Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Agata89R bez loginu
co do karmienia i jego częstotliwości, to moja pediatra kazała karmić jak głodny i koniec, neurolog to samo, nawet co 2,5 godziny, ale ja sie staram mimo wszystko te 3 ale jak mi spija wode, herbate i dalej placze daje butelke bo co mam zrobić? mam gorąco w domu, dziecko mi nie spi w ogole, placze, jest mu duszno a jak wieczorem wychodze to usypia o 18 i spi do 5 z przerwami na mleko tylko bo taki wymeczony upalem... masakra macie jakies rady? juz nie wiem co robic, mokra pielucha, nawet go wykąpałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej mój dziś skończył miesiąc:) dostałam od mamy 10 paczek chusteczek nawilżanych dla małego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie ten upal to porazka,u nas w sypialni ponad 28 stopni, nie ma czym oddychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normadic czemu nie mozesz karmic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny porozmawiajcie z księżmi bo jest coś takiego jak świadek przy chrzcie czy jakoś tak to się nazywa i wtedy może to być osoba po rozwodzie koleżanki brat rozwodnik był. Jest normalnie"chrzestnym" tylko za niego chrzestna świecę odpalała i nie wiem jak z błogosławieństwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chrzestnymi może być również 2 facetów lub dwie kobiety.U mojej bratowej tak było,brat i kuzyn bo nie miała dziewczyny w rodzinie i mąż też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
Asik,od kogo dostałaś to skierowanie na wędzidełko?Od pediatry czy jeszcze w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Moj je co 3 godz. A jak placze w czasie pomiedzy to kopka lub pierdy go uwieraja i sie sprawdza w czasie. Juz 4 dni je o mniej wiecej stalych porach ok 20,1,4,7 jakby go brzuch nie bolal przy kopce to by sie nie budzil, od 3 dni mamy problem bo zalatwia sie z bolami lub zagazowany jest, A na co jest ten simplex czy jak to sie nazywa? I czy mozna to brac pzy tym delicol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik na szyko odpisuje ten chlipczyk mial to jeszxze w szpitalu robione chyba w 3 dobie zycia to tak strasznie tylko brzmi ale on chyba nawet nie zaplakal zneczulili mu to zelem i nozyczkami nacieli i tyle zaraz po zabiegu go dostawili i ssal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
hej dziewwczyny.my bylismy z malym na festynie spal jak zabity2godziny dopiero pozniej zglodnial i plakal i teraz znowu spi a ja odpoczywam.moj duzo je bo co1,5-2godz wypija po60ml.kope robie narazie bezproblemu pruta czasami daje espumisan.wczoraj skonczyl2miesiace a ja zwazylam sie dzisiaj i kolejne kg polecialy:)spadaja co jakis czas.maly rosnie moze w czwartek bedzie mial szczepienie to go zwaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej, u mnie była taka sytuacja własnie ze szwagierka ma cywilny i była świadkiem chrztu :) sliczne bobaski na poczcie:) moj maly strasznie źle reaguje na upal, mam w domu sauna i wczoraj nie spał nic! myslałam ze dostane do głowy bo albo płakał, wiercił się, spijał wode, albo sie smiał i to mi przynajmniej wynagradzało wszystko bo miałam już dość, ten upał mnie wykancza, o 18 poszłam na spacer z nim zeby sobie pospał, nie spał nic! zasnal dopiero o 21 i mi spał do 7 rano, 2x wstał na mleko, nie jęczał juz od 3 dni, takze chyba juz wyrasta z tego i sie wszystko normuje powoli, ciesze sie bo sie dzis wyspałam w koncu:)teraz wentylator działa w rogu pokoju i szum go usypia, oczywiscie nawiew nie jest skerowany na dziecko tylko gdzies tam w druga strone pokoju, widze, ze chce kupke, ale nie pomge mu, musi sobie sam dac rade, wczoraj sam zrobił 2 takze dziś też musi.Czy Wasze dzieci sie smieją? moj bez przerwy sie uśmiecha i odpowiada uśmiechem na nasze wyglupy i uśmiech, bardzo interesuje go karuzela i wodzi