Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
Jestem w szpitalu, okazało się ze temperatura od nerki, jakiś zastój moczu. Przyjmuje kroplowki. Ilonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilonek- trzymaj się ! Wiem co to znaczy miec powiekszona nerke.. bol niesamowity :( W sytuacji kryzysowej chcieli mi podlaczyc cewnik, ale naszczescie obylo sie bez. Buziaki :* POCZATEKCZERWCA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ojej Ilonek, czytałam Twój wpis dla m, straszne.dużo zdrowia. ile piłaś płynów w ciąży do tej pory?ja mało piję....może to mało płynów miało wpływ:( kroplówki pomogą, nie denerwuj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ją całą noc przespalam wieczór byłam tak padnieta że odrazu zasnelam bez żadnego wstawania w nocy;-) U mnie super pogoda więc będziemy sądzić;-) ponoć w czwartek ma padać to by podlało;-) Ilonek współczuję ci. Mnie kiedyś tylko bolała nerka przez piasek i bolało bardzo,nawet nie chce myśleć jak ciebie boli. Trzymaj się dzielnie i pisz na bieżąco jak będziesz mogła. Mamowa o co chodzi z tym wyrazem, co ona ma wykryć? Ja zaraz wstaje bo dużo pracy mam dziś najpierw muszę jechać do miasta;-) Moja wieczór trochę poszalala . Lubie jak mi cały brzuch faluje;-) A wy jakie plany na dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu a wiec roznice: jogger -ma wieksza budę jest troche wyzszy i ogolnie cala konstrukcja wydaje sie troche wieksza przez to , (bo jest jeszcze pajero fajny cos jak jogger ale york jest od nich lekko mniejszy wizualnie) oparcie w gondoli Jogger podnosi sie wewnatrz na zasadzie tacki ktora podnosisz reka w srodku , a w yorku pod gondola jest sruba i krecisz zeby sie podnioslo wiec bez ingerencji przy glowce dziecka, Koła - to samo tylko w yorku taki obwodki sa w kolorze i jedna z glownych rzeczy rozniacych sie to mocowanie w joggerze klikasz ukryte takie przyciski kt ja nie moglam znalesc na poczatku i wypinasz pozniej sobie do gory a w yorku sa takie jakby szyny metalowe i tez zwalniasz blokady i wysuwasz element do tylu i podnosisz, jedno i drugie w sumie tak samo wygodne nie ma roznic w tym wybralam yorka bo wydawal mi sie zgrabniejszy dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek TRZYMAJ SIE !!!! i sie nie denerwuj polozyli cie na żurawią w białym ?? moja kolezanka miala zastoj i odmiedniczkowe zapalenie nerek , dostala przez tydz antybiotyk dozylny i wszystko wrocilo do normy zastoje dalej sa ale nic z nimi nie trzeba robic wiec sie tylko nie denerwuj dodstaniesz antybiotyk i bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
87 asik dziekuj***ardzo za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam ból niesamowity, dostałam zastrzyk antybiotyk i trzy kroplowki. Już mi dobrze. Leżę w Bielsku Pdl. Z malutka wszystko ok. ilonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piję codziennie 1,5 l wody żywiec, do tego zawsze jakaś herbatę, sok, zupę. Wydawalo mi się, że sporo. To co ja mam zwiazane jest chyba z naciągiem kamicy na te przewody moczowe,zablokowalo i mocz w nerce siedział. Tu niedawno jedna rodziła i krzyczała aż ciarki miałam. Zwierzęce wrzaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie miało być naciągiem kamicy tylko naciskiem macicy:-) ach ten słownik:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek 3maj mi się będzie wszystko dobrze :* A ja pokłóciłam się z mężem , powiedział to co nie powinien i to po złości :( ... ehhh szkoda gadać dziewczyny. A od rana Kuba szaleje :D jak nigdy zawsze taki spokojny był a tu taka niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie bedziemy sie drzec :) teraz moja kolezanka polozna opowiadala ze teraz juz rzadko tak sie zdarza, i ze podczas porodu sie smsy pisze i przez telefon gada a w pryw klinikach to tv sie oglada :) ale to ze znieczuleniem bez moze rzeczywiscie krzyczą jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ilonek trzymaj sie i mysł pozytywnie,zobaczysz wszytsko bedzie dobrze.ja dzisiaj u rodziców jestem od rana.pol nocy niespałam tak maly kopal i dzis kregosłup boli ze niedaje chodzic i siedziec tragedia.te wymazy sa na paciorkowca wykrywaja bo jesli wynik pozytywny to trzeba podac antybiotyk aby malenstwo sie nie zaraziło.u mnie dzisiaj zachmurzone.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
My wczoraj na szkole rodzenia mielismy kapiel i ubieranie niemowlaka, kurcze to nie jest takie proste oby lato bylo cieple i na poczatku nie trzeba wielu warstw ubran zakladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia- gbs to paciorkowiec, który bytuje w pochwie lub odbycie i może być niebezpieczny dla dziecka przy porodzie. Pytałam się o to, bo jestem ciekawa kiedys faktycznie lekarze przeprowadzają takie badanie. Mi leci 29 tydzien, ale są tu już dziewczyny bardziej zaawansowane. ilonek- szybkiego powrotu do zdrowia. mam nadzieję,że wszystko będzie ok. aik- ja też to miałam wczoraj. Mnie bardziej przerasta ubieranie niż kąpanie :P 87 asik- ja będę chyba jednak w tych co się drą, pytałam się czy jest znieczulenie u nas w szpitalu to mnie Panie wyśmiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Dziewczyny do noska kupujecie gruszke czy aspirator (Frida) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
u nas w szpitalu tez nie ma znieczulenia, tylko ten smieszny gaz i to tylko dla jednej rodzacej, wiec jak beda rodzily jednoczesnie dwie to ktora pierwsza ta lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile razy w tygodniu chodzicie na szkole rodzenia? ja dzisjaj ide 1 raz:) ja miałam kupić fride, ale kupiłam gruszke, bo nie miała akurat w sklepie fridy, jak sie gr**** nie sprawdzi, kupie tą fride:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas chyba też nie ma, niby czytałam, ze jest ten gaz, ale szwagierka rodziła to mówila, ze nawet pileczki nie dali ale najwygodniej jej bylo kucać i wziela prysznic, jakos poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
AIK- ja mam fridę Asik- a u nas na szkole rodzenia mówili, ze krzyk bardzo bardzo pomaga:-)Widze, ze już troszke lepiej ze zdrówkiem? bardzo sie cieszę. . Ilonek- dużo dużo zdrówka, podkuruja Cie i wszytsko będzie dobrze. (Zmień wodę do picia:-) Żywiec zdrój ma tyle minerałów co zwykła kranówka(troche ponad 200, najlepsze dla ciężarnych sa takie które w sumie maja ich ponad 1000). . Ja dzisiaj spałam o dziwo dobrze, chyba cos mi się ze szczęką zrobiło bo nie moge gryźc tak boli z jednej strony, to chyba te rozluźniające sie stawy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
ja mam szkole rodzenia 2x w tygodniu, w pn teoria dla par a w srody gimnastyka dla pan, niestety zostal mi tylko przyszly tydzien zajec i koniec mam nadzieje ze nie pozapominam tego co polozna mowila i pokazywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Esmi- nie przejmuj sie kłótnia, pewnie za chwilke już sie pogodzicie i będzie dobrze, powiedz, że teraz nie można Cię denerwowac i częściej gryźc sie w język... trzymaj się:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. mi właśnie przyszła paczka ta zagubiona, znowu fajne rzeczy .duży porządny ręcznik z kapturkiem i uszkami taki dosc gruby, kocyk