Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

dziewczyny wiem że macie dość ale za niedługo będziecie mieć maleństwa ze sobą, pomyślcie że ja mam jeszcze do terminu z om prawie cały miesiąc czyli koniec czerwca ale obiecałam sobie ze nie będę narzekać w końcu 4 lata starałam się o dzidzie wiec teraz nie ma co narzekać, nogi puchną ale ogólnie jeszcze daję radę, życzę szybkiego rozwiązania dla gość85 i dla mammina pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja se zrobilam krzywde, bo zachcialo mi sie ostrego zarcia I teraz zdycham na zgage. Wypilam juz rennie I nic nie pomaga. Ja lozeczka nie ubieram, zrobie to jak wrocimy ze szpitala. Moj maz wlasnie pije, bo wpadl z niezapowiedziana wizyta dawno nie widziany kumpel. Machnelam reka, juz mi sie nawet klocic nie chce. Jak zaczne w nocy rodzic, a on to przespi, to go potem sumienie zezre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w jednej piersi unormowalam pokarm,nie boli i nie jest twarda ale druga gorzej niestety.ja malo krwawie chodzze od piatku w zwyklej podpasce.jak macica sie oburcza to mam takie skurcze i krzyz boli jakbym miala zatraz rodzic.maly obudzil sie o polnocy zjadl i spi.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekujaca ten twoj maly grzeczny jest:) je, spi tak jak ma być :)ja nie spie, katar doslownie ze mnie tryskał, az wzielam od dziecka z koszyka sol fiziologinczna i wlałam do nosa zeby go odetkac, dawno nie miałam takiego katarzyska, ale i tak nic brac nie moge wiec nie ma sensu isc do lekarza, a goraczki nie mam, jeszcze dziecko dosłownie całą noc buszuje, dupsko wypina niemal do nieba... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej mój m chory i zamknął w nocy okno.....masakra -wczoraj mama mnie wkurzyła pyta kiedy kupię albo wypożyczę laktator- dziewczyny Wy już macie laktatory? wypożyczacie, a jak tak to po jakim czasie od porodu można wypożyczyć to ustrojstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
co do puchnięcia- mam ociężałe stopy i ręce- a na nich ostro powychodziły żyły takie grube niebieskie-brzydko to wygląda:( ale jak podniosę rękę do góry to żyły się chowają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja przy kawie z mezem wcinam szarlotke z samego rana mose dzis dzien bedzie lepszy pod wzgledem samopoczuciua ;) tak naprawde najgorsze sa wieczory i noce jak czlowiek po calym dniu zmeczony i dzidzius daje jeszcze w kosc chociaz noc troche lepsza ale katar mi sie nasilil i ciagle budzilam sje z zatkanym nosem takze Agata możemy sobie rece podac i cos czuje ze bedzie jeszcze gorzej bo gwrdlo mnie tsz troche boli ehh :/ Masowalam wczoraj te sutki az poczulam skurcz ale byl nie bolesny wiec dupa w nocy bolal mnie brzuch jak na okres.ale tez przeszlo... Do terminu w sumie jeszcze 6 dni moze cos sie ruszy nie chce wywolywania ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do lozeczka my mamy nieposkladane taki zabobon hehe maz bedzie składał jak my bedziemy w szpitalu :) Wozek zamowilismy w tamtym tygodniu asik w koncu bedzie adamex pajero szary len ;) ale sie wkurzylam bo jak pytalismy ile sie czeka to babka powiedziala ze od pl producenta do 2 tygodni a jak przyszlo do zamowienia to stwiedzila ze 2-4 tygodnje i watpi zeby to byly 2 tygodnie :/ bez sensu... Kurcze ale bym sie chciala w koncu ladnie ubrac :( juz zaczynam myslec jak sie wystroje na chrzciny :) Dziewczyny kupijecie pas poporodowy na brzuch? Ja czytalam rozne opinie i nie wiem czy kupowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktator musi być w domu w razie czego.Ja mam elektryczny i ręczny.U mnie w sklepie z art.dziecięcymi można wypożyczyć profesjonalny laktator.Koszt 7 zl.pierwsza doba, potem po 5 zl.dziennie-bratowa wypożyczyła 2 miesiące temu i do tej pory go uzywa.Ja jej pozyczałam swój,ale mówiła że słabo ściąga mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka a jaki masz ten reczny? Zadowolona jestes? Ja troche jakis czas temu czytalam i polecaja z aventu natural czy