcie porodu oxy to bylo ok, a potem byl skurcz 60sek, 20sek przerwy i kolejny skurcz,nawet dla mnie było to ponad siły... Tak czy siak czas mijał błyskawicznie. A teraz leżę i podziwiam swojego skarbeczka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewinka potwierdza sie to ze niestety ale po oxy porod to jeden wielki skurcz ii bol modle sie zeby sie samo zaczelo ... asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu_27
Flavia ja mam 38tydź czyli cesarka wypada tydzień przed terminem ponoć powinnam się zgłosić wcześniej bo mogę przed cesarką urodzić. Tak wam zazdroszczę co poniektórym że już oglądacie swoje maleństwa. Gratuluję odwagi. Tak bardzo chciałabym mieć to za sobą że nawet przestałam się bać, byle Staś był już na świecie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie ma roznicy miedzy podaniem oxy na sucho, a juz w trakcie akcji porodowej, boli tak samo. Ja to wlasnie odczuwalam jak jeden ciagly skurcz, niemal bez przerwy, przynajmniej na poczatku, bo potem przerwy byly dluzsze I zaczelam przysypiac miedzy skurczami. Chyba mnie lapie jakies chorobsko, bo gardlo boli I mam lekka temperature. Caly dzien przelezalam na kanapie, nic mi sie nie chce. Agu, ja tez chce miec to juz za soba, mam dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×