Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

magda,ja dodatkowo biore 6 tabletek magnezu dziennie.Jedna tabletka zawiera 50 mg.magnezu.Femibion tez łykam.Oraz żelazo CHela-Ferr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda poducz sie o hbs a hpv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda poducz sie o hbs a hpv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam poziom hbs swiadczy swiadczy o zakazeniu wirusem hbv(nie hpv) ktore wywoluje wirusowe zapalenie watroby. Dobrze ze mamy takiego goscia ktory czuwa nad naszymi wypowiedziami, swoja droga szkoda ze nie napisalas wczesniej skoro masz wiedze. Ja widocznie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ,jestem.Czytam was codziennie.Tylko jakoś weny nie mam na pisanie.U mnie wszystko ok.Ja miałam robione gbs przy drugim porodzie i wyszedł mi dodatni i przy porodzie dostałam antybiotyk,żeby mały się nie zaraził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie GBS jest badaniem przesiewowym na obecność paciorkowców z grupy B. Badaniu powinny poddać się wszystkie kobiety pomiędzy 35. a 37. tygodniem ciąży. Dzięki temu badaniu jest wiadome czy paciorkowce będą obecne w drogach rodnych kobiety podczas porodu. Dziecko może zarazić się paciorkowcem grupy B podczas porodu zachłystując się płynem owodniowym. Następstwa mogą być groźne dla życia noworodka. W pierwszym tygodniu życia zakażenie może objawić się chorobami układu oddechowego, zapaleniem płuc i posocznicą. W późniejszym zakażeniu (pomiędzy 7. a 90. dniem życia) objawia się gorączką, osłabieniem, chorobami układu oddechowego, zapaleniem opon mózgowych i posocznicą. Dodatni wynik badania GBS wskazuje na obecność paciorkowców w pochwie kobiety i wymaga zastosowania u kobiety podczas porodu dożylnej, śródporodowej antybiotykoterapii, która zapobiega zakażeniu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na hpv badanie ja miałam na samym początku ciąży, jak pobierali mi też krew na tokso itp. o tym hbs to nawet nie wiedziałam ,że coś takiego jest. z gbs to właśnie przeczytałam , że z o***tu też podobno pobierają ten wymaz. zapytałabym się lekarza jak będę o to, ale co ja sie pytam to on mówi,że ja panikuje i że on wszystko powie. trochę mnie to wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u mnie cały dzien była szwagierka z małą, i mam wrażenie, jakbym jakiś maraton przebiegła, zaraz ide spać :) pisałyście o mdłościach, też mam ostatnio, dziś dość mocno, myślałam, że będe wymiotować:/ ja nie mam zadnych pryszczym, wrecz mam ładną cere. Dzis bolą mnie kopy bobasa, tak sie niefortunnie ułożył, nie wiem jak ujarzmić tego mojego rambo, czuje ból jak sie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonek, aż tak źle z tą nerką ? sisilka, to super, ze z maluszkiem wszystko dobrze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny.ja juz od4niespie tragedia,budze sie co chwila jak nie siku to jak przekrecam sie.dzis pogoda zapowiada sie ladnie.brzuch znowu pobolewa jak na okres.dzis moze zrobie galarete cxhodzi za mna juz tydzien o ile sa jeszcze skladniki:)we wtorek do szpitala tak niemam ochoty isc bo czuje ze zostawi mnie do konca.po wyjsciu juz uszykuje lozeczko:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej oczekująca, ja nie śpię od ok.4 rano,a z łóżka wyszłam ok.6rano mały tak buszował,pozniej jakoś brzuch pobolał,ale to pewnie mały się rozciąga;) położyłam brzuch na plecach m- to kopał w tatę:) ja już po śniadanku a ósemki mi rosną i przestają i tak w kółko, często boli mi od tego ucho,a okazuje się,że to osemka znowu 2-3dni rosnie i staje,pózniej kilka miesięcy nic i znowu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) Ja po śniadaniu zaraz jadę z bratem do piekar a strasznie mi się nie chce. Coś w tym tygodniu nie mogę się wyspać nie chodzę