jaoos tak. Miala ktoras i moze sie wypowiedziec? Oczekująca jaki Ty masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym ręcznym laktatorem ciężko mi szło,dlatego później kupiłam elektyczny "baby ono"czy jakoś tak.A ręczny to najtańszy mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ;-) Noc dzisiejsza to latanie do WC ... i ból podbrzusza a od 4:30 po prostu nie śpię :P Wczoraj to tak ten dzień zleciał szybko, wczoraj byli znajomi u Nas i już czekają na Kubę :P a Maleństwo nie chce wyjść hehe Wczoraj mój też ciut popił ale bardziej dla orzeźwienia bo taka gorącota a ja chyba z litr wieczorem wypiłam swojej lemoniady bo tak pić się chciało. Dzisiaj miałam iść do nefrologa ale nie wiem czy pojadę , znowu upał a ja już nie daję rady jeździć autobusami i czekać na wizyty ... Laktatora jeszcze nie posiadam ale sądzę, że wypożyczę jeszcze pomyślimy nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, dawno się nie odzywałam, ale nic ciekawego u mnie się nie działo. Tylko tyle, że codziennie mam wrażenie jak wstaję, że jestem cięższa i brzuch jest większy ;) Ktoś tu pisał w sprawie pasa poporodowego, osobiście polecam zwłaszcza po cc. Ja używałam go od razu po przyjściu ze szpitala. Dość, że dzięki niemu jak coś robiłam, to rana mnie nie bolała tak mocno jak bez nie niego, to dzięki niemu czułam się szczuplejsza. Oczywiście, że nie miałam go 24h, tylko jak coś konkretnego miałam w domu zrobić, czyli w sumie parę godzin dziennie, ale naprawdę super sprawa. Teraz po drugim porodzie też na pewno będę go używać. A jeszcze jedno, dzięki niemu po 2 miesiącach nie miałam już brzuszka, a dodam że nie robiłam rzadnych ćwiczeń. Wiem, że jest to koszt, ale warto. Słyszałam, że pokolenia naszych mam używały bandaży elastycznych, ale na pewno jest przy tym więcej roboty. Więc jeszcze raz polecam. A odnośnie laktatora, to polecam zaczekać do porodu, bo może się okazać, że nie będziecie go potrzebować, więc szkoda kasy. Koleżanka sobie kupiła i minęły 2 miesiące od jej porodu i ani razu go nie używała, bo ma pokarmu w sam raz przynajmniej na razie. Ja znowu po powrocie z synkiem do domu to miałam tyle pokarmu, że mąż jechał mi kupić. Pozdrawiam Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A odnośnie pogody, to chyba jestem jedna z nielicznych która się cieszy jak jest tak gorąco. Ja się dzięki takiej pogodzie super czuję. Wolę chodzić w ciąży latem niż zimą. Może dlatego że sama jestem z czerwca... Mi został jeszcze miesiac do terminu, a 3 tyg do cc, więc jeszcze trochę sobie pochodzę :) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wogóle, to wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy, dla obecnych i przyszłych Mam :) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 33ona co do laktatora to ja o wypozyczeniu nie wiem gdzie co i jak , bo kolezanki kazaly kupic zeby pozniej nie przeplacac , bo wiadomo jak sie w nocy przyda i do apteki gnac bo nic innego nie czynne, ja kupilam AVENT reczny i elektryczny w jednym uzywke za 150zl na allegro, jak nie uzyje do zostawie do drugiej ciazy lub sprzedam ale pozycze komus biedny nie ma, moja kolezanka jak miala nawal wyslala meza po laktator wlasnie kupil;a ten sam tylko nowy za 500zl , wiec od tych 150zl nie zbiednieje czy sie przyda czy nie a z dosw kolezanek wiem ze tak , bo stosuje sie nie tylko przy nawale ale i przt braku pokarmu moja kolezanka przez 2 tyg po planowym cc pracowala laktatrem na pusto i dostala pokarmu i karmila dziecko :) i lepiej kupowac elektryczny , bo recznym mozna sie zajezdzic moja kolezanka miala od niego takie bice ze ho ho :) brzuchatka i ile dalas za pajero ? :) tez go ogladalam bo on jak jogger tylko mocowanie inne Mi cos wlazlo w noge jakby wyskoczyla ze stawu biodrowego ;/ porazka moje sdtawy nie wytrzymuja jakbym teraz miala przec tlo nie wiem w akiej pozycji bo jestem jak paralityk hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiq ja jeszcze laktatora nie mam jeszcze zastanawiam się ewentualnie nad