Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Agata89R bez loginu
gościu szujesz ulge jak to piszesz? Esmi ja tez miałam w domu chrzsciny, pomagała mama i teściowa i super, wszystko sie udało.Co do pampersa to dziecko ciezko oduczyc, szwagierki mała juz chodzi bez, ale kupe sie wstydzi zrobic do nocnika, ma 2 latka, kazde dziecko ma swoj czas na wszystko, mnie tez denerwuja gadki ze ma 2 miesiace i musi robić "coś". Doriana moj tez kupy robi takie zoltto zilonkawe, jak wiecej wody i herbaty to rzadka, jak mniej to taka bardzoej zbita, ale smród jest okropny, pierdziochy nie smierdza, przynajmniej nigdy nie czułam, jest na mm tylko.Co do spania moj ma drzemki, ale 20 minutowe, czasem 20, jak jest pochmurno pospi z 2 h, za to spi od 19 badz 20 do 7 rana ostatnio, wstaje 2 razy na mleko, roznie ale spimy nawet do 8 czasem, niestety jest brany do lozka i tam chetnie z nami spi tak długo.Oczekująza na zdjęciach jest podobny do męza, tak mi sie wydaje:P AJJJ to są kolki dalej? a Ty piersią ją karmisz? Ilonek ja tak zrobiłam jak piszesz, i tez wyszło ze mały waży 6,200 i tez by wyszło, ze w ciagu miesiąca przybrał 700 gram, tez mało, a je za 2 ale zobaczymy na szczepieniu ile przybrał, wczoraj sprobowalam ten kombinezon na 68, za mały:/ trzeba kupic 74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
33 ona, ja kapalam codziennie, ale zaczyna byc chlodno i jesien zima napewno bede kąpać co 2 dzien, mały nie ma odparzen ani zadncyh problemow skornych, myje go hipp, niczym nie smaruje, zadnych oliwek nie uzywam, czasem tylko krem bambino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
my tez spimy razem, na poczatku czasem szedł do innego pokoju bo mały ryczał, mial wzdęcia czy coś, ale to ustąpilo i po mleku idzie spać wiec moj nawet nie wie czasem kiedy go karmilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona,mój mąż od roku śpi w innym pokoju bo to jest nocny marek.Ogląda tv do 2-3 w nocy i jak wchodził tak późno do sypialni to ja się budziłam,poza tym on chrapie i też przez to spać nie mogłam.Dlatego przeniósł się do innego pokoju z czego bardzo się cieszę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
33ona my śpimy od początku w trójkę a łóżeczko obok :) tylko raz jak zrobiłam focha to poszłam spać do drugiego pokoju i zabrałam malego:D ale wróciłam o 3 w nocy hehehe Starszy syn okropnie płakał w nocy. Sama dzisiaj w nocy wylam ale nie chce mi się o tym pisać. Młodszy robił częste pobudki a teraz rano leżał pod kołdra i znów caly się spocil. Ikonek zazdroszczę, ze malutka pozwala ci na tyle:) mój zasnie na kilka minut potem trzeba go albo bujnac albo cyca wywalić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata To nie sa kolki bo brzuszek miekki, pierdki kupy normalne, moja mala jest na nutramigenie. Myslalam ze to moze w buzce cos ma moze plesniawki ale buzka czysta poprostu widac dobrze ze szoruje lapkami po dziaslach, wszystko wklada do buzi i gryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoKubusia,starszy syn ma 7 lat a bliźniaki 5,5 l.Nie ma zazdrości o siostrzyczkę,uwielbiają ją,przepychają się żeby być przy niej,całują ją,mówią że bardzo ją kochają.Czasami aż mi się łezka w oku kręci gdy widzę z jaką miłością i uśmiechem patrzą na nią,głaszczą po główce i rączkach. Odnośnie pampersów-starszy syn miał równe 3 lata jak przestał robić w pampersy,natomiast bliźniaki mieli niecałe 2 latka,dokładnie 22 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie mnie też wkurza to powinno... Dziecko powinno usiąść w pół roku, a koleżanki syn 9 miesięcy miał i siedział jak go czymś podparla. Dziecko zaczyna chodzić w rok, a córka sąsiadki poszła w 10 miesięcy. Każde dziecko rozwija się inaczej, w swoim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ajj niemowlaki w pewnym momencie tak mają że się ślinią, pchają rączki do buzi, moja to nawet obrusy i firanki ciumała, i mamy myślą że zaczyna się ząbkowanie ale zwykle trzeba będzie na nie jeszcze poczekać kilka miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mały jest marudny, czasem płacze w nocy- krótko,ale bardzo głośno, z taką złością.i temu m nie chce spać ze mną, poza tym- chleje piwo dzień w dzień na wieczór po 2-3 szt.! tak jest alkoholikiem. chociaż jak mały się urodził to 6 tyg. się wstrzymał.a czytałam ,że może być śmierć łóżeczkowa, jak ktoś po alkoholu nocuje z małym:( i m