Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
flavia ja dopiero na14mam usg wiec jeszcze kilka godzin.ja sie boje strasznie i o to zeby krwiak sie znowu niezrobil.mi tez przed wizyta podnosi sie cisnienie ale to normalne.dzis jak maz wroci z wyjazdu wczesniej to jedzie zew mna bo jeszcze niewidzial dzidziusia.a co do przytucia to ja przez3tyg przytylam 1kg a teraz to niewiem ale chyba troszke przytylam bo spodnie mnie cisna w brzuchu.kupilam sobie teraz takie na gumce materialowe.wogole coraz czesciej jezdzi mi po brzuchu chociaz glodna niejestem to ciagle cos jezdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flavia234 ależ ty jesteś wstrętną dziewuchą. Idź z tego forum i nie wracaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
wzajemnie kolejna plująca jadem żmijo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flavia234 masz problem z tym że będziesz miala chore dziecko? to wyżyj się na męzu że ci takie zrobił a nie pijesz do mnie bez komentarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to oczywiście cytat Flavi234 z poprzedniej strony! Dziewczyno idź z tego forum bo, żeby napisać coś takiego dziewczynie to trzeba być nienormalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
na chamskie zaczepki odpowiadam podobnie i będę to robiła jeśli ktoś mi ubliża. proste! mam życzenie tu byc i będę, jesli cos ci nie pasuje to ty sobie idz. to forum dla czerwcowych mam a nie dla wrednych zawistnych żmij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
a poza tym jesli już coś cytujesz to przytocz całą rozmowe a nie jedno zdanie wyrwane z kontekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem czerwcową mamą. Wstyd mi za ciebie, chamska, wstrętna dziewucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
małoletnia prostaczka bez kasy :D wsiunka hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wchodze patrze a tu jakas wojna sie toczy dziewczyny spokoj !:) Moze ja sie wypowiem na ten temat z racji ze jednak 5lat studiow medycznych mam za soba pracuje tez 4lata i jesli chodzi o b prenatalne sama sie nad nimi dlugo zastanawialam wypytywalam sie wszystkich mam przychodzacych z maluchami na szczepienia czy korzystaly z takowych i tak naprawde wiekszosc korzystala jednak byly to te kobiety ktore chodzily do gina na nfz bo wiadomo prywatnie gin ma lepszy raczej sprzet :) Co do ginekologow kazdy ma obowiazek poinformowac swoja pacjentke ze takie badania istnieja i gdzie je mozna wykonac nawet jesli nie widzi podstaw taki ma obowiazek tak powiedziala moja gin . Druga sprawa usg na nfz tak nfz zaleca 3 usg najwazniejsze ok 12tyg (wazne zeby bylo ono wykonane od 11 do 13,6dnia bo wtedy mozna ocenic te najwazniejsze parametry ktorych juz nie mozna jak dziecko jest wieksze wtedy nie sa one juz miarodajne ) drugie ok 18-22 i trzecie 32 , nie oszukujmy sie jednak dlaczego tylko 3usg bo za kazde usg ktore jak nam sie wydaje nic nie kosztuje nfz musi zaplacic dla gabinetu ginekologa pieniązki wiec wiadomo ze dla nfz zawsze im mniej tym korzystniej to tak samo jak w przypadku nowotworów u nas bardziej oplacalne jest leczenie niz profilaktyka szeroko rozumiania ktora i tak jest smieszna w porownaniu np do krajow skandynawskich no ale nie o tym , NIE DAJCIE SIE ZWARIOWAC bo jak czytam ze usg jest szkodliwe dla płodu to mi sie wlos jeży na glowie nie czytajcie takich bzdur blagam was jesli juz czytacie jakies badania to takie przeprowadzane naparwde na szeroką skale i przez lekarzy i majace wszystkie parametry badan naukowych, a nie tak jaknnp. byly badania odnosnie autyzmu po szczepionce MMR ze z badaniami nie mialo to nic wspolnego lekarz poszedl siedziec a matki na calym swiecie sie tak wystraszyly ze skutek osiągnął i trwa on do dzis. Moja kolezanka teraz byla na takim badaniu i lekarz wykryl poszerzone miedniczki nerkowe ktorych oczywiscie lekarz na nfz nie byl nawet w stanie zauwazyc , no jednak taka wada akurat moze sie zamoistnie zniwelowac lub tez po porodzie ale teraz jest pod wzmozoną kontrolą do momentu nie zmiejszenia