wzrokiem z zainteresowaniem a nawet sie smieje w tym czasie.Oczekująca to nie je dużo, mój co 2 h czasem wciągnie po 135 ml mleka, już widać, ze robi sie puchaty, ale co mam zrobic jak on ma taki apetyt? jeszcze to mu sie nie unormowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Brzuchatko a czy ten sap simplex daje sie doraznie czy regularnie? Moj od wczoraj ma probkemy z brzuszkiem:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Agata napewno się unormuje mój pierwszy był pyzaty dopóki nie zaczął chodzić i moment zrobiła sie chudzinka i mój Kuba też pewnie taki będzie bo też dużo je ale jest wyższy niż brat był w tym wieku. Fajnie, ze tak ładnie ci śpi ja na swojego nie narzekam w nocy ale się nie wysypisk. A śpi w łóżeczku? Mój Kuba śpi z nami a łóżeczko obok puste stoi:) Dziewczyny rozmawiałam z koleżanka która ma wcześniaka i dla wcześniaków szczepionka na rotawirusy i pneumokoki są refundowane, szkoda ze nie dla wszystkich:( Wczoraj byliśmy na przejażdżce do takiego świętego źródełka było fajnie i malutki caly czas spal. Lubi jeździć samochodem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
Magda sab simplex ja daje na smoczek jak widze ze boli i gazy zalegają, wlasnie dałam 10 i od razu pruka,, ja mam napisane 3x dzien 15 kropel ale daje tylko jak widze, ze ma problem, mozna dawac z delicolem, ja dawalam ale juz odstawilam delicol bo juz nie ma problemow z brzuszkiem, no czasem wiadomo. Spi w lozeczku i lubi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Jola mi skietrowanie dala szefowa czy lek rodzinny z tym ze do foniatrry bo zadzownila do por laryngologiczmnej to kazali to foniatry wziac ale wezme do lkaryngologa i pojde do kliniki poprostu , ja tez mialam podcinane wedzidelko ale bylam juz starsza i miala szwy rozpuszczalne :D Jola a moze mala ma refluk poczytaj objawy i fora bo tak czytalam ze jak krztusi sie i pluje to tez tak moze byc wez zagęśc pokarm i zobacz czy jest zmiana Oczekujaca moja co 2h zjada do 90ml ale rozne ilosci 70,80,60 zalezy jak mocno jest spiąca, dzis cud pierwszy raz wytrzymala 3 godziny od 24 do 3 hehe ale to tylko raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny, wysłałam swojego Kubusia na pocztę :) A u mnie noce były intensywne młody się budził 4 razy ... ale dzisiaj w nocy już 2 razy i raz nad ranem i spał do 8:30 ;-) Tfu Tfu ale jak podaje delicol to jest lepiej z brzuszkiem ... są jeszcze problemy ale mniejsze ... i podaje prawie do każdego mleka. Dziewczyny chyba nic z mojego karmienia nie będzie prawie w ogóle nie daje może raz dziennie - no cóż nic nie poradzę latać z laktatorem a wiadomo laktator nie odciągnie dobrze i bym musiała to robić co 2 h ... masakra jakaś ... a wiadomo czasami nie mam na to czasu bo mały płacze ... a po drugie najgrosze jest to, że gdzieś jedziemy to w ogóle nie odciągam i takie to buty no... Po wypłacie może kupię nasadki mniejsze bo mąż wziął L a powinnam mieć S. Ehhh dołka mam małego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
to mój maluch je jeszcze więcej bo 120-140 ml co 3 godziny a w międzyczasie ssie cyca to liczę ze 170 ml zjada. to jest maly głodomor i równiutko co 3 godz chce i koniec, jak dam za mało to jest afera pod niebiosa. wczoraj nas zaskoczył bo minęło 1,5 godz a on głodny i musiał dojesc 90ml. u nas noc wygląda tak że maly idzie spac ok 20 jak jest po kąpaniu i śpi do 1 w nocy, je i budzi się między 4 a 5. Każdy mówi że jest długaśny, ale gruby nie. raczej taki masywny, brzuszek ma, w barkach szeroki a nózki długie i szczupłe. taka jego uroda. to jest wykapany tata i te nogi to po nim na 2 metry heh. teraz nnie moze zrobic kupy do końca i co dnia jest maruda. wczoraj bylismy u tesciów to nawet fajnie się zachowywał, ale już pod koniec tez zaczał marudzic. Ja dziś jadę do gina w końce już mnie coś bierze na samą mysl:/ w ciązy nie brałam tego do siebie a chodziło się co 2 tygodnie, a teraz nienawidzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
