Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość brzuchatka na czerwiec
ja pierwsze badania miałam super morfologie i mocz też może dlatego mi nie kazał nic brać zobaczymy teraz ni emogę się doczekać następnej wizyty a to dopiero 09.12 :/ często mam sny że cos jest nie tak że krwawie czy coś a potem się schizuje ehh dlatego chciałabym mieć wizyty co tydzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatka ja 9. 12 mam prenatalne, to widzę, że będziemy się razem denerwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja biorę Prenatal dla kobiet w ciązy, tak kazał mi ginekolog, tam podobno są wszystkie potrzebne witaminy dla matki i dziecko i kwas foliowy. jak narazie niczym się nie smaruje, przed ciązą dużo cwiczyłam mam nadzieje że jakichś strasznych rozstępów nie będę miala. dzisiaj miałam chęc na słodkie, zjadłam czekoladkę:) pewnie maluch się ucieszył i fika, bo tak to rzadko jej słodycze. Wrócę jeszcze do tych bulgotań w brzuchu o których piszecie. mi się wydaje, że to jeszcze nie ruchy, ja bardzo często mam takie jakby bąble w brzuchu, coś tam mi puka, przeskakuje ale moim zdaniem to są jelita. powiem wam, że ja niby nie mam tego brzucha ale tak mnie wszystko uwiera że masakra. dziś założyłam sobie takie spodnie dresowy i już mnie szlag trafia bo nijak nie mogę ich ułożyc jak podciągnę to mnie cisną, jak opuszczę niżej to też cisną, zaraz chyba się zdenerwuje i je wyrzucę. Jedyne w czym mi sie dobrze chodzi to leginsy i grube rajstopy z luźną gumą. Brzuch mam taki wrażliwy, czekam kiedy wyskoczy. Czytałam ostatnio, że u kobiet ktore cwiczyły przed ciazą brzuch wychodzi pózniej, bo mięsnie są mocniejsze i nie chcę puścic. A ja przed ciazą cwiczyłam baaardzo dużo szczególnie na brzuch. Moje piersi troche urosły ale nie jakoś starsznie, brodawki się powiększyły troche, ale nic mnie teraz nie boli, na początku bolały mocno. Dziewczyny czy ktoraś z was jeszcze pracuje, bo ja jeszcze miesiąc mam zamiar, troszkę mi się już nie chcę ale czuje się dobrze więc do nowego roku dociągnę. W poniedziałek mam do lekarza, już jest stres. Oby maleństwo dobrze rosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
przepraszam was że narobiłam tyle błędów, ale szybko pisałam. co do snów, to ja też mam sny o dziecku ostatnio. Dziś mi się śniło że karmiłam dzidziusia piersią i nie miałam mleka, byłam strasznie zła, że nie mogę go nakarmic. Przedwczoraj np śnił mi się poród, że urodziłam chłopca i ubierałam go w zielone body. Po prostu każda z nas przeżywa swoją ciąze i dlatego tak śnimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja duphaston po1tabletce biore dopiero2tygodnie wiec pewnie jeszcze opakowanie bede musiala wziasc tylko jutro koncza mi sie a wizyte mam w piatek i poprosze w aptece o nie a po wizycie dam recepte.ogolenie dup bralam zanim zaszlam w ciaze bo niemoglo sie zagniezdzic i zaraz zaszlam po tabletkach.ja niczym sie niesmaruje ale mysle ze niedlugo zaczne.a co do ubran ja musze kurtke kupic jakas bo w sumie do kwietnia pewnie bedzie zimno a brzuch roosnie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja kurtkę też mam taką dopasowaną na zimę i boje się , że pod koniec zimy juz się w nią nie zmieszczę. nie chciałabym kupowac nowej. no zobaczymy jak brzuch będzie rósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
ilonek razem raźniej :) ja brałam duphaston do 12tc bardziej profilaktycznie w sumie bo długo sie staraliśmy i nie była znana przyczyna niepowodzeń no i na samym początku ciąży (jeszcze nie widzac że w niej jestem) chorowałam i przez 3 tyg brałam duużo leków i nie było wadomo czy dziecku nie zaszkodziły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
ja się zastanaiam czy jak się juz nie będę umiała dopiąć to nie wystarczy jakiś gruby swetr pod rozpiętą kurtkę przecież nie będę nigdzie się szlajać tylko do auta w sumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurtkę teoretycznie można kupić i pod koniec zimy, może będą jakieś wyprzedaże to za bezcen praktycznie będzie:) Pożyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
