Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

ale ty flavia masz dalej krotka szyjke czy jak ?? bo ja juz nie w temacie ile masz cm? ja na badaniu w 11tyg miala 3cm :) i wiecej nic nie wiem teraz tylko z tym lozyskiem to kazala mi sie ograniczac ale poki co jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
No oczywiście, że tak, jak ciąża jest zagrożona. A Ty Flavia sama pisałaś, ze nie masz zagrożonej, ze szyjka już ok:-) Ale w porządku, wiemy, że lepiej Ci jak leżysz więc nic nam do tego:-) Po prostu chciałam napisać, ze każdej na tym etapie twardnieje, pobolewa brzuch i to nic nadzwyczajnego... Po prostu chyba troszkę się "zastałaś"przez to leżenie i dlatego od razu tak Ci źle jak wstaniesz. Ale żebyś mnie źle nie zrozumiała- rób tak, żeby dla Ciebie było najlepiej:-) ja tylko pisze, ze ruch jest dobry i wskazany, nawet z miękka rozzwarta nieco szyjką:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej mamuśki, ja zaraz uciekam do pracy choć wam przyznam że robię się lekko leniwa. Może to dlatego że coraz częściej łapią mnie napady astmy. A z tym już nie mogę walczyć, lekarz zabrał mi stałe leki więc pozostał tylko inhalator od ataku. Niby dziecku nic nie grozi, ale gdy go mam zażyć to pojawiają się obawy. Nie wiem czy wytrzymam w pracy do 17 marca, bo wtedy mam wizytę u gina. Czy nie iść szybciej na zwolnienie? Wiem że powinnam zwolnić tempo, bo odczuwam że robi mi się ciężko. Ale siedzieć znów w domu bez kontaktu z ludźmi, stałymi obowiązkami oderwanymi od tych domowych. Nie wiem biję się z myślami. A ja jeszcze nie miałam badanego pulsu maleństwa. Może na obecnej wizycie mi zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik no własnie jak Twoje łozysko, poszło do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruch///minimalny* nie wiem czemu kafe wszystko gwiazdkuje:D Dalej leżę, takie mam zalezenie więc sie stosuje, troche chodzę po domu, ale wycieczek i spacerów unikam. Długosc szyjki mierzą przez dopochwowe usg, a recznie sprawdzają rozwarcie. zwykłym usg chyba nie zmierzą długości ale nie wiem dokładnie, mogę się mylic Asik-mam cały czas skróconą, bo jesli raz się skróciła to podobno juz się nie cofnie, zatrzymała sie poprostu na takim etapie jak była. A jaka długosc to ci nie odpowiem bo podczas badania za kazdym razem wychodziła inna długosc 2,4cm 3,9cm, 3,2 cm. Gdyby szyjka miała te 3 cm to jest ok ale lekarz podczas ręcznego badania czuje że jest krótka i miękka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisilka a jak bedziesz rodzic ?? astma nie jest sympatyczna choroba zwazywszy jeszcze na ciaze na pewno jest ci cięzko jak nie dajesz rady idz na l4 bo masz do tego jak najbardziej wskazanie mimo ze dzidzi nic nie jest to jednak stan astmatyczny bezposrednio zagraza Tobie a w konsekwencji dziecku jako niedotlenienie ale to za pewne wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
sisilka- ja miałam tak samo, chciałam długo pracować, ale mam bardzo stresująca prace i nie było zmiłuj. dlatego sam lekarz wygnał mnie na zwolnienie. czasami mi źle, jak np. wczoraj, bo nudzi mi sie i brakuje ludzi, ale z drugiej strony mam czas dla siebie, wysypiam się, odpoczywam, ćwiczę, krzatam po domku... Moim zdaiem to mimo wsyztsko fajniejsze niż praca:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe to patrze ze te badanie szyjki to takie slabo miarodajne bo rozbieznosci niezle mialas , ale to chyba osobista cecha z ta szyjka bo pisalam wam ze moja kolezanka ciaze zaczynala z szyjka ok 2,6 - czyli jakby nie patrzec z tego co wnioskuje z podejscia Twojego lekarza Flaviia to bardzo krotka, a ona nie ma ani badanej teraz szyjki ani zaleconego lezenia wiec ja juz kompletnie nie wiem jak to jest , czyli pewnie jesli ja mialam 3cm to juz moge