sie tej jesli mozna to tak nazwac "wady" , dodatkowo jeszcze wymiar dziecka byl inny od tego podanego przez jej gina no mozna sie pomylic , ale juz na takim sprzecie wyjdzie jednak wszystko heh wiec takie usg naprawde jest dobrym badaniem . Jednak nie mozemy nikogo do niego zmuszac kazda nosi swoje dziecko i wie co jest dla niego najlepsze oby kazde oczywiscie urodzilo sie zdrowiutkie :) Nie wiem tez jak jest z dostepnoscią u was takich badan u mnie jest duzo osrodków ktore je wykonują koszt 200zl zazwyczaj w tych co sie orientowalam. Planuje te badanie wykonac i mam nadzieje poznac plec malucha heh to mnie kusi najbardziej ;p Poza tym mąż nalega i nawet chce ze mną isc :) A dodam jeszcze ze ja chodze na nfz do lekarza (a nawet dwoch poki co) i mialam na kazdej wizycie usg wiec to chyba zalezy od dr , zazwyczaj wizyty trwaja nie mniej niz 30minut wszystko dobrze tlumaczone i w sumie jestem zadowolona :) Flavia dopilnuj tylko zeby lekarz ci wykonal te usg najlepiej przez 14tyg i koniecznie zmierzyl fald karkowy i sprawdzil kosc nosowa bo to wlasnie obowiazkowe w tym usg miedzy 11 a 13,6tyg ciazy i najwazniejsze tak napawde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela13
Co wam hormony szaleja :) Dajcie spokoj z takim nadskakiwaniem sobie do oczow,na kazda to zle wplywa,a zlosc pieknosci szkodzi:( Ze tu anominowo to nie znaczy,ze wolno wszystko,troche szacunku dla innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela13
Ja dzis bylam w sklepie dzieciecym i ogladalam troche rzeczy:) Ogladalam wozki na tych mniejszych kolkach,ale slyszalam,ze sa niepraktyczne na nasze dziurawe chodniki. A wy dziewczynki macie cos juz na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to jeszcze zanim zaszlam w ciaze bylam na etapie wozkow bo moja koelzanka cala ciaze wybierala wozek i chyba wiem wszystko hehe ale ogolnie mam dobrze ze pracuje w przychodni mamy przyjezdzaja wozkami wiec sobie je ogladam i mozna wyprobowac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze wiecie co jest fajne jak ktos chodzi prywatnie do gina ze ma podglad 3/4D i mozna zobaczyc jak dzidzi wyglada:) no i to tez na tych prenatalnych jest i na polowkowym np :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ojej jaka kulturka przyszłej mamusi ciekawe czy swoje dziecko tez nauczysz takich odzywek a małoletnia to było do mnie? haha. małoletnia to ja byłam 6 lat temu. od roku jestem mężatką. co do wózka to ja mam już na oku, chcę koniecznie z pompowanymi kołami 3w1. a wy już macie coś dla dziecka? bo ja kupiłam tylko jedne body i na razie czekam aż poznam płec ale już mnie korci żeby coś kupic. może się skuszę na jakiś ciuszek w uniwersalnym kolorze. co do usg to wychodzi na to że pewnie będę miała też na następnej wizycie skoro jest konieczne między 11 a 14 tyg. u mnie to będzie akurat 13,3 więc pewnie dlatego tak mi wyznaczył, lekarz pewnie wie co robi. ciekawe czy już poznam płec:) byłoby fajnie bo moglibyśmy się w końcu zastanowic nad imieniem. mój mąż mówi że póki nie znamy płci to nie bedziemy wymyślac bo pózniej i tak nam się zmieni.chociaż jak juz i tak mam swoje typy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja juz po usg widzialam malenstwo ma6cm w12t5d zmierzyl lekarz kregoslup nozki raczki i wszystko wporzadku wyszlo,robil mi dopplera i serduszko wporzadku .dzidzius robil takie koziolki ruszal raczkami i nozkami cudenko.lekarz dziwi sie ze tak dobrze widac przez powloki brzuszne oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela13
Gość gość
