Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

mnie ostatnio bolą boki brzucha, takie uczucie jakby rwało. chyba moje więzadła cierpią. Pewnie teraz maluszek rośnie jak szalony:) tez bym chciala sie spotkac z jakimiś dziewczynami w ciązy czy coś ale u nas nie ma czegos takiego. Ja ogólnie mieszkam na wsi więc nie mam możliwości wyjscia sobie na pizze,czy pochodzic po sklepach, wszędzie trzeba dojechac samochodem. A ja już nie prowadzę od 5 mies ciązy kiedy mało co nie zasłabłam w pracy. Dlatego ciągle siedzę w domu, bo przecież do okoła domu nie będę w kółko chodzic a jeszcze dziś zimno i pochmurno. Z tym że jak maluch się urodzi to będzie fajnie bo u nas dużo zieleni, lasów, czyste powietrze. co do cukrzycy to na mojej karcie górna granica 140, ja miałam 110 czy 120 nie pamiętam już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
chyba zależy od lekarza i labolatorium, u mnie po godzinie 140 to już niestety podejrzenie cukrzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Wszedzie tak pisza, że 140 to już jest graniczne, ale jak powiedzieli, ze dobrze to dobrze i nie ma co gdybać:-) Idę zaraz na spacer, bo w paczkomacie czeka na mnie książka 3550 cudów narodzin Jeanette Kalyaty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bylo robione w labolatorium endokrynologicvznym na oddziale bo to z programu profilaktycznego chorob tarczycy i endokryn.wiec chyba oni tam sie znaja to im ufam :) , ale w sumie nawet jajkby bylo do 140 ti bym sie raczej nie przejmowala normy normami zycie zyciem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wam ponbierali na czco po godzinie i po dwoch czyli 3 razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pobierali 3 razy tak jak piszesz 1 na czczo, drugi raz godzine po glukozie i 3 raz po 2 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
mi jeszcze nie pobierali bo idę jutro:-) oczywiście, że się znają, niepotrzebne zamieszanie, po prostu ja się boję, ze będę miała cukrzycę i dlatego panikuję. Czyli Asik dzisiaj tez masz lepszy dzień bo szybciej minie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
mi tylko po godzinie, takie miałam skierowanie, piłam glukoze 50g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naczczo jest do 90 a po 2 godzinach do 140 ja naczczo miałam 84 a po 2h 148 i niby mam cukrzycę dieta narazie jutro idę do diabietoliga na kontrolę podczas diety naczczo nie może być więcej jak 90 a po godzinie od posiłku nie może być więcej jak 120. Ani razu nie przekroczyłam norn pomimo że nie trzymam się sztywno diety i z ruchem też mam problem bo nie mam siły poprostu tyle co spacer z synkiem i zakupy a powinnam o wiele więcej się ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzownie po wynik po dwoch godxzinach i dopytam czy na pewno dobry :) no dzis lepszy mam nadzieje ze bedzie malo ludzi w pracy ale to raczej niemozliwe heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik wiadomo ze bym wolala w terminir albotdzien przed urodzic ale gin nie daje szans duzych.powiedzial ze posladki sa na dole i mam isc na usg17zeby sprawdzic jak rosnie i czy przekreci sie,bo bedzie coraz wiekszy to ciezko bedzie mu sie przekrecic.w dodatku tak powiedzial ze rozwarcie sie zaczyna robic chcial na szpital mnie dac mowil jak wytrzymam do36-37tc to moge rodzic bo dluzej nie wytrzymam.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a posladkowe hmm no to jka sie nie obroci to tak ale rozwarciem sie nie przejmuj Ewinka tez ma i moja szwagierka od 26tyg miala do urodzila sama w 36 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie właśnie u mnie tylko naczczo i po 2h nie wiem dlaczego tak jest ;) ja nie czuje się jakoś inaczej nie odczuwam tego cukru no mam nadzieje że jutro mi powie pani Diabetolog że jest ok bo ciężko mi z ta dietą jedyny plus jest taki że przez dwa tygodnie tylko 1kg do przodu .