Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
mnie glowa boli jak cisnienie mi spada a wczoraj mialam80na50 i ledwo na oczy widzialam,dzis tez glowa boli ale nie az tak.jja zadnych lekow niebiore jedynie te ktore gin mi kaze.dopiero byl poniedzialek a juz piatek niebawem swieta mikolajki.ogladalam wczoraj wozki i lozeczka sa piekne po nowym roku zamowimy lozeczko bo musi troche wywietrzyc i materac.wogole chyba wodfa mi sie zatrzymuje bo nogi mam takie dziwne i wkolo kostek spuchnieta.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
guziczek ja napoczatku ciazy tez bylam chora mialam angine.leczylam sie czosnkiem herbnata z miodem i cytryna bralam tez syrop i lantum verde i po kilku dniach puscilo ale leki lekarz mi wypisal.narazie niechoruje ale codziennie biore rutinoscorbin jedna tabletke ,lekarz mowil ze jak w ciazy czesto sie choruje to dziecko pozniej moze czesto chorowac.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
hej, ja juz po padaniach, dzis zaczelam 13 tydzien, dziecko zdrowe, robiłam też test pappa ale w poniedziałek wynik. Pan doktor pomierzył i pomęczył, mały skakał, i powiedział płeć, oczywiście prawdopodobnie :)))))) synek, ja tam nic nie widzialam, ale mi zatrzymywal usg i było coś między nogami :))))))) stawia na chlopca, jestem szczęsliwa, będzie Adaś :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ;) Miałam dzisiaj usg które miałam umówione już miesiąc temu wyobraźcie sobie że dwa dni różnicy i wielkie różnice. Dwa dni temu wielkość crp była 5, 65 cm , przezierność karku 1 mm a serduszko biło 128 na minute. Dzisiaj crp 6, 67 cm przezierność karku 1, 8 mm a serduszko biło 161 na minute. Oczywiście z maleństwem wszystko w jak najlepszym porządku ;) co mnie bardzo cieszy lecz jeszcze nie wiem co tam się kryje pod moim serduszkiem ;) nie chciało się pokazać ;) mimo że ja się średnio czuje zdają się omdlenia zmęczenie senność coś strasznego ale najważniejsze że dzidzia jest zdrowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja mam termin na 24 czerwca . Jak czytamy jakue wasze malwnsta są duże to martwię się że moje jest takie maleńkie bo ma 1.76cm a to 10 tydzień tylko przez pierwsze 6 tygodni ciąży schudłam 7 kilo to może dlatego? Dostałam skierowanie na prenatalne i nie wiem czy to dobrze boje się że coś jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
też miałam skierowania, moj ginekolog stwierdzil, ze trzeba naciągnąć nfz, moj dzidziuś ma prawie 6 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Miałam dzisiaj usg które miałam umówione już miesiąc temu wyobraźcie sobie że dwa dni różnicy i wielkie różnice. Dwa dni temu wielkość crp była 5, 65 cm , przezierność karku 1 mm a serduszko biło 128 na minute. Dzisiaj crp 6, 67 cm przezierność karku 1, 8 mm a serduszko biło 161 na minute." Bo każdy lekarz inaczej mierzy??? Przecież tyle nie urosło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tyle to wiem że tyle by maleństwo nie urosło !:) tylko w co wierzyć bo to dość spora rozbieżność w pomiarach! maminia22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny ale paskudna pogoda masakra.mnie jakies przeziebienie bierze:( jestem jakos oslabiona.za tydzien wizyte mam i pozniej usg bede miec.dziewczyny jakie wy juz badania robilyscie? Nocy bolala mnie tak pachwina ze ruszyc sie niemoglam chyba powieksza sie macica bo coraz wieksza jest.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzisiaj jak wstalam to strasznie bolała mnie głowa zresztą dalej mnie boli. U was widać juz jakieś małe brzuszki czy jeszcze nic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja mocz i krew, ale takie rozszerzone, i tyle, brzuch rano jest płaski, wieczorem jakbym się najadła.Chyba jest niskie ciśnienie, bo też się czuje słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
