Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
Urodziłam dokładnie w 39tygodniu plus 4 dni :) czyli tak jak pisałam 3 dni przed terminem. Z cukrzyca ciążowa da się zaprzyjaźnić :) także jestem mamą zdrowej żywiołowej osmiomiesiecznej córeczki. Dostałam od gina skierowanie do szpitala na tydzień przed terminem a urodziłam 3 dni przed terminem. Dzień wcześniej założyli mi cewnik foleya żeby rozwarcie było wieksze i tak przechodziłam 24h. Na następny dzień okazało się ze rozwarcie 2,5. Na porodowce po pewnym czasie przebili pecherz plodowy ale dalej nie było akcji więc podłączyli oksy i wtedy się zaczelo :) o bólu szybko się zapomina. Niezapomniana jest chwilą jak kładą Ci maleństwo takie malutkie cieplutkie bezbronne na brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Dziękuję za odpowiedź:-) niedługo sie dowiem jak sytuacja z moim cukrem... póki co męczę się strasznie,nie mogę zasnąć:-( wyszłam z sypialni ,przynajmniej wierceniem sie nie będę budziła męża. Włączyłam tv i czekam aż będzie mi sie chcialo spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez miałam wywoływane porody raz oksycylina a potem globułkami gin. Nazywała je żelkami. Przy oksycylinie skurcze rozkręca sie powoli do czasu potem jak przyspieszyła akcja to położne była w szok że to już. Chodziłam pi korytarzu cały czas i na porodowe trafiłam odrazu na łóżko i po 15 min było po. Przy drugim po 2 globułce skurcze rozkręca sie szybciej z 2 cm. Trafiłam na porodowke ze skurczaki co 7 min a po lewatywie taki galop ze położna nie chciała mi wierzyć ze mam bole parte bo ona mnie badała godz. wczesniej i były tylko 2 cm. I szybko zakładała fartuch. Dobrze ze mnie ma siłę położyła pod ktg bo ja chciałam chodzic to az strach myslec co by było przez ta babe. I krzyczy nie przyj bo ona bie gotowa. Troche krzyczałam ale nie tak z bólu jak ze strachu ze ja czuje ze rodze a baba gdzies poszła. Cały porod trwał ok 1,5 h. Szybko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory za literówki w poprzednim wpisie. Dostałyście od połoznej plan porodu? Ja pierwszy raz sie spotykam z czyms takim. Mozna tam napisac swoje wymagania co do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dużo napisałyście wczoraj:) nie było mnie jeden wieczór to mialam dziś co czytac do śniadania. Mam do was pytanie może któras z was sie spotkala, tak jak pisałam bolą mnie biodra z prawej strony ból jest aż w pośladku a wczoraj zaczełam czuc taki pieczący ból w udzie, w jednym miejscu na górze uda zapiekło strasznie jakby ktoś żywym ogniem mi tam dotknął albo wbił kupe szpilek i za chwile to miejsce zrobiło się zdrętwiałe tzn dotykałam go nawet szczypalam i nie czuje. Troche się wystraszyłam, mama mowi że pewnie jakiś nerw mam uciśnięty. Dzisiaj rano jak ruszyłam nogą po nocy to znowu zaczeło piec okropnie i dalej nie czuje tego miejsca. Kurcze co to jest.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rwa kulszowa u mnie idzie od lewego posladka az po kolano tylko nie piecze ale boli i rwie , czasami sprzegla nie dam rady wcisnac w aucie jak zlapie roche sie poruszaj Flavia zeby nie lezec w jednej pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
hej, też bym chciała rodzić naturalnie, szczerze w moim otoczeniu nie mam znajomych, co miały znieczulenie, u mnie w szpitalu jest gaz i znieczulenie, ale wiem, ze to jest taki bol, ze człowiek już nie mysli i chce, zeby tylko sie to skonczylo, takze nie wiem jak to bedzie, jak sie zachowa moje ciało, nastawiam sie pozytywnie, narazie sie nie boje porodu, nie mysle o tym, a jak juz sie zacznie to sie kiedys skonczy :) mnie tez zmartwil moj cukier na czczo, przy granocy, dzis ide po wyniki, mam nadzieje, ze nie mam cukrzycy, moj tata i babcia chorowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a ja już po śniadanku i teraz oglądam Dzień Dobry TVN i będzie jak się ubierać w czasie ciąży a czego unikać ;-) Ja od bardzo dawno wczoraj cały ale to cały dzień nic nie robiłam tylko obiad :) a tak to ja sobie leżałam i odpoczywałam. Dzisiaj już wyjdę do sklepu bo muszę zrobić jakieś zakupy. Chyba sobie w kalendarzu sobie pozaznaczam w jakim tygodniu już jestem i kiedy idę na urlop :) Kurcze mam problem, bo moja pralka brudzi ubrania i zastanawiam się czy można coś zrobić aby ją troszkę wyczyścić. Do każdego prania daje Calgon oraz Vanish , ale koleżanka doradziła dla mnie ocet i zrobić na czysto pranie ... a Wy macie jakieś sposoby bo jak nie uda się chyba będzie konieczne kupno nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak brudzi to juz raczej lipa moja mama wymienila pralke wkoncu po takich incydentach nic nie pomagalo ..a ile lat ma pralka?