Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
iwka raczej jestem taka normalna szczupla nie jestem.zapytam lekarza o to jezdzenie po brzuchu tak jak by mi sie przelewalo doslownie uczucie.a po ktorej stronie brzucha macie dzidzie?ja po lewej.my staralismy sie w owulacje mialam monitorowana i wiem kiedy byla wiec moze chlopak bedzie,ciekawe czy w12tygodniu mozna plec znalesc.moj gin mowil ze bedziemy szukac plci na nastepnym usg wiec czekam.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja mam dzidzie po prawej str, nózkami do środka. ja jestem w miare szczupła chociaz juz zaczynam tyc, ciekawe kiedy poczuje ruchy. oczekująca- w 12 tyg powiedział lekarz że bedzie szukał płci? ciekawe czy juz zobaczy bo to chyba troszke za wczesnie, chyba że się dobrze dzidzia ułozy. ja na następnej wizycie będę w 14 tyg i wtedy mam juz nadzieje na płec chyba że nie będzie robil usg bo też nie wiadomo. czy to prawda że na nfz są tylko 3 usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka moje male w 7t1d wg usg a om 7t4d mialo 1cm :) co do płci to w 12tyg jak dobry sprzet i lekarz doswiadczony to moze powiedziec u nas w klinice prywatnej mowią jesli oczywiwscie ulozone dobrze, moja kolezanka dowiedziala sie jedna w 12 druga w 13tyg a szwagierka tez u gin z dobrym sprzetem w 13 oczywiswcie byly to typu 60-70% bo na tym etapie na 100% to za wczesnie mowic :) jestem ciekawa czekam do 10 grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak mi powiedzial maja 3sprzety usg i jeden lepsazy.mowil ze na nastepnym usg bedziemy szukac plci to bedzie probowac.taka dziewczyna od16tyg widziala ze corka chociaz dziecko niechcialo pokazac co chowa:) mysle ze w przyszlym tyg albo za2bede miec usg ale zalezy to od lekarza jak powie.wiadomo ze plci niepowie na100procent niektorzy cala ciaze mowia ze chlopak a rodzi sie dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, podłamałam się, właśnie dostałam wyniki badań moczu i morfologii i są bardzo kiepskie. Poczytałam sobie, wszystko wskazuje na anemię i niedobór żelaza, a do tego leukocytów i innych takich mam sporo za dużo, a to ponoć już jakieś infekcje grożące zapaleniem nerek. Mam wskazanie pilnej wizyty i dziś jestem umówiona na 16tą. Czytałam, że zapalenie nerek w ciąży może nawet skutkować szpitalem, a tego bym nie przeżyła ze względu na córeczkę 16 mcy... Naprawdę dopadła mnie niezła nerwówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
87-asik - to moje pewnie niecały centymetr ma :-P W 12 tyg. to już na 70% można na dobrym sprzęcie określić płeć. Podobno chłopca łatwiej, a z potencjalnej dziewczynki może wyjść chłopak ;) Justi2 - no kiepsko... Ale może nie będzie tak źle, może to jakaś wredna ale niegroźna infekcja? Daj spokój, szpitala ja też sobie nie wyobrażam w swojej sytuacji, nie myśl o tym na razie. Zielona herbatka i oddychaj, oddychaj... ;) Daj znać po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) Ja jak bedzie córeczka dam na imie Nadia albo Natasza a chłopcu Natan albo Marcel Ja nie mma pojecia po której stronie jest malenstwo ale w przyszła srode ide na wizyte wiec napewno sie dowiem :) I tez czekam z niecierpliwoscia na informacje o płci. Ale ogólenie z dnia na dzien jak wstaje jestem coraz bardziej załamana bo moja twarz przechodzi chyba mutacje jakas:( codziennie pojawiaja sie na niej nowe wypryski ale to nie jak pryszcze tylko duze podskórne z ropa które mam po kilka dni ,nigdy nie miałam idealnie gładkiej twarzy ale teraz to jest przesada miałyscie tak moze albo znacie jakies sposóby domowe albo nie inwazyjne zeby sie tego pozbyc??? bo naprawde mnie to dołuje :( Justi2-nie denerwuj sie na spokojnie napewno wszstko bedzie dobrze nie ma co myslec odarzu o najgorszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nika na mnie rewelacyjnie wprost zadziałał sudocrem. Nakładem cienką warstwę na całą twarz na noc i już rano widzę pierwsze efekty, spróbuj, w aptece mozna kupić małe opakowanie. Pozdrawiam wszystkie czerwcowki, czytam was bo moja siostra będzie rodzic w czerwcu tak jak Wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika raczej ciezko bedzie sie ich pozbyc bo to takie hormonalne na skutek wysokiego prgesteronu i prolaktyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika - fakt, to hormonalne może być. Może znikną, jak organizm "zaakceptuje" ciążę, tak jak mdłości przechodzą? Ja nie wiem, bo nie mam problemu, u mnie raczej lepiej z cerą o dziwo. Za to po poprzedniej ciąży zostały mi takie ciemne plamy brązowe na twarzy i boję się, że teraz wylezą mi kolejne :( bardzo ładne imiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1988
