Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

jesli chodzi o kosmetyki to najlepiej wypróbowac jak będzie dzidzuś i wtedy będzie wiadomo jak reaguje. kazda dobierze wg siebie. Misia- własnie powiedz jaką miałaś szyjkę ze lekarz zdecydował założyc pessar? Mój maluch tak nisko kopie że szok, od 3 czy 4 dni tak jest, wczesniej czułam kręcenie sporo nad pępkiem a teraz na linii majtek a czasem kopie w szyjkę i tak jakby w o***t, aż boli, co ja mam zrobic zeby on się jakoś przekręcił? czasem mam wrażenie że zaraz wystawi nózkę na zewnątrz, aż się boje że naruszy szyjkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisiaS_88
szyjka miała 2,4 cm na tydzien przed założeniem pessara. W dniu założenia nie mierzył dokładnie, ale jak zapytałam to gin powiedział że nic się nie zmieniło. na wszystkich wcześniejszych wizytach nic nie mówił o szyjce więc było napewno z nią wszytko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusua09
Flavia moj tez tak kopał az czułam w pochwie spokojnie szyjki nie uszkodzi dziecko hak kezysz nie napiera ani glowka ani dupka . Oczekujaca tez mam dość najchetniej bym wyła nic mi nie wychodzi wszystko wkurza ogolnie jakass depresja brak sił. az mi sie wyc chce i drzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusua09
jak leżysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo kubusia mam taką nadzieje, na wizycie powiem o tym lekarzowi że tak nisko mnie bije, nie wiem czy to są rączki czy nózki, bo coś czuje przy prawym biodrze, a cos przy szyjce, nie mam pojęcia jak ten mój maluch jest ułożony. misia- i jak się czujesz z tym pessarem? mi nie założyli krążka a miałam w szpitalu szyjkę 2,4cm Chyba każda z nas przechodzi dół, ciąża nie jest taka słodka jak się wydaje. Mi się na początku wydawało jak to będzie fajnie, dzidzia w brzuszku słodko kopiąca, ja z ładnym brzuszkiem zadbana, ładnie ubrana wymalowana, będziemy z męzem jezdzic do rodziny i znajomych tak jak dotychczas. I owszem dzidzia jest słodka i kopie tez słodko ale czasem jak kopnie to trzeba zęby i nogi zaciskac:D Brzuszek tez ładny ale cięzko się przez niego doprowadzic do porządku bo nic nie widac. A ze względu na mój leżący tryb życia nigdzie teraz nie jezdzimy. Ale jeszcze 2,5 miec i maluszek będzie z nami:) warto pocierpiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flavia, od samego założenia czuję się dobrze, jak dłużej stoje czy chodzę po domu to brzuch czasami mi twardnieje (ale biore magnez i jest dużo lepiej), albo po prostu szybciej się męcze (to pewnie przez mało ruchu). Pessara właściwie nie czuję, w niczym mi nie przeszkadza, no troche upławy się zwiększyły i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Kruszynka mamy prawie tak samo tyg;-) Ja też słyszałam żeby myć zwykłymi plynami i natluszczac po kąpieli i chyba tak będę robić bo jak od początku będę używać emolienow ,to jak będzie coś nie tak wtedy nie pomogą,ale to moje zdani. A powiedzcie czy kupujecie poduszkę i kolderke ,bo czytałam że dziecko na początku nie powinno leżeć na poduszce, a co do kołdry to będzie lato więc nie wiem czy sam kocyk by nie wystarczył. Doradzcie ;-) Misia.A w jakim mieście ten wózek do obejrzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzien dobry dziewczyny.ja od rana mam twardy brzuch i mdli mnie:/masakra poprostu.kasia ja na allegro zamaiawiam calosc ale widze ze moja kolezanka kladzie dziecko2miesiace na poduszce bo one naprawde sa cienkie.moja mama urodzila siostre w maju i mowila ze przez miesiac trzeba ubierac w dlugi rekaw i dziecku zimno bedzie.jejku tak sie boje ze nie dam rady z dzieckiem.