pozostać,wstaje o 8 a jestem bardzo nie wyspana. Moja wczoraj cały dzień się wypychala ,rano mnie obudziła jak mąż szedł do pracy,strasznie się rozpychala . Ja śpię głównie na lewej stronie,bo moja jest cały czas z prawej strony. Jak mnie boli biodra to śpię na plecach bo na prawym boku mi najmniej wygodnie. Ja nie wiem jak to się stało że się obudziłam na brzuchu wczoraj,ale jak urodzie to będę tylko na brzuchu spać:-) Jakie macie plany na dziś? Oczekujaca ,przeszły wymioty? Ilonek jak samopoczucie? Flavia nie pisalas wczoraj,czy mi umknelas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
wczoraj na szkole rodzenia było 90-100 osób, jak zwykle mimo otwartych okien mi słabo się robi i muszę wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :). Oczekujaca współczuje nocki ja wam mówie za miesiac bedziemy mialy tak dosć że bedziemy chciały rodzić chociażby na ulicy;). Dziś złapał mnie skórcz w noge jezu do teraz boli. Nie mam dziś planów u mnie deszczowo ale jak wam pisałam raz na jakiś czas lubie taką pogode czuje wtedy że żyje:) szczególnie latem po upałach. Moj dzidziulek zmienił charakter ruchów ruchy są takie mniej szalone odczuwam takie przeciągania bardziej już chyba mu ciasno. Za tydzień wizyta zobaczymy czy się przekręcił,mam nadzieje że przez to ułożenie nie będzie miał kłopotów z nóżkami,bioderkami. Flavia a daleko od dobrego mieszkasz znam te okolice mam tam sporo klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja też bede spała na brzuchu tylko tylko :). Ja mam jeszcze sposób na spanie jednego jaśka kłade pod głowe a drugiego pod brzuch miedzy nogi kołdra:). Ja wyjme łóżko i wózek w 36 tc żeby kuba się przyzwyczaił o i jeszcze leżaczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. dziś w miarę dobra noc, 3 razy wstawałam siku ale nogi zaczeły mnie bolec dopiero nad ranem. Teraz tez boli biodro. Kasia- cos tam wczoraj pisałam ale wieczorem mały mi się tak napinał że już nie miałam siły pisac. Ja też będę spac tylko na brzuc****ak urodzę. mamokub- blisko;) a w jakim zawodzie pracujesz? Ja do spania wkładam 1 poduszkę między nogi a jedną pod łydki i czasem pod plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamakubusia to spisz jak ja,tyle ze moj maly jak przekrece sie na lewy bok kopie a na prawym nic,i dupke ma z prawej a nogi z lewej str tak na lukos.wiecie co ja przechodze to samo co na poczatku,mdlosci wymioty sily niemam na nic i zgaga okropna.nastawilam galarete i zapach mnie odrzuca.wykoncze sie poprostu.niemoge glowy pochylic bo mdli mnie strasznie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
oczekująca- mi lekarz powiedział,że jak są mdłości to znaczy,że silna ciąża i bardzo duże stężenie hormonów. współczuję,bo dobrze wiem co to znaczy wymioty 24/dobę:( - nie gotuj, ja nie gotowałam wtedy, przy 180cm ważyłam niecałe 58-60kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
każde pasmo mięśni na udach było widać,masakra,ale teraz się odbiłam aż o 15kg od tamtego stanu, i wyglądam jak człowiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytyłam 12 kg teraz. własnie zaczeło bolec mnie krocze i pachwiny, nieprzyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca- powiem Ci, ze ja tez mialam ciezka noc.. co raz czesciej boli mnie brzuch jak na okres i do tego mam bole krzyza. W przyszlym tyg zrobie sobie wyprawke do szpitala tak na wszelki wypadek. Wizyte mam 17stego to sie dowiem moze co i jak.. chcialabym wytrzymac jeszcze do maja :) Mam duze prawdopodobienstwo, ze będę miec bole krzyzowe podczas porodu. Zawsze przed okresem mialam taki bol krzyza, ze nawet ne czulam tego bolu w brzuchu. Straszne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troszke przeszly mdlosci posiedzialam na podworku,ja boje sie ze organizm chce sie oczyszczac i do porodu sie przygotowuje.zauwazylam ze glowke mam centralnie na srodku a tydzien temu byla bardziej z prawej str.czuje ze jak pojde do szpitala to mnie zechce zostawic do konca.