hej dziewczyny mogę się przyłączyć? mam termin na początek czerwca obecnie jestemw 13tc. pierwsze badania prenatalne już za nami z pozostałych tak jak pisała dziewczyna wyżej krew mocz ponadto glukoza jakiś test hbs? mogłam coś przekręcić :D teraz mam zrobić dodatkowo toksoplazmoze... i znów krew i mocz. u mnie brzuszka jako takiego nie ma ale czuje się jabm mi wętrzności wypychało bo dzidzius jest jeszcze nisko a ten niby brzuch powyżej i wieczorem czuje się jak balon :D chciałabym już bardzo wiedzieć co nosze pod serduchem i wybrać sie na jakieś pierwsz małe zakupy ciuszkowe ;) macie jeszcze mdłości? moje troche chyba odpuszczają chociaż bywa róznie.. pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też miałam krew i mocz oraz dostałam skierowanie na prenatalne badania. Co do mojego brzucga to w ogóle nie widze żadnych zmian ale w sumie to dobrze. Mdlości też nie mam ale akurat na to nie narzekam. Jedyne co mnie męczy to bóle głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa120
Cześć Wam, jestem w 11 tyg. i chciałam Was zapytać jak znosicie ciąże. To moja pierwsza ciąża, Od ponad miesiąca mam non stop mdłości, nudności, wymioty, z jednej strony czuje straszliwy głód a z drugiej musze sie zmuszac do jedzenia, nadwrażliwość na zapachy...itp. Czy Wy macie podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mdlości nie ma . Na zapachy reaguje specyficzny a co do jedzenia to mam podobnie niby czuje głód a z drugiej strony nie chce mi się jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbb123
Hej dziewczyny :) Ja Mam termin na 26czerwca :) Jest to koniec 8tc jestem taka podekscytowana ! ciesze sie niezmiernie ciąza naprawde.we wtorek mam wizyte i bede wiedziala szczegoly ,ogolnie czuje sie dobrze niekiedy lekkie mdlosci chwilowe klujace bole brzucha na dole ale pytalam gin powiedzial ze jest wszystko ok macica sie powieksza :) Mam tez lekkie plamienia ale gin powiedzial ,ze do od pecherza bo niestety jak i przes ciaza tak i teraz daje mi popalic ;/ .. a wy jak tam macie jakies problemy z pecherzem ? jak ogolnie samopoczucie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, u mnie niestety z ogólnym samopoczuciem słabo. Nudności, wymioty, przeraźliwe poczucie głodu, niechęć do jedzenia, zgaga......te objawy mnie nie opuszczają i to dlatego. Oczywiście, że z ciąży się cieszę, chcieliśmy mieć dziecko. Mam nadzieję, że niebawem ustąpią te objawy i będzie lepiej. Też miałam plamienia (ciemnobrązowe), poszłam do lekarza, dał mi duphaston, kilka dni po wizycie pojawiło mi się plamy z krwi. Od tego momentu praktycznie cały czas leżę. Ale i plamień nie mam żadnych. W pon. mam wizyte u gin. i USG mam nadzieję, że dzidzia dobrze się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam mocz morfologie cukier toksoplazmoze hbs grupe krwi ,jesli chodzi o samopoczucie to niestety u mnie tez kiepsko glowa czesto boli mdlosci dokuczaja zgaga okropna i poranne wymioty myslalam ze ustapia a tu niestety.brzuch tez czasami boli mnie najgorzej wieczorem i w nocy.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w którym jesteś tyg. ciąży? Ja w 11, (moja siostra miała mdłości i wymioty do 7 miesiąca), mam nadzieje, żę u mnie będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej dziewczyny. Chetnie sie podlacze mam termin na 23 czerwca czyli dzien ojca. Staralismy sie o dzidzie 7 miesiecy. Nie bylo zle, ale clo i luteiny mam dosc ;). Teraz to 10 tydzien do 6 tygodnia nie wiedzialam nawet o dziecku. Czulam sie rewelacyjnie, zero mdlosci, wymiotow zgagi. Teraz rowniez nie odczuwam tego. Ale w chwili obecnej wychodze dopiero z grypy, masakra. Nadal mnie meczy katar i mam kaszel ze wszystko sie odrywa, ale lekarz mowi ze juz jest ok