Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
dziewczyny ja mam nawal pokarmu a maly niemoze zalapac sutka a przez nakladke sie denerwuje:/niekupilam lactatora a y sie przydal.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chyba bede mieć katar bo sie źle czuje i już psikam...zawsze ta gadzina moja mnie zarazi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekujaca to próbuj przystawiać, moze w koncu załapie o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nauczona doswiadczeniem kolezanek zakupulam ale powiem ci ze zanim moja szwagierka kupila to maz wysysal wiem.obrzydliwe ale co miala zrobic recznie nie dala rady asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomagaja ci go przystawic ? Bo maly musi zlapac ustami hak najwiecej brodawki nie sam sutek i glowke malego nakierowujemy nasadzamy na piers a nie odwrotnie bo niektorzy trzymaja dziecko a cycka wkladaja do buzi a to nie tak powinno sie robic popros poloznej o pomoc asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik oczekująca jest juz w domu z maluszkiem... takze połozna nie pomoże ale popieram co piszesz, maluch musi złapać cały sutek wraz z brodawką i najlepiej jak dzidzius leży brzuch do brzucha mamy, jak sie nie uda odczepic wkładając palec lekko do buzi i jeszcze raz, w koncu sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisiaS_88
odnoście tematu pessara miałam zdjęty 16maja - to już przeszło tydzień temu, i nic sie nie dzieje, myślałam ze w ciągu paru dni po ściągnięciu coś się ruszy, ale dalej czekamy, dodam ze jestem w 38tc i 3dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia, a samo ściąganie pessara bolało Cię? Wiesz może jaka jest teraz Twoja szyjka i czy masz rozwarcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisiaS_88
bolało troche bardziej niż zakładanie - dość mocno siedział i nie chciał zejsc (słowa lekarza), ale wiadomo to trwa tylko chwile, szyjki mi nie mierzył, ale powiedział ze rozwarcie na 2 cm, nie wiem czy w tym tygodniu coś się zwiększyło czy bez zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Cały dzień modlilam o deszcz było tak gorąco, myślałam że się rozplyne ;) Przez co tez przelezalam pol dnia i bolało mnie podbrzusze I co chwile twardnial mi brzuch do tej pory tak nie miałam uspokoilo się na dwie godziny i teraz co wstanę i pochodzę chwile brzuch jak kamień może na dniach coś się ruszy ;) bo już nie mogę się doczekać ;) mały się rozpycha na wszystkie strony ;) U mnie nie wiem po ile sa truskawki ale jak tak was czytałam naszla mnie ochota a tu mama się zjawia z ciastem z truskawkami :D jak by czytała mi w myślach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wróciliśmy od brata z urodzin. Jestem strasznie zła bo mąż obiecał nie pić a jest strasznie pijany, tak się wkurzylam że nie usne,aż brzuch boli.... Ją płaciłem 8 zł za kilo. Kupiłam dwa kilo,połowę jedliśmy z makaronem reszta została i tak dojadam co chwilę po trochu. U mnie była straszna burza,lało jak z cebra. Ale wcale nie jest chłodniej. Mi jest strasznie gorąco... Spokojnej nocy dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Maminia22 u mnie tak samo nie mogłam wytrzymać z tej temperatury, caly dzień bol podbrzusza, stawianie się brzucha a mały skacze jak oszalały. Kiepski był dziś dzień a teraz jest w domu strasznie duszno i słychać jak zaby kumkaja:D Ale mi narobilyscie smaku na truskawki muszę koniecznie też kupić i zrobić koktajl z jogurtem naturalnym. Dobranoc dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przystawiam go a on sie denerwuje ciagle robie to moze co godzine.mi piersi nabrzmialy az bola rano m kupi lactator.maly zjadl i zasnal dopiero o22.30 spi jeszcze ale pewnie zaraz wstanie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczekujaca, sprobuj odciagnac ttoche recznie by piers zrobila sie miekka. Pierw zacznij masowac,zakryj piers pielucha