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca- może zostawic ale już trzeba wytrzymac i pocieszac się tym, że jeszcze tylko kilka tyg i dzidzie będą z nami. Wiadomo że w szpitalu fajnie nie jest ale jest ta świadomosc, że wyjdziesz już z dzieckiem bo to już końcówka. Ja własnie mierzyłam sobie cisnienie bo glowa boli ale jest ok 122/70 teraz sprawdzam bo zawsze u lekarza mam dużo wyższe i pielegniarka panikuje i woła lekarza, ale on wie że mam uczulenie na gabinet lekarski. mimo tego spr sobie w domu jakie mam. ja czuje jak mi się krocze rozciąga ale to chyba normalne, macie tak? chyba jeszcze przed świętami spakuje sobie torbę do szpitala, niech lezy na wszelki wypadek. w następnym tyg zaczniemy pranie ciuszków mama będzie prasowac. dokupie jeszcze 2 komplety śpiochów. Za tydzien mam wizytę u lekarza to zajdę do sklepu dziecięcego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po ćwiczeniach. Obiad prawie gotowy,tylko mielone kotlety usmazyc. Podlalam ogródek,strasznie sucho u mnie jest. Teraz siedzę na słońcu i zjadłem pyszny sorbet . Z lodów uwielbiam sorbety :-):-) Oczekujaca współczuję ci biedactwo, nie wiem co ci mogę doradzić. Ja czasem jak mi nie dobrze wypijam pół kieliszka orzechowki i pomaga,może spróbuj tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po obiedzie, teraz pije kisiel i oglądam film. kasia ta orzechówka to na alkoholu ? u nas nie ma słońca. własnie zbieram się, żeby zamówic jakaś ładną firankę do pokoju, po remoncie się założy będzie inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia i Flavia, ja też uwielbiam spać na brzuchu, ale nie obiecujcie sobie, że po porodzie będziecie tak spać. U mnie przynajmniej było tak, przez okres karmienia, że w nocy piersi bardzo bolały od wzbierającego się pokarmu i też przez prawie cały okres karmienia piersią spanie na brzuchu było bardzo trudne. Pomijając już, że przy samym nacisku z piersi wypływało mleczko, a wiadomo, nie przyjemnie spać na mokrym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Justi- masz rację, w szkole rodzenia o tym mówiła Pani dr, że karmiące nie powinny splaszczać piersi i spać na plecach - to moja ulubiona pozycja przed ciążą:) oczekująca- obawiam się,że to oczyszczanie przedporodowe to możliwe w Twoim przypadku, i zupełnie naturalne- oby ze mną tak było, położne mówiły,że dobrze wpływa to na proces porodu itp. te dziewczyny co mają zatwardzenia to koniecznie muszą lewatywę zrobić,ALE POD WARUNKIEM,ŻE NIE MA JUŻ REGULARNYCH SKURCZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
o ludzie u mnie zgaga i mdłości,ale nie wymiotuję, a jak umyję zęby to już wogóle:( i czasami chcę zgasić tą zgagę i jem coś drobnego, a to nie polepsza sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja dzis od rana gdzies latam :) oczekujaca wiem ze szpital nie jest fajny ale to dla Twojego dobra im dluzej maly jest w srodku tym lepiej napawde musisz zniesc te ostatnie tygodnie dla niego i polezec mimo ze jest duzy to najzdrowiej dla niego jednak ja urodzi sie po 37tygodniu :) Ilonek 3maj sie !! moja kolezanke tez tak nastraszyli jak lezala na te nerki ona miala zastoje i odmiedniczkowe zapalenie nerek i e-coli , nastraszyli ja jakimis cewnikami do nerek przeskornymi zeby zastoje zniwelowac no i oczytwiscie cesarka przedwczesny porod - i co nic z tego sie nie wydarzylo wszystko jest dobrze wiec wierze ze i u Ciebie tak bedzie mam nadzieje ze to Cie podbuduje , lekarze troche lubia przesadzac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona - mi pomagal gaviscon syropek na poczatku miala ciagle zarzucanie kwasami i on super chłodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×