Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Ja juz bym 2 raz prenatalnego nie robiła. mi zrobili jak byłam w szpitalu a prywatnie chyba bym nie szła skoro lekarz nie widzi wskazań. przyszła paczka ciuszkow które zamawialam. ładne sweterki, koszulki, pajacyki, koszulki z kołnierzykiem,pajacyk polarowy, rampers- jak nowe. po body, kaftanikach i spiochach widac ze używane. tylko rozmiarówka jakaś zaniżona, miało byc do roku a wydaje mi że ze roczne dziecko raczej w nic się nie zmieści, chyba że jakieś drobniutkie. ale za tą kase 80zł to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia daj linka do tych ubranek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy moge prosic by do tabelki dopisac date porodu moja bedzie na 8 czerwca. siedze i popijam herbatke. malujemy z corcia obrazki ma tydzien ferii zimowych wiec siedzi sobie ze mna w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Kasia w tym tyg zaczynamy 27tc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny jak się czujecie? ja dzisiaj dość dobrze,z wyjątkiem bólu w boku i okopanego pęcherza ;-) mały tak mi daje popalić od wczoraj że szok, myslałyście o kupnie laktatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś tez niezle, rano troche podbrzusze kłuło ale przeszło. jak do tej pory brzuch 3 razy mi stwardniał i to zawsze gdy wstaje z łózka chyba się wtedy napina i buntuje przed zmianą pozycji, ale ogólnie nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do laktatora to lepiej najpierw zobaczyc czy jest pokarm, nie ma co kupowac na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po usg polowkoweym (23t3d) mala wazy 571g, wszystko dobrze ma dlugie nogi jak na 25t3d czyli 2tyg wiecej hehe dobrze moze bedzie po mezu a nie po mnie mam nisko osadzone lozysko na szyjce gin mowi ze jeszcze moze sie podniesc wiec zeby nie panikowac , a ja dzis durna dzwigalam z sanepidu lodowke ze szczepionkami taka przenosna a wazyla chyba z 10kg ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktator lepiej kupic odrazu moja kolezanka myslala tak jak ty Flavia a jak dostala nawalu to maz w 5 minut do miasta pojechal po laktator za 500zl bo taki miala bol piersi a maly zle ciagnąl , dlugo go nie uzywala bo pozniej nie miala pokarmu , ale laktator trzeba miec bo recznie sciagac trzeba umiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Początek czerwca-to spokojnie dacie radę. Musi być dobrze i napewno będzie:-) Dziewczyny a powiedzcie mi jak odczuwacię twardnienia brzucha? Czy wtedy macie cały brzuch twardy czy jak. Bo mi kilka razy dziennie twardnieje ale tylko dol do pepka. Po malowaniu jak miałam skurcze to czułam całą macice parę cm nad pępkiem. I to co mam to chyba dziecko się napisana już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiem ze kilka z was ma nisko osadzone lozyka moje jeszcze nie jest przodujace czy wam lekarz mowil odrazu ze cesarka i lezec czy ze moze sie podniesc bo mi powiedzial zeby narazie spokojnie bez szalenstw ze moze sie podniesc z wiekiem ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asik przygl*pie nie dzwigaj tyle !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia mi caly twardnieje ale dzis gin znowu mi powiedziala zeby tym sie wogole nie przejmowac jesli jest to sporadyczne :) a ja mam do 5 razy dziennie a czasmai wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
asik ja mam nisko osadzone, pytałam sie o konsekwencje, to krwawienie z tego lozyska i jak sie nie podniesie do 30 tygodnia, mozemy mowic o przodującym, i wtedy jest konieczne cesarskie.Ale jest duza szansa, ze sie uniesie do góry:) nie musze leżeć, ale raczej za duzo nie chodzic, nie nosic i z seksem tez tak średnio, raczej nie, oszczedzac sie i tyle, o lezeniu nic nie wiem :) teraz 25 lutego mam wizyte i lekarz sobie zapisal, ze mam bardzo nisko to lozysko i zrobi mi usg dopochwowe i zobaczymy, czy nachodzi na ujscie szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde no mi kazal sie oszczedzac sex tez uwazac , i jakbym plamila odrazu przyjsc ja teraz jestem w 24jakby wiec zobaczymy co bedzie