Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
kup delicol bo wygląda to na problem z laktozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
magdalena- bobotic i espumisan mają identyczny skład, farmaceutka mnie oświeciła:) powiem krótko- działa-mały wczoraj dostał 2 razy po 3 kropelki na smoka i tylko pierdział, nie miał kolki -mały coraz częściej się uśmiecha i zastanawia mnie czy to przypadek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
33ona to nie przypadek bo min też zaczyna gaworzyć i śmiać się całą buźka a nasze dzieci są w podobnym wieku kilka dni różnicy chyba:) nie mogę się doczekać aż zacznie śmiać się na glos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moj mały uśmiecha sie na mój uśmiech i wiem, ze już jest świadomy, mam ochote wtedy go zjeść :) magda tez polecam delicol, jak boli zaraz po jedzeniu to może być oznaka ze za mało jest tego enzymu laktaza i mleko sie źle trawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest za mało laktazy laktoza zawarta w mleku fermentuje i powstaje mnóstwo gazów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
magdalena - ja dużo czytałam o kolkach i byłam z moim u pediatry z tego powodu bo codziennie go męczą. Najważniejsze żeby zapobiegać a nie reagować dopiero jak ma. Masować trzeba brzuszek według wskazówek zegara, ciepłą pieluszkę albo ciepłą wodę ( ja masuje go w wanience z ciepłą wodą) noszenie w chuście lub trzymanie na brzuchu mamy ( daje ciepło) daje małemu też espunisan. Wczoraj byliśmy na termach i mały pływał niemal godzinę i pierwszy raz spał jak aniołek po tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalena- Moj synek zaczal sie tak prezyc majac 3 tygodnie. Robil to po kazdym jedzeniu. Byl na karmieniu mieszanym wiec nie mozna bylo powiedziec ze to tylko od mojego pokramu i ze cos zlego zjadlam. Wszyscy mi mowili ze to kolki i kazali dawac kropelki. Wytestowalam espumisan, delicol i byla lekka poprawa az w koncu zobaczylam krew w stolcu. Dopiero wtedy lekarka kazala mi przyjechac i skierowala do szpitala. Okazalo sie ,że maly ma nietolerancje laktozy i to bardzo silna. Dostal specjalne mleko modyfikowane a ja dopiero odstawiam mleko krowie i bede podawac mu cycka jak wyeliminuje z diety laktoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Jezu,u nas chyba kolejny skok. od trzech godzi, jeden wielki ryk.czasami myślę,ze jestem wyrodna matka bo w takich chwilach to marze o jednym dniu przerwy bez Stasia.wtedy bym sie zamknęła sama w pokoju,spała,zajęła sobą...to straszne,ze tak myślę,ale tak jest. mezczyzni nie maja pojęcia jak to jest bo spędzają z dziećmi 10%tego czasu co my,a nawet jak z nimi są to przeważnie my jesteśmy gdzieś w pobliżu,sporadyczne przypadki jak są z dziećmi sami... mój mąż wlasnie zadowolony dzwoni,wraca sobie z lunchyku,a ja nie mogę zjeść ,nie moge nic zrobić bo wciąż mam dziecko na rękach a i tak się wydziera na całe osiedle...czasami tak bardzo mu zazdroszczę,że wychodzi do pracy... wiem,glupio gadam,to chwilowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Agu gdzie byliscie na termach?woda nie byla za zimna dla maluszka? pytam bo tez chcialam pojechac do uniejowa bodajże,ale obawialam sie tej wody dla małego...jak reagowal,i napisz ile ma tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
mój tez się smieje, ma prawie 8 tyg więc wiem ze juz się śmieje swiadomie, albo jak gadam do niego, albo jak pokazuje mu zabawki uśmiech od ucha do ucha. Jak mąz wraca z pracy i mówi do małego siemanko to ten aż piszczy z radości. ewinka masz całkowitą racje, chłopy nie mają zielonego pojęcia jak to jest byc cały dzień z dzieckiem. ja tez czasem dostaje świra, ale kocham tego mojego szkraba calym sercem i jego usmiech wszystko wynagradza. wczoraj poszlismy na spacer i był taki ryk że wracałam niosąc krzyczące dziecko na rękach i pchając wózek nogą, masakra tak się rozkrzyczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
a mój płacze bo ma zaparcia robi taką gęstą kupe i płacze jak robi. nie chce mu tak czesto dawac czopków zeby się nie przyzwyczaił, zobacze co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Dziewczyny ten sap simplex da sie dostac w Polsce? U mnie w miescie w zadnej aptece nie bylo i w jednej mi Pani powiedziala ze to w Niemczech mozna dostac:-/ provblemy z brzuszkiem minely bo znowu nic praktycznie nie jem, ale chcialam miec cos w razie w, a jeszcze mi panie powiedzialy ze espumisanu przy delicorze nie mozna brac. Jutro bede u pedriatry to zapytam, jutro szczepienie zdecydowalam sie na 6w1, na pneumo i rota kazaly mi zaszczepic w sierpniu bo za goraco teraz. Bardzo sie boje jutrzejszego dni, przede wszystkim powiklan jakis, ale chyba nic gorszego niz goraczka sie nie moze zdarzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