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Mi tez sie wydaje ze malucha przez misiąc dlugi rekaw nie mówie o bluzach ale np body cienkie bawełniane i półśpiochy dlaatego na krótki kupuje 68 najwyzej beda za duze. Ja wstalam o 6 synek spi wiec przez te dwie godz troche porobilam. U mnie pralka zaladowana już zaraz startujemy pierwsze male pranie:). Jutro zrobie morfologie i mocz za tydzień wizyta nie moge sie doczekać zobacze malucha:) juz bedzie 30tc daj boze jeszcze do 38:). w sumie malo ale duzo:). Flavia wiem ze warto mam juz jedna pocieche ake hormony czasem swoje robia. Tylko jakby to powiedziec potem nie bedzie łatwiej i lżej:), ale mimo wszystkiego bedzie cudownie:). Mi sie juz marzy spacerek z wózkiem, oby tylko chcialo jezdzić:), kuba to tylko ryczał w wózku w gondoli. Potem bylo lepiej ale nie raz konczylam spacer z kuba na rekach a wozek przedemna:) Oczekująca bedziesz najlepsza mama na swiecie:) kazda z nas bedzie bo rodzimy swoje dzieci i bez znaczenia jakie kto ma doswiadczenie tylko my bedziemy wiedzialy dlaczego placze:) co w danym momencie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet w lecie jak daje sie wózek do cienia to dziecko powinno miec długi rekaw lub kocem nakryc.Dziecko szybciej marznie niz my,poza tym lezy bez ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Oczekujaca ja tez wlasnie chce z allegro bo widzialam super zestawy wszystko za jednym razem mozna kupic. A ile kupujecie kompletow poscieli? OCzekujaca mysole za kazdy przy pierwszym dziecku ma obawy,to jest normalne ja nie mysle o tym bo popadam w panike bo wiem ze na poczatku bedzie masakra,maz mowi ze napewno bedzie ok. Ja nie wiem ze on ma takie podejscie na spokojnie wszystko a ja tak panikuje... Bo wy wszystkie juz wszystko wiecie a ja taka zielona,ze szok,dobrze ze mam mame kilometr od domu to jakos dam rade,bede latac tam i z powrotem:) Mamakubusia jestec 5 tygodni przedemna,nawet nie wiesz jak ci zazdroszcze ze juz koncoweczka:) mi sie teraz cos strasznie ciagnie od 23 tyg JA mam taki plan zeby jutro sie wybrac gdzies do sklepu po jakies ciuszki i przytbory. Musze zdrobic miejsce w szafie albo kupic jakas komode albo cos,juz sama nie wiem. MY po sniadanku chwila przerwy troche sie poruszam i do sklepu bo trzeba szykowac obiadek:) u nas dzis pochmurnie i nie przyjemnie jakos a ponoc ma byc cieplo i slonecznie,w weekend ponoc wiosna ale zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) każdy będzie mył bobaska w czym uważa, trzeba popróbowac co pasuje, często piszą o zwykłych mydełkach dla niemowląt, tylko to jest dla mnie niewygodne, w tych pierwszych dniach, wole dolać do wanienki i umyć całego łącznie z włoskami, czyli takie 3w1 kupie chyba. Nivea ma dobre opinie, ale wszystkie kosmetyki od 1 miesiąca, ziajka i johnson baby od 1 dni :) Ja mam buteleczke tej Musteli na spróbowanie, takze bedziemy sprawdzać.Też sie boje, porodu, jak to będzie w domu, ze nie będę miała do niego cierpliwości, zobaczymy. Moj mnie skopał dziś rano, tak przebierał nogami,ze myślałam, ze gdzieś biegnie, ruchy czułam bardzo wysoko nad pępkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pościeli to kupuję, ale napewno od razu jej nie użyję, bo ktoś dobrze zaznaczył, jest lato, a podusi sie chyba też nie od razu daje, może sie mamy odezwą, ktore maja dzieci i doradza jak to wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Ja spedzilam cudowna noc, sciskajac kibelek. Nie pamietam, kiedy ostatni raz tak wymiotowalam. W dodatku od tego schylania sie szlag mi trafil kregoslup na odcinku ledzwiowym i ledwo