tez siedzi przed kompem do 1 w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja wiem ze na zabki poczekamy, z tym ze rozmawialam z pediatra z polski i mowil ze moga juz sie wyzynac z tym ze moze to trwac nawet kilka miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 ona,to tylko piwo a nie np.wódka.Ja kiedyś też piłam po kilka piw dziennie aż mi zbrzydło i wogóle nie piję. Jeśli chodzi o kąpanie to ja kąpię co 3 dni.Nie używam żadnych kremów,oliwki itp.Madzia nie miała do tej pory odparzenia ani innych problemów skórnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja starsza cora wczoraj jak mniejsza plakala, podchodzila i gadala do niej nawet spiewala norweskie piosenki, tak bardzo chciala zeby malej sie lepiej zrobilo. Zauwazam czesto ze starsza chce szybko dorosnac ma czasem takie zachowania, chce pomagac duzo, zmywac naczynia sama czasem za odkurzanie sie wezmie, a ja jako matka nie chce zeby zabierala sobie dziecinstwo, wole zeby poszla na dwor sie pobawic , do kolezanek , na rower rolki czy cokolwiek z zabaw byle nie za obowiazki domowe sie brala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Dzisiaj się nawet wyspałem makuch wstał o 12 ale zawsze pierwsza pobudka jest męża i on wstaje później obudził się o 4 i o 7.30 i znowu zasnął :) jak się obudzi idziemy na spacer pogoda jest super. Ja z mężem śpię od samego początku i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Mój mąż dużo mi pomaga, także ostatnio wygania mnie na jakieś babski wieczór żebym odpoczęła sobie. My jesteśmy już po chrzcie robiliśmy w domu, ale zamawialiśmy katering. Po co stać cały dzień w kuchni kosztowo wyszło tak jak bym sama robiła a tak zrobili za mnie przywieźli cieple także jak z kościołka wróciliśmy wszystko było podane do stołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my chrzciny bedziemy miec w przyszlym miesiacu dopiero tak chrzestnym pasuje. bedziemy robic w domku maz pomoze a ja sobie wszystko przygotuje bedzie okolo 30 osob, rodzina plus znajomi. mam nadzieje ze dam rade. Robie cos na zasadzie szwedzkiego stolu, kazdy bedzie podchodzil i bral na co ma ochote, lzej troszke dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
ja tez chwale Catering obiad sama zrobilam bpo szybki wymyslilam ale zupe juz zamowilam bo nie mialam gdzie trzymac tego w lodowce wszyskiego a byly upaly i zamowilam przekaski i sama zrobilam kilka (niepotrzebnie) Moja teraz chodzi spac miedzy 19-20 wstaje 3 i 6 jakbym ja kladla po 22 tez by wstawala o 5 ale ja wole miec wieczor dla siebie niz noc :D hehe my kąpiemy codziennie dlatego ze to jedyny kontakt męza z córką w ciągu dnia bo jak wychodzi o 5,30 to wraca ok 19 wiec przygotowuje kapiel kapie ja pielegnacja ubiera sprzata po a ja daje mleczko i mala zasypia wiec to podstawowy powod , drugi taki ze ona porpostu uwielbia sie kapac i przez to ma swoj rytm , ostatnio jej nie wykapalam bo maz pozniej wrocil a mi se nie chcialo , bo mowie 2 razy tylko to robilam heh to umylam ja na przewijaku tak dla pozoru dalam mleczko i nie chcoala spac godzinke sie bawilysmy pozniej wrabala 60ml i dopiero jakos zasnela z trudem po 21 wiec dziekuje z takie cos :) boje sie jak to bedzie jak pojedziemy do tesciow i nie bedzie kapieli oszukamy w piustej wannie chyba :D moja strasznie sie boji jak ktos kichnie jak ona przysypia kilka razy sie zadarzylo ze ju przysypiala i kichnelismy i taki ryk wlasnie teraz tak sie stalo ja bylam w innym pokoju i kichnelam i biedna wystraszyla i sie rozplakala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
a i jeszcze kupilam wkoncu termometr domowy mam 25,5 stopnia , wiec to dodatkowy powod do kąpieli bo mala naturalnie sie poprostu poci glowka mokra czesto jak na poduszce do karmienia lezy no i ulewa to szyjka wiadomo , miedzy palcami brudki sie zbieraja , tak jak u doroslego ja tez codziennie sie kąpie :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik,mój mąż ani razu nie przewinął Madzi a co dopiero mówić o kąpaniu...Jak bierze ją na ręce do odbicia to chodzę za nim bo się boję że ją upuści.Mam tak,że uważam że ja wśzystko zrobię lepiej i wolę sama zajmować się maleństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Czasem Was poczytam ale nigdy nic nie piszę. Jestem mama 3 miesięcznej córci i dzięki Waszym wpisom mam co nie co porównanie z moim maluchem, ale do rzeczy, przeczytałam info Jolki Kolki o podgrzewaniu mleka w mikrofali i się zdziwiłam a nawet wkurzyłam, choć to nie moje dziecko. Sięgnęłam po zalecenia Centrum Nauki o Laktacji oraz "Karmienie piersią w teorii i w praktyce. Podręcznik dla doradców i konsultantów laktacyjnych oraz położnych, pielęgniarek i lekarzy" a tam: " Aby podgrzać mleko z lodówki, należy wstawić pojemnik do naczynia z gorącą wodą lub trzymać go pod bieżącą ciepłą wodą..." NIE WOLNO MLEKA KOBIECEGO PODGRZEWAĆ W MIKROFALÓWCE! pisownia oryginalna. Proszę nie traktować mojego wpisu jako atak na Jolkę Kolkę. Ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po zakupach, szybkim spacerze ( straszny wiatr wieje ) i 5 minutowej drzemce. Po wyjściu ze szpitala kąpaliśmy co drugi dzień, potem codziennie ( były upały ), a teraz zdarza mi się jej nie wykąpać, ale 5 razy w tyg na pewno kąpiemy. W szpitalu mówili, żeby codziennie nie kąpać, nawet co trzeci dzień, ale ona to uwielbia to co mam jej odbierać taką przyjemność :) Mąż w ciąży zarzekał się, że będzie z nami spać, bo koledzy się śmiali, że po tygodniu ucieknie. I słowa dotrzymał. Ale ona ładnie w nocy śpi, zaczyna baraszkować ok 5. Obiad wczoraj ugotowałam, w mieszkaniu względny porządek, idziemy się bawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
AAJ- NIE MARTW SIĘ, JA TEŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT BRAŁAM SIĘ ZA SPRZĄTANIE I MYCIE NACZYŃ- czyli np. jak byli goście, jak się zmienia talerze itp. do tej pory jak jest impreza w domu moich rodziców to sama zmywam na dole w kuchni.Mi to sprawia przyjemność,że mogę pomóc rodzicom- Twoja mała pewnie też tak ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
ja poki mala sie nie urodzila bylam wrecz ( w teorii) przeciwnikiem kapania codziennie ale tak samo jak Ty Ilonek widzimy z mezem ile sprawia jej to radosci wogole inne dziecko poza tym tak jak mowi niby to dziecko - nie smierdzi ale poci sie sika caly dzien ulewa paprochy miedzuy palcami sa wiec kąpiemy zpobaczymy jak bedzie pozniej , babka w szkole rodzenia powiedzala tak : kąpiecie sie codziennie ? no to wszyscy tak , a czym dziecko rozni sie od was? i ze sama ma 3 letnia córke i kąpala codziennie i ze niby to jest zajecie męża :) ale widze ze naleze chyba do nielicznym niekąpiących samodzielnie mam , dziewczyny niech mąż kąpie a wy w tym czasie sobie odsapnijcie niech tez maja jakies odpowiedzialne zajecie :) moja spi ale chyba juz nikogo to nie dziwi hehe jadla o 8,50 to po ok godzinie chyba zasnela i spi sobie w lozeczku nawet , teraz klade ja do lozeczka i tam zasypia wgapiaja sie z karuzele ale wylaczoną bo jak wlaczona to bez szans zaczyna biegac i machac rekami ze ochraniacze zrywa haha ja przenbieram ciuchy tyle nie zalozyla az zal ale poki co zostrawiam moze druga bedzi tez córa .... a moze trzecia heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Jeśli chodzi o podgrzewanie mleczka to ja podgrzewam w podgrzewaczu, mikrofali nie mam i jakoś nigdy nie byłam zwolennikiem jej. Słyszałam że nie powinno się podgrzewać w mikrofali ale znam takich którzy tak robili i dzieciom nic się nie działo :) maluch się obudził po kulamy się trochę a później na imieniny do pradziadka idziemy. Miłego dnia wam życzymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszłam w google i przeczytałam,że faktycznie mleka z piersi nie powinno się podgrzewać w mikrofali bo w ten sposób niszczy się dobre bakterie i witaminy.Należy wkładać butelkę z mlekiem do wrzącej wody i w ten sposób pogrzewać.Będę tak robiła.Nie wiedziałam o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Jolka polecam podgrzewacz do butelek babyono nie jest drogi a użyteczny szybciej mleczko podgrzejesz niż w garneczku i będzie temperaturę utrzymywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena111
Dziewczyny proszę o pomoc, w niedzielę mam chrzest synka. Czy pod koszulobody ubiera się coś jeszcze? Na zewnątrz mam kamizelkę i marynarkę. Koszulobody ubrać na ciało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Jak ja miałam chrzciny to było ciepło i ubrałam Filipowi body i kamizelkę, więc ja bym ubrała na gołe ciałko i na to kamizelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam podgrzewacz tutek czy jakoś tam i jest do doopy.Bede podgrzewała we wrzątku.Jolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczą koszulobody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×