flavia może daj malemu wody?, pisałaś ze nie chce pić, to daj troszke glukozy zeby ta kupe rozrzedzić, pisałaś ile on je, cyc i tyle mleczka więc moze byc problem z kupą w takim wypadku:) ja na mojego tez sie denerwuje, niestety non stop z dzieckiem a czasem placzliwym cały dzien to mozna do głowy dostać, jeszcze ten upał, przedwczoraj myślałam,ze mnie szlag trafi bo nie spal nic w dzien, cioagle kwęczał, leżeć, nie, ręce nie, pić nie, tylko mleko by pił litrami, oczy jak 5 złoty ale nie zasnie, dzis to samo ciągle poplakuje, już naprawde mysle nad tym lezaczkiem moze toche sie zainteresuje, jest tak spiacy ze zasypia na brzuchu a nie cierpi tej pozycji ale zaraz sie obudzi i bedzie ryk :D ach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
magda cięzko dostać, zobacz w internecie, u mnie tylko w jednej aptece są, ale nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Flavia ją dostałam tabletki limetic ale nie kupiłam bo lekarka mówiła że po nich się tyle a ją mam jeszcze 8kg. Powoli chude bo kilo na tydzień w takim tempie do chrzcin zostanie mi plus 5 kilo. Wczoraj pierwszy raz biegalam 4km jestem z siebie dumna:-) Może wejdę w jakąś sukienkę... Moja się śmieje non stóp pełną gębą:-) niekiedy aż na głos. Przy kupię zawsze jęczy i prezy się. Wody daje między kamieniami jak chce ale dużo nie wypija,ale jak popije wody wydaje mi się że łatwiej kupę robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Dziewczyny ile można dać dziecku wody skoro nie wiem ile wypija jednorazowo mleka bo jest na piersi :/ ona chętnie pije ale nie wiem czy nie za dużo chociaż daje po troszku... Magda mi polozna mówiła że można dawać delicol i espumisan. I niestety można go zamówić w necie bo w Polsce jest raczej nie dostępny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
brzuchatka mysle ze 100ml dziennie mozna spokojnie dac. ja bym z chęcią dawała wody ale moj pluje teraz jakos go oszukałam i nalałam wody w tą butelke co daje mleko i łyknął troche i poszła kupa, az sie wylała z pampa moze w końcu będzie spokój z brzuszkem, teraz miała normalną konsystencje. mój mały dostał uczulenia po mokrych chusteczkach pampers. Macie juz chrzestnych? my bo długich debatach w końcu wybralismy, będzie męża brat i moja ciotka. jeszcze nie pytalismy ale jak zaklepiemy date w kościele to zapytamy mam nadzieje ze nie będzie żadnych sprzeciwów. nam dużo fajnych rzeczy podawała szwagierka najpierw dostalismy wózek, nosidełko, a teraz huśtawkę dla maluszka i krzesełko do karmienia po ich synkach. wszytsko w dobrym stanie tylko trzeba wyprac wyczyścic wiadomo. az mi głupio bo to drogie rzeczy a oni nic nie chcą za to Teraz planuje kupic dla Krystianka mate edukacyjną i karuzelkę:) na ile starcza wam puszka mleka bo u nas na 8 dni mniej więcej. dużo idzie. mały znowu z cyca nie chce ciągnąc, raz chce raz nie chce i tak na zmiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Nie pisalam bo goscie byli na urlopie hehe. Kuzynka z rodzinka ale bylo super. Moja mala jest na nutramigenie bleee ale kolki przeszly kupy robi sama , dodatkowo podaje jej kropelki sab simplex naprawde pomagaja. Mala coraz czesciej sie usmiecha i rosnie jak na drozdzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
u pediatry wszystko o.k.Nie ma za krótkiego wędzidełka.Od momentu urodzenia przybrała na wadze 1 kg.więc prawidłowo(ma 6 tyg.).Karmić tak jak teraz,malutka nauczy sie wkoncu prawidłowo ssać itp.Trochę mnie podbudowała psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
My robimy chrzest 10 sierpnia w domu.Bedzie 18 dorosłych i 7 dzieci.A tydzień później mój brat robi chrzest,ale w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Hej mamy,my też chrzcimy 10 sierpnia ale impreza w restauracji z racji tego że mamy małe mieszkanie i kłopot z głowy ;-) Muj mały od wczoraj na nutramigen mleku i poprawa znaczna,wypróżnia się często i nie płacze :-) chrosty i czerwone placki z bużki zeszły,całkiem inne dziecko,spokojne przedwszystkim byliśmy dzisiaj u lekarza i potwierdził nam że to musi być skaza białkowa i alergia,także wielka ulga dla mnie i dla maluszka,mleko smierdzące i nie dobre w smaku ale mały zajada ;-) jeszcze czekamy na te butelki antykolkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