trzymam kciuki daj znać potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie moge doczekac sie odstawienia luteiny jeszcze tydzien i 2 dni od 13 tyg lekarz powiedzial ze moge odstawic , co do rozstępów to mi kolezanki mowily ze najlepiej oliwką z naturalnymi olejkami np z hipp z migdalowym, moja kolezanka uzywala mustele i rozstepy miala ogromne kto ma miec ten bedzie mial :) ja uzywam oliwki bo dla mnie odpowiada i skora bo niej mieciutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do ruchów to raczej jeszcze na nas na wczesnie duzo tez zalezy gdzie macie umiejscowione lozysko czy na przedniej czy na tylej scianie jak na przedniej to mozna mniej i pozniej czuc ruchy ja mam na tylej zobaczymy kiedy poczuje ale zazwyczaj to 18-20 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie, dzisiaj w pracy cały dzień telefony itp. ale jak na razie spokój. Zauważyłam u siebie, że coraz częściej uczęszczam do toalety i zaczęłam więcej pić płynów, może to i dobrze ;-) Ja jutro idę do lekarza zrobi mi cytologię i mój brzuszek rośnie rośnie :D ale jakoś to będzie. Mi na początku ciąży strasznie wypadały włosy po prostu nie wiedziałam o co chodzi czy to wina szamponu czy to wina wody ... bo nie dawno się przeprowadziliśmy. ( Jeszcze nie wiedziałam , że jestem w ciąży ) Ale słyszałam, że w czasie ciąży mogą wypadać włosy. Ja piję kwas foliowy a zaraz od II trymestru będę piła inne witaminki ;-) I szczerze mówiąc czuję zmęczenie a dziś prawie do 17 siedzę w pracy a potem jeszcze z mężem na miasto musimy się wybrać ehh gdzieś wrócimy przed 19 to padnę normalnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
wiecie co dla mnie to najgorsze jak muszę byc cały czas w jednej pozycji np w pracy jak się nachodzę to mnie tak kręgosłup boli albo jak jedziemy do teściów i wiadomo siedzi się przy stole to mnie juz po godzinie takiego sztywnego siedzenia wszystko boli. Jak jestem w domu to troche posiedzę, pochodzę,troche poleżę. najgorszy ten kręgosłup chociaż dziwię się trochę bo myślałam że kręgosłup bardziej boli od ciężaru jak już brzuch duży. Mam jeszcze pytanie, czy miałyście w ciązy jakieś badanie ginekologiczne? bo ja teraz tylko przez brzuch (w 5 tc tylko usg dopochwowe) i nie wiem czy nastawiac się na nastepną wizytę na jakies badanie na fotelu czy nie. lekarz sprawdzał wam np szyjkę macicy? ilona- czekamy na wiesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie gin zawsze bada sprawdza polozenie macicy , i usg dopochwowe do 16tyg bo dokladniejsza ma glowice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja od 9 tyg miałam już usg przez brzuch. ciekawe jakie teraz będę miała badania na wizycie, ze stresu nie zapytałam i teraz tak się zastanawiam. mnie zawsze stresuje wizyta u ginekologa. ale jak trzeba to trzeba, najwazniejsze zeby dzidziusia zobaczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz robil przez brzuch to pewnie juz do konca bedzie takie robil :) ja to u gina pełny luz hehe moglabym spac na fotelu ale mam fajna lekarke wiec atmosfera jest dobra i git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
też bym wolała chodzic do babki, ale u nas w miescie nie ma, sami faceci. do kobiety musiałabym jezdzic 50km a mi się nie chcę, bo ten lekarz tez jest ok, w sumie jeden gwint, aby dobrze ciążę prowadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Flavia mialam 2 tyg temu podobny sen,snilo mi sie ze przewijalam ,a potem karmilam dziecko,tylko nic mi z piersi nie lecialo:( Wit. nie biore tylko kw.foliowy przy pierwszej ciazy tez nie bralam,tylko przez Jakis czas zelazo bo mialam niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Ja dzis obgryzalam skrzydelka i az mi sie niedobrze zrobilo:( Ale nudnosci mi juz zaczynaja przechodzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_28