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ja wkoncu poprosze o znadanie szyjki heh bo patrze kazda z was cos wie w temacie a ja nic nie mialam badanej .. moja kolezanka teraz w 30tyg i tez nie miala badanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik, a masz badanie ginekologiczne na wizycie? Jesli masz to na pewno Ci bada szyjkę palcem. ja nawet nie wiedziałam, a potem w karcie ciąży sobie wyczytałam z tych gryzmół, ze za każdym razem sprawdzał szyjkę i pisal czy zamknięta czy jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca a czemu cię lekarz tak nastraszył że nie wytrzymasz dłużej jak do 36 tyg, a co on wróżka? naczytalam sie dużo na forum i o szyjkach i o rozwarciach i większosc pisze ze przy oszczędnym trybie życia dotrzymały do terminu nawet ze zgładzoną szyjką i rozwarciem. jedna pisala ze rozwarcie jej się zrobiło w 11 tyg. Ja leże i nic sie nie dzieje, mam zamiar się tak oszczędzac do konca bo chciałabym urodzic minimum w 38 tyg. Ty też się oszczędzaj i dotrzymasz, tylko odpuśc sobie porządki, pielenie w ogródku i takie podobne bo to nic dobrego nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 15 tyg mam tylko usg przez brzuch nie mam badania na fotelu ani usg pochwowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
87_asik nie przejmuj się ja też nic nie wiem :p tylko po styczniowych skurczach na wizycie mi powiedział że skurcze w żaden sposób nie wpłynęły na szyję i wszystko jest dobrze ostatnio na usg powiedzieli w szpitalu że maleństwo rozwija się książkowo to nic więcej mnie nie interesowało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak pomyslalam moze lepiej niech nie bada bo zaraz powie ze rozwarta i skrocona heheh a tak w nieswiadomosci jakos silniejszy czlowiek , a dzis laska powiedziala ta co ze mna byla na badaniu ze jej ginekolog powedzial zeby w ciazy duzo sie ruszac chodzic itp bo wtedy miednica sie rozszerze i szybciej sie rodzi i nie bola wiezadla w sumie moze cos w tym jest bo mnie od poczatku nic nie bolalo , teraz tylko zaczely sie kłucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Aha, ja mam na każdej wizycie badaie ginekologiczne+USG, na ginekol. sprawdza PH (czy nie ma żadnych problemów)+ bada szyjkę. Może zapytaj- chociaż na normalnym USG chyba tez widać długość szyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka z tego co wiem to na dopochwowym , w sumie glupio mi prosic o te badanie bo jesli mam byc szczera wcale go nie chce hehe , ale ciekawosc mnie troche zjada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik to popros niech ci zbada szyjkę, ja mojemu powiedziałam żeby zbadał i za kazdą wizytę mówie zeby spr stan szyjki. chociaz z 1str czasem lepsza niewiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
oCzywiście, ze miał rację lekarz tej laski:-) na szkołach rodzenia tez trąbią o spacerach, basenie , o ruchu.. po pierwsze bo poród będzie łatwiejszy a po drugie to wszystko pracuje i lepiej sie do porodu przygotowuje, takie leżenie jak Flavii to najgorsze co może być:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Flavia ty juz chodzisz normlanie co nie? czy dalej lezysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik, ale mi na tych dokładnych USG przez brzuch lekarz mówił- "dłuuuuga szyjka", więc chyba tez widać, może lekarz Ci sprawdza a nawet o tym nie wiesz bo wsyztsko ok. Chociaz rezczywiście, jak byłam ostatnio z tym rozwarciem to mi najpierw dopochwow sprawdzala, ale to mi sie wydaje, ze tak dokładniej po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieprawda bo jesli nic sie nie dzieje to lekarze zalecają ruch wtedy poród lżejszy bo szybciej się szyjka rozwiera. Ale jak coś się zaczyna dziac za wcześnie to ************ny zeby nie zacząc za szybko rodzic, przeciez to logiczne dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×