z tą żyrafką, koszula z rozpinanymi bokami i stanik z odpinaną częscią do karmienia. dziś mama będzie w rosmanie i robie liste kosmetyków jakie trzeba dokupic, narazie mam spisane tak: proszek do białego i kolorów dla noworodka plyn do płukania ubranek oliwka płyn 2w1 do kąpania i włosków duże płatki kosmetyczne cązki do paznokci szczotka do włosków patyczki do uszu z ogranicznikiem duże podpaski x2 podkłady do przebierania dziecka krem dla noworodka do buzki butelka mała do karmienia gaziki do pępka pieluszki flanelowe Czy te wszystkie rzeczy kupie sie w rosmanie oprócz gazików? dawno nie byłam. czy jeszcze o czyms zapomniałam podpowiedzcie .mam tez chusteczki mokre i spirytus do pępka więc nie pisałam. pampersy to jak bedzie promocja nie wiecie czy jeszcze jest w rosmanie czy juz się skończyła? nie wiem co z tą fridą narazie odpuszczę bo muszę ją zobaczyc na własne oczy. Ilonek współczuje szpitala ale chociaz ból ci minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
My szkołę rodzenia mieliśmy raz w tygodniu po ok 3,5 godziny, w sumie spotkań 6. Na wszytskich były pary, wiczenia, pozycje porodowe- większośc robiliśmy we dwójkę. . A ja nie chcę znieczulenia:-) specjalnie ide rodzic tam gdzie go nie ma, mąż mówi, ze na pewno zmienie decyzje i będziemy sie przenosic z domu narodzin na blok porodowy (oba oddziały w jednym szpitalu, jest mozliwośc przeniesienia się), on w ogóle nie chce ze mna na ten temat gadac, podsumowuje to: "jak zaczniesz miec skurcze to sama bedziesz chciała iśc na blok porodowy, więc wtedy pogadamy o twoich planach"... Jak będzie to sie okaże:-) Juz niedługo pokolei każda z nas będzie relacjonowała swój poród:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to nawet o tym gazie nie było mowy. No nic trzeba będzie sobie jakoś radzić. Ja biorę partnera do porodu i najwyżej będę się na nim wyżywać. Ja też mam szkołe 2 razy w tygodniu. W poniedziałki i czwartki. kupiłam klasyczną gruszkę, jak nie będzie dawać rady to wtedy pomyślę o fridzie , ale wszyscy mi mówią, że gruszką się daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia ja ostatnio byłam, i wszystko z Twojej listy jest, tzn wielkie podpaski nie wiem, ale są napewno w aptece, pieluch tetrowych też nie widziałam.Ale ja tam stałam chyba z 40 minut, bo dużo płynow 2w1 nie jest od pierwszego dnia, tak samo kremy, musi pisać, ze od 1 dnia zycia jak chcesz używać od razu jak sie urodzi :) tak mi sie wydaje i to mi zajeło dużo czasu :P Polecam kremik na codzien i do buzi bambino, pupcie też mozna nim smarowac, pani w aptece mi doradziła, do dupki mam linomag zielony.Ewinka to długo to trwa dość, ta szkoła, ciekawe ile moja będzie trwać, też 1 raz w tygodniu jest spotkanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak stawy mnie mniej bola :) gin uspokoila wiec nie panikuje juz heh dziewczyny uwazam ze to niesprawiedliwie ze nie ma znieczulen - kazda kobieta powinna miec prawo wyboru jesli nie chce to nie ale jesli chce to dlatego ma tego nie dfostac , juz dawno ustawa w rzadzie jest na ten temat ale nikomu sie nie chce jej ruszac - co ty sie dziwic skoro wiekszosc to faceci albo babki w wieku poprodukcyjnym , a z tym krzykiem trzeba robic to co organizm podpowiada jak ogladalam te porody na tlc to tam mowily te polozne zeby sie skupiac przy parciu na zatrzymaniu powietrza bo jak krzyczysz to puszczasz powietrze a prawidlowo powinno sie nabrac duzo powietrza i przec i na logike wypudszczajac te powietrze tracimy je i sily na parcie ale, ale kto jak woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×