Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Danonki podaje się po 2 a nawet 3 r. ż., co najwyżej specjalne jogurty dla dzieci albo jogurt naturalny bez cukru i tłuszczu z owocami ale osobiście jeśli skaza minie podam dopiero po 8 msc a może i później. Danonki są niby dla dzieci allleee.....nie ma w nich nic zdrowego zawierają sztuczne barwniki, cukier, aromaty a dziecko na prawdę tego nie potrzebuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek i właśnie to mnie najbardziej wkurza jak ktoś ma już dzieci moje szwagierki maja w wieku 5,8,10 lat i wydaje im sie że nadal wszystko jest tak jak było te lata temu i są najmadrzejsze a jak ja chce robić inaczej to pukaja sie w głowę ze glupoty gadam bo one robily tak i tak i wiedzą lepiej :/ czasy się zmieniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. My dzisiaj jedziemy na roczek do bratanka :) W piekarni pomylili torty i bratowa zrobiła rewolucje, bo tort mial byc z masy plastycznej (samochodzik) a dostalismy tort jak dla jakiegos 50cio latka... powpychane sztuczne kwiatki i lukier. Odnosnie makijazu to się nie maluje, bo nie lubię :) Mam brzoskwiniowa cere i jak się wypudruje to wygladam jakbym miala warstwe szpachli na twarzy :D Co do szczepionek to ja swojemu dziecku kupuje wszystkie i na rotawirusa tez ! Jakby miało się coś stac to by się juz stalo. Tyle na ten temat. Miłego dnia ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i Ilonek pamiętaj że to co będzie niebawem jadła twoja córka ukształtuje jej gusta kulinarne na całe życie:) A dzieci twojej siostry nie mają teraz problemów z jedzeniem? W sensie wybrzydzanie, odmawianie posiłków, spożywanie dużej ilości słodyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem narwańcem juz wróciłam. M pojechał z Kuba do kina po 9 wyszli po 12 wrócili. Jak wrócił to wszedł i odrazu pretensje " to ty na klatce tak kołami natrudzilas" mój m ma fobie co pomyślą ludzie i wszystko na zewnątrz musi być czyste poukładane i musi wyglądać. Ja przez te 3 godziny byłam na spacerze lilia 20 min pod blokiem na innym osiedlu potem cała spocona wracałam z nim w domu mały juz nie spał ogarnęła przygotowałam obiad poza otoczeniem mięsa musiałam uprac kołdrę bo mały się zesrał zdjąć jedno pranie powiesić drugie żeby do nocy wyschlo, ugotować am makaron żeby wrócili na ciepłą zupkę wybawilam małego i jak weszli to ponownie go lulalam a m z atakiem o klatkę. Odlozylam małego i wyszłam kupiłam czapkę przejściowa w 5 10 15 za 12,99 bo jak lulam na wietrze tej cienkiej to chyba za zimno więcej nie mogłam kupić bo w tym miesiącu cienizna. W ogóle boli mnie gardło i czuje ze coś mnie bierze zaraz solą poplucze. Juz gadam z m bo co mam mu na kartce pisać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
A co on na to,ze tak wyszlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91 bez log
Powiedzcie mi czemu tak jest ze wszyscy wiedza lepiej? A jesli chodzi o dzieci to juz wogole... Boze swiety gdzie tylko kogos spotkach lub babcie tesciowe ciotki kazda ma 'madre' rady. Mnie to juz w*****a osobiscie. Ja w zyciu nikomu nie mowie co ma robic moge doradzic ale nigdy sie nie wpieprzam. Widzę ze macie ten sam problem co ja hehe. Najgorszw pytania od ludzi ktorych widuje raz na 3 lata lub stare baby sasiadki -karmisz? (Ja) - karmie, przeciez powietrzem nie zyje Nikt nie spytal ile wazyl jak sie czuje czy ma kolki tylko czy karmisz... nie mam ochoty sie tlumaczyc nikomu. To sie pozalilam hehe:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlonek
Wiola córki mojej siostry mają swoje upodobania kulinarne, jedno jedzą drugiego nie, ale tak strasznie nie wybrzydzają. Słodyczy za to jedzą bardzo dużo. Wiem, że takim maluchom nie podaje się danonków dlatego się śmiałam z jej rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinkaa przeczytałam artykuł, porozmawiam na ten temat z pediatrą przy okazji szczepienia ( za ok 2 tyg ), a do tego czasu się wstrzymam z wprowadzaniem czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wlasnie moja mama nigdy sie nie wtracala w to, jak dzieci karmie, czy wychowuje I nie wiem, co jej sie stalo. W efekcie od poniedzialku bede miala dla Was mniej czasu, bo znalazlam tanie bilety I mama poleci na troszke do domu, odpoczniemy od siebie. W sumie jestem z nia prawie non stop od maja, wiec I tak dlugo wytrzymalysmy ;-) I jeszcze znajomy zadzwonil, ze szkola podstawowa, w ktorej pracuje jego zona, potrzebuje tlumacza I czy bym jakos nie pomogla, wiec jak mnie nie bedzie jakis czas na forum to znaczy, ze zyje, tylko nie mam czasu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
hej mamusie:)ja dzis dalam Igorkowi marchewki a po poludniu soczku i soczku niebardzo chcialpic,a marchewke to jadl ze smakiem.mi pediatra kazal dawac powoli malemu inne pokarmy.ani niema biegunki,nawet nie ulewa ostatnio:)najgorsze to ze budzi sie dwa trazy w nocy i rano niespi dopiero od7 spi.co do doradzania mi juz tesciowa gada ze po co kupilam sloiczek bo ona tarla marcxhewke i dawala dzieciom ten sok wkurza mnie takie gadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że wczesne wprowadzanie budzi kontrowersje ale Zuzia chce jeść jak jem przy niej to sama otwiera buzię i czeka:-) Dziś kupiłam kaszke manne nestle i sloiczki. Widzę że jej smakują nowe rzeczy. A badania naukowców nie zawsze co nowe jest lepsze,ale każdy robi jak uważa. Moja od kilku dni kombinuje jak tu się obrócić na brzuch z pleców ale coś jej nie wychodzi:-) Wasze dzieci też się tak często i głośno śmieją? Dziś dowiedziałam się że koleżanka jest w ciąży 4 tydzień,aż mi się przypomniało wszystko:-) a starali się 1,5 roku. Sisilka mi bardzo zmalał biust a karmie piersią,przez pierwsze dwa miesiące biust był jeszcze raz taki teraz mam B ale są jeszcze ciut większy niż przed ciążą. Wiola zgadzam się z tobą w 100% jeśli chodzi o danonki,tak samo soki kubusie wcale to zdrowe nie jest. Magda ją odpowiadam podobnie jak ktoś pyta czy karmie to mówię,nie glodze :-) Ją mam chyba coś z ciśnieniem,albo głową bo jak wstaje lub coś dzwigam to mi chce głową pękać Dobra idę bo się młoda denerwuje strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia w kaszy mannej jest gluten a on dopiero od 5mc na pm :) więc lepiej się wstrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały śpi Kuba he kolacje a m mi kolacje do łóżka przyniósł :D. Kuba zapowiedział ze ślub ze mną bierze :). Co do stałych pokarmów artykułu ewinka dzięki :). Jan po skończeniu 5 miesiąca zacznę no może nie od razu bo 17 kończy 5 Mc a 19 mam chrzciny nie chce żeby brzuszek bolał :).może od listopada zaczne. Kasiu mój też jest zainteresowany posiłkami jak jemy obiad Michałek jest u mnie na kolanach i wyciągać rączki składa do talerza ale on