No wlasnie kazde dziecko je inaczej , dzieci nie znaja schematow zywienia wiec trzeba ja karmic wtedy kiedy sa glodne jedno trafi szybciej drugie wolniej , ja nie wyobrazam sobie czekac 3h na posilek jak moja po niecalych dwoch godzinach juz jeest mega glodna heh :) Flavia bedzie dobrze nie dygaj nic ;p ja ide 29tego mam nadzieje ze mi nie powie ze jestem znowu w ciazy Esmi ja tez dawalam juz raz i to co sciagalam po 20ml tylko ale zaczelam znowu sciagac czesciej i znowu powrocila wieksza troche ilosc , nie chce rezygnowac z tego mleka ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Esmi ja kupowalam nakladki z canpola S sa dobre ok 15zl koszt w fartlandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik właśne też nie chce i dzisiaj sciągnełam 40 ml i też myślę pozytywnie a może się uda jeszcze przetrwać ale głównie już karmię mm Dziewczyny zaczynam dietę rozdzielną ;-) i szczerze mówiąc zaczynam jeść powoli wszystko oprócz brokułów itp A i smażonych rzeczy nie jem :P Dzisiaj pierogi ze szpinakiem i 2 surówki z marchwi oraz z buraczków :) A ja w końcu rozłożyłam wózek w domu i śpi synuś w gondoli :) chodź już się wierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny założyłam obrączkę oraz pierścionek zaręczynowy trochę ciasnowato ale udało się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej my dzisiaj pobieraliśmy krew dla małego, żółtaczka ostatnio skoczyła z 10 na 12:( trzymajcie kciuki...oby się poprawiło -mały waży 4750g , ma miesiąc i 1 dzień:) to dużo?czy mało? ważył po urodzeniu 3700g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Esmi u mnie nie ma z tym szans czekak do zimy moze wcisne , bo latem i tak zawsze puchly mi palce 33ona to dobrze wazy moja sie urodzila 3750 a w czw wazyla 4620 przybiera wiec dzis pewnie wazy podobnie do Twojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
asik :) wczoraj mały miał kolkę, ale jak strasznie płakał, dziś kupiłam kropelki, zobaczę jak wieczorem mu będzie.Jak cos to zacznę podawać.Biedny, tak męczeńsko płakał:( -strasznie łapczywie je i łapie powietrze, nie zawsze mu się odbija, a nawet jeśli beknie to i tak ulewa, chociaż wolę jak uleje takim serkiem-to widać,że strawione częściowo chociaż - mój m też zakochany w synu, -mały miał pełno włosów i todługich, nadal ma,ale widzę zakola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
33ona 12scie to chyba jeszcze ni jest źle,ale pewnie niepokojące jest to,ze wzrasta,prawda?trzymam kciuki aby juz sobie odchodziła precz ta żółtaczka.uważam,ze wagowo bardzo ladnie i raczej dużo przybrał:-) kto robi chrzciny w domu??na ile osób i jakie macie menu?:-) my mamy 12os.+2 dzieci mojej siostry,robimy 15stego. Już nawet mam sukienkę dla siebie ale nie mam stroju dla małego:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ewinka ja planowalam robic w domu 15stego , ok 14 osob plus dziecko roczne ale jednak robie w knajpie nie chce mi sie porpsotu z tym bawic juz ;/ wole sonie spokojnie zjesc niech mi wkoncu ktos poda i sie odprezyc a nie naginac przy garach :D i chyba 10 sierpnia bo 15stego gdzies pojedziemy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Esmi dzis kolezanka powysyla mi oferty bo ona dzwonila ogolnie ceny ok 90-100zl za os tylko Renes 60-90 z tych co dzwonila w zaleznosci od menu , zazwyczaj zupa , dwa dania na cieplo, przystawki , napoje cieple zimne, ciasto , alko swoj :) pozniej ci napisze co i jak jak ona mi da liste swoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiq to będę wdzięczna bo zastnawiam się nad cateringiem do domu bo nie chce obarczać mamę i teściową aby robiła dania a tak to przyjedzie catering i elegancko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×