laze. Mialam isc na noc do pracy, ale juz zadzwonilam, ze nie przyjde. Dzieki Bogu, ze do 7 dni nie potrzebuje zwolnienia od lekarza, bo absolutnie nie mam sily jechac gdziekolwiek. Musze tylko podrzucic chlopcow do szkoly i wracam do lozka. A co do tych body i pierwszego miesiaca, to moj najstarszy urodzil sie w straszne upaly i od samego poczatku zakladalam mu body z krotkim rekawkiem i pampersa i nic wiecej. Przykrywalam pieluszka tetrowa. U takich maluchow temperature sprawdza sie dotykajac karczku, jak jest cieply, to znaczy, ze dzidzi tez jest cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wymiotowania ciag dalszy, super :( Mama3chlopcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Mamo3ch moze soie czym sprzytrulas?? Ja tez bede ubierac w body krotkie ewentualnie jesli bedzie chlodno przykrywac pieluszka tetrowa, mojej kolezanki coreczka urodzila sie w upaly straszne to w domu lezala w samej pieluszce bo dostala strasznych potowek , czapeczki tez nie bede nakladac chyba ze przez pierwszy tydzien po wyjsciu ze szpitala, dlugie body mam do spania raczej kupione i z mysla o zimniejszych dniach takich pozniej 20 stopni Posiel tez kupuje w komplecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam wyniki badania glukozy i chyba zle... Piłam 50 g i krew miałam pobieraną po godz. Glukoza na czczo 92 (70 - 99 norma), glukoza po 1 godz 154, norma do 140. I co teraz? Wizytę mam 14 go marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ilonek tak jak reszta stan przedcukrzycowy czyli dietka i mierzenie cukru ja bym pooprosila lekarza o ponowne skierowanie i zrobila badanie jeszcze raz o kt wczoraj jadla ostatni posilek i czy jadlas duzo weglowodanow w dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Między ostatnim posiłkiem a badaniem minęło ok 9 - 10 godz. Zjadłam wieczorem batonika, ale do tej pory często mi się zdarzało a czytałam żeby przed badaniem specjalnie nie zmieniać diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślicie, że to przez tego batona? Kurde boję się :( Muszę poczytać o diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczrze mowiac ja skonczylam jesc o 20 a krew mialam pobierana o 8 :) zawsze mowimy pacjentom zeby byc 12h na czczo , u mnie dodatkowo jako ze to program przesiewowy byla pobierana tez insulina wiec nawet jak wynik ylby wyzszy to patrza tez na reakcje organizmu czy wyrzut insuliny jest prawidlowy, ciekawe jak u Ciebie ale W Bialym to nie klada do szpitala tylko kieruja do poradni diabetologiczne poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pisze juz chyba z 5 raz i z jakiej cholery wyskakuje mi spam. przeciez nie daje żadnych linków. no co za dziadkowska polityka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia to zalezy od momentu pisania bo czasami chce wrzucic tabelke i jest SPAM a wieczporem juz nie heh ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama3chłopców trzyma się... ilonek to chyba cukrzyca..., nie przejmuj sie, dużo dzieczyn ją ma i normalnie rodzi bobasy, dieta i wszystko będzie wporządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie nie uznaje mojego postu. jak napisze 1 zdanie to tak a jak więcej to spam. jakies niedopracowane to forum:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez troche sie dziwie czemu nie robia jeszcze poziomu glukozy po dwoch godzxinach on tu jets kluczowy i wtedy mozna dopiero zdiagnozowac cukrzyce jesli wlasnie wynik po dwoch godzinach wynosi wiecej lub rowna sie 180 nie wiem czemu oni opieraja sie na wyniku po godzinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×