tetrowa,obejmij piers obiema dlonmi najpierw by jedna byla pod brofawka,a druga nad. Zacznij lekko robic kola dlonie dociskajac coraz mocniej. Potem dlonie uloz po bokach i znowu masuj. Najlepiej bys predzej wybadała palcami gruczoly(poczujesz grube gorki) i tam kladla dlonie. Gdy zacznie leciec mleko dosyc mocno podluz butelke i zacznij sciskac lekko piers palcami przesuwajac palce od gruczolow w strone brodawki. Mialam tak samo ale w 2 dobie i połozne pokazaly mi co robic. Przed masazem przyloz do piersi jakas szmatke z ciepla woda,robiac oklady,daje wiekszy efekt. Mi pomoglo. Nawalu pozbylam sie w 5 dobie, czyli w piatek. Mama Patrycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Asik- ja też z Białegostoku i ja truskawki widziałam po 8-10zł:( drogo, w końcu je kupię -słuchajcie laseczki- wczoraj wróciłam z imprezy z restauracji tej co mówiłam ok. 1 rano,po 00:30 wyszliśmy, było 40 osób, było fajnie,ale klima no i głośno- mały się ruszał, a brzuch ok.21:00 cały czas już był twardy.Ja tańczyłam prawie cały czas- tzn.bardziej chodziłam po parkiecie:) w nocy się spociłam,aż koszulka wilgotna, trochę bolą mnie nogi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ale lipa, zapomniałam o m urodzinach, były 2 dni temu i po pijaku powiedział,że zapomniałam:( byłam w tunice, dość obcisłej, no trudno ukryć brzuch na finiszu ciąży i każdy się zachwycał,że cyt."mały, jak połowa ciąży", a ja +20kg :( dla mnie to ja jestem bambaryła:) -idę coś zjeść, bo mały się mocno rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
dziewczyny, te które mogą- karmiące to nie wiem,...spróbujcie pomidory z jogurtem i solą- po prostu pychota, kurcze zachciało mi się truskawek:) u mnie upał niesamowity będzie, w pokoju mam 26 C,a mieszkam praktycznie w bunkrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mi ciezko spac bo znowu cala noc skurcze i to juz bolace nawet te przepowiadacze , 33ona ja na nowym miescie kupuje tam zawsze pelno :) a takue na kompot czy dzem lekko sfatygowane byly po 2,5 a jeszcze w pn tez po 8 zl kupowalam :) a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,zaglądam tu ale nie piszę bo coraz bardziej dopada mnie frustracja..myślałam że mnie ominie,ale im dłużej to wszystko trwa to coraz bardziej chodzę nabuzowana a dla domowników jestem delikatnie mówiąc niemiła.. To juz 40tydzień u mnie i nic..dwa razy ktg i marne skurcze.Wszscy oczywiście mówią ze wszystko w porządku..mam czekać i sie nie martwić..w piątek kolejne ktg..pewnie tez nic nie wyjdzie..ogólnie nic się nie dzieje,czasem mnie zaboli jak na okres ale przechodzi..czy naprawdę muszę zacząć stosować metody domowe na przyspieszenie porodu?chodzic po schodach,masowac sutki,uprawiac seks na ktory nie mam ochoty wcale? Kilogramów mi przybywa,wyobrażam sobie to moje dziecko jako giganta 5kilowego już i obawiam się ze cesarka mnie nie minie tym razem albo wywoływanie znowu..oxytocyno przyjaciolko moja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
A- dzięki za cynk:) mamina- wczoraj się dowiedziałam,że większość kobiet rodzi do 40 tyg.przynajmniej te które ze mną rozmawiały tak mówiły -oby dziecko było zdrowe, no nic nie poradzimy innego, mi też coraz ciężej,najgorzej w nocy jak się przewracam z boku na bok- coś mnie kłuje, brzuch często twardy jest,ale nic się nie dzieje.Też już bym chciała mieć małego na zewnątrz, bo już ciężko. -zŁY HUMOR PRZEZ HORMONY, oszczędż bliskich- dobrze mówić- ale oni też się pewnie martwią i denerwują,że TO JUŻ BLISKO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, oczekująca jak masz nawał to laktator moze pogorszyc sprawe bo mozg dostanie sygnał, zeby jeszcze więcej pokarmu produkować, takze uwazaj, lepiej malego przystawiaj do cycka chyba ze zobaczysz ze nie leci, to wtedy juz kanalik zatkany, odciągnij mleko troche i znowu malego dawaj do cyca, raz jeden, raz drugi zebys zapalenia nia