tez jest zainteresowany obsikaną pieluchą. Ogólnie wszystko co robimy go fascynuje :). Wiec to ze interesuje się pokarmem nie musi znaczyć ze głodne ale nie złość się nie pisze nic złośliwie ciesze się ze Zuzia nie ma kłopotów z nowymi pokarmami pamiętam ze u mojego Kuby był problem z kupa nie mógł się załatwiać. Mamo 3 no weź się nie wyglupiaj masz popisać czasem niedawno co powróciłaś i znów znikniesz eee a ty masz profil na fb? ?? Nie lubię być przeziębienia przy dzieciach bo nie mam siły się zajmować nimi kiedyś jak człowiek się rozłożył to leżał sobie w łóżeczku z książką lub gazetka mmm:). No nic przejdzie cholerstwo:). Asik Kubusia schodzi z rączki juz jest mniej niż połowa i nie jest gorące :) uff. :). Ewinko daj dla m piwko i niech Ci odpuści popisu z nami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamok nie mam o co się złościć:-) doceniam każda radę ale nie z każdej korzystam:-) no właśnie jak ztym glutenem von na tej kaszce jest od 4mc więc sama nie wiem. Ale powiem że po jablku i marchewka dużo łatwiej robi kupę,nie męczy się tak przy robieniu. Jak dużo wody lejecie dzieciom do kąpieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dużo żeby był zanurzony bo zimno i jak myjemy jest brzuszkiem do dna tak mniej chlapie dobrze użyje szyjkę i uszka nie zaleje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero weszłam.caly dzień fajnie spędzony.do 16stej bylismy na spacerze,w międzyczasie m fryzjera zaliczył, a potm ja wyrwalam sie do sklepu. Bawię sie jeszcze chwile z małym,po faktach go kapiemy,wiec ok 20stej będę wolna:-) Wszystko przeczytalam. Ta śmierć w ursusie to naprawde nie przez sepsę tylko byl ropień mózgu,tv gada głupoty.wiem,bo to znajomi znajomych. Nic juz nie pisze na temat szczepionek,ale szczepionka jest na jeden typ a chyba jest ich 4 czy jakos tak(chodzi o meninho),ale nie chce nikogo przekonywać.ja jestem bardzo BARDZO na nie,bo zglebilam temat,wczesniej bylam na tak:-) ale poczytałam,ulotki szczepionek miedzy innymi,stastystyki chorób,no ogólnie nic innego w wolnym czasie nie robię tylko czytam o szczepionkach:-) wiec ja tam nie pisze,bo wszyscy tu maja odmienne zdanie ode mnie:-) ale mi to nie przeszkadza,kazdy robi dla dziecka to co uważa za slysz e:-) Jezu jak ja kocham weekendy,uwielbiam jak m jest z nami.dzisiaj byl piękny dzien!:-) Asik caly czas mam Ciebiw przed oczami jak ze swoimi 4 rękoma latasz z przewijakiem za m:-) MamoK suuuper z ta kolacja m zrobil:-) Mamo3 ojej aż czuje sie winna troche,ze wywolalm burze pokarmowa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet lepiej,dostanie michałek Twoje przeciwciała:-) wiec karm jak najbardziej:-)m kapie Stasia a ja sie wyrwalam do Was a on krzyczy,ze sie uzaleznilam od forum hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez mowi zabiore ci zaraz tel ake ja pisze do was tylko jak karmie albo leze z malutkim. Jutro tesciowa przychodzi rano jezu m na ryby a ina do dzieci w odwiedziny :). Moze byc ciekawie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawa Waszej opinii na ich temat. Dla mnie nr 1 to ten drogi z wczoraj, ale z kolei jest za duży. Podoba mi się małpa na drzewie, słonik z wczoraj i hipcio. I taki z kilkoma zwierzątkami jest ok. Jutro zmierzę dokładnie jaki rozmiar będzie pasował i zamówię. Idę szukać żyrandola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×