miec i z 2,5 bo pod wplywem nacisku macicy to sie skraca podczas ciazy , no ciekawe ile ma cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Zupełnie prawidlowa szyjka zaczyna sie od 2,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia jak lekarz kazał leżeć to leż, bez powodu by nie dawał takich zaleceń. Moja znajoma dwie ciąże przeleżała też miała problemy z szyjką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to już w sumie tez nie wiem o co chodzi z tą szyjką, niby 3cm a mówią ze skrócona, nie mam pojęcia. najwazniejsze że dalej się nie skraca bo to w sumie o to chodzi, oby taka została do porodu i będzie dobrze. To prawda lepiej mi jak leżę, jak się dobrze czuje to i pochodzic mi się chce to wtedy chodzę po domu, ale tak na siłe to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz dzownilam na oddzial wynik 141 po godzinie jest jak najbardziej prawidlowy pani powiedziala ze do 180 jest prawidlowo jesli spada po dwoch h u mnie spadl ladnie ale przez telefon nie mogla powiedziec jaka wartosc :) wiec jest ok chyba na oddziale gdzie lecza osoby z cukrzyca to wiedza to najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej laski, ja wcinam krówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia lez lez jak ci dobrze , ale ja bym poszla jeszcze prywatnie wiem ze sie zastanawialas nad tym , to powiem ci ze bym poszla dla twojego swietego spokoju niech ci zbada zmierzy i powie co i jak konkretnie a nie straszenie i gdybanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
nie mogę patrzeć na brudne okna:(ale sobie daruję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik moze twoja koleżanka miała taką szyjkę ale była twarda i cały czas taka sama długosc dlatego nie musiala lezec. Lekarze tez patrzą na wczesniejszą dł i jesli jest cały czas taka sama to ok, a jesli za szybko się skróci to już nie ok bo szyjka powinna się skracac powoli az do porodu, a nie tak że w ciązy np 2 tyg skróci się o 1,5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz mam problem bo cos mi sie stalo ze stawem zuchwowo skroniowym od dwoch dni boli nie moge zaciskac zebów rzuc tamta stroną , jesli sie nie poprawi powinnam zrobic rtg (niby w ciazy nie mozna ale w sumie to tylko twarz to nie powinno zaszkodzic w zaden sposob) zeby zobaczyc czy to stan zapalny ew zwyrodnienie poczekam tydzien moze przejdzie , zrobie OB na wszelki wypadek, ale bol wkurzajacy i promieniujacy na cala czesc twarzy i ucha i co lekow p/zapalnych nie mozna i co tu robic lipa , skieroewanie na szczekowke ewentualnie i tyle ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia moja kolezanka od stwierdzenia dlugosci szyjki w 11tyg tak jak ja nie mala juz jej badanej bo chodzimy do tego samego gina :) wiec nie wiadomo jaka jest teraz i czy sie skraca czy nie tak samo jak ja od 15tyg nie miala badania ginekologicznego wiec nie wiadomo czy jest miekka rozwarta itp ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik- jesli spada to dobrze, nie ma cukrzycy. własnie chce isc prywatnie koło 30 tyg zobaczyc co inny lekarz powie tak dla własnego spokoju, tylko wiecie co słyszalam że jak ten co chodzę do niego na nfz wid******arcie ze chodzi się tez do innego prywatnie to już nie jest taki przychylny np w wystawianiu jakichś tam zaswiadczeń, recept. Bo tak ogólnie to on jest b. sympatyczny i przychylny, czasem nie chce mi sie jechac to męza wyśle po coś i tez zalatwi , a jak zobaczy ze daje się tez innemu zarabiac to już nie idzie tak na rękę. tak mi kilka dziewczyn mówiło. dlatego pytalam wczesniej czy jak chodzicie do kilku lekarzy to kazdy wam się wpisuje w karte, ale chyba to nieuniknione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm Flavia sliuchaj wiec grajcie w otwarte karty popors lekarza prywatnego zeby nic ci nie wpisywal do karty bo tamten lekarz moze to zle odebrac o i tyle nie ma co sie ceregielić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gin mowil ze ja od poczatku mam szyjke3cm ae sie trzyma tylko to rozwarcie sie zaczyna robic,moja kolezanka tez2miesiace chodzi z rozwarciem wiec licze ze ja tez wytrzymam.a posladkowe to cos takiego ze poslaki ma na dole .zobaczymy jak wyjdzie na usg.co do brzuch to mi tez zaczyna twardniec wszystko boli jak leze ale jak chodze to duzo lepiej.