Flavia raczej ci taki zwykly lekarz nie powie plci w 13 tyg bo w tym czasie to chyba tylko widac na dobrym sprzecie a raczej ci na nfz maja tansze i nie 3d mi na nfz powiedziala ze jak sie uda zobaczyc to ok 17tyg sprawdza a z moich kolezanek ostatnio ktore rodzily to bylo tak 3 wiwedzialy w 13tyg ale to na badaniach prenatalnych a te co chodzily na nfz to ok 20 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajne wozki ja mysle tez nad wozkiem bo lozeczko mam upatrzone juz na allegro .flavia naprawde super uczucie i to jak rusza siie i jak slychac serduszko.dzidzius sie zdenerwowal dzisiaj i az tetno skoczylo do160 a ma150normalnie.ja juz po nastepnej wizycie bede powoli robic wyprawke juz bede znac plec.musze kupic po swietach kurtke bo w stara sie niezapne i jakos rece mi urosly.wtedy tez kupie kocyk kolderke posciel i pewnie jakies spodnie bo niezmieaszcze sie w obecne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavi no raczej nie pewnie cos kolo połówkowego dopiero u mnie to by wypadalo w styczniu a ja juz nie moge wytrzymac w tej niewiedzy hehe dlatego moze na prenatalnym sie dowiedz aczkolwiek jeszcze rozwazam pojscie :) oczekujaca kiedy bedziecie szukac płci??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytalam lekarza to mowil ze na nastepnym usg powie mi czyli za jakies3tyg bo 29mam wizyte a usg pewnie bedzie z tydzien pozniej.pod koniec tuyg zadzwonie zapytac sie o3d i moze sie skusze chociaz szkoda kasy mi wydawac ale wlasnie ciekawosc jest wieksza.lekarz mnie uspokajal ze wszystko ok bedzie.mi lekarz powiedzial ze wlasnie te prenetralne najlepiej robic w 20tyg bo wiecej widac i mozna leczyc wady.a wlasciwie czym roznia sie te prenetralne od3d bo sama niewiem.u mnie termin porodu wychodzi wg usg28maja .oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Oczekująca jesteś dzień przede mną. Ja mam termin na 29 maja. Tylko ciiii (bo gosc bedzie chciał nas wyrzucić z forum bo nie jesteśmy czerwcowe hihi) Super. Ja już na 80% znam płeć. Moja kruszynka tak samo skakała, aż sie płakać chcialo :) Czyli jestesmy w 13tc:) leci ten czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca prenatalne usg zawiera Ocena czynności serca płodu-FHR Pomiary biometryczne: dł. ciemieniowo-siedzeniowa - CRL, wymiar dwuciemieniowy główki płodu – BPD Ocena anatomii płodu: - czaszka - ściany powłok jamy brzusznej - żołądek - serce: lokalizacja i czynność serca płodu - pęcherz moczowy - kręgosłup - kończyny górne i dolne Ocena kosmówki Ocena przezierności karkowej (NT) i kości nosowej (NB), przepływu w przewodzie żylnym (DV), zastawce trójdzielnej (TV) , w tętnicach macicznych i pomiar kąta twarzowego (FMF angle) a 3d to poprostu wlacza sie zeby dokladniej ocenic i zobaczyc dzidzie to poprostu obraz w trójwymiarze i te lepsze aparaty to maja tylko przelacznik i lekarz sobie moze zmieniac z 2d na 3d kiedy chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 85 i coreczka bedzie?milas 3d usg?podczas tego badania widac wady jak sa jakies?a ile twoje malenstwo mialo ostatnio dlugosci?to bedziemy rodzic w podobym czasie albo w ten sam dzien:)mi lekarz kazal jesc duzo bialka teraz .oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez nie wiem co tu robic ja dopiero pewnie jak nie pojde na prenatalne to poznam plec jak sie uda pod koniec stycznia kurde czy ja wytrzymam tą niepewnosc? heheh pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli lepiej isc na prenetralne wtedy wiecej sie mozna dowiedziec.zastanawiam sie wlasnie ,chociaz dzis lekarz robil mi np na kolorowo usg i normalnie .te sprzed na ktorym mi robi usg tez jest lepszy i ten lekarz jak widzi ze cos nietak jest to mowi od razu zeby wykonac badania szczegolowe.pocieszyl mnie ze wymioty pewnie bede miec do konca ale gdybys czesto wymiotowala to polozy mnie na oddzial.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik zaczekaj jeszcze jest czasu dowiedziec sie o plec chociaz wiem ze to korci:)ja juz na boze narodzenie bede wiedziec a nawet wczesniej chyba ze niebedzie sie dalo uchwycic:)lekarz powiedzialze na przedniej scianie mam lozysko to dobrze chyba?ale czas leci szybko.wogole macie dziewczyny zaparcia i gazy?bo ja straszne:/oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn moze nie dokonca bym szla akurat z nastawieniem na plec bo wiadomo ne zawsze sie uda ale tez niech tam pomietrza wszystko jak trzeba moj lekarz nie ma 3d niestety a zaparcia i wdecia mam niestety i gorzko mi w ustach po jedzeniu ale gaviscon to lagodzi asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×