wypożyczeniem :) ale to jeszcze zobaczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tacia (30l)--------------LEOŚ------ ur. 02.04.2014r klaudia --------Zuzanna Zenobia ---ur. 07.05.2014 mamakubusia09 (30l)---Michaś ---ur. 17.05.2014 oczekująca(24l)-----------Igorek------ur.19.05.2014 Początekczerwca (19l)--Jaś -------ur.22.05.2014 gość85-(28l)--------------21.05----- ---Michał brzuchatka 28l---------- 01.06---------Laura asiula84 (29l)------------ 03.06------- Marlenka ewinkaa (29l)-------------03.06-----------Staś maminia22-(22l)---------03.06-------chłopczyk esmi90 (23l)--------------04.06---------Jakub Agata89R (24l)----------05.06- ---------Adam Flavia23 24l-------------- 06.06 --------Krystian Sisilka (28l) --------------07.06 --------Bartuś A A A J (28l)-------------08.06-----dziewczynka 87_asik (27l)-------------13.06 ---------Milenka Nomadic--------------------14.06--------Kubuś mama3chłopców.-------15.06----------Leoś ilonek (25l)---- -----------16.06-----------Pola mamowa (20l)------------16.06----------Artur kasia2014 (23l) ---------16.06---------Sandra Justi2 (32l)-- --------------17.06 ------chłopczyk Jolka kolka( 32l)---------17.06.-----dziewczynka Nitka999(31l)--------------20.06-------Paweł, Jan swierszczyk(26l)---------20.06-------Nikodem 19magda91-(22l)---------21.06 -------Mikołaj Gosiaczek201 ------------23.06-------Franciszek Sisilka (28l) ---------------23.06 --------Bartuś 33ona (33l) ----------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- --------28.06 -------Marta AIK---------------------------29.06-----dziewczynka tacia (30l)--------------LEOŚ------ ur. 02.04.2014r klaudia --------Zuzanna Zenobia ---ur. 07.05.2014 mamakubusia09 (30l)---Michaś ---ur. 17.05.2014 oczekująca(24l)-----------Igorek------ur.19.05.2014 Początekczerwca (19l)--Jaś -------ur.22.05.2014 gość85-(28l)--------------29.05----- ---Michał brzuchatka 28l---------- 01.06---------Laura asiula84 (29l)------------ 03.06------- Marlenka ewinkaa (29l)-------------03.06-----------Staś maminia22-(22l)---------03.06-------chłopczyk esmi90 (23l)--------------04.06---------Jakub Agata89R (24l)----------05.06- ---------Adam Flavia23 24l-------------- 06.06 --------Krystian A A A J (28l)-------------08.06-----dziewczynka 87_asik (27l)-------------13.06 ---------Milenka Nomadic--------------------14.06--------Kubuś mama3chłopców.-------15.06----------Leoś ilonek (25l)---- -----------16.06-----------Pola mamowa (20l)------------16.06----------Artur kasia2014 (23l) ---------16.06---------Sandra Justi2 (32l)-- --------------17.06 ------chłopczyk Jolka kolka( 32l)---------17.06.-----dziewczynka Nitka999(31l)--------------20.06-------Paweł, Jan swierszczyk(26l)---------20.06-------Nikodem marika (29lat)------------- 20.06-------chlopczyk 19magda91-(22l)---------21.06 -------Mikołaj Gosiaczek201 ------------23.06-------Franciszek Sisilka (28l) ---------------23.06 --------Bartuś 33ona (33l) ----------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- --------28.06 -------Marta AIK---------------------------29.06-----dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tacia (30l)--------------LEOŚ------ ur. 02.04.2014r klaudia --------Zuzanna Zenobia ---ur. 07.05.2014 mamakubusia09 (30l)---Michaś ---ur. 17.05.2014 oczekująca(24l)-----------Igorek------ur.19.05.2014 Początekczerwca (19l)--Jaś -------ur.22.05.2014 gość85-(28l)--------------21.05----- ---Michał brzuchatka 28l---------- 01.06---------Laura asiula84 (29l)------------ 03.06------- Marlenka ewinkaa (29l)-------------03.06-----------Staś maminia22-(22l)---------03.06-------chłopczyk esmi90 (23l)--------------04.06---------Jakub Agata89R (24l)----------05.06- ---------Adam Flavia23 24l-------------- 06.06 --------Krystian Sisilka (28l) --------------07.06 --------Bartuś A A A J (28l)-------------08.06-----dziewczynka 87_asik (27l)-------------13.06 ---------Milenka Nomadic--------------------14.06--------Kubuś mama3chłopców.