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak oczekujaca z rozwarciem mozna chodzic :) wiec jak jest ci lepiej i nie masz zaleconego lezenia plackiem to rob co ci cialo podpowiada , a na twardnienie to wiesz standardowo magnez i nospa juz jestes w takim etapie ze juz moga sie nawet takie skrcze przepowiadajace co jakis czas pojawiac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia dziwny ten twoj lekarz ,przeciez to twoja sprawa i masz prawo chodziuc do kilku lekarzy.moj np pyta czy konsultowalam sie gdzies i nie ukrywalam ze tak i jakos probnlemu nie robi mi.przeciez moge jechac gdzie chce i niema przymusu chodzic do jednego tylko.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik- u nas ostatnio na szkole rodzenia położna podawała przykład stawu żuchwowego, ze kobietom w ciązy wypada, bo wsyztskie stawy się rozluźniają, a tu prosze- jestes tego przykładem:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik biore magnez i no spe kazal brac3razy i jeszcze theovent3razy zeby brzuch nie byl twardy.maz krzyczy ze zamist lezec to chodze i mu pomagam ale mam dosyc lezenia juz.w piatek zaczne29tc a w 30bede miec usg zobaczymy ile urosl przez3tyg.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka no cos ty ... no to niezle kurde dzis pogadam z kolezankami co tu robic , ale na spokojne przeczekam tydzien , ciagle wierze w to ze moze powialo mnie i zapalenie nerwu jakies ;/ no nic narazie na spokojne podchodze i staram sie poprostu jest powoli Flavia a ty chodzisz na nfz do tego lekarza ?? bo zupelnie nie rozumiem tak jak i oczekujaca jego postepowania jakis on dziwny napawrde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
No naprawdę, pokazywała szkielet miednicy i powiedziała co jak sie przesuwa i rozluźnia a na koniec dodała- ale nie dziwi nas jak ciężarnej żuchwa wypada, bo to nie tylko stawy w miednicy ale w całym ciele sie rozluźniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w piątek zaczynam 28:) tak na nfz chodzę. no dziwne to troche ale 2 dziewczyny mi mówiły że tak jest, jak zobaczy, że chodzisz tez gdzie indziej to juz inaczej patrzy. A teraz nie mogę narzekac bo jak o coś poproszę to nie ma problemu, wszystko załatwia, no i skierowania daje jakie się chce, dlatego nie chce rezygnowac z nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
asik, one sie na tym znaja lepiej niż my, wiec skoro mówi, że jest dobrze, to jest :) mi niby mierzył szyjke ostatnio przez usg dopochwowe, łożysko daleko od ujścia, także wszystko cie cofa ładnie i zmierzył długość, ale nie wiem, ile wynosiła, chyba 3,6 cm bo coś tak pisze w mojej karcie. Moja koleżanka miała rozwarcie na 2 palce, potem na 3 i przenosiła ciąże, musieli wywoływać, a też dużo na piłce skakała, seks uprawiała i spacerowała i poród 4h, takze naprawde popłaca takie naprawde normalne życie, a jak flavia jest Ci wygodnie leżąc, to leż :)) ja leżeć nie umiem, nie lubie, wszystko mnie gniecie po nocy, jest za pięknie zeby sie kisić w domu, ale zalecenie to zalecenie, tylko mój mi nawet nakazał seksu, pomaga tez przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik tez słyszałam o tych stawach to co ewinka pisze, ale moze cie przewiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×