Dawno mnie nie było. Ja to w sumie powinnam na majowe mamy przejść bo mi wyszło że 28 maj, ale gin powiedziała że nigdy dokładnie nie wychodzi. Co do witamin to mi powiedziała że 1 trymestr sam kwas foliowy a od drugiego dodatkowe witaminki i odstawiamy kwas. Od piątku więc jem witaminki dla przyszłych mam. Na USG widziałam jak dzidzia podskakuje i aż łezka w oku się zakręciła. 5 idę na 3d wtedy mam nadzieję będę znała już płeć i czy wszystko jest ok :) Mam brata w zespołem Downa dlatego zawsze jest obawa. A wy dziewczyny znacie płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Dziewczyny 3d robicie prywatnie? Co myslicie o szkole rodzenia? Kiedy sie zapisac? Mi nadal do konca grypa nie przeszla ciagle mam katar i odrywajacy sie kaszel. Wody morskiej i tabletek do ssania mam dosc. Dziewczyny jak sobie radzicie ze zmeczeniem u mnie pochmurno i sniegu nie ma, raz dziennie potrzebuje 2 godzinnej drzemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Dziewczyny 3d robicie prywatnie? Co myslicie o szkole rodzenia? Kiedy sie zapisac? Mi nadal do konca grypa nie przeszla ciagle mam katar i odrywajacy sie kaszel. Wody morskiej i tabletek do ssania mam dosc. Dziewczyny jak sobie radzicie ze zmeczeniem u mnie pochmurno i sniegu nie ma, raz dziennie potrzebuje 2 godzinnej drzemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opisałam sie juz kilka razy jak jeleń i mi zjadło, aż mnie nerwa złapały, no nic napisze jeszcze raz. Co do leków to do soboty biorę 3 razy duphaston, 1,5 enkortunu i ampułke clexane. Od soboty mam przejść na 2 tygodnie na 2 tab duphastonu. A pózniej podobno juz na luteine. Encorton tez będę miała zmniejszany, ale nie wiem jeszcze kiedy. Clexane mam brać prawie do końca ciąży. Comdo włosów to mi leciały masakrycznie zanim sie dowiedziałam, ze jestem w ciąży. Ale to leciały mi nawet rzęsy i brwi. Moja kosmetyczka była w mega szoku jak robiła mi brwi i kleiła rzęsy. Co do smarowania brzuszka to mam jakiś specyfik, ale nazwy nie pamietam,a. Teraz jestem u rodziców i oczywiście nie mam go ze sobą;) Co do ciuchów to schudłam przed ciąża 12kg i teraz ciagle jestem pod kontrola dietetyka coby nie nabrać 100kg zachodząc w upragniona ciąże. Z witaminek wcinam kwas, b compex, magnez, cynk i potas. Ja na genetyczne 3d/4d idę w sobotę właśnie, tak mnie giń prowadzący zapisał, idę do jakiegoś specjalisty, bo mój doszedł do wniosku, ze woli by sie osoba która to robi w standardzie zrobiła. Do giną chodzę tylko prywatnie, bo niestety na NFZ to ciąży prawdopodobnie nigdy bym nie utrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Dziewczynki ja 3d bede miala dopiero w 20tc jak dzidzius bedzie juz troche wiekszy;) Sisilka tez mam ostanio nos zatkany,ale mysle ze to z ogrzewania i suchego powietrza,bo zatyka mi sie w godzinach wieczornych. A jak wlasciwie jest z kroplami do nosa,mozna w ciazy stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Dziewczynki ja 3d bede miala dopiero w 20tc jak dzidzius bedzie juz troche wiekszy;) Sisilka tez mam ostanio nos zatkany,ale mysle ze to z ogrzewania i suchego powietrza,bo zatyka mi sie w godzinach wieczornych. A jak wlasciwie jest z kroplami do nosa,mozna w ciazy stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guziczek, mnie gin powiedział, ze jak długo nie ma dramatu pełnego nie powinnam brać nic poza syropem na wzmocnienie dla ciężarnych. A jak sie dramat zacznie to do lekarza iść powiedzieć, ze ciężarna i pytać co wolno ;( U mnie to badanie tez może jest wcześniej po juz 31 lat na karku mi siedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja już jestem po wizycie i jestem strasznie szczęśliwa :) :) :) Dzidziuś ma już prawie 5 cm, machał nogami i rączkami, serduszko biło jak szalone, normalnie uśmiech mi nie schodzi z twarzy :) A co najciekawsze lekarz powiedział mi tak ' wiesz teoretycznie jeszcze za wcześnie, żeby określać płeć, ale na moje oko to chłopak" Ależ się cieszę ( raczej z tego, że coś już wiem bo mi tak naprawdę to bez różnicy co będzie :) ) Ja też chodzę do lekarza prywatnie, wybrałam takiego co ma świetny sprzęt usg, ale to właśnie dlatego, że miałam wcześniej problemy z zajściem i utrzymaniem. Mocchito to sporo tego bierzesz, ja o niektórych lekach nie słyszałam, poczytam sobie zaraz o nich. A i dostałam jeszcze duphaston do 14go tyg i nic nie mówił, że zero seksu więc pomalutku można się do męża przytulić :) Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia-- ja cały czas pracuje, ale mam prace luzik - biurowa przed kompem, do tego super szefa, ze jak tylko coś gorzej sieć czuje to mogę sie na luzaka zwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×