dalej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafiła mi się okazja z tym laktatorem,bo moge go odkupić za 150zł od siostry i 2 razy używany był,koleżanka miała stany zapalne od zastoju mleka w piersiach bo miała go od groma Asik,to swietnie że z malutką wszystko ok,musisz się oszczędzać! Flavia,dają sie we znaki te nasze chłopaczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszynko a reczny czy elektryczny laktator? kiedy masz usg zeby plec rozpoznac bylas moze na jakis przy okazji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisuje swoje pomiary w kalkulator i waga mi wychodzi 80g wieksza nie 571 tylko 650 ciekawe czyt gin sie nie pomylila bo jej sie wymiary skasowaly i w trakcie jej polozna przedyktowywala drugi raZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik,elektryczny jest ten laktator. Niebyłam na usg,za 2 tygodnie mam u swojego następne tymbardziej że chodze prywatnie do niego,jak będe już wiedziała to dam znać na forum,ale niecierpliwa jestem strasznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja teraz przeliczyłam i wyliczyło taką wagę, jaką podał mi ginekolog czyli 411g w 22 już tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Wy an każdej wizycie macie robione usg ? A jeśli chodzi o czyszczenie noska dziecka to będziecie używać gruszki czy tych maszynek do odkurzaczy? Bo nie pamiętam nazwy Jeśli chodzi o laktator mi też każdy poleca ten mechaniczny ponoć są worki zamrożenia mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja mam na każdym usg, ja kupie ten taki co sie wciąga swoim powietrzem, troche to niehigienicznie wygląda, ale wygodniejsze od gruszki napewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do laktatora - lepiej sie zaopatrzyc na zapas i to nie tylko na wypadek nawalu pokarmu, ale rowniez gdyby laktacja byla slaba. Wtedy wlasnie nalezy sciagac w systemie 7 5 3, czyli z jednej piersi sciagamy przez 7 minut (nawet jak nic badz niewiele pokarmu udaje sie uzyskac), nastepnie przez 7 minut z drugiej, potem wracamy do pierwszej i sciagamy przez 5 minut, itd. Generalna zasada jest taka, ze im czesciej karmimy lub sciagamy pokarm, tym bardziej pobudzamy laktacje. Jezeli chodzi o nisko polozone lozysko, to lekarz mi powiedzial, ze w takim przypadku jak moj (rog lozyska zachodzi na ujscie) w 90% przypadkow samo sie podniesie przed 32 tygodniem ciazy. Gorzej jest, jezeli lozysko calkiem lezy na dnie macicy i zaslania ujscie. Tez mi sie kazal oszczedzac, nie dzwigac, zakazal biegac (biegalam 5-8 kilometrow dziennie) i ostroznie z seksem. W kwietniu mam miec kolejne usg i wtedy sie okaze co i jak. Na razie mam wpisane w dokumentacje wskazanie do cc, ale to pewnie rowniez dlatego, ze mialam cc przy poprzednim synku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi cos gin zle policzyla zle wpisala pozniej bo mowie ze skasowala i jej polozna dyktowala a ona cos wpisywala powoli i klikala i cos jej nie wychodzilo , bo moja kolezanka sprawdzala dwa usg i ja jedno te prywatne i tam sie zgadzalo , czyli raczej waga powinna byc 650g .. duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam robione usg na każdej wizycie usg, a nawet badanie ginekologiczne,ale teraz jak byłam to mnie tak wkurzył,że po ostrej dyskusji,zrobił mi usg na odpierdziel,i niewiem w końcu czy mam synka,czy córcie ;-) Do czyszczenia noska to kupie gruszke w aptece,nozyczki,smoczki też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzis córcia znowu heh gin z kazdej strony patrzyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do noska napewno kupie tego sopelka , gruszka sie niestety niesprawdza z tego co wszyscy mowia na okolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Jeszcze jedno pytanie:-) wyręczać was dziś tymi pytaniami:-) Jak będziecie rodzic to że znieczulenie czy bez? Bo słyszałam różne opinię a jakie jest wasze zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a niech mi tylko znieczulenia nie dadza to zabije nogi powyrywam i bede tak glosno wrzeszczec az mi je podadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×