Witajcie szczęśliwe czerwcowe Mamusie :) od jakiegoś czasu czytam Wasze wypowiedzi i postanowiłam w końcu do Was dołączyć. Jestem w 9tc. Moja krótka historia. W zeszłym roku od czerwca staraliśmy się o dzidzie prawie pół roku. Nie udało się i postanowiliśmy że przestaniemy się tak bardzo starać, jak się uda to będziemy szczęśliwi. W czerwcu tego roku się pobraliśmy. Wiedziałam, że będę zmieniała pracę, więc bardziej uważaliśmy. Pod koniec września złożyłam wypowiedzenie w starej pracy, ciesząc się nową perspektywą (zanim to zrobiłam - test. Był negatywny). 2 dni przed odejściem (miałam 2-tyg wypowiedzenie) zrobiłam ponownie test, ponieważ spóźniała mi się @ o tydzień. Nie byłam bardzo zdziwiona tym spóźnieniem, ponieważ cykl po rzuceniu tabletek bardzo mi się rozregulował. Ostatnio przez stres opóźnienie 2 tygodnie. Drugi test był pozytywny. Po kilku sekundach dwie czerwone krechy :) Ze szczęścia się popłakałam, a Mąż bardzo się ucieszył. Starą pracę zostawiłam, i zaczęłam nową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja tak mialam na początku że wyskoczyły mi krosty i pryszcze na twarzy, tak mialam z tydzien dwa i znikło. Teraz juz sporadycznie ale ja nigdy nie mialam problemow z cerą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja problemy z cerą mam praktycznie od początku. Na szczęście tylko na czole, a mam grzywkę :) udaje mi się ukrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam z tym wiekszy problem bo pojawiaja mi sie te krosty na policzkach jestem przekonana ze jest to od ciazy bo nigdy wczesniej takiego czegos nie miałam :( Oby przeszło tak jak piszesz Iwka bo to jest dołujace i krepujace dla mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - ja też mam nadprogram krostek, więc to chyba normalne :) oby do czerwca!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi robia sie krotki na szyi i czole ale niewidac ich wcale nawet bez pudru,bo ja zawsze miaalam gladka buzie.bylam na wizycie glownie po zwolnienie ktore dostalam siedzialam50minut.lekarz mnie zbnadal mowi ze wszystko ok i mierzyl mi tetno dzidziusia i udalo sie bilo150razy bardzo szybko super uczucie,mowil ze szybko u mnie slychac tetno.dal mi swoj nr tel i mam dzwonic wrazie cos by sie dzialo.rozmawialismy dlugo teraz usg mam18chyba ze cos sie zmieni i bedzie to13tydzien.wtedy bedzie sprawdzal kosc kregowa czy wszystko ok.boje sie ale ciesze ze dzidzia rosnie i zyje,a te bulgotania to prawdopodobnie dzidzius sie rusza.jestem zadowolona z tego lekarza super facet:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
to ci zazdroszczę bo u mnie wizyta 10 minut, sprawdzi co ma sprawdzic i wypad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no u mnie dluzej badal mnie rozmawialismy on opowiadal mi jakie mial przypadki mwil co kupic na zgage sobie i tak zlecialo .wogole ten lekarz jak bada jest delikatny a inny jak badal mnie to az brtzuch bolal.zalecil mi robic sobie takie plukanki z tantum rosy bo zapalenie moze mi sie zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po pierwszej wizycie :) Młode ma 3 mm, 6 tyg. Siedzi sobie w samym środeczku macicy, serducho już pulsuje :) Doktorka zrobi mi cc jeśli chcę. Ufff...! Cała lista badań do zrobienia a ja jeszcze ubezpieczenia nie wykupiłam. Całej wizyty z usg było może 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mam termin na czerwiec 2014 i oczekuje na ważne USG w I trymestrze czyli w 12 tygodniu. Czekam na wyniki badań na szczęście robiłam na NFZ bo by mnie trochę to kosztowało. dokuczają mi mdłości ale lekarz mówi że to oznaka prawidłowo rozwijającej się ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona
Mam do was dziewczyny pytanie,jak czesto chodzicie na wizyty i macie robione usg? bo mnie lekarz robi usg za kazda wizyta,a mam ja co 3 tyg ,obawiam sie,ze to za czesto,ze chodzi tu o pieniadze za wizyty i usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę prywatnie, ale mam ubezpieczenie medyczne z pracy, więc od lat potrącają mi regularnie z pensji, więc nic dodatkowo już ode mnie nie zyskają... Usg nie miałam jeszcze żadnego, tylko zlecone. Pierwsze będę miała w 10 tygodniu. W pierwszej ciąży miałam w sumie 4 razy usg. Nawet gdybym chciała poprosić o usg na każdej wizycie to nie ma takiej opcji, bo w gabinecie mojego lekarza nie ma takiego sprzętu, ale w wielu innych są oczywiście. Myślę, że usg na każdej wizycie nie jest konieczne, jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, a na pewno jak płacisz indywidualnie za każdą wizytę, to mogą pod przykrywką takiej dobrej opieki, chcieć po prostu więcej zarobić za każde takie badanie... Pamiętam jak kilka lat temu chodziłam do dentysty prywatnie, to się nieźle przejechałam. Byłam na przynajmniej 6-7 wizytach i na każdej kolejnej dowiadywałam się o nowych ubytkach... Na każdej wizycie po dwa zęby robione zwykle Załamywałam ręce i chodziłam dalej, aż w końcu moja kieszeń tego nie wytrzymała i odłożyłam temat na jakiś rok. Po roku trafiłam do dobrej placówki w połowie publicznej, tzn trzeba tam płacić tylko za część materiałów a reszta jest na nfz. Tam też od kilku lat uczęszcza mój mąż i bardzo sobie chwali. Okazało się, że moje uzębienie jest w idealnym stanie i nie ma co robić, podczas gdy przed rokiem słyszałam, że są przynajmniej jeszcze 3 zęby, z czego jeden raczej pilny. Poprosiłam o dokładne sprawdzenie właśnie tych zębów i okazało się, że wszystko jest w porządku... Tak więc sama widzisz jak to jest, nieuczciwość na każdym kroku i pod płaszczykiem wyśmienitej opieki chodzi jedynie o złupienie jak największej kasy. Nie mówię, że tak jest w każdym przypadku, bo jeśli coś jest nie tak, to pewnie że trzeba sprawdzać za każdym razem, ale jeśli ciąża przebiega podręcznikowo to wystarczą nawet 2-3 usg na całą ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co u mnie...? Byłam wczoraj u lekarza i trochę mnie uspokoił wypisał recepty na tą anemię, a co do infekcji to nie przesądził sprawy. Też przepisał jakiś lek, ale dziś powtarzałam badania i czekam na wyniki. Jeśli potwierdzą to co poprzednio, to czeka mnie jakieś konkretne leczenie, ale o szpitalu nic lekarz nie wspominał, zatem na razie nie ma tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaciazona ja wizyty mam co3tygodnie i na kazdej wizycie lekarz robi mi usg,przeciez musi sprawdzic cvzy ciaza zyje.ja w piatek bylam prywatnie a teraz ide juz normalnie tylko po zwolnienie ide prywatnie ale on pyta czy mam jakies pytania czy cos mnie niepokoi.ja wole wypytac sie niz pozniej myslec bog wie co.u mnie zaczela sie desazczowa jesien i tak leje ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie anemi nie ma ale erytrocyty na granicy hemoglobina dobra inf uklau moczowego mam od piatku zeszlego w posiewie naszczescie nie ma zadnej bakteri wiec biore urosept tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie anemi nie ma ale erytrocyty na granicy hemoglobina dobra inf uklau moczowego mam od piatku zeszlego w posiewie naszczescie nie ma zadnej bakteri wiec biore urosept tylko asik87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca, do tego, żeby sprawdzić czy ciąża żyje nie jest konieczne za każdym razem usg, wystarczy zmierzyć tętno serca, a to jak najbardziej powinno być wykonane na każdej wizycie. Samo usg nie jest konieczne tak często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justi tetno dopiero przez brzuch pozniej mierza ,kazdy ma swoje zdanie ja jestem zadowolona ze moge co3 tygodnie zobaczyc dziecko i jak serduszko bije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jasne, rozumiem, ja tylko zwracam uwagę, że to nie jest konieczność aby robić to tak często, jeśli wszystko przebiega prawidłowo. Też się cieszę mogąc zobaczyć maleństwo, ale to nic nie ma wspólnego z koniecznością. W placówkach publicznych przez całą ciążę zdaje się tylko 2 razy przysługuje usg i jeśli wszystko jest ok to nie zlecają ich częściej, no chyba, że kobieta na własną rękę chce to korzysta dodatkowo prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będę robić usg kiedy będę miała ochotę... To moja sprawa, moze zazdrościsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×