dostała.U mnie truskawki 7-8zł zalezy gdzie:) dziś chłodniej, małemu mowie zeby sie dzis nie rodził bo najpierw moj był chory, teraz ja mam katar i boli mnie gardło, po wtorku moze sie rodzić bo moj ma wolne a od 8 czerwca urlop takze smiało moze wychodzić:P ja czuje ze mi wywołają, rwa kulszowa mnie opuściła i bardzo sie ciesze:) od wtorku spacery, moze malego wygonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, czytam was regularnie juz od dawna i rzadko sie odzywam, ale dzis mnie naszla ochota napisać :) ja od trzech dni przeziębiona a katar mam taki ze ledwo oddycham. Dzis mam 37,2tc i tez juz zaczynam sie niecierpliwić bo przepowiadaczy malo :/ a ja bym chciala mieć synusia na początku czerwca juz przy sobie. Pod koniec lipca z m jedziemy na wakacje i chcialabym juz wydobrzeć do tego czasu. U mnie pogoda piekna normalnie lato od samego rano tak goraco ze uff, juz zaliczylam jeden prysznic i czuje ze zbliza sir następny. Do dziewczyn które wstawiają tabelki - proszę o wpisanie mnie jeśli mogę :) (marika-29lat-termin 20.06-chlopczyk) gratuluje rozpakowanyn mamom i dużo sil i cierpliwości zycze bo wiem ze poczatki są najtrudniejsze. Mam propozycje jeszcze do tabelki, moze by przy urodzonych maluszkach wpisać jezcze jak rozwiązany byl potod? cc czy sn l? Bo jak na razie to widzę prawie same cc ciekawe jaki będzie bilans na koniec :) ale sie rozpisałam, :) pozdrawiam. Marika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. mnie dzisiaj boli brzuch jak na okres. słabo spałam, tak mnie krocze na wieczor bolało że nie mogłam chodzic. dziś troche lepiej. czasem brzuch stwardnieje ale nieregularnie. choc i tak od kilku dni częsciej niz wczesniej. u mnie 39tc. jutro wizyta u gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marika a planujesz z dzieckiem jechać na wakacje? u mnie termin na 5 czerwiec ale nie czuje, ze ma sie cokolwiek stac w najbliższym czasie, jak sobie radzisz z przeziębieniem? bo mnie tez dopadło, jak nie rwa kulszowa to teraz ten katar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona..postaram się być milsza ale tak mi się gotuje pod pokrywą.. Eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny :) oczekujaca agata ma racje sama nazwa LOKATOR służy do pobudzania gruczołów po przez odcsiąganie pokarmu do większej laktacji. Przystawiaj malucha on wyrówna poziom pokarmu. Siostra tak miala duzo pokarmu i używała lokatora dosłownie lało sie z niej 8-10 wkladek do biustonosza na godzinę. Miłej niedzieli zycze klaudia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc marika
Agata, tak z maluszkiem na wakacje i z cora nasza 7lat. Z przeziębieniem nie robie nic, czekam aż samo przejdzie. Gardlo bolako dwa dni, dzis zostal ttylko katar a do tego ruszyly mi zatoki z ktorymi mam problem sezonowo. Nie czuje sie źle tylko przez katar jestem rozdrażniona bo leci i leci... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamina nie martw sie, kazda z nas jest sfrustrowana juz tym brzuchem kilogramami, i w dodatku masz duzego dzidziusia w sobie... porod przychodzi nagle, wiec nie ma co sie doszukiwać jakich przepowiadającyh bóli, nagle złapie i koniec, trzeba urodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agata mi mleko leci okropnie wystarczy ze pochyle sie i przez koszule kapie.maly spi jak obudzi sie to go przystawie.szkoda mi go bo placze i zlosci sie bo niemoze zalapac.noc byla okropna,m pomagal i czuwal zebym ja troche sie przespala.a teraz spi od7rano sobie.mnie krocze przestaje bolec juz chodze normalnie.m mowi ze z przez2dni brzuch mi duzo zmalal ale kupie pas.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
igorek ma strasznie duze stopy i palce u rak dlugie.wogole glowe tak podnosi ze czasami boje sie ze cos sobnie zrobi.urodzil sie i mial blond wloski jak dziewczynka a teraz ma brazowe:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×