mój syn 5 lat,tez jak był noworodkiem to pił nutramigen.Pediatra wypisywała mi recepty,takze płaciłam mniej niz połowe ceny,chyba 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia no ona chybs cos ok 100 ml wody wypija chyba gdyby to bylo za duzo to po prostu wiecej bedzie sikac? Jolka to dobrze że wszystko w porzadku w takim razie tylko cierpliwości i bedzie dobrze :) najważniejsze że przybrala ładnie Moja mała śpi smacznie a tu sie kąpać trzeba. Wy budzicie dzieci na kapanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, nadrobiłam zaległości i coś skrobnę :) Wczoraj mieliśmy rocznicę ślubu, mąż wziął wolne i spędziliśmy miło dzień :) Chrzciny robimy w lokalu, u nas 75 zł osoba, a zapraszamy 36 osób. 3 dania gorące, 9 przystawek, ciasto, napoje, kawa, herbata. Jesteśmy po szczepieniu, malutka śpi cały dzień, budzę co 4 godz na jedzenie. Przytyła 1,7 kg w 6 tyg więc sporo, ale lekarz powiedział, że ok. Bardzo się ucieszyliśmy bo w szpitalu straciła na wadze więcej niż 10 % i na do widzenia dostałam wykład, że mam nie zagłodzić dziecka. Jolka najważniejsze, że córeczka przytyła ten kg, będzie dobrze. Niedługo załapie o co chodzi w ssaniu :) A może ona potrzebuje tylko tyle jedzenia? Każde dziecko jest inne. Pediatra zapytała mnie ile na raz zjada Pola, więc mówię 100 ml albo 130 ml zależy od dł przerwy, chociaż zdarza się, że zjada 30, 40 ml. No więc zapytała ile razy dziennie je bo powinna 5-6, a ona je 10 razy na dzień, więc też nie mieści się w schemacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka gdzieś czytałam, że wodę można podawać bez obaw. Myślę, że 100 ml będzie w sam raz. Nie dosładzam i na początku Pola nie chciała pić w ogóle, krzywiła się i pluła. Ale od paru dni wypija ok 60 ml więc jakiś sukces jest. W szpitalu po porodzie mówili, żeby dziecka codziennie nie kąpać bo niby nie trzeba i to szkodzi płaszcz lipidowy się zmywa. Więc na początku kąpaliśmy raz na dwa, trzy dni. W upały kąpiemy codziennie, ale dzisiaj wymęczona szczepieniem ma dzień brudasa. Nie budziliśmy bo mi jej szkoda. Tak normalnie ona od 17 do 21 nigdy nie śpi, kapiemy ok 20 więc nie musimy budzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mamakubusia
Dziewczyny weszlam na poczte dzieciaki cudne :). W yslalam tez moje czorty:). Jutro skrobne cos wiecej bo padam jutro ide na kontrole do gina jeszcze wspomne ze od jakiegos czasu boli mnie brzuch jak na okres moze dostane uuu juz zapomnialam jak to jest. Po kubie dostalam jak mial 4 mc michalek ma 2 wiec zobaczymy co to mam nadzieje ze nic zlego ten bol bo przewrazliwiona jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
ja padam juz,jestem zmeczona okropnie.tyle pracy a wieczorem dziecko torym sama praktycznie sie zajmuje.maly zasypia pozno,dzis zasnal o23ale spal do6pierwszy raz tak dlugo,obudzil sie pobawil w lozeczku i pozniej placz na jedzienie.nasz tez nie poije6razy dziennie bo wiecej wypija przewaznie co1,5godz ale tez duzo pije koperku w dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia gość
A moj zasypia coraz lepiej na noc wczoraj kąpiel, cycuś 10 min na raczkach i spal:) o 2 jadł potem okolo 4 wstal o 6 zjadl zrobil kupe umylam go zawsze pod zlewem myje po duzej kupie i spi co jakis czs cycka wypije i spi:). Oczekujaca musisz zwolnic bo padniesz zrob cos dla siebie jestes przemeczona praca fizyczna opieka nad dzieckiem to jest bardzo obciazajace. Wiecie moj maly tak rosnie ze szok te body w paski na zdjeciu to 74 ja kupuje na 80 sa za duze podwijam rekawki jak dlugie i tyle teraz ciagle spi i kosi tylko body na krotki pajacyki juz za male zamowilam 3 pak na 80 bo jak bedzie zimno nie bedzie mial w czym spac. Zaraz bratowa z coreczka wpadnie wiec mam urwanie glowy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
mamo K to ile twój maly wazy ze juz nosicie na 80. my nosimy 68, 74 czasem a wazy ok 6.200 ile wydajecie miesiecznie na mleko bo mój coraz więcej chce jesc. teraz je 120ml i juz po 1,5 godz krzyczy, do tego podaje cyca, z niego pewnie niewiele wypije ale zawsze coś. moim zdaniem duzo je. puszka mleka idzie w mig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej ja ciągle myślę,że dużego dzieciaczka nosiłam w brzuchu...to cud:) gorzej jak cud zacznie ryczeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×