> Esmi kiedy planujesz skonczyc pracowac , ja jak wczoraj dowiedzialam sie o tym lozysku to mysle ze z poczatkiem kwietnia juz pojde chyba na l4 juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLAVIA z tego co pamietam Twoj mały to troche kolosik moglabys zerknac jakie mialas wymiary tzn jakie on mial wymiary w okolicy 23tyg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik wiesz ogólnie idę na urlop od 16 kwietnia (33 tydzień ciąży) ale w sumie nie mam pojęcia kiedy ja pójdę to wszystko zależy jak będę się czuła bo nie będę chodziła na siłę wiem, że mam trochę do zrobienia w pracy i chyba jak zakończę to powiem, że już nie przychodzę i biorę L4. Właśnie zadzwoniłam do szkody rodzenia i w tygodniu pójdziemy wraz z mężem się zapisać a ja we czwartek będę w 25 tygodniu jejku jak ten czas leci jeszcze 15 ;-) Achh właśnie ta pralka to mankament będę musiała do męża się uśmiechnąć bo jak ja będę prała ciuszki dziecięce w takiej pralce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chce pozamykac sprawy teraz koniec luty caly marzec ogarne wszystko w marcu sprawozdanie kwartalne zrobie i chyba sobie pojde juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro ide do lekarza z tym calym Holterem i chyba go poprosze, zeby mi dal zwolnienie na kilka dni. Po calym dniu chodzenia moje nogi waza chyba z tone, musze troche odsapnac, a urlop mam dopiero w marcu. Chyba za dlugo spalam i straszne glupoty mi sie snily :) Juz idac do porodu wiedzialam, ze jestem w kolejnej ciazy, tym razem z trojaczkami :) Dziewczyny, wam tez sie tak wlosy przetluszczaja? Nigdy wczesniej tego nie mialam, a teraz musze codziennie myc. I jeszcze jedno: jak sie nazywa to do sciagania kataru dla dzidziusia, ale nie gruszka? Bo nie widzialam czegos takiego w Anglii i chyba poprosze mame, zeby mi przywiozla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki :) Mama3chlopcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Dziewczyny potrzebuje pomocy odebrałem wyniki i chyba jest coś nie tak palenie do końca wiem co Nablonki płaskie-b.liczne wpw Bakterie-liczne wpw Co to znaczy i czy to źle proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Wkradła mi się słowo palenie:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o wyniki moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w kazdym moczu mam nablonki co gorsza okragle ktore pochodza z nerek , plaskue wyscielaja dolne drogi moczowe nic w tym zlego co do bakterii kwestia interpretacji lekarza jemu pozistaw ocene tego :) asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja juz w szpitalu.zbadali mnie i ok wszystko.teraz czekam do jutra na badania krwi,glukoze i cisnienie maja mi sprawdzac.maly rusza sie.w szpitalu goraco strasznie jest.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Tak wszystko prócz tego jest ok jeszcze coś takiego Leukocyty w osadzie 0-2 wpw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te leuk tez jak najbardziej w normie ale mowie kazdy lekarz ma inny schemat postepowania widac to dokladnie na naszym forum gdzie duzo dziewczyn ma podobne dolegliwosci i inne postepowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do tych mam co były na badaniu obciążenia glikozą. Lekarz prowadzący kazał mi zrobić to badanie, ale nie dał mi żadnego skierowania. Zatem będę musiała za nie zapłacić, ile Wy płaciłyście za to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz powinien dac ci skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
mamowa u mnie nie zrobią badania bez skierowania na obciążenie glukozą, musisz mieć skierowanie. u mnie 12 zł, ale dostałam zniżkę i zapłaciłam 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie dziwne. nie dostałam żadnego skierowania. Dał mi tylko taki świstek jak karteczke na lodówke i tam napisane,że mam zrobić 75/glukoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Wlasnie skończyłam robić sobie pedicure,kurcze... Ale już jestem niedołężna z tym brzuszkiem, tak sie namęczyłam,ze chyba ostatni raz robilam sobie sama:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ;) Chyba wykrakałam odebrałam wyniki i w zasadzie nie wiem jak to interpretować naczczo miałam 84 a po 2h 148 . Dzisiaj mam wizytę i boje się że mi powie że musi mnie położyć ...?? Ja placilam zza Glukoze w aptece 5zl a za badanie dwa razy 3zl za pobranie krwi a sama glukoza 4zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamina a jaka masz norme? bo zalezy od laboratorium, jesli do 140 to pewnie dieta i mierzenie cukru Cie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie na wynikach nie mam normy ale z tego co czytałam to chyba 140 jest norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×