-------15.06----------Leoś ilonek (25l)---- -----------16.06-----------Pola mamowa (20l)------------16.06----------Artur kasia2014 (23l) ---------16.06---------Sandra Justi2 (32l)-- --------------17.06 ------chłopczyk Jolka kolka( 32l)---------17.06.-----dziewczynka Nitka999(31l)--------------20.06-------Paweł, Jan swierszczyk(26l)---------20.06-------Nikodem 19magda91-(22l)---------21.06 -------Mikołaj Gosiaczek201 ------------23.06-------Franciszek Sisilka (28l) ---------------23.06 --------Bartuś 33ona (33l) ----------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- --------28.06 -------Marta AIK---------------------------29.06-----dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tacia (30l)--------------LEOŚ------ ur. 02.04.2014r klaudia --------Zuzanna Zenobia ---ur. 07.05.2014 mamakubusia09 (30l)---Michaś ---ur. 17.05.2014 oczekująca(24l)-----------Igorek------ur.19.05.2014 Początekczerwca (19l)--Jaś -------ur.22.05.2014 gość85-(28l)--------------29.05----- ---Michał brzuchatka 28l---------- 01.06---------Laura asiula84 (29l)------------ 03.06------- Marlenka ewinkaa (29l)-------------03.06-----------Staś maminia22-(22l)---------03.06-------chłopczyk esmi90 (23l)--------------04.06---------Jakub Agata89R (24l)----------05.06- ---------Adam Flavia23 24l-------------- 06.06 --------Krystian Sisilka (28l) --------------07.06----------Bartuś A A A J (28l)-------------08.06-----dziewczynka 87_asik (27l)-------------13.06 ---------Milenka Nomadic--------------------14.06--------Kubuś mama3chłopców.-------15.06----------Leoś ilonek (25l)---- -----------16.06-----------Pola mamowa (20l)------------16.06----------Artur kasia2014 (23l) ---------16.06---------Sandra Justi2 (32l)-- --------------17.06 ------chłopczyk Jolka kolka( 32l)---------17.06.-----dziewczynka Nitka999(31l)--------------20.06-------Paweł, Jan swierszczyk(26l)---------20.06-------Nikodem marika (29lat)------------- 20.06-------chlopczyk 19magda91-(22l)---------21.06 -------Mikołaj Gosiaczek201 ------------23.06-------Franciszek 33ona (33l) ----------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- --------28.06 -------Marta AIK---------------------------29.06-----dziewczynka Sorki ze tylko razy ale pokickalo sie i raz wstawilko mariek a nie zmienilo sisilki , raz wstawilo podwojnie wiec musze jeszcze raz juz dobra wstawic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiq może na górze napisz , że to już MAMUSIE ;D będzie bardziej widoczniej :) A ja dopiero sobie kawkę robię bo śniadanie już o 7 zjadłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane i wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy :) Te zle humory u was to ja mysle, ze to juz przemeczenie, ale kobietki nie poddawajcie sie, to juz niedlugo. Jeszcze troszke i bedzie po wszystkim. My weekend spedzilismy wsumie na zwiedzaniu, jezdzilismy z naszymi znajomymi po okolicznych gorach. Nocke mialam straszna, bo spojenie lonowe strasznie ciagnie, czuje juz glowke strasznie nisko, mam uczucie ze jak siadam to na glowke dziecka. Pozatym skurcze mam, stawiania brzucha ale to wszystko nieregularne i slabe. Widocznie jeszcze nie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niby nie kupowałam laktatora ale szwagierka ma ręczny i w razie czego mi da, teraz niech sie Adaś nie rodzi bo jestem słaba, po środzie nie ma problemu, za tydzien we wtorek znowu wizyta wiec niech sie spieszy bo ja juz nie mam zamiaru płacic za wizyte i w dodatku iść na wywołanie, bez jaj, Adam...Brzuchatka ja gardło płukam w wodzie z solą, nawet cos lepiej a do nosa leje tą sol i mi odetkało nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pasa poporodowego, polecam o pierwszym porodzie strasznie sie przydal, brzuszk szybciej do siebie dochodzi. A co do laktatora ja musialam miec bo mialam tak straszny nawal pokarmu ze cora nie nadazala spijac. Zobaczymy jak bedzie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam takie majtki po porodzie z takim pasem :) więc będę z niego też korzystać ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. ja dziś mam wizytę więc już od dawna nie spie, mam srakę, podejrzewam że to ostatnia przed terminem więc będę miała usg, badanie gin, pobieranie wymazu, muszę wziąc zwolnienie. no i wróciła mi pieprzona infekcja, tydzień czasu miałam spokoju po globulkach i od soboty znowu to samo, nie swedzi ale wkurza mnie bo ten śluz w kółko. muszę znowu powiedziec, ale juz nie wiem co mi da, bo juz chyba wsyzstko brałam. wydaje mi się ze to od kąpieli w płynie do kąpania, głupia nie pomyślałam, mogłam wząc prysznic tylko a teraz cierp i się męcz. po wizycie jeszcze czeka nas wyprawa żeby zawiezc ten wymaz do laboratorium, u nas w mieście nie robią, muszę jechac gdzie indziej. Aby nie było gorąco, bo umrę. Laktatora to nie kupowałam, dostałam taki stary z gruszką podejrzewam że nie będzie rewelacji, no ale narazie innego nie kupuje bo nie wiem czy będę potrzebowała. Co do chłopów to własnie o to mi chodzi, że wezmie się napije i przespi narodziny własnego dziecka, nic nie myślą NIC. wczoraj mu powiedziałam do słuchu, bo on myślał że mi chodzi tylko o to że nie bedzie miał kto do szpitala zawiezc. A ja mówie a co ty pojedziesz i będziesz stał jak ten osioł pijany na korytarzu, kto cię dopuśc***ijanego do noworodka, wez się zastanów i wstydu nie rób. JUz nic się nie odezwał. Na następny weekend nawet go nigdzie nie puszczam, nie ma juz mowy o piciu. Ja się pózniej nie będę denerwowac. Dziewczyny mówię wam od kilku dni mam takiego nerwa, że szok. latam jak burza, wczoraj sprzątałam i czyściłam pralkę bo mi zawalili brudem jak ja nie dopilnuje to masakra. Juz się miałam brac za czyszczenie legowiska psów ale myślę sobie lepiej nie bo się przemęcze, jest za duże prawie takie jak ludzka wersalka, bo to na dwa. Zrobie to pózniej. no i kąpanie psów mnie czeka, ale w ciązy nie będę kąpac, są za cieżkie. Ja już czuje ze u mnie poród się zbliża, mały wisi mi między nogami dosłownie. jak wstaje to aż jakies kości w kroku strzelają. jak robie siku to brzuch boli. boje się, denerwuje i cieszę za razem wszystko na raz tyle emocji. Zobaczę co mi dziś gin powie, mam nadzieje ze nie trafie do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam gdzie wygwiazdkowało to ma byc "kto cię dopuśc/i p/i/j/anego do noworodka. Żeby nie było ze przeklinam. Kafe jest głupie pod tym względem, wszystko gwiazdkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia i masz racje ja czasami też muszę nakrzyczeć na swojego bo On nie pomyślał ... i tak to właśnie mi tłumaczy :P A ja chcę aby mi wody odeszły bym poszła pod prysznic****atrzyła na częstotliwość skurczów i pojechała i szybciutko urodziła :D ale to by było zbyt piękne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatka a ja ostatnio wywaliłam moje ciuchy z szafy letnie i mi sie plakac chcialo, taka gruba jestem i ze sie nie zmieszcze w to nigdy chyba... ciekawe jak moj brzuch bedzie wyglądał, jak laski rodziły w szpitalu to im taki zostawał jak ciążowy ze sie zastanawiałam, czy urodziły juz czy nie wiec to nie jest taka szybka sprawa z tym obkurczaniem.Ja mojemu pic pozwole piwo ale wodki absolutnie, bo tez mowie nie wpuszcza go na porodowke osła i wstydu mi narobi. Flavia kapiel w takiej wodzie sprzyja infekcją, ginekolog mi mowil ze pod prysznicem tylko i wyłącznie, tym bardziej jak juz sie ma grzybice nie wchodzić do wody do wanny tylko pod bieżącą wodą myć i wycierac ręcznikiem papierowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata u mnie bylo to samo co do szafy ... nie mam w co się ubrać :( masakra nawet już sobie ucinam leginsy na 3/4 żeby chodzić jak człowiek i w tuniczkach ... bo niestety bez sensu kupować nowych ciuchów ... mam nadzieje, że w kilka miesięcy powrócę do swojej figury bo wczoraj jak byliśmy w piwnicy to mam torbę swoich ciuchów i tam wszystkie moje jeansy :( jak spojrzałam to łzy poleciały heh Ja też słyszałam, że tylko prysznic... Ja od soboty mam sporo śluzu białego ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×