i ze to koncowka. Jedyne co widze to strasznie powiekszyly mi sie piersi o jedna miseczke ( juz mialam duze C, a jak tak dalej pojdzie !!) Pobolewa mnie brzuch ale to oznaki rozszerzania sie macicy, owszem odtobine brzuszek pod pepkiem sie zaokraglil. Moj maz mowi ze niewiele. Teraz mam wizyte u gina na grudzien z wynikami krwi i moczu, podstawowe plus grupe krwi. Wtedy zalozy mi polozna cala dokumentacje. Jestem przeszczesliwa. Dzidzia ma teraz 2 cm a bicie jego serduszka jest niesamowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. U mnie mdłości minęły. Musze tylko uważac co jem. Bo czasem mnie zemdli. Nie moge na czczo pic wody bo gwarantowana łazienka! I na słodkie ostrożnie. Ale rano ok. Śniadanie bez problemu. Zapach kawy tez mnie już nie mdli!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
dziewczyny oglądam 'położne' na tvn style masakra te porody ja się panicznie boję chyba wolę cesarke ;( to jest straszne ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwony kaptur 83
Witajcie, chciałam dołączyć. Mam termin na początek czerwca. Jest to moje trzecie dzieciątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w 13t4d i niesatety nudnosci mdlosci i wymioty rano to standard,w dodatku w nocy kilka razy sie budze do lazienki.u mnie brzuch widac zaczyna byc.witamy nowe dziewczyny :)mi strasznie dokucza kregoslup ale mam uszkodzony i wiedzialam ze bedzie bolec.ja brzuch np mam nisko niewysoko niewiem czemu oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja nie mam zadnych dolegliwości, nie czuje, jakbym byla w ciazy :) mialam mdlosci ale krotko, a jedynie co to draznia mnie zapachy miesa gotowanego :) i kiedys byłam spiochem, teraz sie budze o 8 i koniec spania, nie zaleznie, o ktorej ide spac, wczoraj poszlam np po 2 bo mielismy gosci. Widze,ze tu wszystkie dziewczyny sie staraly o dzieciatko, ja dowiedzialam sie o ciazu to omalo z krzesla nie spadlam, bo mialam ostre bole zoladka, myslalam, ze to zapalenie a tu dzidzius mnie tak wymeczyl na poczatku :) Widzialam ten program i mnie w ogole nie przeraza, urodzic trzeba i nie ma sie co nastawiac na najgorsze, boli i przestanie i masz piekne dziecko na cale zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
dziewczyny powiedzcie mi czy boli Was czasem brzuch jak przy okresie? dziś rano wstała z takim lekkim pobolewaniem nie wiem czy może tak być? oczywiście jestem pnikarą i od razu leciałabym do lekarza ;( ale może to normalne? czytłam że może kłuć po bokach ale mnie boli jak przy okresie podpowiedzcie cos :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie boli brzuch tak jak na okres, ale oczywiście krew nie leci. Lekarz powiedział, że dopóki nie ma plamienia jest ok, ale też się boję. To mój 11 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
plamien na szczęście nie mam ale co chwile latam sprawdzać :( boje sę troche bo tak brzuch mnie bolał na samym początku w 5tc potem już nie i dziś się wystraszyłam właśnie może jutro zadzwonie do mojego gina może wystarczy np nospa? jestem w 13tc ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi gin mowil ze jak bedzie bolal brzuh to mam wziasc nospe i lezec i tak robie.mnie nie boli jak na okres tylko inaczej i czesto zoladek dokucza mi.sprobuj wziasc nospe i lezec .bol jak na okres to chyba nic dobrego.ja mialam zawsze silny bol w i przed okresem a teraz niemam zdarzylo sie ze nbolal silnie brzuch i bralam nospe i lezalam tyle ze mnie wieczorem zazwyczaj boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
mnie też boli od 3 dni tak, jak na okres lekko, ale chyba to normalne, boli mnie tez jak kichne, albo wstane szybko, taki rwacy bol, nie pytalam lekarza ale czytalam, ze więzadła sie naciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×